Новите мултиплекси

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
ivsh
100+
100+

Re: Новите мултиплекси

Мнениеот ivsh » 15 Юни 2010, 11:20

Аз се чудя, няма ли най-накрая да пуснат 23-ти и 40-ти официално...
Някой да има представа защо се бавят тия Towercom?
Аватар
elektrik
500+
500+

Мнениеот elektrik » 15 Юни 2010, 12:03

Въпросът е риторичен...Колко по-скоро цифрова, толкова по-малко абонати за кабелната и разните булсатове....
Raduci Radio - Добрите стари хитове!!!
ivsh
100+
100+

Мнениеот ivsh » 15 Юни 2010, 12:42

Абе така де, ама това какво ги бърка Towercom...?!?
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 15 Юни 2010, 16:36

Towercom нищо не ги бърка, но имам гадното чувство, че ония кабелджиите и сателитаджиите правят всички възможни спънки и гадни номера за да бавят целия процес.
Отделно е проблемът и с това че комай не останаха кадърни инженери в България - кой е луд да работи за без пари воден само от патриотични чувства, вместо да получава нормална заплата в нормална държава. Всички говорим и коментираме че лекарите бягат в чужбина, но за инженерите никой не коментира - без телевизия можем, ама без здраво тяло и здрав дух не можем нали?
zlosten
100+
100+

Мнениеот zlosten » 18 Юни 2010, 10:05

Картата за България на Ханну Про е "изчезнала" от сайта им...
hristoslav2
100+
100+

Мнениеот hristoslav2 » 19 Юни 2010, 15:24

zlosten написа:Картата за България на Ханну Про е "изчезнала" от сайта им...

http://www.hannu-pro.com/all_imagesxtra ... g_map+.jpg

http://www.hannu-pro.com/all_imagesxtra ... _1MUX+.jpg

http://www.hannu-pro.com/all_imagesxtra ... _2MUX+.jpg
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 22 Юни 2010, 16:13

А дали ще пуснат и DVB-H както е в "План за преминаване от аналогово към цифрово е фирно излъчване"?Знам,че не е правилно да питам,ама само за DVB-T се говори и си мисля,че са се отказали.
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 24 Юни 2010, 16:45

Ебаси врътките си правят тия! От единия джоб в другия, как така Тауърком и НУРТС изведнъж станаха едно?
И както винаги крайният потребител е на***н ... ще си имаме ние цифрова телевизия... ама лятото - кукувото.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 08 Юли 2010, 10:42

“Виваком” обсебва ефира
http://paper.standartnews.com/bg/articl ... cle=331598
Докато умните се наумуват, лудите се налудуват. :D
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
joro_smile2
Нов
Нов

Мнениеот joro_smile2 » 08 Юли 2010, 14:20

Аз специално не виждам нищо лошо в цялата тази работа.Важното е потребителя да печели.Дали телевизора приема в единият или друг формат никой продавач не може да каже със сигурност.Поне в MPEG 2 можеш да го видиш.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 08 Юли 2010, 15:30

64 канал е регионален и по новия честотен план Виваком не са в нарушение.... А поляризацията трябва да е смесена /мешана
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 15 Юли 2010, 08:53

Hannu Pro взима честотите за БНТ ДВБ-Т ще обжалват гоеори се за сливане на Ханну в Нурс
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 15 Юли 2010, 16:00

Чакай чакай... след като Тауърком взеха НУРТС, сега и Хану ще станат част от тях? Т.е. уж конкурси правиха, и накрая пак всичко отиде в БТК?!? И при това положение кой ще обжалва като те са в кюпа всички?
Аватар
partyfm
100+
100+

Мнениеот partyfm » 15 Юли 2010, 18:33

Комисията за регулиране на съобщенията (КРС) определи компанията "Хану Про" за победител в търга за изграждане на т.нар. обществен мултиплексор. Така се нарича е цифровата платформа, благодарение на която ще се разпространяват обществените медии БНТ и БНР след 2012 г.

След решението на КРС латвийската "Хану Про" става притежател на четири от общо шест мултиплексора, тоест ще контролира две трети от разпространението на цифрова ефирна телевизия в България. Още през 2009 г. компанията спечели друг конкурс на КРС за изграждането на мултиплексорите, които ще работят само с частни телевизии.

Останалите два мултипексора отиват в ръцете на компанията "Тауърком", която беше закупена от "НУРТС България" - джойнт венчър между БТК и офшорката Mancelord Limited. Последното предприятие е кипърска компания, представлявана в България от Цветан Василев, основен акционер в Корпоративна търговска банка.

Банкерът седи и зад пазарната ескпанзия на "Нова медийна група" на бившия депутат Делян Пеевски и неговата майка Ирена Кръстева. Издателската компания притежава "Монитор", "Телеграф", "Политика", "Уикенд", "Меридиан Мач", "Засада" (преди "Експрес") и великотърновския "Борба". Групата контролира и телевизиите TV7 и ББТ.

