Новите мултиплекси

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
nikitrz
100+
100+

Re: Новите мултиплекси

Мнениеот nikitrz » 11 Май 2013, 19:47

Ами и аз съм на това мнение, но явно НУРТС са на същото мнение като колегата :'(
Не съм съгласен също с твърдението, че "старците" не плащали данъци - всеки българин навършил пълнолетие плаща данъци по един или друг начин!А и "старците" също пазаруват и потребяват стоки и услуги, така че не са чак толкова маловажни за рекламодателите!
Ако не друго хората от НУРТС са любезни и отговарят много бързо на писмата, защото почти веднага след като им върнах отговор, в който изразих възмущението си от предишното им писмо, което ми пратиха, ми написаха това:
"Здравейте,
Преминаването от аналогов към цифров ефирен телевизионен сигнал е ратифицирано от Преходни и заключителни разпоредби към Закон за изменение и допълнение на Закона за електронните съобщения.
Съгласно Плана за цифровизация, с цифров ефирен сигнал трябва да бъде покрито 95% от населението на Република България. В момента е постигнато покритие на 95.2% от населението.

Ретранслаторите за аналогова телевизия в много от случаите не съвпадат с точките, на които са монтирани предаватели за цифрово излъчване.

Ние не отдаваме значение на броя на жителите на дадено населено място - просто броят им е споменат във връзка с покритието на живущите по постоянен адрес - така се изчислява процента на покритие, тъй като някои населени места не са покрити на 100%, а само частично.
Надяваме се вашето село да попадне в бъдещите планове за развитие на мрежата за ефирно излъчване."
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 13 Май 2013, 20:25

С риск да ме обвинят в спам ще отбележа, че сравнението ми по-рано в темата между кабелна цифрова и ефирна цифрова с оператора Net1 е било малко несъстоятелно. Оказа се че нет1 пускат SD каналите на MPEG2, което само по себе си е предпоставка за по-бледи цветове и по-неясна картина....
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 13 Май 2013, 20:59

Абре Cifronim вярваш ли си ?? Ай престани да пишеш глупусти !!! MPEG-2 било с бледи цветове дрън, дрън,, Мога да ти кажа че прехваленият ти H.264 е пълен шит !!!
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 13 Май 2013, 21:13

Извинявам се за :Offtopic но,
Цифроним, трябва да знаеш, че в момента в Германия се използва ДВБ-Т МПЕГ2 и картината там е доста по-добра, отколкото нашата на МПЕГ4! :Snap
Обратното - в Сърбия тамошното ДВБ-Т2 е с доста по-мъглива и 'опушена' картина, отколкото нашата ДВБ-Т МПЕГ4.... На качеството на картината се отразяват по-скоро студийна техника, качествени връзки до предавателите(линкове), отколкото самия стандарт на излъчване - МПЕГ2, 4 или ДВБ-Т2...

Поздрав и приятна вечер!
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 13 Май 2013, 21:49

ОК спирам да пиша в този форум. Явно само се заяждате и избивате комплекси.
Приятна вечер
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 13 Май 2013, 22:08

Не се заяждаме .. а просто си пишеш измислици !!! По твоята логика Mpeg 2 да е бил изключен преди 10 години !!!
preslav
Нов
Нов

Мнениеот preslav » 13 Май 2013, 22:33

Един сигнал колкото е по компресиран толкова по зле.
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 14 Май 2013, 15:46

cifronim написа:ОК спирам да пиша в този форум. Явно само се заяждате и избивате комплекси.
Приятна вечер

Защото се изтъкваш а после се оправдаваш !
Когато нямаше излъчване на БнТ 1 а в твой сайт пишеше,че има аз какво ти казах ?
Махни го защото не е вярно !
Ти ми каза: Що пишеш на мен а не на ХРЦ МУХ и др...
Ми ясно е,че не разбираш !
Ясно е ,че досега си подвеждал хората.И продължаваш.
Малко срам нямаш ли ???
ivan_0101
100+
100+

