Новите мултиплекси

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Re: Новите мултиплекси

Мнениеот Playbob » 08 Окт 2010, 10:57

И за да се изясни този проблем, арогантният ни колега, явно е искал да напише 2 по 5кВт предавател, както е на повечето места, както е и на Копитото. Двата работещи в режим на сумиране на мощността, а в авариен режим, работи само единия, тоест на 5кВт.

И въпреки, че очаквам да се заядеш с мен сега, пропусни тази излишна стъпка и просто кажи, така ли е?

И да уточним нещо друго, аз нямам намерение и не ми се занимава да се заяждам с теб, а просто ме е яд на теб и поведението ти, защото си един от хората с познания в тази област, което е наистина похвално, но изказвания, като последното ти не са никак достойни.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 08 Окт 2010, 12:09

playbob написа:явно е искал да напише 2 по 5кВт предавател, както е на повечето места, както е и на Копитото. Двата работещи в режим на сумиране на мощността, а в авариен режим, работи само единия, тоест на 5кВт.

Какъв майтап ще стане в страната с цифровия наземен сигнал, просто не е истина, сигнала не е ли добър няма да може да се гледа! И с това 95% покритие в България, ще е като 99% при покритието на операторите и с този 1% си оправдават липсата на обхват на доста места в България!
Една сметка 5% от общата площ на България:

111 000 * 0.05 = 5 550кв.км без покритие,

Жоро, не съм наясно с тази област, но ме интересува за това влизам, питам и чета отговорите...
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 08 Окт 2010, 12:30

rainov написа:
playbob написа:явно е искал да напише 2 по 5кВт предавател, както е на повечето места, както е и на Копитото. Двата работещи в режим на сумиране на мощността, а в авариен режим, работи само единия, тоест на 5кВт.

Какъв майтап ще стане в страната с цифровия наземен сигнал, просто не е истина, сигнала не е ли добър няма да може да се гледа! И с това 95% покритие в България, ще е като 99% при покритието на операторите и с този 1% си оправдават липсата на обхват на доста места в България!
Една сметка 5% от общата площ на България:

111 000 * 0.05 = 5 550кв.км без покритие,

Жоро, не съм наясно с тази област, но ме интересува за това влизам, питам и чета отговорите...

Мисля, че малко избързваш с размислите относно покритието. Просто е прекалено рано, не друго :) А и покритието обикновено се изчислява на % от населението, защото все пак няма значение дали на бостана хващаш добре ТВ, защото няма да я гледаш там, ами вкъщи или в населените райони. Ще видим как ще се изгради мрежата, пък тази тема да я оставим за тогава :)
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 08 Окт 2010, 16:00

Не ги пиша аз тези работи има си издадени лицензии со 2013та трябва да се усигори 95% покритие обаче по остров..
Аватар
elektrik
500+
500+

Мнениеот elektrik » 08 Окт 2010, 18:32

ЖОРО написа:Това показва че от неразбирате нищо. знам какво съм казал нарочно да ви видя колко са ви мозаците...

от elektrik на 02 Сеп 2010, 23:28
Аз отдавна съм се научил да невярвам на жоро, защото беше казал че до май мецец тв7 ще излъчва на 48 и 52 канал, след което 52 се закрива като аналогов...но какво стана на 52 пуснаха ббт и не го спряха, струва ми се, че малко на изуст говори....

* Ставаше въпрос за 53 канал...но съм написал 52...както и да е. Нали знаете приказката за българския форум и другите форуми: Американски форум - задаваш въпрос - получаваш отговор. Руски форум - задаваш въпрос - получаваш въпрос, вместо отговор. Български форум - задаваш въпрос - 1 час и/или 20 мнения ти обясняват колко си тъп.
Raduci Radio - Добрите стари хитове!!!
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 08 Окт 2010, 19:00

Даааааааа, колега, абсолютно си прав с небезизвестният виц за форумите. То си ни е характерна черта на българите, да презираме всеки незнаещ нещо. Нищо, че тия занещите, също някога са били незнаещи, но те не отчитат тоя факт. Това в комбинация с друг типично български израз "Кой си пък ти, че ще ми обясняваш", водят до тези глупави ситуации, като тази тук, която се случи. Преди време Симеон II изрече едни думи, на които много хора се смееха и му се подиграваха - че "трябва да си сменим чипа". Може да звучи смешно, но е изключително вярно. Доказателства коооолкото си искаме...

