Бихте ли искали Ефир 2 да се върне отново?

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
Veselin
100+
100+

Бихте ли искали Ефир 2 да се върне отново?

Мнениеот Veselin » 15 Окт 2009, 12:10

Според мен Ефир 2 беше по-добрия канал на БНТ от Канал 1. Незаслужено го спряха. Много ми харесваше и как се подасяха новините в емисията им "Днес", както и това, че излъчваха доста спортни събития като баскетбол, волейбол, футбол и др.
Бихте ли се радвали Ефир 2 да се върне отново, но такъв какъвто си беше? Не че има вероятност да стане, ама ми е интересно да чуя мнението и на другите.
ПП: Между другото преди известно време бях чул слух, че БНТ щели да го пуснат отново, само че по кабела и че нямало да бъде същият както преди. :(
Shaker
100+
100+

Re: Бихте ли искали Ефир 2 да се върне отново?

Мнениеот Shaker » 15 Окт 2009, 12:26

Не ! Добре че bTV тръгна на негово място...
Този канал беше адски скучен за мен. То и БНТ 1 си е скучен де, щом bTV и Нова го бият по рейтинг. Единственото предаване, което ще ми липсва, е Риск печели риск губи с Къци Въпцаров :D. Имаше и едно друго предаване с Тодор Колев, ама не му помня името.
Аватар
Frankie
Нов
Нов

Мнениеот Frankie » 15 Окт 2009, 13:00

По мое скромно мнение, тази работа с рейтинга ще се обърне. БНТ в момента е, нека я наречем, най-малко просташката. От известно време се наблюдава радостното явление, че дори и простаците се наситиха на простащината и предполагам, че ще се насочат към малко по-интелигентни теми.
Последна промяна 1 на Frankie, променена общо 15 пъти
НУ "РТС", ну погоди!
Аватар
Veselin
100+
100+

Мнениеот Veselin » 15 Окт 2009, 13:47

И дано в скоро време спрат с тези риалита поне по националните телевизии! Това си е чисто и просто едно промиване на мозъци!
Преди години програмата дори и на БНТ беше интересна и имаше какво да се гледа, а сега отвсякъде една безкрайна тъпота и простотия. :Rant
batmiro24
Нов
Нов

Мнениеот batmiro24 » 15 Окт 2009, 14:14

друго предаване с Тодор Колев, ама не му помня името.[/quote]

как ще ги стигнем.........американците
Shaker
100+
100+

Мнениеот Shaker » 15 Окт 2009, 15:14

Veselin написа:И дано в скоро време спрат с тези риалита поне по националните телевизии! Това си е чисто и просто едно промиване на мозъци!
Преди години програмата дори и на БНТ беше интересна и имаше какво да се гледа, а сега отвсякъде една безкрайна тъпота и простотия. :Rant

Преди в България е имало само БНТ, затова пишеш, че е била интересна. :)
Сега вместо в БНТ да се стегнат и да мачкат частните телевизии, те се лигавят. Най-голям рейтинг има БНТ, когато дават мачове. А и според мен БНТ е най-цензурираната медия.
Както се казваше преди - Радиото и телевизията, в служба на партията и народа !
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 15 Окт 2009, 16:43

Frankie написа:По мое скромно мнение, тази работа с рейтинга ще се обърне. БНТ в момента е, нека я наречем, най-малко просташката. В момента се наблюдава радостното явление, че дори и простаците се наситиха на простащината и предполагам, че ще се обърнат към малко по-интелигентни теми.

От твоите уста - в Божиите уши!
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 15 Окт 2009, 18:16

Говорите пълни глупости.Според мен беше грешка да я продадат на БТВ,защото навсякъде всички държавни телевизии са категоризирани и модернизирани(например: Полската държавна телевизия има 1-ва програма,канал за култура и канал за история)БНТ можеха да превърнат Ефир2 в нещо като културен канал(сега повече от всякога имаме нужда от култура).
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 15 Окт 2009, 18:28

Koлегата е прав, че ти е харесвал, защото просто тогава алтернативите бяха почти никакви.
Иначе и аз си спомням предаването на Т. Колев :) беше готино, а Къци винаги ще ни липсва - той е незаменим :-D хахахаха остана ни само Муци Смирненски :D :D :D
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
jorkata
100+
100+

Мнениеот jorkata » 15 Окт 2009, 18:49

misho36 написа:Говорите пълни глупости.Според мен беше грешка да я продадат на БТВ,защото навсякъде всички държавни телевизии са категоризирани и модернизирани(например: Полската държавна телевизия има 1-ва програма,канал за култура и канал за история)БНТ можеха да превърнат Ефир2 в нещо като културен канал(сега повече от всякога имаме нужда от култура).

