Новите мултиплекси

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
plamen74
Нов
Нов

Re: Новите мултиплекси

Мнениеот plamen74 » 15 Мар 2013, 13:16

cifronim написа:С постове във форума на предавател няма да стане. Пишете на НУРТС, Телевизиите, КРС. Админа на предавател няма откъде да знае във всеки момент какво и къде се излъчва. На сайта на НУРТС има публикувани 2 карти, които показват покритието..... ако забележите неточност пишете им ;)

И това не помага! Три пъти им писах и на НУРТС, и на телевизиите, и на КРС, даже и на СЕМ - резултат никакъв, а и всички сигнали от НУРТС (51к. и 57к., които са за цяла Плевенска и Ловешка област) изчезнаха, а остана сигнала само на Фърст Диджитъл на 41-ви мукс!
Изображение
EDISION Miniplus Highspeed COMBO & Ferguson Ariva 252Combo
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 15 Мар 2013, 13:25

По принцип Симулкаст се води тестов период... Ние малко го преиначихме на официален старт :D Дори по телевизията върви реклама оповестяваща тестове и проблеми....
От друга страна, който е чел плана е видял, че там пише: Симулкаст започва при постигнато покритие 95% и 85% съответно за различните муксове....
Телевизиите са пределно наястно, че покритието е трагично, но когат искаха проверка на покритието нуртс им казаха, че ще отнеме време и всичко ще се забави..... и то стана ястно ква е хавата :D
Да не говора, че от 2 дена програмите на нуртс са така зададени, че на половината телевизори и декодери ги показва като скрити.....
idm
Нов
Нов

Мнениеот idm » 15 Мар 2013, 13:31

От около половин час за регион Плевен всичко работи както преди каналите да бъдат "скрити". Телевизорът ми е с вграден цифров тунер. Забелязват се две неща след това скриване: Бнт 2 е "16х9" SD и няма ги предварително зададените позиции на каналите.
Аватар
Milen84
100+
100+

Мнениеот Milen84 » 15 Мар 2013, 13:45

Интересно ,че всичко си работеше перфектно от 1 март ,а сега всичко се скапа и каналите ги дава скрити ,че и сигнала се скапа!
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 15 Мар 2013, 13:54

Разбъркани са каналите, защото са махнали номерацията. Това се случи след преименуването на BBT в NEWS7.
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 15 Мар 2013, 14:02

@cifronim,

Къде прочете,че Симулкаст е синоним на ТЕСТ ?
Тук не намерих тази информация:
http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%A6%D0% ... 0%B8%D1%8F

В Пловдив още е тъмна индия. Сигнал: 0
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 15 Мар 2013, 15:03

Мисля, че тестовият период приключи на 28 февруари, а 1 март 2013 г. е датата на официален старт на цифровизацията.

С какво се симулкастира няма значение.
zlosten
100+
100+

Мнениеот zlosten » 15 Мар 2013, 18:09

При първият вятър изчезна сигнала, що за мощности са това?
emdite
Нов
Нов

Мнениеот emdite » 15 Мар 2013, 19:29

Телевизионна Станция Шейновец , вече всичко е ок само са разместени позицията на програмите но сигнала е шест точки картината е само с кратки насичания през 20-30 минути което предполагам ще се промени след 01.09.2013, като понатрупат малко опит и изчистят по мое мнение техническите си проблеми по излъчването !!!
Аватар
sacho5
Нов
Нов

Мнениеот sacho5 » 15 Мар 2013, 22:31

Днес имах интересна случка.Оказа се че след старта на симулкаста са вкарани и допълнителни неща в така наречените PID -ове за да могат телевизорите да подреждат каналите в определен ред.Оказа се че шаситата на VESTEL не се справят с тази информация и всичките канали в списъка излизат като "HIDEN" .След завършване на сканирането не могат да се видят в списъка и не могат да се местят с бутоните P+ P- Интересното е че с директно избиране от пулта на номер 1 до 8 например ги има и работят нормално. Разговарях с бивши колеги от НУРТС София които ме свързаха с правилния човек.С негова помощ още следобяд бяха променени някои неща на програмно ниво и този проблем изчезна.Това касаеше и 2 та мултиплекса Радвам се че попаднах на точните хора защото при мен почнаха да валят рекламации на шасита VESTEL заради този проблем

Чак сега видях че и други колеги са имали този проблем.Може да ме поздравите за инициативата и да сканирате вече наново
:Clap :Clap :Clap :Horray :Horray :Horray _________________
Аватар
plamen74
Нов
Нов

Мнениеот plamen74 » 15 Мар 2013, 22:57

@sacho5 би ли помогнал и за проблема с мултиплексите в Тетевен (понеже видях, че си от Плевен, а честотите са същите от НУРТС)?!
Значи стават много странни неща - вътрешна антена с усилвател като тази:
Изображение
Сигналите и от трите мукса - 41 на фърст диджитал и другите два 51 и 57 на НУРТС излязоха без проблеми при един приятел (освен, че телевизора му няма MPEG-4 въпреки, че го пише), а той живее почти на двойно разстояние от ретранслатора, отколкото съм аз! Като се прибрах сигналите от НУРТС и на двата мултиплекса (51к. и 57к.) нямат никакъв сигнал - абсолютно 0% (същото е положението и при комшията с външна Yagi антена), а аз съм с външна с вграден усилвател в нея (вертикално монтирани)! Писах им на НУРТС но ми отговориха, че сигналите си вървят, а всъщност ги няма?! Не успях обаче да се свържа с приятеля ми, за да видя сега дали при него все още ги има сигналите или са спрели до като съм се прибирал?!
Знам, че имат проблем, но явно не отговарят на писма особено, когато мислят, че са прави!
За това те моля ако не ти е проблем да им съобщиш, че проблема в Тетевен все още го има и никога не е бил оправян! Благодаря!
Изображение
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 15 Мар 2013, 23:40

Юнак написа:Мисля, че тестовият период приключи на 28 февруари, а 1 март 2013 г. е датата на официален старт на цифровизацията.