Мнениеот ivan_0101 » 16 Май 2013, 15:57

Видяхте ли какво е публикувал cifronim в собствения си форум във връзка със срещата си със Нуртс, за която беше споменал:
cifronim написа:... другата седмица имаме среща с нуртс и ще ви дам малко повече инфо за случващото се и какво предстои :)

Ето какво е публикувал:
14 Май 2013, 20:51 cifronim написа:Днес се видяхме с НУРТС! Новините са следните:
1. BTV Action отпада като програма за качване, отказано е от телевизията - не искат да е свободна.
2. До септември всичко ще прекъсва и насича - имат много работа по настроики и нови предаватели.
3. HD канали няма да има освен БНТ - телевизиите са отказали офертите не само заради цената на излъчване, а и заради правоносителите.
4. Нови програми ще има към август евентуално - преговаря се с бтв и нова за 2 програми, които могат да качат.
5. Има нови желаещи за качване - програми, но на НУРТС ръцете са вързани, защото пазят място на мъст енд керитата, след 1 септември ще могат да ги качат.
6. Платени програми и кодировки не са на дневен ред.
7. Обсъждано е Т2, като нуртс диджитъл са готови за Т2, но към момента няма да се въвежда, даже ни показаха колко е лесно пускането на Т2.
8. Промяна в техническите параметри на излъчвания сигнал няма да има.

В публикацията, му обаче има и някой неща в които няма логика. Например пета точка. Защо Нуртс ще са с вързани ръце след като мъст енд керитата, са две телевизии на БТВ Медия груп и две на Нова Броудкастинг груп. На единия мултиплекс има четири телевизии в момента, на другия само една, така че има предостатъчно място и за мъст енд керитата, за които уж пазят място и за още няколко други телевизии. Според мен няма логика в това твърдение на НУРТС.

А и малко ме съмнява че ще има много желаещи при тези високи цени. То не се знае дали и след 1 септември ще има нещо ново с тези високи такси за излъчване.
Последна промяна 1 на ivan_0101, променена общо 16 пъти
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 16 Май 2013, 16:13

Редно е да се сетят за пазарната обстановка у нас и намалят цените си ,ако искат да имат приток на пари, който да избива разходите им за нови предаватели. Така ще излиза, че националните телевизии взимат едни пари от кабеларки и сателитки и ги дават на тях за излъчване.
Да Ви светна по въпроса с НУРТС. Помните ли колко загадъчно бяха приватизирани?!. Уж някаква фирма извън България е собственика, а се оказа че реално това е именно Делян Пеевски. Знам го лично от човек работещ в НУРТС.
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 16 Май 2013, 21:15

Цялата тази история е доста мътна(както много други начинания,които се правят по подобен муден начин).Хубавото е,че обикновеният потребител слабо се интересува от цифровизацията.
hrdm80
100+
100+

Мнениеот hrdm80 » 16 Май 2013, 23:30

Съмнява ме че екшъна няма да го има,особено като знаем че освен шампионската лига всичко останало е повторения на филми и предавания на Н-та степен и едва ли има основание да не искат да я пуснат.А и да не споменаваме как в Германия много по истински и качествени телевизии са свободни и по сателит и ефир и се дават яки филми и спорт там.Да не изреждам имана на канали колегите в форума са наясно,кой са а нашите каналчета за какво ми претендират,освен шампионската лига останалото е гледано от зрителите поне по 200 пъти а и много зрители ще искат да имат екшън като предлагане в ефир и смятам че ще отстъпят нямат друг избор.
hrdm80
100+
100+

Мнениеот hrdm80 » 16 Май 2013, 23:33

И трябва да се знае че бтв нищо не искат да им е свободно въпреки че е боза и повторение но се знае се че си имат заигравка с един оранжев сателитен оператор и не им е хубаво да качват по ефира.
jijo99
Нов
Нов

Мнениеот jijo99 » 17 Май 2013, 09:32

misho36 написа:Цялата тази история е доста мътна(както много други начинания,които се правят по подобен муден начин).Хубавото е,че обикновеният потребител слабо се интересува от цифровизацията.

