Проблем със ефирния сигнал

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
zap_lv
100+
100+

Re: Проблем със ефирния сигнал

Мнениеот zap_lv » 19 Мар 2010, 21:56

playboby написа:
zap_lv написа:Не е възможно защото кабела е капсулован с буксата и няма как да се е накъсал.

Щом е така сменяй целия кабел, китайските кабели са пълни боклуци. Оплетката им е оскъдна и тънка като косъм, за централното жило да не говорим... Нямаш ли някоя обикновена антена тип "яги" да пробваш с нея и новия кабел? Според мен и самата антена не е качествена и затова са проблемите.... И не ти трябват 2 антени, една качествена, разделяш със качествен сплитер и ще заработи всичко перфектно.

Кабела какъвто е за единия телевизор такъв е и за другия .Почти при еднакви условия са ,но на единия все си е лоша картината.Размених телевизорите да не би да е от тях,но не е .Да не би нещо арматурата на панелното жилище да заяглушава,да не би и самия кабел да е прекалено дълъг и нагънат не знам.Някаде нещо пропускам ,но не знам какво.
Аватар
playboby
100+
100+

Мнениеот playboby » 19 Мар 2010, 22:08

Значи са еднакви двете антени, така ли? Най-лесното - размени им кабелите, щом казваш че на единия се виждало добре и така ще разбереш дали е кабела или антената. Аз от няколко години в бг гледам с тази: http://www.sateliterover.com/media/multimedia/ficheros/1590_TECNICAS.pdf и този усилвател: http://www.sateliterover.com/media/multimedia/ficheros/822_TECNICAS.pdf разпределена за 3 телвизора и се гледат перфектно каналите, включително и новите тв7 и пробг.
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 19 Мар 2010, 22:21

playboby написа:Значи са еднакви двете антени, така ли? Най-лесното - размени им кабелите, щом казваш че на единия се виждало добре и така ще разбереш дали е кабела или антената. Аз от няколко години в бг гледам с тази: http://www.sateliterover.com/media/multimedia/ficheros/1590_TECNICAS.pdf и този усилвател: http://www.sateliterover.com/media/multimedia/ficheros/822_TECNICAS.pdf разпределена за 3 телвизора и се гледат перфектно каналите, включително и новите тв7 и пробг.

Не не са 2 еднакви .Беше 1 стара на 2 телевизора ,махнах кабела на единия телевизор за да видя дали си пречат ,но няма промяна ,кабелите им са напълно еднакви по тип и цена и сега като купих 2 рата антена доста се оправи картината по бтв,нова и про бг ,но по другите още много работа има.
Как да видя тези снимки ,който си качил.
Дали ако кабела е нагънат може да повлияе на картината,дали се заглушава от самия панелен блок или по-точно от арматурата му? :Hmmm :Hmmm
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 19 Мар 2010, 22:49

Следователно : за да гледате ефирона телевизия в България ви трябват нерви, технически умения (по възможност висше техническо образование) , хипер-мега-гига мощна антена ... Със специални поздрави към СЕМ и КРС с пожелания да излезнат в неплатен постоянен отпуск и да спрат да ядат нашите пари ! :D
Аватар
playboby
100+
100+

Мнениеот playboby » 19 Мар 2010, 22:58

Трябва да имаш инсталиран adobe acrobat reader за да ги видиш. Сигналът по коаксиален кабел много трудно се влияе от външни фактори, стига да е с хубава оплетка. Това е лошото на китайските кабели, оплетката им е спестена и вследствие на огъване или усукване на кабела е възможно части от кабела да загубят частично оплетката (екрана), вследствие на което централното жило става антена и приема отразени сигнали, които влошават приетия вече сигнал от самата антена горе. Щом с едната антена се гледа добре, а с другата не, размени им горе кабелите и виж дали има долу промяна, ако няма, значи е в кабела проблема, ако има- антената не е добре.
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 19 Мар 2010, 23:38

Инсталиран си програмата и видях двете снимки.
Забелязах следното нещо :като насоча антената към апартамента навътре и м-сат е добро качество ,за сметка естествено на всички отстанали телевизиии,а като насоча антената към предавателя,картината е добра по всички с изключение на м-сат :Hmmm .Когато м-сат е с лоша картина се вижда в заден план нова телевизия и някакви вълнички като плетка все едно,а като изключа усилвателя не се вижда нова телевизия ,но за сметка на това има много снежинки.
Дали е възможно и някой да съботира предавателя да дава лоша картина,с цел да не плаща заплата на поддръжката или това са пълни глупости.
Аватар
playboby
100+
100+

Мнениеот playboby » 19 Мар 2010, 23:48

Ако има възможност за регулировка на усилвателя, намали го за да изчезнат смущенията по мсат.
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 20 Мар 2010, 00:18

За съжаление няма :'( .
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 20 Мар 2010, 01:16

Други мнения :'( :'( :'( :'( :'(
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 20 Мар 2010, 02:57

zap_lv написа:Други мнения :'( :'( :'( :'( :'(

Премести си къщата и пробвай пак :Punk
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 20 Мар 2010, 08:35

zap_lv написа:Забелязах следното нещо :като насоча антената към апартамента навътре и м-сат е добро качество ,за сметка естествено на всички отстанали телевизиии,а като насоча антената към предавателя,картината е добра по всички с изключение на м-сат :Hmmm
Ми тогава я насочи към предавателя и си гледай телевизиите с добро качество.М-сат не е голяма загуба.
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 20 Мар 2010, 15:22

secet написа:
zap_lv написа:Забелязах следното нещо :като насоча антената към апартамента навътре и м-сат е добро качество ,за сметка естествено на всички отстанали телевизиии,а като насоча антената към предавателя,картината е добра по всички с изключение на м-сат :Hmmm
Ми тогава я насочи към предавателя и си гледай телевизиите с добро качество.М-сат не е голяма загуба.

