Прекалиха ли българските телевизии с турските сериали

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: Прекалиха ли българските телевизии с турските сериали

Мнениеот radiator » 14 Фев 2010, 17:24

Ами Ицо, да не си ме разбрал...
А за сериалите по принцип - нормално е хората да се припознават в тях и да коментират точно по този начин. Това е търсеният ефект.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 14 Фев 2010, 17:50

Ако говорите "по принцип" за разликата между сериали по страна на производство, изпадате в заблуждения (включително да импровизирате за качествата им. нормално е, и аз се хлъзгам в тази посока). Тук става въпрос само за 2 медии и за свръхпредлагане предимно в определен часови слот (20 - 22 ч.)!
Но да не се повтарям, удоволствие за очите е анализ от типа "когато гаджето прави салата" :Clap
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 14 Фев 2010, 21:25

Интересна тема се е заформила! :D
Ще се опитам и аз да кажа няколко приказки:
За турските сериали - ами добро попадение! На хората латиноамериканските бози им омръзнаха до втръсване. А турските са някак по-човешки и близки до балканския манталитет и затова се харесват. Със същия успех се ползваше и "Горещ вятър". Защо много хора роптаят срещу тях - ами защото са турски и доста народ с промити мозъци трудно различават ДПС и Доган от съседа турчин, с който всеки ден си казват "Здрасти комшу" и си помагат взаимно.
За сериалите по принцип - за разлика от обикновените филми, които могат да се оприличат на разказ, сериалите са като романите - с много герои и дълго действие. И ако един филм е една случка, то един сериал е една сага, една история, понякога с много продължения. Трудно е да се оприличиш на един герой от хубав екшън, но никак не е трудно да откриеш и себе си в някой от многобройните персонажи на един сериал.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 15 Фев 2010, 06:25

Вълчо ,милсех да не ти обръщам внимание,но поста ти е толкова елегантен и верен,че не издържах,всяка една дума е на мястото си и предполагам,че никой не може да обори мненията ти,аз съм за. Поста е пример за спокоен и безпристарстен анализ.
Аватар
luboj
100+
100+

Мнениеот luboj » 18 Фев 2010, 07:32

ако тръгнеме по логиката на конспиративните теории то би трябвало да излезе че латиноамериканците от отдавна са тръгнали да претопяват света с техните латино сапунки. :)

Мисля в САЩ има много които са на подобно мнение предвид че на места като тук в Южна Флорида ефирните англоезични телевизии умират заради 2 телевизии на испански език които са номер 1 и номер 2 по рейтинг от години :)

Не че някои Турци още не ни жалят че са ни загубили едно време от Руснаците... които така или иначе не ни дадоха свободата безплатно. Няма безплатен обяд,,,

Между впрочем.
Телевиса, в Мексико, е най-големият (или поне беше) производител и износител на латино сапунки във света. Теленовели както те им казват. Мексико като цяло горе долу продуцират и изнасят около 3,000 часа теленовели годишно като продукцията струва $250,000,000.

За справка, един епизод на сериал от типа CSI или Fringe струва около $4,000,000

Бай дъ уей, теленовелите са били ползвани от Мексиканското правителство за да разсейват народа, и едва от скоро е позволено да имат политическа корупция, гангстери и други социални тематики в тях :)
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 19 Фев 2010, 00:54

Lupus написа:Интересна тема се е заформила! :D
Ще се опитам и аз да кажа няколко приказки:
За турските сериали - ами добро попадение! На хората латиноамериканските бози им омръзнаха до втръсване. А турските са някак по-човешки и близки до балканския манталитет и затова се харесват. Със същия успех се ползваше и "Горещ вятър". Защо много хора роптаят срещу тях - ами защото са турски и доста народ с промити мозъци трудно различават ДПС и Доган от съседа турчин, с който всеки ден си казват "Здрасти комшу" и си помагат взаимно.
За сериалите по принцип - за разлика от обикновените филми, които могат да се оприличат на разказ, сериалите са като романите - с много герои и дълго действие. И ако един филм е една случка, то един сериал е една сага, една история, понякога с много продължения. Трудно е да се оприличиш на един герой от хубав екшън, но никак не е трудно да откриеш и себе си в някой от многобройните персонажи на един сериал.

Ето това се казва пост-поздравление, за което! :) За жалост, много промити мозъци има в тая държава.

@deni
Кои следват идеалите на предците си? Турците-сигурно някои от тях, но не и това, което е било преди два века. Българите-абсурд! Ако Ботев и Левски могат да видят България днес, ще нахлузят шалвари и ще сложат фесове!
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 19 Фев 2010, 16:11

Аз съм промит мозък - не правя никаква разлика между ДПС и техните гласоподаватели.
Има ли други? ;D

турските са някак по-човешки и близки до балканския манталитет - дали ще може да развиете темата за средиземноморския манталитет, за манталитета на Каспийско море, за Дарданелско-проливния манталитет и за субсахарния манталитет? :Clap
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 19 Фев 2010, 17:11

Юнак написа:Аз съм промит мозък - не правя никаква разлика между ДПС и техните гласоподаватели.
Има ли други? ;D

турските са някак по-човешки и близки до балканския манталитет - дали ще може да развиете темата за средиземноморския манталитет, за манталитета на Каспийско море, за Дарданелско-проливния манталитет и за субсахарния манталитет? :Clap

Това къртииииииии.
Изображение
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 19 Фев 2010, 19:55

Юнак написа:Аз съм промит мозък - не правя никаква разлика между ДПС и техните гласоподаватели.
.......