Ела да видиш колко приемници се продават на ден и тогава кажи дали слабо се интересуват.
Масово дилъри от малките населени места ги купуват.
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 17 Май 2013, 11:48

Георги написа:Извинявам се за :Offtopic но,
Цифроним, трябва да знаеш, че в момента в Германия се използва ДВБ-Т МПЕГ2 и картината там е доста по-добра, отколкото нашата на МПЕГ4! :Snap
Обратното - в Сърбия тамошното ДВБ-Т2 е с доста по-мъглива и 'опушена' картина, отколкото нашата ДВБ-Т МПЕГ4.... На качеството на картината се отразяват по-скоро студийна техника, качествени връзки до предавателите(линкове), отколкото самия стандарт на излъчване - МПЕГ2, 4 или ДВБ-Т2...

Поздрав и приятна вечер!

Съгласен съм с теб, по принцип. Значи, новите технологии са хубаво нещо, но това съвсем не означава че ако някакъв сигнал се излъчва по най-новата технология, то той ще бъде супер качествен докато по старите технологии щяло да бъде "пълно мазало" ако мога да използвам такъв израз.
Позволявам си да коментирам защото и аз съм инженер и смея да твърдя, че поназнайвам някои неща в тази област. Разбира се, че колкото е по-голяма компресията толкова по-трудно е да "смачкаш" един качествен сигнал в тясна честотна лента и на изхода да изкараш свръх качествен образ.
Има една теорема на Котелников която го доказва това.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 17 Май 2013, 12:49

Разбира се, че новите технологии невинаги са най-качествени. Целта на новите технологии в случая е да се пести ресурс. MPEG-4 уж дава същото HD качество при много по-голяма компресия от MPEG-2, но си е факт, че част от информацията, която ви дават за MPEG-4 си е чист търговски трик. Така или иначе тия сателити, оптики и мултиплекси вече не могат да поемат ежедневно нарастващия обем от информация. Всичко си има лимити. Затова и сигналът се компресира.
ivan_0101
100+
100+

Мнениеот ivan_0101 » 17 Май 2013, 14:04

Вижте какво твърди cifronim:
cifronim написа:...Нуртс имат други клиенти - например каналите на FOX, Канал 3 и т.н. Докато не дойде 1 септември нямат право да ги качват - пазят място на клонингите на бтв и нова. колкото до 2 програми на бтв и нова, телевизиите се бавят, чудят се кои да качат, на каква цена и т.н. Нови предаватели ще има и се монтират - главно ретранслатори. Мощности ще се променят само на отделни предаватели и канали, но засега няма как да се даде инфо кой предавател кога и на каква мощност излъчва. За съжаление явно влиянието на кабеларките се оказа доста силно и топ програмите на бтв и нова май няма да се качат - бтв екшън и нова спорт. От HD Media service няма и помен, нямат нито 1 монтиран предавател още. Така кат гледам и политическата обстановка датата 1 септември става мираж.

Това за каналите на FOX малко ми звучи като измислица :D , ако са кандидати за безплатно ефирно излъчване, защото в предния си коментар cifronim, твърди че на този етап няма да има платени и кодерани канали.
Аватар
Milen84
100+
100+

Мнениеот Milen84 » 17 Май 2013, 14:43

Е то беше ясно от самото начало ,че Бтв и Нова ще си качат само буламачите като Фемилито и Лейдито,май колкото и да плюят Барека само при него ще се се гледа качествен спорт без пари!
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 17 Май 2013, 14:54

bTV ще качи bTV Comedy / bTV Lady или btv Cinema .
NOVA ще качи Nova + & Kino Nova
БНТ ще качи BNT Film , BNT Detsky
TV7 ще пусне и Super7
Други програми който може да се появят в национален ефир това са The Voice & TV Evropa ,
ivan_0101
100+
100+

Мнениеот ivan_0101 » 17 Май 2013, 15:30

А някакви срокове, можеш ли да кажеш. Има ли някаква, дори и минимална вероятност това да се случи преди 1 септември или ще бъде след това?

Назад към