Имам нужда от помощ

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
misho36
500+
500+

Имам нужда от помощ

Мнениеот misho36 » 09 Окт 2009, 21:53

Здравейте скъпи съфорумци.
Имам нужда от консултация свързана с телевизията и по-точно цифровата ефирна телевизия.От гимназията ми поставиха задача да създам проект за реализация на някаква дейност без ограничения относно темата на проекта. Има важно условие и то е проекта да е от обществена полза.Понеже аз се интересувам много от радио и телевизия реших темата на проекта ми да бъде "Проект за създаване на регионална цифрова ефирна телевизия".Все още темата не е окончателна и мога да я променя.Нужно ми е да събера доста информация относно тази идея.Една от трудностите ще ми бъде да намеря и цитирам всички закони и наредби,които се отнасят за създаването на регионална цифровата ефирна телевизия.Трябва да отчета колко ще струва всичко това(апаратура,сметки за ток,вода,и т.н) и едно от важните условия е да покажа как ще финансирам всичко това(не се приема:мама и тате дадоха пари :))Избрах нарочно да бъде цифрова ефирна,защото живеем в съвременен свят.(въпреки,че в моя град няма такова нещо).Ще съм ви много благодарен на всичи за всякакви съвет,препоръка и всички други мнения относно тази тема макар и да са от сорта на "Откажи се"
Аватар
747
500+
500+

Re: Имам нужда от помощ

Мнениеот 747 » 10 Окт 2009, 00:56

супер!
иначе, законите, свързани с темата ти, не са много - има ги на страниците на СЕМ и КРС. :)
gakal
100+
100+

Мнениеот gakal » 10 Окт 2009, 15:24

Успех!
Много голяма тема си избрал, Мишо. Те тези които трябва реално да пускат цифровата телевизия още не знаят как а ти...Бих ти препоръчал нещо по-малко за начало, например , телевизионно студио, или регионално радио.Интересно в каква гимназия учиш, че правите такива проекти?
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 10 Окт 2009, 21:40

gakal написа:Успех!
Много голяма тема си избрал, Мишо. Те тези които трябва реално да пускат цифровата телевизия още не знаят как а ти...Бих ти препоръчал нещо по-малко за начало, например , телевизионно студио, или регионално радио.Интересно в каква гимназия учиш, че правите такива проекти?

Това е за предмета "Свят и личност" .От МОМН има наредба в тези часове да ни научат как се правят проекти подобни на тези,които кандидатсват за европейско финансиране.Добра идея даваш,понеже това ще е малко сложно да го обясня.Според мен аз не трябва да съм собственика,а да съм нает да направя един проект за някоя фирма и до там,ама май така не става.Трябва срещу дадена дейност да стои дадено лице.Имам срок до март 2010г.
gakal
100+
100+

Мнениеот gakal » 11 Окт 2009, 15:47

Ето ти една идея:- Радиовъзел за вашата гимназия.Сядаш пред един лист и започваш да мислиш и пишеш:Радиоточка във всяка стая, кабелна мрежа, усилвател с микрофони, дек, тунер,плеър и т.н., репортер, диктор, новини в голямото междучасие , музика преди часовете... каквото още се сетиш.Търсиш информация в интернет - за всяко нещо ще намериш цени и така - ДЕРЗАЙ !
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 11 Окт 2009, 20:27

В руските сайтове ще намериш всичко необходимо по проекта.
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 11 Окт 2009, 21:52

GIF написа:В руските сайтове ще намериш всичко необходимо по проекта.
Кои са те? :)

Назад към