Прекалиха ли българските телевизии с турските сериали

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Юнак
1000+
1000+

Re: Прекалиха ли българските телевизии с турските сериали

Мнениеот Юнак » 11 Фев 2010, 12:14

:Excl
Слава Богу, поне са безплатни тези неща. Изборът с дистанционното в София е между тези двете телевизии и още 4 (БНТ1, Pro.bg, TV 7 и bTV Comedy). Всичко останало струва пари...
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 11 Фев 2010, 12:55

Като цяло, анализът на Frankie е много точен. Затова - цифрова телевизия и си избираш какво да гледаш...
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 11 Фев 2010, 13:39

radiator написа:Като цяло, анализът на Frankie е много точен. Затова - цифрова телевизия и си избираш какво да гледаш...

Точно. Дори и най-пробития оператор в София ще ти предложи пакет с 20тина програми.

Иначе то няма лошо да има леки отклонения от темите, но не чак да се задълбаваме в подробен offtopic.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 11 Фев 2010, 14:15

Frankie написа:Проблема, според мен, не е в това, че сериала е турски, а че когато едната ТВ дава турски сериал и другата дава турски сериал. Когато едната дава Цолова и Бареков, другата дава Крумова и Цветков. Когато едната дава ВИП денс, другата дава Денсинг старс. Когато едната дава Биг брадър, другата дава Сървайвър. Въобще нямаш избор. Намирисва ми на картелно споразумение за видиотяване на българския зрител.

Това е "конкуренция" по български с турски сериали. БТВ пуснали турски сериал, НТВ ще пусне също турски сериал за да не се прецака. Затъпяването е гарантирано.
Покрай сериалите се раздвижи и туризмът. Много българи желаели да посетят къщите, в които се снимат сериалите. Това се казва "духовно извисяване".
Кой пореден състезател ще включи в играта БТВ, когато НТВ пуснат Крумова и Михалев на терена?
Очаквам Цолова да се амортизира по-бързо, при положение, че остане сама.
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 11 Фев 2010, 20:42

Въпросът не е до това дали ще си вкараме Булсатком или някоя издухана кабеларка, а до това, че в националния тв ефир се леят турски сериали един до друг. Е това, питам аз, нормално ли е? Нормално ли е? Отговорете ми без философстване и без разтягане на локуми. И на тези дървени философи тук мисля че не им е тук мястото, дори май и на мен.
Изображение
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 11 Фев 2010, 22:22

Моли се да не ги вкарат в БНТ тия турски сапуни. Че току виж и по ProBG тръгнал сапун ... ;)
FM-RX:
WiFi RX/TX:
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 12 Фев 2010, 17:09

ГИФ,твоята реплика,не се приема,не се коментира,не се одобрява,такава е линията,,само аз те подкрепям,другите се правят на глухи,това е модела на българина, той се е формирал много години,десетилетия,всичко,което не се кланяше на бандитите беше отлюспвано,някои бяха отлюспени и под земята,нищо ново,нали...
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 12 Фев 2010, 18:06

Спокойно, от вторник по Нова телевизия тръгва поредната турска сапунка. Някой да преброи колко заглавия са пуснати от bTV и колко - от Нова. :Devil
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 12 Фев 2010, 18:34

От понеделник започва да се снима българският сериал "Стъклен дом" със Стефан Данаилов и други известни имена. Сериалът няма да бъде "сапунка" и ще се излъчва от 20 до 22 часа, но не разбрах по коя телевизия. Идва краят на турските сериали. Бати Ламбо ще ги разбие напълно.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 12 Фев 2010, 18:44

ГИФ,а има ли начин да бъдат спрени по някакъв начин турските сериали. Недоволствието от къде идва,от факта,че са просто турски,или от това че не са с добри художествени стойности.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 13 Фев 2010, 00:37

bubic написа:ГИФ,а има ли начин да бъдат спрени по някакъв начин турските сериали. Недоволствието от къде идва,от факта,че са просто турски,или от това че не са с добри художествени стойности.

