Карта на кабелни оператори в София

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми

Карта на кабелни оператори в София

Мнениеот Юнак » 01 Мар 2010, 13:22

Опитвам се да разбера кои кабелни или DTH оператори препредават CNN. Или Pro7. Дали сте виждали сайт или форум по тази тема, или пък ако няма - да нахвърляме актуалните (най-широки) пакети тук чрез постинги? Примерно, кои програми има в КейбълТел? или в ITV?
Някои пък ги крият, не ги обявяват в сайтове - дават ти ги само на листче на място в офиса... Напр. Корес.
Юнак
1000+
1000+

Re: Карта на кабелни оператори в София

Мнениеот radiator » 01 Мар 2010, 15:35

Сериозните оператори обявяват в сайтовете си.
Програмите на Булсатком, Кейбълтел/Евроком, Мегалан и Вестител са точно такива, каквито са описани. За други оператори нямам впечатления.
Имам впечатление за един извън София, в който по-големият брой програми е пиратски, затова никъде не пише какви са програмите им. Вероятно в страната масово е така. Големите оператори обаче си пишат всичко, защото рискът за тях е доста по-голям.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 01 Мар 2010, 19:46

Трудоемко е...

М/у другото чувам, че БТК (Виваком де) ще правят свой DTH оператор, да знаете кога ще стартира? Преди 3-4 години мислеха за IP TV, явно са се отказали.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Мар 2010, 19:48

Ами работят и "работят"... Имам някои подозрения защо така често започнаха да "прекъсват" фийдовете на бТВ за другите оператори хахаха, така случайно... и сигурно като си пуснат мизерния DTH съвсем ще започнат да се ебават с останалите... типично в стила на сегашния мениджмънт в БТК.
IPTV проекта го оставиха отнавна. Опитваха с Юникс Солюшънс да имплементирап WebTV, паралелно уж IPTV щеше, ама нещо не се разбраха за сумите, които трябва да вземат якичките.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот ssww » 05 Мар 2010, 17:07

СКК предава и двете и в аналоговата и в цифровата
ssww
Нов
Нов

Мнениеот koeff » 05 Мар 2010, 20:55

CNN има при Булсат и кабелните оператори в София. Pro 7 само при кабелните.
koeff
Нов
Нов

Мнениеот Юнак » 06 Мар 2010, 09:15

Един приятел ми казва, че Pro7 го има и в Quarto.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот deian » 06 Мар 2010, 17:47

Юнак, за сайтове на операторите чувал ли си? "Един приятел ми каза...", бла-бла. Трудно ли е да отвориш няколко сайта и да видиш всеки какво излъчва?
http://mtel.bg/quarto/packages/basic.php
www.bulsat.com
www.itvpartner.com
www.cabletel.bg
www.ekk.bg
http://www.skk.bg/
www.net1.bg
www.tivia.bg
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот obiden » 06 Мар 2010, 18:15

Юнак зададе върпоса, изхождайки от факта, че смята, че някои от кабелните оператори не обявяват официално какви програми излъчват. Разбира се, има такива, но те обикновено са съсредоточени в малките градове на България, където нелегалният бизнес с разкдориане на програми и нелицензираното им разпространение по кабелната мрежа може да мине що годе незабелязано, особено ако зад гърба си операторите имат някой представител на местната власт. Но, както и да е, не виждам причина за негативното Ви отношение, deian. Прави ми впечатление, че в този форум влизат доста нетолерантни хора.
obiden

Мнениеот Playbob » 06 Мар 2010, 18:42

obiden написа:Юнак зададе върпоса, изхождайки от факта, че смята, че някои от кабелните оператори не обявяват официално какви програми излъчват. Разбира се, има такива, но те обикновено са съсредоточени в малките градове на България, където нелегалният бизнес с разкдориане на програми и нелицензираното им разпространение по кабелната мрежа може да мине що годе незабелязано, особено ако зад гърба си операторите имат някой представител на местната власт. Но, както и да е, не виждам причина за негативното Ви отношение, deian. Прави ми впечатление, че в този форум влизат доста нетолерантни хора.

Obiden е напълно прав. А относно нетолерантността на хората - това си ни е изцяло проблем на цялата нация. А в крайна сметка всичко се свежда и до култура - един от най-големите проблеми на българина, за съжаление.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот obiden » 06 Мар 2010, 18:57

@playbob,

А защо за всичко трябва да се обвинява средата, в която живеем? Аз също съм роден и израснал в България, но това не ми пречи поне да се старая да бъда учтив и толерантен. Нима и аз, и по-нетолерантните от мен не сме посещавали едни и същи основни училища, после - едни и същи гимназии и накрая - едни и същи университети? Но накрая някои се проявяват като по-арогантни, а други - не.
obiden

Мнениеот Playbob » 06 Мар 2010, 19:13

obiden написа:@playbob,

А защо за всичко трябва да се обвинява средата, в която живеем? Аз също съм роден и израснал в България, но това не ми пречи поне да се старая да бъда учтив и толерантен. Нима и аз, и по-нетолерантните от мен не сме посещавали едни и същи основни училища, после - едни и същи гимназии и накрая - едни и същи университети? Но накрая някои се проявяват като по-арогантни, а други - не.

