Живка Гичева загина при катастрофа! R.I.P

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
MaskataNaZoro
100+
100+

Живка Гичева загина при катастрофа! R.I.P

Мнениеот MaskataNaZoro » 01 Авг 2009, 16:32

Продуцентът на PRO.BG Живка Владимирова Гичева загина в тежка катастрофа снощи около 22:45 часа близо до Търговище

Инцидентът е станал близо до град Търговище, когато шофьорът на автомобила, в който се возят Живка и дъщеря й Владимира Клянева, губи управление над колата, навлиза в насрещното платно и се удря в ТИР.

Живка Гичева е починала в болница в Търговище, а дъщеря й е в тежко състояние с опасност за живота.

Живка е родена на 25 юли 1957 г., известна българска журналистка, телевизионна водеща, сценарист и продуцент. Продуцент на предаването “Защо не” по БНТ и бивша водеща на предаването “Вариант 3?.

Завършила е Телевизионна журналистика в МГУ - Москва.

Нейното предаване “Вариант 3? е едно от най-гледаните и популярни програми на БНТ и печели награди в 3 поредни години, а Гичева е обявявана за най-добър ТВ журналист.

От 2000 г. се занимава с корпоративен и политически PR, води собствена бизнес рубрика във вестник “Банкер”, работи като изпълнителен директор на ТВ “Здраве” и е един от създателите на телевизионния проект “Макс ченъл”.

През 2007-ма е сред създателите на TV2, която през 2009 г. се преименува на PRO.BG. В телевизията е продуцент на „Пирамида”, „Параграф BG”, а през последните месеци работеше по ново арт предаване, което трябваше да стартира през септември.

Колегите от PRO.BG изказват най-дълбоките си съболезнования на близките и роднините на Живка Гичева и се молят за възстановяването на дъщеря й.

Припомняме ви, че сякаш тежките пътни инциденти преследват работещи в телевизията. Само преди четири месеца екип на шоуто „Размяна на съпруги” преживя тежка катастрофа на магистрала „Хемус”, за щастие без жертви.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Re: Живка Гичева загина при катастрофа! R.I.P

Мнениеот Playbob » 01 Авг 2009, 16:43

И аз прочетох трагичната новина :(
Нека почива в мир. Още един талантлив човек си отиде заради простотията по пътищата.
Утре вечер трябва и аз да мина по същия път, а всеки ден стават трагични катастрофи там, въпреки засилените патрули на КАТ - ефект няма.

R.I.P.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Авг 2009, 17:33

Ефект просто няма. Идиотите имат чувство на безнаказаност. Бил съм свидетел автомобили да не спират на полицейска палка дори. За огромно съжаление, българите си заслужават трагичната съдба, защото са "голяяяята раота". Лошото е, че в повечето случаи на идиота зад волана му няма нищо, загиват я спъкник, я хорица от съседни коли, които са си карали нормално!

Повръща ми се от българи! Е*а ти повредения материал! БЕЗ ИЗВИНЕНИЕ!!! И в други страни стават катастрофи, жестоки катастрофи. Но такава КАСАПНИЦА просто никъде няма.... И никой не си взима поука.

Случката с Живка е поредното доказателство!
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 01 Авг 2009, 18:34

Популярната телевизионна водеща от близкото минало Живка Гичева е загинала тази нощ в катастрофа край Търговище.
В прохода Боаза тя е пътувала с още двама спътници - дъщеря й и зет й.
Проходът е осеян с много завои и само два кратки прави участъка. Инцидентът станал на завой след един от правите участъци.
Гичева се движела в посока Варна.
31-годишният водач е загубил управлението на шофираната от него "Мазда" с плевенска регистрация.
Автомобилът навлязъл в насрещното платно и се ударил във варненско "Рено".

