Вярно ли е, че MSAT и TV7 ще станат ефирни ?

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
mr.bond
Нов
Нов

Вярно ли е, че MSAT и TV7 ще станат ефирни ?

Мнениеот mr.bond » 01 Юли 2009, 23:39

Добър ден или добър вечер ! Имам един въпрос относно телевизиите MSAT и TV7:загледах се в картата на Сливен и Ямбол относно кои телевизии се излъчват там и с изумление открих, че съвсем скоро пускат TV7 и MSAT като ефирни или цифрови телевизии(не съм сигурен) Помислих си, че това е някаква шега , но после установих че и на други места е същото, на което се зарадвах. Въпросът ми е следният: по какъв начин ще бъдат излъчвани тези телевизии (цифрово, може би ) и в какъв срок вече можем да започнем да ги гледаме на нашите телевизионни приемници. Моля за разяснение, доколко е достоверна информацията! Мерси, предварително. :Clap :Clap :Clap :) :) :) :Bounce
MattParkman
100+
100+

Re: Вярно ли е, че MSAT и TV7 ще станат ефирни ?

Мнениеот MattParkman » 01 Юли 2009, 23:43

Доколкото знам става на въпрос за аналогова телевизия. Лично аз не вярвам тези канали изобщо да тръгнат и то за 2-3 години. :-[

http://www.capital.bg/show.php?storyid=730727

ПС: http://crc.bg/news.php?news_id=252&lang=bg
Последна промяна 1 на MattParkman, променена общо 2 пъти
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 02 Юли 2009, 00:37

radio_vitosha написа:Доколкото знам става на въпрос за аналогова телевизия. Лично аз не вярвам тези канали изобщо да тръгнат и то за 2-3 години. :-[
http://www.capital.bg/show.php?storyid=730727

И аз не вярвам,че ще ги пуснат! :Beee
Ако започнат излъчване,то ще е само в най - големите градове на България,за да си осигурят 50 % покритие на населението,което е изискването за DVB-T. :-\
Трябваше им покритие само на хартия,а пред СЕМ ще се оправдаят,че не са имали време да реализират плановете си. ???
Лоши хора,ей! 8)
Аватар
vt1bg
100+
100+

Мнениеот vt1bg » 06 Юли 2009, 23:47

Ужас!
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 07 Юли 2009, 16:02

.
Последна промяна 1 на Юнак, променена общо 6 пъти
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 07 Юли 2009, 17:55

Юнак написа:Е аз пък в тази втора или трета еднаква тема ще повторя или потретя, че съм на обратното мнение - че ще тръгнат реално още наесен.

Дано! :)
И аз на това се надявам! :ok
Но .. ще видим! :unknown
Времето ще покаже какво ще стане! :)
adolf
100+
100+

Мнениеот adolf » 08 Юли 2009, 13:07

И какво като станат ефирни? Със стари курви нов бардак не се прави. Ирен Кръстева опропасти хубавата телевизия, а М САТ са история. Ако излъчваш нещо интересно, хората ще те гледат и по кабел. Ефирът е най-малкия проблем.
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 10 Юли 2009, 18:31

Крайно време е телевизии и радиа с национален лиценз, да се получава при над 90% покритие на населението!!!! Защо нова излъчва с лош сигнал в 35% от страната, защо ПРО БГ излъчва само в 50%, защо ми трябват още 3 подобни телевизии???? >:( >:( >:(
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 10 Юли 2009, 18:44

Дамн много жалко за ТВ7 добре тръгна и сега е кофа за боклук
абе какъвто собственика такъв и домът му .. има една приеказка
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 22 Юли 2009, 23:12

Ами сега ще получат аналоговите честоти с цел после собствениците им да ги цифровизират :)
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 23 Юли 2009, 01:15

mr.bond написа:Добър ден или добър вечер ! Имам един въпрос относно телевизиите MSAT и TV7:загледах се в картата на Сливен и Ямбол относно кои телевизии се излъчват там и с изумление открих, че съвсем скоро пускат TV7 и MSAT като ефирни или цифрови телевизии(не съм сигурен) Помислих си, че това е някаква шега , но после установих че и на други места е същото, на което се зарадвах. Въпросът ми е следният: по какъв начин ще бъдат излъчвани тези телевизии (цифрово, може би ) и в какъв срок вече можем да започнем да ги гледаме на нашите телевизионни приемници. Моля за разяснение, доколко е достоверна информацията! Мерси, предварително. :Clap :Clap :Clap :) :) :) :Bounce

Само да попитам в Стралджа хващате ли от Сливен ТВ2 ефирно, защото в Ямбол не можем
Юнак
1000+
1000+

Стралджа

Мнениеот Юнак » 23 Юли 2009, 18:46

Гледам в Уикипедия, че между Стралджа и Ямбол има 17 км, което си е 15-тина минути спокоен път ;D
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 24 Юли 2009, 03:43

Юнак написа:Гледам в Уикипедия, че между Стралджа и Ямбол има 17 км, което си е 15-тина минути спокоен път ;D

Така е! :)
Но за съжаление между Ямбол и Сливен има два доста високи баира! :(
Като се качиш до кулата на Боровец,едвам-едвам се виждат високите блокове на Сливен! ???
Като се качиш на хълмовете из Сливен се вижда телевизионната кула на Боровец,но нищо друго. :-\
Докато от Стралджа към Сливен има директна видимост. ::)
Ето един прост пример:
Сливенските радиостанции се хващат трудно в Ямбол заради баирите,но щом влака от Ямбол за Бургас стигне село Завой всичкия шум се изчиства и радиата от Сливен,се чуват перфектно! :Horray
От село Завой до Карнобат аз с китайския си уокмен съм хващал Дарик радио идеално! :Happy
Затова въпросът за покритието на PRO.BG(ТВ2) от Сливен е много интересен!?! :D
До къде се хваща тази телевизия? :Hmmm
Ние в Ямбол не я приемаме! :Beee
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 24 Юли 2009, 20:39