Прощавайте за офтопика.
Аватар
GeMGeorgiev
Нов
Нов

Мнениеот GeMGeorgiev » 11 Окт 2010, 09:47

Някой има ли идея какво става с 64-ти канал? Има сигнал, но няма нито една телевизия в ефир.
Изображение
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 11 Окт 2010, 10:06

В момента всичко работи .. нормално без 23/40 който са само на пегел
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 11 Окт 2010, 11:21

Имам въпрос. Вече ми стана ясно, че освен ако не съм всемогъщ гуру на цифровите телевизионни тунери и не мога сам да измисля нещо, скоро ще се наложи да си хвърля стария цифров тунер в кофата за боклука, че даже трябва да се притеснявам за околната среда защото даже не знам къде да го предам. Но това е друга тема.
Въпросът ми конкретно е, сега хубаво, ще си купя нов тунер който да има MPEG-4 декодер и хоп - готово! Ще мога да гледам новите (все още бъдещи) програми.
Това хубаво, ама както се говори че Хану-Про след 2 години обмислят да преминат на платени цифрови програми, да не стане така както с пререгистрацията на номерата на колите, както стана с новите документи за самоличност и свидетелства за управление на МПС, изобщо има няма година две и току ни карат да плащаме за нови и нови приумици! Защото сегашните тунери са само за безплатни програми и нямат устройство за кодирани платени програми. Изобщо - не съм наясно има ли някаква възможност да се закупи допълнително модул за платени програми, ако евентуално някой ден реша да ги гледам? Знам че няма да са 100% платени, но все пак?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 11 Окт 2010, 11:57

Като взимаш приемник то гледай да има CI интерфейс HDMI да подържа HD защото може да има изненадани. или приемник с вграден карто четец за CONAX но е хубаво да е CI онтерфейс защото туко виж пуснали Towerkom NDS ако се позабавят още малко може да грейне цифровизация ама платена все пак тия милиони требе да се избиват !!! А и друго гледай приемника да подържа AAC стандарта за звук !
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 11 Окт 2010, 16:03

@ЖОРO,

Мерси за отговора. Доколкото разбрах значи, трябва да имам CI интерфейс за да мога евентуално впоследствие да си сложа модул за платена телевизия (CAM).

Естествено че няма всички телевизии да станат платени, но ще останат безплатни предимно бозите, докато други по-интересни програми могат да ги кодират - мисля в перспектива, след някоя друга година да речем. Ако реша пък да си купувам нов телевизор, то ще е отделно вече от тунера и ще търся естествено с вграден такъв тунер.
hristoslav2
100+
100+

Мнениеот hristoslav2 » 15 Окт 2010, 12:29

ЖОРО написа:Като взимаш приемник то гледай да има CI интерфейс HDMI да подържа HD защото може да има изненадани. или приемник с вграден карто четец за CONAX но е хубаво да е CI онтерфейс защото туко виж пуснали Towerkom NDS ако се позабавят още малко може да грейне цифровизация ама платена все пак тия милиони требе да се избиват !!! А и друго гледай приемника да подържа AAC стандарта за звук !

Жоро
Освен елементарните грешки в правописа и подредбата на думите в изреченията от постовете ти....често пишеш глупости.
Като взимаш приемник то гледай да има CI интерфейс HDMI да подържа HD

Eстествено ,че HDMI порта поддържа висока резолюция. За това е измислен и поставен в телевизорите.
Hi Definition Multimedia Interface
http://www.hdmi.org/

stoyanfourn написа:Мерси за отговора. Доколкото разбрах значи, трябва да имам CI интерфейс за да мога евентуално впоследствие да си сложа модул за платена телевизия (CAM).

Естествено че няма всички телевизии да станат платени, но ще останат безплатни предимно бозите, докато други по-интересни програми могат да ги кодират - мисля в перспектива, след някоя друга година да речем. Ако реша пък да си купувам нов телевизор, то ще е отделно вече от тунера и ще търся естествено с вграден такъв тунер.

Добре е малко да почетеш преди да купиш телевизор :)
http://forum.setcombg.com/index.php/board,59.0.html
ivsh
100+
100+

Мнениеот ivsh » 15 Окт 2010, 16:00

hristoslav2 написа:
Като взимаш приемник то гледай да има CI интерфейс HDMI да подържа HD

Eстествено ,че HDMI порта поддържа висока резолюция. За това е измислен и поставен в телевизорите.
Hi Definition Multimedia Interface
http://www.hdmi.org/

Словореда на Жоро и липсващата пунктоация наистина са мн. объркващи...
Според мен е искал да каже:
"Като взимаш приемник, то гледай да има CI интерфейс, HDMI и да поддържа HD"

И не е Hi Definition, а е High Definition...
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 16 Окт 2010, 14:11

ИМА 2 ВИДА ПРИЕМНИЦИ С SCART ,CVBS & HDMI HRISTOSLAV2 ИМА 2 ВИДА ПРИЕМНИЦИ АМА СЕ ЗАЧЕТИ И ПОСЛЕ ДАВАЙ КАКВО ИМА И КАКВО НЯМА ЗАЩОТО МОЖЕ ЧОВЕКА ДА СИ ВЗЕМЕ ПРИЕМНИК С HDMI и да не е HD А САМО ДА ИМА UPSCALE И НЕ МИ КАЗВАЙ КАКВО ДА ЧЕТА ЗАЩОТО КОГАТО АЗ СЪМ ГЛЕДАЛ НА HDMI 1.1 ТИ СИ СИ ИГРАЛ С RF КАБЕЛИ !!! --ТОЧНО ТОВА КАЗВАМ ШИШКОВ !!! ТО СЕ РАЗБИРА .. АМА КАКВО ДА ПРАВЯ ЧЕ НЕ МОЖЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ И ИСКАТЕ ВСИЧКО ДА ВИ Е НАПИСАНО В ЕДНО ИЗРЕЧЕНИЕ !!! :Horray :Horray :Horray :Horray :Horray :Horray :Horray :Horray
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 16 Окт 2010, 17:05