Тримата в колата са откарани в търговищката болница в много тежко състояние.
Впоследствие 52-годишната Гичева е издъхнала, а останалите двама продължават да са в тежко състояние. Дъщерята на журналистката е с два счупени крака.
Конкретните причини за инцидента предстои тепърва да се изясняват.
Живка Гичева е българска журналистка, телевизионна водеща, сценарист и продуцент.
Продуцирала е предаването "Защо не" по БНТ и бивша водеща на предаването "Вариант 3".
Завършила е Телевизионна журналистика в МГУ – Москва. Има над 10 години професионален стаж като тв журналист, сценарист и продуцент.
Нейното токшоу "Вариант 3" беше едно от най-гледаните и популярни предавания на БНТ и спечели наградата за най-добро предаване в три поредни години, а Гичева бе обявявана за най-добър тв журналист.
От 2000 г. се е занимавала с корпоративен и политически ПР, водила е собствена бизнес рубрика във в. "Банкер", работила е като изпълнителен директор на ТВ "Здраве" и е един от създателите на тв проекта "Макс ченъл".
Автор е на повече от 20 документални филма за българите в чужбина и на повече от 30 документални филма от поредицата "България днес".
Източник:Живка Гичева загина в катастрофа

Ако си спомняте:Кембълът загина в катастрофа на "Цариградско шосе" :(
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 01 Авг 2009, 23:53

radiator написа:Ефект просто няма. Идиотите имат чувство на безнаказаност. Бил съм свидетел автомобили да не спират на полицейска палка дори. За огромно съжаление, българите си заслужават трагичната съдба, защото са "голяяяята раота". Лошото е, че в повечето случаи на идиота зад волана му няма нищо, загиват я спъкник, я хорица от съседни коли, които са си карали нормално!

Повръща ми се от българи! Е*а ти повредения материал! БЕЗ ИЗВИНЕНИЕ!!! И в други страни стават катастрофи, жестоки катастрофи. Но такава КАСАПНИЦА просто никъде няма.... И никой не си взима поука.

Случката с Живка е поредното доказателство!

Радиатор, съвсем спокойно мога да се подпиша под думите, които написа - абсолютно съм съгласен с теб.
Това е жестоката истина - тоя скапан мат'риал си заслужава скапаната съдба - това е. Българите определено са най-просташкият народ в Европа.
За съжаление най-лошото нещо е точно това, което ти каза - кара си г-н Голяяяяята работа с 240 и изтрепва в (примерно) 2 семейства с невинни, хорица, тръгнали на почивка за пръв път от 10 години, защото сега едвам са събрали пари да заведът децата си на море. Трагедия, а г-н Идиот ще остане жив, защото обикновено тия изроди карат коли струващи стотици хиляди евра и имат всчкакви системи за сигурност. Тва е - винаги страдат невинни, а скапаните мутри се измъкват.

Тежко ни и горко в тая пропаднала държавица. Дано нещата започнат да се променят скоро - ДАНО!!!

Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 02 Авг 2009, 00:55

въпреки засилените патрули на КАТ - ефект няма

Че нима си очаквал ефект от корумпирани страхливци, криещи се по храстите за 20 лв бакшиш или дебнещи да пропуснеш 2 мин. СМС и да ти вдигнат автомобила?! Че къде по света уважават закон, налаган от такива? Да не говорим за ежегодното вдигане само на глобите, с ефект единствено към вдигане на бакшиша. Всяческо поощряване на старите автомобили. Ех ... ми да броим труповете, значи. Язък за хората. Почивай в мир, Живке, последно се видяхме на купона за Ринг.бг, кой можеше да помисли...
Аватар
luboj
100+
100+

Мнениеот luboj » 02 Авг 2009, 02:56

леле жалко за жената

|_|_| дано се оправим
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 02 Авг 2009, 17:14

Плейбоб, не са само мутрите. Големите простотии ги правят и разни гъзенца на по 18-20 години... С някакви коли от 2000 лева без никаква сигурност, стари гуми, нямат АБС, нооо имат синичко да свети на ауспуха и анти-крило, въпреки, че колата едва ли може да качи пад 160... Моята кола е наблъската със сигурност и електроника (уж) и всеки пък, когато карам в България съм на тръни еба си... Луди хора са това.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 02 Авг 2009, 20:26

Радиаторе я се стегни бе! Да не си на 5 години?! Че аз, ти и останалите в този форум да не сме китайци? Боклуци има навсякъде, просто на другите места съответните органи се грижат те да си получат заслуженото. Да почнеш да обобщаваш е смешно и обидно за мен и останалите хора, считащи се за българи. Ти сега ако вече и за българин не се имаш проблема вече е в твоя телевизор.
И като стана дума за автоджигити по пътя за морето никога до сега не е имало толкова полиция. И има ефект.Идиоти винаги ще се намерят.
Изображение
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 03 Авг 2009, 16:07

borosport написа:Радиаторе я се стегни бе! Да не си на 5 години?! Че аз, ти и останалите в този форум да не сме китайци? Боклуци има навсякъде, просто на другите места съответните органи се грижат те да си получат заслуженото. Да почнеш да обобщаваш е смешно и обидно за мен и останалите хора, считащи се за българи. Ти сега ако вече и за българин не се имаш проблема вече е в твоя телевизор.
И като стана дума за автоджигити по пътя за морето никога до сега не е имало толкова полиция. И има ефект.Идиоти винаги ще се намерят.