Недоволството ми идва от това, че докато ям на масата (това става обикновенно след 8 часа) се гледат сапуните (особено когато имам женска компания с мен на масата...) а не например нещо различно от тая боза за мен. Аз не гледам такива работи.
FM-RX:
WiFi RX/TX:
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 13 Фев 2010, 03:44

м3,ама ти сериозно ли го казваш това,ако се шегуваш не ми е ясно какво искаш да кажеш, ако е на сериозно, определено не си прав. Нито една телевизия не е правена за теб специално,нито за мен,нито за когото и да е. Плюс това,нито една телевизия не се съобразява кога нейните зреители вечерят или закусват и дали са в компания с гаджета,съпруги,любовници и пр. Всяка телевизия има свои схващания,програмна схема и пр.,които не винаги са в тон с различните настроения на публиката. И ти ако имаш телевизия,едва ли ще се съобразиш с някого,индивидуално,странна работа все пак....
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 13 Фев 2010, 13:14

Ох, Bubic, как грешиш по отношение на програминга. През последните 5-6 години глобалната тенденция е телевизиите и медиите изобщо да са ориентирани именно не към "зрителите", а към "зрителя"... И всички пари за проучвания се инвестират точно в тази насока - кога, как, защо, с кого даден човек гледа дадената телевизия или слуша даденото радио. Така се решава съответно какво съдържание да се закупи, кога да се излъчи и т.н.
Естествено, така е в нормалния свят.
Това, което споделяш ти е визия от преди 25-30 години.
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 13 Фев 2010, 13:40

m3gab0y написа:Недоволството ми идва от това, че докато ям на масата (това става обикновенно след 8 часа) се гледат сапуните (особено когато имам женска компания с мен на масата...) а не например нещо различно от тая боза за мен. Аз не гледам такива работи.

To точно това им е идеята и на тях, жената да ти нареже салата, да си сипеш една ракия, и да седнете на масата заедно с любимия сериал.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 13 Фев 2010, 18:49

Радиатор, може би искаш да кажеш,че има грешка в подбора на филмовия материал,или че самите телевизии не се съобразяват с това провило,което ти посочваш,все пак,къде е грешката,ако има такава. не допускам,че тези телевизии не знаят какво правят. Предполагам,че дразгите идват от факта,че са турски. Допълнителен фактор на раздразнение е дублажа,абсолютно е неадекватен.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 13 Фев 2010, 19:08

Коментирах твоето мнение, че телевизиите по принцип не се съобразяват и не се интересуват от зрителския начин на живот и интерес.

В конкретния случай, отпор на турските сериали се среща единствено сред интелигенцията, а в България това е една твърде оскъдна маса хора. Повечето зрители за много заинтригувани от турските сериали, съответно и телевизиите ги купуват, защото явно се породен интерет.

Друг е въпросът, че има доста европейска продукция и аз лично нямам адекватно обяснение защо се закупиха турски сериали. Т.е. аз имам, но разни умни хора като колегата radiofun започва да философства колко не разбираме тези, които имаме особено мнение относно избора точно на продукция от Турция.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 14 Фев 2010, 01:42

radiator написа:Коментирах твоето мнение, че телевизиите по принцип не се съобразяват и не се интересуват от зрителския начин на живот и интерес.

В конкретния случай, отпор на турските сериали се среща единствено сред интелигенцията, а в България това е една твърде оскъдна маса хора. Повечето зрители за много заинтригувани от турските сериали, съответно и телевизиите ги купуват, защото явно се породен интерет.

Друг е въпросът, че има доста европейска продукция и аз лично нямам адекватно обяснение защо се закупиха турски сериали. Т.е. аз имам, но разни умни хора като колегата radiofun започва да философства колко не разбираме тези, които имаме особено мнение относно избора точно на продукция от Турция.