Преди време от БНТ бяха обявили че ще пуснат тематични канали,но това и така още не се е случило.Иначе както немските ЗДФ примерно имат тематични канали ЗДФ Инфо,ЗДФ театър,ЗДФ Доку и кой знае още колко ЗДФ,би било хубаво и нашата държавна тв да направи нещо такова.Имат потенциал,имат архив трупан над 50 години явно нямат само желание.
Shaker
100+
100+

Мнениеот Shaker » 15 Окт 2009, 19:26

misho36 написа:Говорите пълни глупости.Според мен беше грешка да я продадат на БТВ,защото навсякъде всички държавни телевизии са категоризирани и модернизирани(например: Полската държавна телевизия има 1-ва програма,канал за култура и канал за история)БНТ можеха да превърнат Ефир2 в нещо като културен канал(сега повече от всякога имаме нужда от култура).

И мислиш ли, че като пуснат културен канал някой ще го гледа а ? Прав си, има нужда но манталитета на българина го знаеш какъв е :). Ето ти и един чудесен пример - "Христо Ботев" на БНР, слушателите му се броят на пръсти ;) .
А за мен не е грешка, че се продаде на News Corporation. bTV достигна висок рейтинг още от началото си, а лигльовците от БНТ вместо да направят нещо срещу конкуренция, те си харчат парите на данъкоплатците. Това е срамно за една държавна телевизия, да диша прахта на частните телевизии (визирам БиТиВи и Нова)
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 15 Окт 2009, 20:16

Shaker написа:

И мислиш ли, че като пуснат културен канал някой ще го гледа а ? Прав си, има нужда но манталитета на българина го знаеш какъв е :). Ето ти и един чудесен пример - "Христо Ботев" на БНР, слушателите му се броят на пръсти ;) .
А за мен не е грешка, че се продаде на News Corporation. bTV достигна висок рейтинг още от началото си, а лигльовците от БНТ вместо да направят нещо срещу конкуренция, те си харчат парите на данъкоплатците. Това е срамно за една държавна телевизия, да диша прахта на частните телевизии (визирам БиТиВи и Нова)

Заклевам се - същите думи мислех да напиша и аз ! Ама същите...
:)

На БНТ не им дреме ама въобще, че другите ТВ ги смазват - те си имат пари - НАШИТЕ пари - и затова не им пука. Бълват си бълвоч, а нови проекти за развитие започват да реализират много бавно, защото има една приказка - "няма нищо по-убаво от държавната работа". Отделен е въпроса, че работните места там са "пожизнени"...
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 15 Окт 2009, 20:23

Колеги, докога в тази държава ще се въздиша по социалистически и постсоциалистически символи?
Дали да има Ефир 2 - не, защото е достатъчно да издържаме 2 държавни (пардон, обществени) канала - БНТ 1 и БНТ Сат. Така или иначе ще се появят още 2 БНТ-та, да не се окажат и 3.

Телевизионните програми и риалититата да не мислите, че са си ги измислили от нямане какво да правят? Вие, ние - зрителите това искаме да гледаме. Инвестират се адски много пари в проучвания. Какво мислите гледа вашата майка, съпруга, баба? Тъпите турски сериали, "бигбрадъра" и "денсинг старс"... Такива са времената.

Да, тъпи са предаванията, лишени от съдържание. Но не са ви виновни телевизиите. Те са търговски и това им е работата - да правят пари.

Абсолютно съм съгласен с Плейбоб и Шейкър. И какво значи "имаме нужда от култура"? Кой има нужда от култура? Питайте тия с турските сериали. Културни телевизии има. Mezzo е прекрасна телевизия, но какво от това? Какъв е смисълът да плащаме за телевизия, която никой няма да гледа...
Shaker
100+
100+

Мнениеот Shaker » 15 Окт 2009, 20:40

Съгласен съм с radiator. Частните телевизии се допитват до хората и инвестират в разни шоута, сериали и т.н. за да привлекат колкото се може повече зрители за да има повече рекламодатели. Но какво правят БНТ ? Те знаят, че приходите им идват от държавата и изобщо не им пука дали ги гледат или не. Важното в случая е, че си взимат парите.
Лично мнение...
RadioFun
Нов
Нов

Мнениеот RadioFun » 15 Окт 2009, 21:29

Относно някои от горните мисли - значи назад към пещерите.
По-големи капиталисти от българите не съм виждал.
Както има един лаф - по-католици от папата. Криворазбрали капиталисти /объркани/. Криворазбраната цивилизация -гледали ли сте я?

