Прекалиха ли българските телевизии с турските сериали

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Re: Прекалиха ли българските телевизии с турските серияли

Мнениеот Playbob » 26 Яну 2010, 12:58

hot_fan написа:
nnnnn75 написа:Не помня да си ми редактирал заглавията някога + тва този път грешките са умишлени мисля че личи :o направих го щото някои хора в този форум издребняват и за пропусната запетая и не мисли че говоря само за теб ;D

Така излагаш само себе си, но щом мислиш че е "яко" да пишеш като първокласник ...

Ама хора престанете да му се връзвате, моля ви. Явно и ясно е, че е неграмотен. Не искам да го обиждам, но ако не е такъв, нека просто го докаже, въпреки че няма нито един негов пост, който да не е изпълнен с всевъзможни грешки. И аз допускам, грешки и не ме е срам от това, защото се опитвам да си взимам поука от тях и да ги намалявам, но неговото си е чиста неграмонтност. Да не ми се сърди, ама неграмотността си е следствие и от ниска интелигентност, особено в случая в който е решил да се подиграва сам на себе си.
Ако се чувстваш обиден от думите ми, просто започни да пишеш грамотно и аз ще ти се извиня пред всички. А до тогава, просто не му се връзвайте на личната му подигравка към собствената му личност.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Яну 2010, 13:38

Множественото число го грешиш постоянно. Няма какво да проверявам. Провери си правописа и в този постинг.
Отново ще повторя, за последен път - не, не се издребнява, тук се държи на правописа. Следващия път, просто ще трия.

Между другото, кое ти дойде по инерция - "згрешил" или "сгрешил"? Или пак се "правиш"...
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 26 Яну 2010, 13:41

Moмче, осъзнай се и се промени. Не издребняваме, ами отчайващо искаме да ти помогнем. Ти си такъв и в живота, не само в този форум - излагаш се пред всички. Осъзнай се докато е време, освен ако не искаш цял живот да си обект на подигравки - избора си е твой. Последния вариант обаче е изключително глупав и едва ли го искаш.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 26 Яну 2010, 16:47

nnnnn75 написа:(...) спокоино бе знам как се пише думата серияал и думата телевизии , знам че е с й (...)

nnnnn75 написа:Не казвам че не греша ама знам как се пише сериал и телевизий , проверете писал съм тези думи много пъти (...)

:D :D :D

Един път не ги уцели и двете вярно едновременно в един пост. :D

Сега сериозно, nnnnn75, кликни ТУК и си изтегли един бълагрски речник за Mozilla, и ще видиш как ще се променят нещата ;)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 26 Яну 2010, 18:21

Не колега... Не е софта, този който да ти коригира грешките! Четенето на книги го прави...
obiden

Мнениеот obiden » 27 Яну 2010, 00:29

Юнак написа:Аз трудно бих сравнил сериали като Бар Наздраве или Д-р Хаус с Перла. Разликата е наистина фрапантна.

Юнак, с риск да Ви засегна, ще Ви кажа, че бъркате жанровете. "Бар "Наздраве" е ситуационна комедия (ситком), а "Перла" е сапунена опера. Ако ще говорим за американски сериали, по-релевантно е да сравните "Перла" с "Дързост и красота", "Пътеводна светлина" и "Докато свят светува". Така няма смесване на жанровете. Общо взето, моделът на сапунените опери навсякъде е един същ и се копира с леки корекции в отделните държави. И на практика няма значение дали гледате сапунена опера от САЩ, Латинска Америка, Турция или Румъния.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 27 Яну 2010, 07:29

Няма никакъв риск, пък и не си спомням да съм сравнявал жанрове (тъй че усилието е малко... безсмислено). Жанрова еклектика въведе в темата martintzvetomirov и именно на него опонирах, като идеята ми беше, че актьорска школовка, режисура, операторско майсторство, звук, декори и т.н и т.н., особено монтаж - общото качество на "западния филм" (термин на martintzvetomirov) е несравнимо по-високо от това на турския.
В този смисъл опонирам и на obiden ("И на практика няма значение дали гледате сапунена опера от САЩ, Латинска Америка, Турция или Румъния"). Има значение.

Може също така да се добави, че отделен филм е трудно да се съпостави със сериал, както го прави колегата, в допълнение към съпоставката екшън - сапун. Предполагам, че и неговата идея е била по-встрани от това, което аз коментирам, тъй че - да четем следващите постинги.
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 27 Яну 2010, 09:23

Не казвам, че няма добри американски филми. Просто тези до които националните ни телевизии могат да се докопат са лоши :D И да, чисто от патриотична гледна точка, не бих предпочел да излъчват турско.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 27 Яну 2010, 10:17

Като каза "докопат" и си помислих, че всъщност не е изключено проблемът да идва от безпаричие, а не само от вербуването на тв ръководители от страна на ислямски фондации.
Със сигурност турците ни дават най-разчупените форми на плащане, за които може да си помислим.
obiden

