Новите мултиплекси

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
zlosten
100+
100+

Re: Новите мултиплекси

Мнениеот zlosten » 13 Апр 2013, 12:44

В Шумен ми изчезнаха ТВ7 и другите на същата честота.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 13 Апр 2013, 14:21

@ zlosten,

тук има отделен раздел, посветен на Цифрова ТВ(DVB-T MPEG4) в североизточна България. :Book
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 14 Апр 2013, 04:19

Всички знаем на кой са ТВ-тата
Ама се правим на луди.
Дочувам че тока ще поскъпне,значи и телевизията.
Или да си мълча като някоя овца,която се прави хем на сляпа хем вижда.
И защо само аз в този форум алармирам прокуратурата и Сем !???

питате ме що плащате за ... ... ...
И аз това питам !
20 реда обяснявам ,че симулкаст не е тест,ама..
Админите на форума няма да променят цифровата,нито тока ви.
Може да се постараете малко за това.Не само в форумите.

-Искам да попитам CrazyT:
- прокуратурата ли трябва да реши проблема, че някои правят пари?
- тя ли да определи броя на "шефовете на цифровата телевизия"? Колко да бъдат те - 2, 5, 9 или 17 броя?

Кажи ти кой ?
СЕМ ли ? че не се налапаха ?

кой точно е забранил "игрите със спътникови и кабелни оператори"?

Нещо се бъркаш тук.

-големите пари в бизнеса се крият в единствената пийпълметрична агенция. Именно с тези пари, от рекламите, телевизиите евентуално плащат за мукс. И тук ли да се намеси прокуратурата? Колко агенции ще назначи тя - 2, 5, 9 или 17 броя?

Тогава защо се дават само на избрани фирми ?
А нямат други телевизии достъп до тези пари и честоти ?
Аз като гледам и 96 агенции да са все тая.
Като всички мускове са на един човек,все едно сам си говоря.

Оффф .....
georgi7
Нов
Нов

Мнениеот georgi7 » 14 Апр 2013, 14:02

Здравей Crazy, какво отношение аз да вземам след като в полупланински населени места говоря за селата след 01.09.2013г. свободна ефирна телевизия няма да има. Това е така защото единствената идея е да се замажат очите на европейските люде.Иначе цифрова телевизия официално нямаше и да стартира. Майка ми където живиее в това село не се приема цифрова ефирна телевизия. В момента гледа ефирна аналогова от ретланслатор който е разположен над селото. Ясно ми заявиха, че от този ретласлатор няма да приемам цифров сигнал. Сигнала ще го приемма от друго място, но въпреки това накъде ли не е въртях антената(външна) ефект нулев.
Аватар
nikitrz
100+
100+

Мнениеот nikitrz » 15 Апр 2013, 20:06

georgi7 написа:Здравей Crazy, какво отношение аз да вземам след като в полупланински населени места говоря за селата след 01.09.2013г. свободна ефирна телевизия няма да има. Това е така защото единствената идея е да се замажат очите на европейските люде.Иначе цифрова телевизия официално нямаше и да стартира. Майка ми където живиее в това село не се приема цифрова ефирна телевизия. В момента гледа ефирна аналогова от ретланслатор който е разположен над селото. Ясно ми заявиха, че от този ретласлатор няма да приемам цифров сигнал. Сигнала ще го приемма от друго място, но въпреки това накъде ли не е въртях антената(външна) ефект нулев.

Явно ще има доста такива райони щом и на теб така са отговорили!Аз също последвах съвета на колегата пишещ в по-горния пост и писах на НУРТС, но от там ми отговориха, че за момента не се предвижда да се излъчва цифров сигнал от предавателя покриващ моя район!Е как аджеба постигнаха 95% покритие още от 01.03 като явно не само в моя район няма наличен цифров сигнал?
Единствено ме крепи надеждата, че "уж" в момента цифровите предаватели не излъчват с пълна мощност, за да не смущават все още излъчващите се аналогови канали!Дано след 01.09.2013 , когато би трябвало да започнат излъчване с по-големи мощности да покрият и нашите райони!Дано!
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 15 Апр 2013, 20:09

не бъркайте покритията! едно е "покритие на 95% от територията", съвсем друго - "покритие на 95% от населението"!
zlosten
100+
100+

Мнениеот zlosten » 15 Апр 2013, 21:04

Аз в град не мога да хвана някои канали от цифровата, какво остава за малките населени места.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 15 Апр 2013, 21:08

Което означава, че ако на 1 септември 2013 няма 100% покритие на населелението (в този случай има логика двата типа покритие да се отъждествят), прекратяването на симулкаста би нарушило права, гарантирани от Конституцията (напр. чл.41 ал.1 "Всеки има право да търси, получава и разпространява информация").