Да бе - я виж по Европа колко жигули с неон има и колко вектри и бмв 3 със светещи чистачки, ксенонови крушки за по 6 лв и пръщяща колконка от 10вата сложена на касетофон от 91 година, надънен до дупка ! Идиотизма тук е на значително пооооооооооооооо-високо ниво и Радиатор е прав.

Радиатор, относно контрола по пътя - както споменах в неделя се прибрах от Бургас към София. тръгнах в 17.00. Полиция имаше почти във всяко населено място - много патрули. Искам да кажа че това имаше ОГРОМЕН ефект ! Всички (с много малки изключения - по-малки от колкото очаквах) караха със скорост до ограничението. Пътувах изключително приятно, именно заради това, че повечето хора бяха дисциплинирани. Само един случай имах преди Сливен - безумен ИДИОТ шофьор, с пълен с пътници рейс ме изпревари 4 пъти, като последното му изпреварване беше вече явно от злоба към мен и въпреки че карах с разрешените 90, той ме изпревари с около 120, при идваща насреща кола, която се размина едвам с него, а аз набих спирачки, за да може тоя кретен да се прибере и да не изпотрепе хорицата. Единствения кретен беше той, но проблемът е че той возеше още 60 човека - достатъчно за нова трагедия породена само от един скапаняк.
В крайна сметка повечето патрули по пътя имаха много голям ефект. ето това е пример, че без идиотщини, с каране в допустимите граници, човек може да пътува приятно и всички около него също. трябва да има пвече полиция по пътищата - просто трябва повече и простаците може да намалеят, въпреки че за тази проста държава това ще е доста трудно.

krasimira_pld
Нов
Нов

Мнениеот krasimira_pld » 03 Авг 2009, 18:32

Помня "Вариант 3", беше доста интересно. А някой сеща ли се коя е мелодията към предаването, която я даваха в началото и на края, когато изписваха имената на екипа?
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 03 Авг 2009, 19:08

Идиотът е идиот и в България и в чужбина, независимо каква кола кара.
Лош път е причината за смъртта на Живка Гичева.
Още един качествен човек си отиде от тази идиотска страна.
Да му мислят живите.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 03 Авг 2009, 19:26

GIF написа:Идиотът е идиот и в България и в чужбина, независимо каква кола кара.
Лош път е причината за смъртта на Живка Гичева.
Още един качествен човек си отиде от тази идиотска страна.
Да му мислят живите.

Проблемът е, че повечето от живите в момента, изобщо не мислят !

Аватар
joro78
100+
100+

Мнениеот joro78 » 06 Авг 2009, 18:54

Мир на праха и! :'(
То тука е така!
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 06 Авг 2009, 19:50

borosport написа:Радиаторе я се стегни бе! Да не си на 5 години?! Че аз, ти и останалите в този форум да не сме китайци? Боклуци има навсякъде, просто на другите места съответните органи се грижат те да си получат заслуженото. Да почнеш да обобщаваш е смешно и обидно за мен и останалите хора, считащи се за българи. Ти сега ако вече и за българин не се имаш проблема вече е в твоя телевизор.