Мнениеот obiden » 27 Яну 2010, 15:45

Според мен няма някаква особена разлика в сюжета на сериали като "Дързост и красота" и "Мелодията на сърцето" (или, както там беше). Има си драматургичен модел и той се копира по целия свят. Не гледам турски сериали и нямам почти никаква информация за това какво върви в момента, но ми направи впечатление, че в един от тях (май беше въпросният "Мелодията...) са се постарали доста в разкадровката, която е нетипична за сериал и леко по-разчупена - с много фартове, снимки от кран, страшно много кадри... Камерата не е статична, а леко се клати, докато снима героите - все стилистика, по-характерна за игралното кино, но която може да бъде приложена и в сериал с цел да се избегне баналността. Така че забележката, че са вложили малко пари, е неуместна. Иначе, не смятам, че е логично да се търси конспирация в това, че се купуват турски сериали. Просто турците явно са развили такава манифактура, продукцията им струва евтино на телевизиите в условията на криза, драматургичните модели са копирани 1:1 от турците (тоест, разлика с латиномериканските сапунени опери не може да се забележи), а и гледаемостта и приходите са същите като при другите сапунени опери. По вашата логика, ако сега започнат масово да се произвеждат български сериали и съседните държави ги купят, би следвало да се смята, че има българска инвазия там, по същия начин, по който смятате, че има турска инвазия тук в момента. По същата логика може да се смята, че е имало и латиноамериканска инвазия (защото много южноамерикански сериали са се излкъчвали и продължават да се излъчват от тукашните телевизии) с цел да ни бъдат вменени ценности, които не са ни присъщи или да бъдем манипулирани.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 27 Яну 2010, 15:59

Аплодисменти за това изказване, придаде смисъл на дискусията.
Може би в крайна сметка разковничето е в цената на турския сериал за телевизиите в условията на криза (което, както смяташ, не означава, че в производството не са вложени пари). За вноса на ценности ще се съглася, че трудно става чрез сериалите.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 27 Яну 2010, 17:34

А,ако са Японски,или Новозенлдски,ще се подиграва ли някой на произхода им. Когато се иронизира дадена страна ,или филмов магнат по тайъв начин,редно е да бъдат сравнени тези филми с наши,родни. тези серфиали какви са,цинични,нагли,пропагаяндират насилие,лъжа и други морални "стойности" . За какви претенции някои говорят като не знаят добре българския провопис. Не се пише серияли,а сериали,както линии,а не линийи,или линий,въпреки ,че думата сериял е малко по-различна от другите примери.
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 28 Яну 2010, 23:18

Сапунки винаги е имало и ще има. Явно в момента турските са по-евтини от латиноамериканските, и затова нашите телевизии ни заливат с тях. Това, което ме дразни и не мога да проумея е факта че двете най-гледани програми в т.нар. prime time (след 20 ч.) ни пускат 2 часа сапунки!!!
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 01 Фев 2010, 16:32

Puflet написа:Сапунки винаги е имало и ще има. Явно в момента турските са по-евтини от латиноамериканските, и затова нашите телевизии ни заливат с тях. Това, което ме дразни и не мога да проумея е факта че двете най-гледани програми в т.нар. prime time (след 20 ч.) ни пускат 2 часа сапунки!!!

Нали знаете оптимиста какво е казал :) - "Винаги може и по-зле!" Сега Канал 1 дава 10 минути новини на турски в 16.00 часа. Колко по-зле от това ли? Ами например: 2 часа новини на турски в prime time по Канал 1 - как ви звучи? :) Шегувам се разбита се! Но, ако депутатите го гласуват - Канал 1 ще трябва да го прави, без някой да го пита. Сега ьТВ и Нова го правят по тяхно желание! А аз им отвръщам като просто не ги гледам докато вървят турските сапунки.

Така че, винаги може и по-зле! ;)
bahuty
Нов
Нов

Мнениеот bahuty » 01 Фев 2010, 20:06

Българските телевизии не просто прекалиха,ами се НАСРАХА с тез турски сапунки.В най-гледаното време подобни бози да ми излъчват...Ами това на нищо не прилича...
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 02 Фев 2010, 07:11

Ами да излъчват прогармите на Руската телевизия ,или техните сериали . А как никой не се впечатлява от прекаляването с американската музика,нявсякъде се лее...
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 02 Фев 2010, 16:45

bubic написа:Ами да излъчват прогармите на Руската телевизия ,или техните сериали . А как никой не се впечатлява от прекаляването с американската музика,нявсякъде се лее...

Аз мисля, че чалгата е много по-голям проблем, но това е вече офтопик :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 02 Фев 2010, 16:51

Въпреки всичко, турското влияние, предвид множеството културни и ценностни различия, според мен е много по-опасно от чалгата, американската музика, дори руската ако щете.
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 02 Фев 2010, 18:46

radiator написа:Въпреки всичко, турското влияние, предвид множеството културни и ценностни различия, според мен е много по-опасно от чалгата, американската музика, дори руската ако щете.

За 20 минути новини на турски по Канал 1 в 16 часа се вдига много повече шум, докато 2 часа сериали в най-гледано време по двете национални частни мрежи май прави впечатление само на хората от този форум! Нова май се усетиха и от вчера от 21.00 дават друго, ама ьТВ като изключим тази вечер продължават твърдо с 2 часа "Листопад"! Докога ли?
RadioFun
Нов
Нов

Мнениеот RadioFun » 02 Фев 2010, 22:10

radiator написа:Въпреки всичко, турското влияние, предвид множеството културни и ценностни различия, според мен е много по-опасно от чалгата, американската музика, дори руската ако щете.

А как има влияние, след като има различия?

Назад към