В конкурса за обществен мултиплексор КРС класира на второ място Ди Ви Би Ти - консорциум от няколко български компании за проектиране на мрежи, водени от "Инсат електроникс". Всички фирми в консорциума са собственост на Бойко Бочев. Той коментира, че ще обжалва решението на телеком регулатора във ВАС.

В процедурата участваха още телекомите БТК и "М-тел". От бившия държавен телеком отказаха коментар по темата. От "М-тел" обявиха, че конкурсът на КРС не е бил прозрачен и че победителят е бил предварително определен.

Източник: в.Дневник http://www.dnevnik.bg/bulgaria/2010/07/15/933033_hanu_pro_shte_razprostraniava_bnt_i_bnr_sled_2012_g/

Сега започва една дълга съдебна процедура която ще отнеме поне година.И така според мен не очаквайте скоро цифрова телевизия в България.А понеже няма да спазим срока да спрем аналоговия сигнал както е записано в договора ни за присъединяване на България към ЕС.И ни очакват доста големи глоби и дела от ЕС,който естествено ще излязат от нашите джобове.Така че според мен сагата цифрова ефирна телевизия в България тепърва започва и сме в началото на сериала който има поне 3 сезона още.
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 16 Юли 2010, 02:12

Интереса клати феса.Ако се осъществи цифровизацията ,то приходите от реклами ще се разпределят между много повече телевизии ,което води до спад на приходите от реклами,от друга страна кабелните оператори най-вероятно ще фалират ,защото никой няма да дава пари за нещо ,което го има и безплатно ,и с по-високо качество,освен ефирните телевизии и кабелните оператори ,от цифровизацията ще загубят и оператори предлагащи цифрова телевизия ,като Булсатком,Близуу и т.н.,защото абсолютно същия продукт ще съществува и безплатно.
Единствените ,които ще спечелят от цифровизацията са фирмите ,занимаващи се с това и обикновенния зрител.
А сега кажете ми не е ли умишлено и планувано забавянето на "цифровизацията" ?
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 16 Юли 2010, 12:21

Ами да! Аз съм вече абсолютно убеден че забавянето на цифровизацията е умишлено, както между впрочем е умишлено всичко останало за което ни налагат глоби от ЕС. После се чудим - защо ние сме най-пропадналата държава в Евросъюза. Еми как няма да сме най-пропаднали като сме с бай Ганьовски манталитет. Не ме е толкова яд за това, колкото факта че всичко се премълчава - ми кажете бе хора: "Да, бавим умишлено цифровизацията защото като я въведем няма да можем да лапаме повече парички" - най-общо казано нещо в този смисъл. Може да не е точно това. Яд ме е също защото не сме народ а овче стадо и повечето си траят защото си плащат на кабелните и сателитните оператори-монополисти. И дори да излезем да протестираме няма да се съберат повече от шепа хора. Защото повечето българи се кефят на телевизии с чалга и не ги е еня за друго!!!
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 16 Юли 2010, 12:26

P.S.: А виж, факта че със сигурност ще бъдем принудени да плащаме огромни глоби, защото все пак членуваме в Европейския Съюз и не спазваме нейната политика както правят повечето останали нейни страни-членки, е пределно ясен и няма нужда от коментар. Ясен е обаче само за нас - които очакваме цифровизацията. Както вече казах, може би 90 процента от целокупното българско овче стадо гледа платена телевизия от сателитните и кабелните оператори и за тях този факт изобщо не са и сънували.
А ще плащаме всички ние, естествено.
Аватар
GeMGeorgiev
Нов
Нов

Мнениеот GeMGeorgiev » 17 Юли 2010, 16:26

То въобще може ли някой да бъде сигурен кои ще са програмите и най-важното кога ще тръгнат.
Изображение
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 17 Юли 2010, 18:28

Ами по принцип няма сигурноо има решения и те са така

BTV PRO BG RING BG NOVA VEST TV TV EUROPA MSAT VARNA TV THE VOICE FOLKLOR FAN TV BALKANIKA TV
TV1 BGTV EUROSHANS TV EUROFUTBOL TV TV7 SUPER 7 BBT ,PINK BG
BTV може да си качи без конкурс BTV CINEMA BTV COMEDY + 3 канала на 2ра фаза..
NOVA за сега само 1 канал + още 2 канала на 2ра фаза

НО КАКТО И ДА Е ,, притесненията са ми за т.НАР обществен мултиплекс който без него не праим нищо ..
няма как 90 предавателя да покрият 97% от Българиа
няма как да има на 19.91Mbits 4SD канала на БНТ и ЗАБЕЛЕЖЕТЕ 6 HD програми който са записани в лицензията ..
или аз вече нещо не съм в час с технологиите или вече сигурно се използва MPEG -7

Назад към