Така например, ако на 2 септември nikitrz установи, че не хваща нищо, всеки начинаещ адвокат ще осъди държавата (безплатно за уважаемия съфорумник, т.е. за чест и слава) да възстанови аналоговото излъчване и да му спази правото да получава информация. ;)

Което ме навежда на мисълта, че тая история с регионалните мултиплекси и някакви по-късни етапи може да падне в съда, на основание пряко действие на Конституцията. Достатъчен е само 1 от няколкостотинте хиляди потребители да се запъне.Очакват ни, демек, интересни времена.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 15 Апр 2013, 21:19

във "Всеки има право да търси, получава и разпространява информация" къде пише, че трябва да е от телевизия, или, още по-конкретно - от ефирна телевизия?! в този случай правото на получаване на информация - по принцип и изобщо - е гарантирано чрез покритието на БНР, в т.ч. на дълги, средни и ултракъси вълни ;D
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 16 Апр 2013, 01:21

Достатъчно е да не се хваща държавната БНТ и ще се надигне вой. С квитанцията за последния платен данък ще докажеш, че правото ти е нарушено, а има и още девет кладенеца за вадене на вода. ;) Може и медицинско да си извадиш, че не чуваш.
Както и да е, това донякъде е в рамките на шегата. Не сме американци, та да сме толкова чувствителни за правата си - ще потърпим.
georgi7
Нов
Нов

Мнениеот georgi7 » 16 Апр 2013, 09:08

Абе Роси докога все така ще е караме. Все трябва да търпим на наш гръб. С това наше малодушие никога нещата в нашата страна няма да се получават, защото все си казваме да почакаме, да потърпим и т.н.
georgi7
Нов
Нов

Мнениеот georgi7 » 16 Апр 2013, 12:45

Абе хора щом са написали, че покриват 95% от територията това означава, че покриват всички населени места. Та цялата площ на страната да не е населена, не се заблуждавайте!
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 16 Апр 2013, 18:56

georgi7 написа:Абе хора щом са написали, че покриват 95% от територията това означава, че покриват всички населени места. Та цялата площ на страната да не е населена, не се заблуждавайте!

Да си чувал за Барон Мюнхаузен? А за Лъжливото овчарче? Това, че са казали нещо, не значи нищо. То и аз мога да ти кажа, че до три дни мисловната ти дейност ще се прекрати и няма да можеш да пишеш във форуми. Това значи ли, че трябва да се метнеш пред някоя кола, защото животът ти вече не струва нищо? Живеем в страната на лъжците и измамниците и точно тук думите нищо не значат (справка: политиците преди избори, кабелни оператори относно причините за спиране на даден канал, СЕМ, собствениците и изпълнителните директори на футболни отбори и т.н.) Затова в България проверката е висша форма на доверие - чак тогава можем да вярваме на някого.
Аватар
nikitrz
100+
100+

Мнениеот nikitrz » 16 Апр 2013, 21:19

georgi7 написа:Абе хора щом са написали, че покриват 95% от територията това означава, че покриват всички населени места. Та цялата площ на страната да не е населена, не се заблуждавайте!

Ами то и преди да започне цифровизацията не беше заселена цялата територия на страната, но въпреки това нямаше кътче от нея, което да не е покрито с аналогов телевизионен сигнал!Не знам за колегата от по-горния пост, но наистина района, в който аз имам къща е слабо населен.Значи ли това обаче, че хората живеещи там нямат право да гледат телевизия?Те да не са втора ръка или какво?Единственото обяснение, което ми идва на ума е, че явно искат да ни набутат на сила да станем абонати на някой от сателитните оператори, което няма как да стане, защото както може би знаете, всички слабонаселени райони не пръщят от заможни хора, а там предимно живеят възрастни хора, които нямат възможност с малките си пенсии да плащат за сателитна телевизия.Съгласен съм с мнението на Роси, но смятам, че не трябва да мълчим!Не знам дали с мрънкане по форумите и на мейла на НУРТС бих постигнал нещо,но все се надявам, че някой ще забележи написаното и ще направи нещо по въпроса!Мисля си, че след като държавата може да отдели милиони за глупавата повтаряща се до безкрайност реклама за цифровизацията, ще могат да отпуснат и някой лев за някой и друг предавател в позабравените кътчета на страната!
Аватар
plamen74
Нов
Нов

Мнениеот plamen74 » 16 Апр 2013, 22:29

nikitrz написа:...Ами то и преди да започне цифровизацията не беше заселена цялата територия на страната, но въпреки това нямаше кътче от нея, което да не е покрито с аналогов телевизионен сигнал!...