Една и съща родина, едни и същи училища, едни и същи университети, НО различни родители и семейства!
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 06 Мар 2010, 19:16

deian написа:Юнак, за сайтове на операторите чувал ли си

Не, леле как не се сетих. :Clap
Живо ме интересува обаче за колко минути ще ми кажеш кои оператори излъчват ProSieben. Искам да гледам Оскарите. Би ли засякъл, моля те!
* първо, времето за съставяне на списък с адресите (благодарност за труда, който виждам, че си положил по-горе). Де факто призоваваш всеки от - примерно - 500 000 абонати в София да извърши един и същи труд.
Но дали списъкът ти е пълен? Не си ли пропуснал някого? Случайно да знаеш, че едни от най-бързо развиващите се в София са http://www.cores.biz/ ? :Happy (Владая, Драгалевци, Г. Баня, Павлово, Овча Купел, Княжево, Бояна, Бъкстон, Манастирски ливади и Борово. Подписани дговори за разпространение на над 120 ТВ канала). Аз ги открих не случайно - просто в един момент бяха единствените, които разпространяваха bTV Cinema в София, преди ITV и др.

* второ времето за ориентация във всеки отделен сайт.

Къде например в http://www.cabletel.bg/ е информацията за предаваните програми? А на
http://www.itvpartner.com/? И как се навигира в ITV - ако мръднеш мишката не забелязваш ли, че информацията изчезва? Тоест, трябва да си записваш на листче, за да направиш сравнение. А ... /и т.н./

Отново, всеки от 500 000 абонати извършва един и същи труд.
====

След това съпостави с около 5 сек, необходими за същото, ако го има агрегирано.

Както и да е, ако не тук, друг ще го направи. Който е пръв, ще хване добър трафик. След това ще стане стандартна услуга за тв-сайтовете (към 20-тина са, доколкото съм букмаркнал)
(а думите "един приятел ми каза" са просто похват, въвеждащи слова) deian, всъщност говоря за нещо, което би било удобно за всички.
===

Наличието на събрана информация ще има и вторични ефекти: кабеларките ще се стегнат и ще си актуализират списъците, конкуренцията ще накара тези, които не публикуват, да публикуват и т.н., току виж и върху цените повлияло
Нямам време да покажа дали в чужбина е направено, но би било невероятно да не е. Ако някой е напред с материала, нека даде линкчета да видим.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 06 Мар 2010, 23:49

Юнак, в сайта на Кейбълтел предаваните програми се виждат много ясно. Между другото, те са от малкото, които поддържат добър program acquisition отдел.
Навигацията в сайта на ИТВ верно е леко сбъркана. С малко повече постоянство се стига до програмните пакети и там си пише всичко.

Интересна е препратката ти към Корес, между другото. Наистина ли се развиват динамично? Имаш ли информация за каква абонатна маса говорим? хаха, там обаче нещата с излъчваните програми наистина са голяма мистерия. Навремето в сайта им имаше един екселски файл с програмите... обаче гледам сега - едно голямо нищо.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 10 Мар 2010, 17:06

В "програмна схема" ли да гледам в Кейбълтел? (Интересува ме напр. Motors TV /Media Link/, а не я виждам, пък едно врабче ми подшушна, че Кейбълтел я предлагат)

За абонатната маса на Корес нямам представа, само гледам с какви темпове през последните 2-3 години увеличават покритието си. Аз съм им голям фен, понеже предложенията им са прости и ясни (т.е. не послъгват, което е очевидно при сложните и неясни оферти). Но не бих искал да говорим за един или друг конкретен оператор, тъй като няма нищо общо с темата , а и всеки си има или предпочитания, или няма избор.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот deian » 16 Мар 2010, 12:22

Motors TV не се предлага от КейбълТел. Там има AB Moteurs, което е съвсем различен канал.
Motors го има при Нет1 в Сф.
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот Юнак » 16 Мар 2010, 15:32

мда, с една "карта" на операторите щяхме да видим, че се предлага в:

Нет1
Корес
Мегалан

А извън София: в още 5 мрежи в по-големи градове.
Юнак
1000+
1000+

Назад към Телевизия