Някой знае ли кога ще започнат да излъчват на местата за които имат лиценз...? :Icecream
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 25 Юли 2009, 17:38

a69 написа:Някой знае ли кога ще започнат да излъчват на местата за които имат лиценз...? :Icecream

И аз това искам да знам! ???
Кога PRO.BG(ТВ2) и ТВ7 ще започнат да излъчват ефирно в Ямбол? :Hmmm :Baby
mr.bond
Нов
Нов

Мнениеот mr.bond » 26 Юли 2009, 13:39

rainov написа:
mr.bond написа:Добър ден или добър вечер ! Имам един въпрос относно телевизиите MSAT и TV7:загледах се в картата на Сливен и Ямбол относно кои телевизии се излъчват там и с изумление открих, че съвсем скоро пускат TV7 и MSAT като ефирни или цифрови телевизии(не съм сигурен) Помислих си, че това е някаква шега , но после установих че и на други места е същото, на което се зарадвах. Въпросът ми е следният: по какъв начин ще бъдат излъчвани тези телевизии (цифрово, може би ) и в какъв срок вече можем да започнем да ги гледаме на нашите телевизионни приемници. Моля за разяснение, доколко е достоверна информацията! Мерси, предварително. :Clap :Clap :Clap :) :) :) :Bounce

Само да попитам в Стралджа хващате ли от Сливен ТВ2 ефирно, защото в Ямбол не можем

Преди да пуснат ТВ2 или ПРО БГ няма значение, от Сливен излъчваха някакъв канал CTN май беше. Тогава имаше сигнал в Стралджа, но той беше доста слаб. Едвам, едвам се долавяше. А иначе сега ТВ2, в Стралджа не се хваща ефирно. А за радиата, идващи от Сливен е съвсем друго положението. :) :)
Аватар
djpapy
100+
100+

Мнениеот djpapy » 26 Юли 2009, 21:13

PRO.BG улица Лъвова чешма 2, 100 W,
Дори и рдиата излучващи от Сливен са над 100, как искате да я "хванете". А я да припомня на комшиите от Ямбол колко хубаво им беше като радио "Омега" излъчваше от Карандила. Така силни и вилни та чак до краини квартали на Бургас. Естествено е да не приемате нищо от Сливен,понеже всички радия си излъчват от мяккави блокчета и така нататък, тяхната цел е да се покрие Сливен (и пак не успяват), а не околностите както беше с радио Омега.
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 27 Юли 2009, 16:18

djpapy написа:PRO.BG улица Лъвова чешма 2, 100 W,
Дори и рдиата излучващи от Сливен са над 100, как искате да я "хванете". А я да припомня на комшиите от Ямбол колко хубаво им беше като радио "Омега" излъчваше от Карандила. Така силни и вилни та чак до краини квартали на Бургас. Естествено е да не приемате нищо от Сливен,понеже всички радия си излъчват от мяккави блокчета и така нататък, тяхната цел е да се покрие Сливен (и пак не успяват), а не околностите както беше с радио Омега.

PRO.BG(ТВ2) се приема лошо в самия Сливен,а какво остава другите населени места,които са в близост! :(
В Ямбол сигнал на CTN нямаше! ???
Сега PRO.BG(ТВ2) също няма! :-\
И като гледам с какво темпо ТВ7 и PRO.BG(ТВ2) са се задействали да си реализират дадените им нови лицензи ... "От умрял писмо да чакаш"! :Baby
Помня радио Омега! :'(
Беше страхотно радио! :Clap :Horray
И наистина се приемаше перфектно! :)
Както и радио Бимако,както и Канал Ком,както и радио fresh! ... до 2005 - 2006 г. всички радиа от Сливен бяха със силен сигнал! :Happy
А сега ... :Beee
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 27 Юли 2009, 17:06

biggeorge написа:Помня радио Омега! :'(
Беше страхотно радио! :Clap :Horray

В Свиленград се хващаше по високото. По пътят Харманли – Хасково се хващаше идеалнo.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 27 Юли 2009, 20:30

adolf написа:И какво като станат ефирни? Със стари курви нов бардак не се прави. Ирен Кръстева опропасти хубавата телевизия, а М САТ са история. Ако излъчваш нещо интересно, хората ще те гледат и по кабел. Ефирът е най-малкия проблем.

Чуждо мнение:
Ирена Кръстева? Въобще не е паднала, така да се каже, от небето. Бащата на Ирена Кръстева е полк. Ангел Кръстев, който е бивш заместник шеф на управлението на Държавна сигурност във Враца. Назначен е след опита за преврат на Горуня, което говори за голямо доверие. И всъщност в онези години е отговарял и за ДС делата във Видниско, Михайловградско и Плевенско, понеже Враца е била определена за регионален център. Още по-любопитно е чий е началникът на заместника - полк. Ангел Кръстев. Също полковник - Мургин! Съвпадението във фамилиите на полк. Мургин и г-жа Мургина изобщо не е случайно. Затова дъщерята Кръстева, макар и при отстранената, но защищавана от финансовия министър Мургина, си получи далаверката. Не трябва да се учудваме, че част от проверките на НАПА не засегнаха голяма част от олигарсите у нас.

Назад към