Вярваш ли на това което си написал (оцветих го в червено за да видиш за какво те питам)?
Все още има аналогов сигнал и ако искаш да докажеш твърденията си ела в Тетевен, и отиди в кв.Скрибътна (най-крайните къщи), и опитай да хванеш аналогов сигнал и то с антена с усилвател, та ако ще и най-голямата Yagi да е?! Няма да успееш! ;)
Изображение
EDISION Miniplus Highspeed COMBO & Ferguson Ariva 252Combo
Аватар
ibonevkz
Нов
Нов

Мнениеот ibonevkz » 17 Апр 2013, 10:08

Здравейте на всички,

голяма и интересна тема е това Ефирната цифрова телевизия, аз с интерес реших да не давам пари за кабелна в моето село, след като ефирно ще гледам повече от канал и половина аналогова телевизия. Ето и малко предистория: Географско място - обл. Стара Загора, общ. Казанлък, село Горно Изворово. Това село се намира в бялото петно на всички карти - НУРТС, МТЕЛ, Глобул, Виваком ... там се хващат отразени сигнали. За това ви написах, че аз лично хващах канал и половина аналогова телевизия до скоро, а сега като си взех приемник за цифрова, каналите ми станаха 8. От време на време го хваща липсата на сигнала, но нали е тестови период приемам го. Проблема за мен е, че аналоговата я хващам от връх Ботев, а цифровата не от РРТС Хрищени Стара Загора /която ни е наблизо, но явно е по-ниско и нямаме пряка видимост/, а от Предавателите за Пловдив /Отразен сигнал/ - които така и не ги знаем кои са. Даже на картата на покритие си пише от Пловдив. Интересното обаче е РРС Казанлък, (Цифрова ефирна телевизия DVB-T) написано на http://www.predavatel.com/bg/4/kazanlak ... Може ли администратора на сайта сложил тази информация да ми даде повече пояснение. И какво се случва с другите мултиплекси говорим за 4, 5 и 6 дето имат лиценз уж... И още какво ще се случи с връх Ботев след 1 септември? Този предавател дето покриваше над 50% от територията на страната.
gakal
100+
100+

Мнениеот gakal » 17 Апр 2013, 12:14

а от Предавателите за Пловдив /Отразен сигнал/ - които така и не ги знаем кои са. Даже на картата на покритие си пише от Пловдив.

Как ги хващаш като не знаеш кои са? - Приемника ти ги изписва.
За зона Пловдив каналите са 25, 35, 41, ( казанлък е в същата зона ).
За по-добро приемане си сложи външна UHF (ако можеш логопериодична ) антена с вертикална поляризация. Опитай в трите посоки - Казанлък ,Войнягово и Копривките и по силата на приетия сигнал избери по-добрата
Аватар
ibonevkz
Нов
Нов

Мнениеот ibonevkz » 17 Апр 2013, 15:08

gakal написа:
а от Предавателите за Пловдив /Отразен сигнал/ - които така и не ги знаем кои са. Даже на картата на покритие си пише от Пловдив.

Как ги хващаш като не знаеш кои са? - Приемника ти ги изписва.
За зона Пловдив каналите са 25, 35, 41, ( казанлък е в същата зона ).
За по-добро приемане си сложи външна UHF (ако можеш логопериодична ) антена с вертикална поляризация. Опитай в трите посоки - Казанлък ,Войнягово и Копривките и по силата на приетия сигнал избери по-добрата

Ако не съм натъртил, става дума за предавателите, а не за честотите. Разбира се, че приемника ги изписва и аз от там знам, че иде реч за Пловдив. Когато пиша, че хващаме отразен сигнал имам предвид, че антената не е към Пловдив насочена и да антената е UHF и е външна. Тя е насочена към Стара Загора и ако променя посоката не хвана нищо :) Моля вниквайте в написаното, за да не пишем едно и също от различни гледни точки. Задал съм въпроси на които искам отговори, а не неща които ги знам.
Аватар
ste_fun
100+
100+

Мнениеот ste_fun » 17 Апр 2013, 23:35

Това е един полезен сайт за насочване на антени към предаватели с профил на терена разстояния и т.н.: http://www.dvbtmap.eu/maps.html
взел съм го от тоя форум, дано не ми се сърди първопубликувшия го :Bounce
Аватар
ste_fun
100+
100+

Мнениеот ste_fun » 17 Апр 2013, 23:37

nnnnn75 написа:Няко знае ли как да си настроя антената на TNOR 6 0.8 W , защо ми излизат само спътниците които са на изток и нито един на запад как да въртя сателита , посока исток лови всичко как да лови и спатниците на запад

http://www.dishpointer.com
8)

Назад към