Боро,

Такива идиоти на пътя няма НИКЪДЕ в Европа! Има единични случаи, наистина единични. Такава касапница, такова ужасно незачитане на другите, такова отвратително подценяване на риска за собствения ти живот... никъде!! И не е само заради органите. То е заради възпитание, вменено чувство за отговорност към самия теб и към останалите. Чувство за мярка и т.н. Когато шофирам из така наречената родина изпитвам панически страх и то не от мен, а от останалите, въпреки че колата ми има всички необходими екстри за сигурност. Като видя някой сельо с Голфарата и ксенончетата, ауспуха светка и бичи със 150 и ми настръхва кожата. Нищо, че българчето вътре е с 2 години стаж, няма кьорав еърбег, гумите са широк профил, ама на 3 сезона, няма АБС и т.н. Важното е да има жик-так. Пази Боже!! И това е масово... и ми святкат зад мен, нищо че карам 5 пъти по-сигурна кола, ама съм будалата, щото спазвам правилата. Но после, ако стане нещо - всички сме в кюпа... Нищо, че аз мисля за хората, които карам, а оня лайньо си мисли само за.. и аз не знам за какво. Забелязал ли си причината за повечето ПТП? "Загуба на контрол върху автомобила"... Това за какво ти говори? Стари гуми, несъобразена скорост, липса на опит, неадекватно поведение и т.н. Това е по път и над път. Масово! Полицията охранява ключови и рискови места... Сега се трепят на другите места, там където няма полиция.
Няма нищо обидно в това да кажеш истината. Един познат казваше: истината е като аналния секс, ако не ти харесва - боли. Е, такава е истината... Не става дума за българи и небългари. Става дума за истина и неистина.
Кофти, но е така. Какво като има полиция? Днес пак са се размазали някакви... Да, има ефект - като мигат отсрещните (друг зверски порочен навик), отворковците намалят, като отмине патрулката - айдеееееее. През уикенда нали ги гледах какво правят. За мен трябва това със святкането също да се криминализира. Когато карам в България изобщо не святкам, за да "предупреждавам" "колегите", че има от лошите да дебнат. И това никъде го няма по белия свят. Ако си карат с висока скорост - нека ги спрат, да им бръкнат в джобчето, така ще се научат да внимават.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 06 Авг 2009, 21:27

Шъ съ опраим!
(авторството на фразата се приписва на Живка Гичева)
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 07 Авг 2009, 01:57

Юнак написа:Шъ съ опраим!
(авторството на фразата се приписва на Живка Гичева)

На Иван Кулеков е.

rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 07 Авг 2009, 21:13

krasimira_pld написа:Помня "Вариант 3", беше доста интересно. А някой сеща ли се коя е мелодията към предаването, която я даваха в началото и на края, когато изписваха имената на екипа?

Prodigy - Everybody in the Place
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 09 Авг 2009, 04:03

Боро,Радиаторът е прав,както и Петко Славейков,все още неговата диагноза не е оборена,а е казана около 1870 г. Преди една седмица се върна от България един мой приятел,който не беше си ходил девет години,учител по професия и неговите думи бяха мотамо като тези на Радиатора, при това,нито се познават,нито моя човек влиза на нашия сайт. Съвпадение се изключва напълно. Да,катастрофи и жертви има навсякъде,но у нас стават по невъобразимо нагъл и безрасъден начин. Пазете се всички. Бог да прости загиналата журналистка,добра беше,спор няма.
Последна промяна 1 на bubic, променена общо 10 пъти
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 09 Авг 2009, 10:18

Снощи в предаването "Нощен Хоризонт" беше дискутирана следната БЕЗУМНА тема - Трябва ли да се изсекът дърветата покрай пътищата, защото имало голям брой загинали след удар в дърво?

За мен това е несериозно и безумно - не пречат дърветата, които и без това са прекалено малко в тая пропаднала държава, където цели гори се изсичат без да се насади и една фиданка. На един пияница или простак с купена книжка не му пречат дърветата, а мозъка в главата му и затова загиват хиляди невинни - заради тъпи изроди по улиците. Аз като пътувах по същия път, на който загина Гичева (ден след инцидента) проблема с идиотите беше решен много просто - патрули на всеки километър - два. Всички караха нормално и пътуването беше удоволствие.

Тези неща ги споделих и на водещия на предаването, а моето мнение беше с много просто решение - ок нека се изсекът дървета в опасни участъци и близост до пътя, но за всяко отсечено да се засадят 5 други на 50 метра от пътя. Но понеже това няма да реши проблема на ПРОСТИЯ, МАЛОУМЕН, ПИЯН И ГЛУПАВ БЪЛГАРИН, решението е в суров контрол на пътя.

Обобщено накратко по тази тематика може да се каже само: "На крива ракета, космоса и пречи" - аналогично.

Назад към