Груба грешка! За да разбереш тяхната психология на наплашени, манипулирани и най-вече бедни хора трябва да си ходил при тях, да си влязъл в неформален, приятелски контакт с тях за да ги разбереш. Иначе ще си останеш "промит мозък". Защото ако те заплашва участа да останеш без дърва за зимата, защото горския, който е назначен от ДПС не дава или не дай си боже, да не можеш да погребеш майка си в турското гробище, защото ходжата те смята за "гяур", ще гласуваш не само за ДПС, а и за дявола.
Юнак написа:.......

Може разбира се, като видя и техните сериали и манталитет. :D
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
obiden

Мнениеот obiden » 20 Фев 2010, 15:42

Подкрепям Lupus. Покрай последните избори за правителство по телевизиите се завъртяха репортажи за това как в кърджалийско група хора са били сплашвани, че ще бъдат уволнени от работа, ако не гласуват за ДПС или пък за семейство от шуменско или търговищко, чиято кола била взривена за това, че от няколко години насам не дават вота си за партията на Доган.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 23 Фев 2010, 03:29

И аз подкрепям мнението на Вълчо, убедително е прав,бих допълнил само,че те,турците, са генетично уплашени,както по време на ком-та диктатура,така и сега,тя също е комунистическа,но провеждана по-целенасочено,по-теснолинейно от една от креатурите на ком-та партия и ДС,т.е. ДПС(то е междинно звено). Разликата е само в средната буква,която би трябвало да означава "партия"..... Но както знаем,комунистическите образувания,носят различни имена,но нямат облика на истински партии,те са бандитско-комунистически. Това го знаят и много нормални турци,по-добре от нас знаят какво е това ДС и неговите служители. И всеки първолак от турския етнос знае,кой е пожизнения лидер на ДПС,както и цялото ръководство. За по-младите,нека припомним,че това е огледален образ на комунистическите диктатори (генералните секретари на БКП) и Висшия им орган-Политбюро. То и не може да бъде по друг начин. Не бива никой да хока турците,както и лидерите на ДПС,всички до един са много дисциплинирани(на основа на страха) и нещата вървят праволинейно. Само наивниците се чудят,"ама защо така говорят тези от ДПС,ама защо Доган има еди-какво си,защо така се държи провокативно,дори обидно...). Той просто следва примера на по-важните личности в страната. Не Доган дава пример за този манталитет,а съвсем други. И не бива да се смесва той и Турските сериали. Дори да бъдат забранени със закон,Доган и ДПС ще си останат същите.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 23 Фев 2010, 03:33

Дени,абсолютно си прав,ама 100 на 100. Това е така,защото ако турците имаха такива силни личности като Ботев и Левски, нямаше да смогнат да се влеят в четите им,дори нямаше да звладяват параходи,ами щяха да преплуват Дунава,дори през зимата. Нали не си забравил колко човека са се влели в четата на Ботев,след слизането на четниците при Козлодуй. Казвал съм бройката няколко пъти,айде познай,имаш солидна почерпка,честна дума!!
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 01 Мар 2010, 13:53

Нова телевизия
03 март 2010 (национален празник)
прайм тайм (20:00 ч.) - "Любов назаем" (Son bahar), историята на Сабиха, Мехмет, Галиб, Ешреф...
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Мар 2010, 15:37

Хахахахаха, еее това е нормално, биха казали някои. От тези сериали ще научим толкова много за общочовешките ценности :tooth :psycho ... и особено за реалния живот на "реалните" хора в Република Турция. :o
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 05 Мар 2010, 02:00

Радиатор,нещо като подигравка ли е това със съседна страна,която има население повече от 70 млн. души, почти колкото Германия,произвеждаща от десетилетия реактивни ,бойни самолети,имаща над 700хил . души армия,но няма да кажа ха,ха,ха. , а колко сателитни програми имат-тв и радио,оставям на ерудицията ти. Когато турците имаха 5-6 тв-канала,у нас това беше непознато явление. Имаше само няколко десетки сателитни чинии,внесени от Турция и Запада,а ДС правеше списъци кой притежава такива. Един от тях беше Павел Попандов, всеки може да направи справка с него,дали инфото ми е верно. Не е лошо някой да се подиграва с друг,ама първо да види себе си. А ,за съжаление,турците има да ги гоним много-много години. Да,тази страна със сигурност не е най-привлекателната в Европа,нито най-демократичната,ама ние,къде сме .През 1984-86г. имах познат,който работеше в консулството ни в Истанбул,идвайки си в отпуск, сподели,че всеки зъболекар си има рентген в кабинета,само го придвижва към пациента,щраква и след няколко минути виждаш снимката на зъбите си. Няма болници,няма ред,няма опашки,мяма номера,няма плашане,ние се пулехме,какво пък ни говори Иван,да ,да,оказа се ,че ни е казал истината.А човешките стойности нямат етническа оцветка,нито религиозна....
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 16 Мар 2010, 01:22

Изображение

Тази картинка описва достатъчно нагледно, положението на националните ни телевизии :-[

(не се сдържах, да не я пусна във форума)
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 16 Мар 2010, 06:09

Е,Боби,аз достатъчно бях критичен към няколко Бълг. ТВ-канала,ама ти взе жълтата фланелка, но реално,заслужено,мисля,че помията е голяма ,но по всичко изглежда и вкусна,бон апети,ком сьо ди... само уточнявам,че това е програмирано,не е случайно,ти как мислиш?

Назад към