С какво се симулкастира няма значение.

На 100 % съм съгласен !

А за изненадата на БТВ.Тя се появи в СМАРТ ТВ-тата ,като "Воъо".
+Екстра БТВ ХД.
Друго очаквахме ама.....

Да ме прощава СЕМ ама гледам 140 тв-а със Самсунг СМАРТ ТВ.
Български няма! Ама дал бог Руски.
Аз поддържам за мен си канал с около 300 филма.
Ето ви пример за Самсуснг Смарт ТВ:
http://iptv.root-host.pro/site/
Всичко е през интернет на 560р. Като муховете.
+ЕПГ и Филми пожелание.
Аватар
plevel
100+
100+

Мнениеот plevel » 16 Мар 2013, 00:24

Вкарали са LCN (logic channel number.) Който има приемник с такава функция ,той сам си ги нарежда , в случая : бнт1,бтв,нова,тв7, news7,боа,бнт2,бнт хд.
Затова махнаха и префиксите P01,P02.....
megara
100+
100+

Мнениеот megara » 16 Мар 2013, 01:31

Това го имаше преди „официалния“ старт на 1 март - БНТ1 и таблицата автоматично се нареждаха на канали 17 и 18, въпреки че 14-16 липсваха. Когато пуснаха и другите програми обаче не направиха подредбата на каналите, а сложиха тези представки „P01“, „P02" и т.н. При мен не свършиха работа, защото телевизорът и приемниците наредиха програмите по ред на честотата. Тези дни и на мен телевизорът ми изтри каналите, а на приемниците стояха, защото бяха запазени в предното сканиране и те не ги обновяват сами. Днес работят вече и се наредиха.
Аватар
sacho5
Нов
Нов

Мнениеот sacho5 » 16 Мар 2013, 06:51

Принципно до септември ще има явно и доста други промени :Drunk Според мен явления като спиране на сигнал несъответствия в някои технически параметри до тогава са простени. ;) Когато се видя с бившия ми шеф от НУРТС ще попитам за Тетевен дали има някакъв проблем :(
IDF
100+
100+

Мнениеот IDF » 16 Мар 2013, 21:41

Снимка на антена, която инсталираха октомври месец в станцията Плана във връзка с цифровизацията

http://i50.tinypic.com/2zyjwj6.jpg
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 16 Мар 2013, 22:49

Звука на БНТ1_HD различава ли ви се (КАТО КАЧЕСТВО) от този на БНТ1 SD?
Gogo82
100+
100+

Мнениеот Gogo82 » 16 Мар 2013, 23:24

Най, качествения звук на БНТ1 е на 64 канал. На мукса на БНТ звука се чува "глухо и тъпо"....
Gogo82
100+
100+

Мнениеот Gogo82 » 16 Мар 2013, 23:31

Освен чрез интернет ще ни следят и телевизионно!

Дори и децата вече знаят, че разни големи корпорации от калибъра на Google и Facebook следят потребителите, щъкащи из глобалната мрежа глобално и с всички възможни средства – какво как и защо го правим – изобщо всички наши действия. Те са наясно какви уеб страници посещаваме и какви заявки за търсене въвеждаме. Безспосно, това е меко казано неприятно, нарушава личното ни пространство. Добрата новина в случая е,че все пак този акт касае се само "виртуалното" ни ежедневие.
Лошата новина гласи, че една компания, носеща името Verizon възнамерява да направи тази грозна, порочна практика и в реалния свят!?
Според информация в LeakSource, американският телекомуникационен оператор е подал заявка за патент, който описва приставка за цифрова телевизия, която не само ще предоставя достъп на потребителите до различни програми, но ще следи техните действия, докато те се намират в близост до нея. За целта устройството ще бъде въоръжено до зъби с всякакви датчици, камера, микрофон и дори термометър, и с тяхна помощ системата може да определя с какво се занимава зрителят във всеки един момент.
Тази приставка, досущ като една ясновидка ще може да разгадава дали се храните или се занимавате със спорт, или пък с друга физическа дейност, говорите ли, пеете ли т т.н и т.н.
Системата ще анализира получените данни с цел подбиране на подходяща реклама, която ще бъде извеждана на екрана.
От Verizon побързаха да се опитат да внесат упоскоение сред защитниците на човешките права, обяснявайки, че при активирането на тази функция самият потребител доброволно ще дава или не своето съгласие за събирането на информация.

http://www.mediacafe.bg/the-rubrics/it/2743-internet-tv

Почвам да се чудя, дали с тази цифрова няма да заприличаме на "Биг Брадър".
Аватар
plamen74
Нов
Нов

Мнениеот plamen74 » 16 Мар 2013, 23:32

@Gogo82 тук не ставаше въпрос само за София, а като цяло!
Да, на BNT 1 HD е по-чист и силен звука, а на SD-то е по-слаб и глух (41-ви мукс в Тетевен)!
Сега може и други да кажат при тях как е положението?!
Изображение

Назад към