Даже и в Америка има културни програми. Навсякъде по света.
Никъде няма такъв принцип - да има само програми, които се търсят най-много от зрителите.
Аватар
Veselin
100+
100+

Мнениеот Veselin » 15 Окт 2009, 21:30

И аз съм съгласен с мненията ви за БНТ. Прочетете само в темата ми за музикалните паузи по БНТ и начина, по който се отнесоха с мен! На тях хич не им пука дали някой ще ги гледа или не. За съжаление. Преди не беше чак така. Най-лошото е, че и те се опитват да бъдат телевизия по американски модел, което е много по-тъпо, понеже по целия свят е известно, че точно американците хич не ги бива в това.
Колкото до риалитата и турските сериали, моето мнение е, те допринасят само за затъпяване на народа. А нали знаете, че неуките се управляват по-лесно. Турските сериали, както и чалгата, допринасят само за турцизиране на нацията. Лошото в случая, че повечето хора са като стадо овце и не осъзнават тези неща. :'(
Shaker
100+
100+

Мнениеот Shaker » 15 Окт 2009, 21:52

RadioFun написа:Относно някои от горните мисли - значи назад към пещерите.
По-големи капиталисти от българите не съм виждал.
Както има един лаф - по-католици от папата. Криворазбрали капиталисти /объркани/. Криворазбраната цивилизация -гледали ли сте я?

Даже и в Америка има културни програми. Навсякъде по света.
Никъде няма такъв принцип - да има само програми, които се търсят най-много от зрителите.

Нека да има културни програми - хубаво. Но кой гледа в България културни програми ? Ти знаеш ли българският манталитет ? Ти си мислиш, че българите сме същите като примерно американците.
Давам ти чудесен пример - "Христо Ботев" на БНР. Наливат се много пари за това радио, но каква слушаемост имат ?
В България културата сега е чалгата и простотията и за това в ефира се срещат тези работи.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 15 Окт 2009, 22:01

RadioFun - come again? Какъв принцип няма? Понеже цитира САЩ... не знам дали знаеш, но ако за нещо отиват пари на вятъра (никой не гледа дадена телевизия например, или телевизията си е изчерпала функциите) - кранчето. Пример - Радио Свободна Европа - изпълни си мисията - край, до тук. Никой не финансира нещо, ако няма смисъл.

И не смятам, че САЩ е адекватен пример. Колко милиона са те? Колко милиона е България?
Всяка програма се прави, за да обслужва определени търсения. В България има културни програми, дори самата БНТ се опитва да прави култура, друг е въпросът, че не им се получава. Програма Христо Ботев има доста добри предавания също, редом с бозите, които правят, но какво от това? За да се стигне до културата, трябва да се култивира обществото... а това не става с директри концентрирани дози култура. Прави се стъпка по стъпка. Факт е, че Пайнер прави вече поп-музика, а не мангасарски маанета, не се ли замисляте върху това. По този начин се моделират вкусовете и търсенията. Текстовете не са за ебнята, а за любовта (повечето, естествено че има много посредствени изключения.

Относно социализма... българите са всичко друго, но не и капиталисти. Защо? Българинът не уважава частната собственост, българинът очаква всички да са равни, завижда по подразбиране. А това, че има добри капиталисти в България - факт... и в Съюза е така ;D
RadioFun
Нов
Нов

Мнениеот RadioFun » 15 Окт 2009, 22:04

Отговор за Шейкър и Радиатор:

Напротив, навсякъде по света културните хора са по-малко от простаците, въпреки, че някои нации са по-културни от другите.
Но въпреки това се отделят средства и за културни програми, защото или и там има финансова печалба, макар и по-малка /например операта/ или става въпрос за съхранение на културни ценности.
Това е принцип, възприет при всички светски държави.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 15 Окт 2009, 22:06

Че кой каза, че не работи Операта и ли за малко пари, например? Не те знам дали ходиш на опера, но аз ходя редовно. Залата е пълна, хората си плащат, постановките са на сносно ниво, някои дори - много добри.

Недейте така на общо основание - "култура да има"... ами има култура. Хората, които имат нужда от нея си я консумират. Зала България е почти винаги пълна, както и Операта.

Назад към