Кодирането на цифрова-наземна телевизия е автогол от дузпа! :D Как ще ме мотивират да си купувам въпросното съдържание, за да го гледам от наземен сигнал!? Как!? Като го предлагат по 50-60 стотинки!? Едва ли! По-скоро ще искат 5-6 лева, а за още 10 отгоре ще съм абонат на DTH и няма да искам да чуя за цифрова наземна телевизия, дори напротив - ще се обръщам на другата страна и ще се хиля. Да се кодира един канал с наистина добро съдържание разбирам, ама какво ще ми кодират бТВ!? А и пак казвам - колко ще струва кодировката. За 1-2 лева да гледам мачове от Висшата лига на Англия, Приемра дивисион или състезания от Формула 1 добре, но да ми искат 5-6, дори 7-8 лева е тъпо. Давам още толкова и гледам освен това и канали, които така или иначе няма да мога да гледам цифрово наземно (Нешънъл географик и Дискавъртата). Просто това, което предлага DTH не може да го предложи ефира, че да се плаща чак за него.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 16 Окт 2010, 17:16

НОВА БТВ ТВ7 PRO BG са свободни става дума за произволните им по чл37а/2,3 няма никакъв интерес от страна на оператори да се качват на мултиплекс производните им програми ако не са платени.. !!! и за това се бави всичко .. скоро TV7 & NOVA ще грейнат при Towerkom но какво о това ..
hristoslav2
100+
100+

Мнениеот hristoslav2 » 19 Окт 2010, 17:36

ЖОРО написа:ИМА 2 ВИДА ПРИЕМНИЦИ С SCART ,CVBS & HDMI HRISTOSLAV2
ИМА 2 ВИДА ПРИЕМНИЦИ АМА СЕ ЗАЧЕТИ И ПОСЛЕ ДАВАЙ КАКВО ИМА И КАКВО НЯМА
ЗАЩОТО МОЖЕ ЧОВЕКА ДА СИ ВЗЕМЕ ПРИЕМНИК С HDMI и да не е HD А САМО ДА ИМА UPSCALE
И НЕ МИ КАЗВАЙ КАКВО ДА ЧЕТА ЗАЩОТО КОГАТО АЗ СЪМ ГЛЕДАЛ НА HDMI 1.1 ТИ СИ СИ ИГРАЛ С RF КАБЕЛИ !!!

Ха - сега сигурно гледаш Ulthra High Definition или Super High Definition :D :D

http://en.wikipedia.org/wiki/Quad_Full_High_Definition
http://www.techhome.ru/catalog/video/article_30238.html
http://www.ultrahdtv.net/
http://en.wikipedia.org/wiki/Super_Hi-Vision_television
И си оправи правописа. Има точки и запетайки. :)
svetostz
Нов
Нов

Мнениеот svetostz » 25 Окт 2010, 15:05

ОК, към темата :)
В Стара Загора има силен сигнал на 37 канал. Гледа се на H.264, btv (7 броя) и едно pro.bg.
На 22 канал, има само сигнал без канали, засега.
hristoslav2
100+
100+

Мнениеот hristoslav2 » 26 Окт 2010, 13:22

До тук имаме
- София - MPEG-4 SD - 23ch. UHF - 8 тестови канала
- София - MPEG-4 SD - 40ch. UHF - 8 тестови канала,
- София - MPEG-2 SD - 64ch. UHF - БНТ1, БТВ, ТВ7, ББТ, Дъ Войс, Нова.

- Варна - MPEG-4 SD - 22ch. UHF - 8 тестови канала, 29ch. UHF - 8 тестови канала,
- Русе - MPEG-4 SD - 26ch. UHF - 10 тестови канала, 49ch. UHF - 10 тестови канала,
- Пловдив - MPEG-4 SD - 25ch. UHF - 8 тестови канала, 35ch. UHF - 8 тестови канала.
- Видин - MPEG-4 SD - 32ch. UHF - 8 тестови канала, 49ch. UHF - 8 тестови канала.
- Стара Загора- MPEG-4 SD - 22ch. UHF - няма програми, 37ch. UHF - 8 тестови канала./7 БТВ-та и 1 Про.бг/

Нещо ново ?
Аватар
plevel
100+
100+

Мнениеот plevel » 26 Окт 2010, 13:48

Ми за Пловдив това беше вярно преди 2 седмици
Пловдив - MPEG-4 SD - 25ch. UHF - 8 тестови канала, 35ch. UHF - 8 тестови канала.
Сега има само сигнал няма канали.

Назад към