Ако исках това,нямаше да създавам тази тема.
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 20 Мар 2010, 18:15

Здравейте ,благодаря ви за отговорите по тази тема ,преди малко си реших проблема с ефирния сигнал.Интересното ,е че отговорът ми е бил пред очите през цялото време,а именно причината да има лоша картина по м-сат ,е че на самата антена са монтирани 2 вибратора(незнам дали така се казват) та единият е за VHF честотите(от който хващам само БНТ 1),а другия е за UHF честотите(от който хващам всички останали програми-БТВ,Нова телевизия,Про бг,ТВ 7 и М-сат) и явно са се смущавали взаймно и реших да махна VHF вибратора и ето ,че всички телевизии си работят перфектно, :Clap ,обаче за сметка на това БНТ 1 е с отвратително качество.Остана ми само да намеря решение по този проблем,а именно как и БНТ 1 да е с добра картина,без да пречи на останалите 5.Ако имате някакви идей по този въпрос ,може пишете и дано намеря решение и по този проблем :Drunk
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 20 Мар 2010, 19:26

С втора антена за БНТ. По-далече от другата антена.
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 20 Мар 2010, 20:42

zap_lv написа:Здравейте ,благодаря ви за отговорите по тази тема ,преди малко си реших проблема с ефирния сигнал.Интересното ,е че отговорът ми е бил пред очите през цялото време,а именно причината да има лоша картина по м-сат ,е че на самата антена са монтирани 2 вибратора(незнам дали така се казват) та единият е за VHF честотите(от който хващам само БНТ 1),а другия е за UHF честотите(от който хващам всички останали програми-БТВ,Нова телевизия,Про бг,ТВ 7 и М-сат) и явно са се смущавали взаймно и реших да махна VHF вибратора и ето ,че всички телевизии си работят перфектно, :Clap ,обаче за сметка на това БНТ 1 е с отвратително качество.Остана ми само да намеря решение по този проблем,а именно как и БНТ 1 да е с добра картина,без да пречи на останалите 5.Ако имате някакви идей по този въпрос ,може пишете и дано намеря решение и по този проблем :Drunk

Предполагам че имаш един дипол, а не два. Двете жици от дипола ги вържи за балун-трансформатор, както ти казах по-горе и си готов. Другите жици от пръчките най-отзад ги махни. За какво ти е усилвател при положение че живееш на няколко стотин метра от кулата???
Изображение
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 20 Мар 2010, 21:16

zap_lv написа:обаче за сметка на това БНТ 1 е с отвратително качество.Остана ми само да намеря решение по този проблем,а именно как и БНТ 1 да е с добра картина,без да пречи на останалите 5.Ако имате някакви идей по този въпрос ,може пишете и дано намеря решение и по този проблем :Drunk
Както се казва-няма пълно щастие :D
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 20 Мар 2010, 21:35

deni написа:
zap_lv написа:Здравейте ,благодаря ви за отговорите по тази тема ,преди малко си реших проблема с ефирния сигнал.Интересното ,е че отговорът ми е бил пред очите през цялото време,а именно причината да има лоша картина по м-сат ,е че на самата антена са монтирани 2 вибратора(незнам дали така се казват) та единият е за VHF честотите(от който хващам само БНТ 1),а другия е за UHF честотите(от който хващам всички останали програми-БТВ,Нова телевизия,Про бг,ТВ 7 и М-сат) и явно са се смущавали взаймно и реших да махна VHF вибратора и ето ,че всички телевизии си работят перфектно, :Clap ,обаче за сметка на това БНТ 1 е с отвратително качество.Остана ми само да намеря решение по този проблем,а именно как и БНТ 1 да е с добра картина,без да пречи на останалите 5.Ако имате някакви идей по този въпрос ,може пишете и дано намеря решение и по този проблем :Drunk

Предполагам че имаш един дипол, а не два. Двете жици от дипола ги вържи за балун-трансформатор, както ти казах по-горе и си готов. Другите жици от пръчките най-отзад ги махни. За какво ти е усилвател при положение че живееш на няколко стотин метра от кулата???

Ако правилно те разбирам ти ми предлагаш да използвам от онези букси дето на гърба им пише 300 ома-75 ома за антена един вид и по точно в моя случай жиците за VHF вибратора ,вместо да ги вързвам за някаква антена да ги вържа просто за тая букса и да очаквам да се оправи ,нали така :Hmmm :Hmmm
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 21 Мар 2010, 09:22

Точно така!
Изображение
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 21 Мар 2010, 14:27

Изображение
Тука от тази снимка можеш ли да ми обясниш къде точно да вържа двата кабела за VHF честотите.
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 21 Мар 2010, 14:42

Двете жици от най-дългата сгъната пръчка от антената ги вържи към двете гнезда. Коаксиалния кабел го запой на мястото на жака за антенния вход към телевизора, като оплетката трябва да съединиш за цилиндъра, а жилото към игличката.
Изображение

Назад към