Прощавай, ако не съм те разбрал точно, но какво искаше да кажеш с това за интелигенцията? Че прави отпор на турските сериали, защото са турски!? Ако е това, не е никаква интелигенция, а ксеновофска общност! Проблемът не е в турския произход, а в крещящо тъпото възприемане на поднесеното съдържание от масата зрители. Лично мен най-ме дразни, когато почнат да се коментират героите и несгодите им, все едно сами някакви членове на семейството. И това не е присъщо само за бабите, както е всеобщото схващане, а на по-голямата част от зрителите. За мен това не е нормално. Все едно сега да се въйкам и тюхкам как видиш ли, завалийте Уил и Елизабет от "Карибски пирати" ще се виждат, горките на 10 години 1 път. Леле, каква драма, какво чудо! Филм - изкефих се на зевзешката роля, изиграна от Джони Деп и толкова. При любимите ни сериали обаче нещата седят доста по-различно, но това няма нищо общо с турския им произход - каквото беше при латиноамериканските, такова е и при турските. Само, че има и болни глави на тоя свят, които търсят сметка на живи хора за греховете на отдавна измрелите им предци.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 14 Фев 2010, 03:23

Радиатор,исках да кажа,че телевизиите не се интересуват от конкретни зрители-личности,но ако ние с теб,кажем,че много удоволствие ни доставят тези серии,точно в това време и точно,когато гаджето е направило салата и бърза вечерята да приключи,заедно с филма,поради факта,че е приготвила изненада в друго направление,какво ще кажат другите зрители,ами да,хич няма да им пука,колко ни е готино на нас ,с нашите половинки. Друго,като са лоши турските и латиноамер-те сериали, защо не внесат австрийски,или северноирландски,или руски,или естонски,люксембургски,норвежки,финландски ,украински(Украйна има население над 45мнл . души) Ами много просто,тези страни не са развили този жанр на тв и филм.серии. А за интелигенцията, Ицо ти дава много адекватен отговор. Това не може да е интелигенция,нито реално съществува,това са ком-ски измишльотини. В коя културна стран си прочел нещо за интелигенцията,и кои са нейните членове и от кои среди. Никой няма право да определя някого за интелигентен и неинтелигентен,сиреч,умен и неумен. Без майтап,ти същия ли си от миналите години. Според мен,или не си,или много си се променил,има и други несъответствия,но не е мястото тук за установяване на самоличност,твоя работа. И друго,може ли някой от ненавиждащите турските сериали да покаже негатовите им-безкултурие,циничен и жаргонен език, толерантност към лъжи,измами,насилие,убийства,корупция,проституция,шовинизъм,нацизъм,многоженство, агитират ли към наркотици и подобни пороци. Ако имат такива "стойности",да подкрепям противниците на тези сериали.Ами да внесат гръцки, ами нямат сигурно,да внесат албански,или черногорски...,може и македонски.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 14 Фев 2010, 10:34

bubic написа:ГИФ,а има ли начин да бъдат спрени по някакъв начин турските сериали. Недоволствието от къде идва,от факта,че са просто турски,или от това че не са с добри художествени стойности.

Турските сериали не трябва да бъдат спирани. Със забрани нищо не се постига.
Сериалите, които се излъчват по БТВ и НТВ са много добре подбрани - истории от ежедневието с перфектни актьори и голям интерес не само от страна на българските зрители.
Една част от зрителите имат нужда от подобни сериали. Проблемът е, че няма избор, а не че са турски.
Има много добри руски, полски, германски и други сериали, които са по-интересни от турските. В близкото минало имаше и български качествени сериали. Новата просташка "капиталистическа" демокрация по комунистически калъп скапа всичко, което имаше някаква стойност.
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 14 Фев 2010, 11:20

ico_pol написа:... Само, че има и болни глави на тоя свят, които търсят сметка на живи хора за греховете на отдавна измрелите им предци.

Така като ги гледам живите хора май са си със същите идеали като предците си.
Изображение

Назад към