Ще мога ли да гледам цифрова телевизия от моите телевизори?

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
gakal
100+
100+

Re: Ще мога ли да гледам цифрова телевизия от мойте телевизори?

Мнениеот gakal » 08 Май 2010, 11:28

Още нещо важно:- освен DVB-T тунера, трябва в описанието на телевизора да е записано, че може да възпроизвежда MPEG-4 формата. Голяма част от LCD телевизорите които се продаваха до преди година ( а някои и сега) имат DVB-T тунер, но само за MPEG-2. Такъв няма да ти върши работа без допълнителен set-top box.
hristoslav2
100+
100+

Мнениеот hristoslav2 » 08 Май 2010, 19:48

За останалите които се чудят дали телевизора им има цифров тунер и вграден MPEG4 декодер-да погледнат в темите в този форум
http://www.avguide.bg/forum/index.php?board=9.0
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 08 Май 2010, 23:07

martintzvetomirov написа:CRT е катодно лъчева тръба, т.е. кинескоп. Щом е с кинескоп, DVB-T няма. Иначе по-новите CRT телевизори са плоски, но са пак доста по-дълбоки от другите. По праивло щом телевизора ти е по-дълбок от 5 - 6 см, значи е с кинескоп => няма цифров тунер :)

Малко извън темата (за което се извинявам) - Марто, има телевизори със задна проекция (Mitsubishi прави такива), които не са CRT, но са по-дебели от 5-6 сантиметра. ;)
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 08 Май 2010, 23:26

ico_pol написа:
martintzvetomirov написа:CRT е катодно лъчева тръба, т.е. кинескоп. Щом е с кинескоп, DVB-T няма. Иначе по-новите CRT телевизори са плоски, но са пак доста по-дълбоки от другите. По праивло щом телевизора ти е по-дълбок от 5 - 6 см, значи е с кинескоп => няма цифров тунер :)

Малко извън темата (за което се извинявам) - Марто, има телевизори със задна проекция (Mitsubishi прави такива), които не са CRT, но са по-дебели от 5-6 сантиметра. ;)

А имат ли DVB-T тунер ;)
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 09 Май 2010, 15:15

Извинявам се за тъпия си въпрос ,но не знам примерно както съм с телевизор пригоден за приемане на аналогов сигнал и като дойде цифровия и си купя необходимия сет-топ бокс за да гледам цифрова телевизия ,дали примерно ако БТВ излъчва във формат HD ili x264 от моя телевизор ще мога да гледам с HD качество или просто сет-топ бокс ще преобразува цифровия сиггнал в аналогов и все едно гледам обикновенна телевизия ,а не HD примерно.Благодаря предварително за отговорите ви.
ivsh
100+
100+

Мнениеот ivsh » 09 Май 2010, 15:30

HD не е качество, а разделителна способност (когато се говори за видео)!!!!
Има и аналогово HD... е реално няма, ама нищо не пречи да има...
Качеството при цифровата тв зависи от алгоритъма за кодиране и битрейта...
Така че, за да можеш да гледаш HD, освен съответния приемник, ще ти трябва и телевизор с резолюция на дисплея по-голяма от 1024x768!
Ако ТВ-то ти е HD Ready (1024x768 при плазмите и 1366x768 при LCD-тата) или Full HD (1920x1080px), просто ще си купиш HD приемник (в случай, че телевизора ти няма вграден) и си готов :)
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 09 Май 2010, 15:44

С тези две дървенца, нищо хубаво няма да можеш да гледаш. Ще можеш да гледаш цифровата ефирна телевизия, преобразувана в аналогова от външно тунерче.
За цифровата ефирна телевизия у нас, телевизорът трябва да има DVB-T тунер с поддръжка на MPEG-4. Това дори не са всички LCD/Plasma телевизори, а ти питаш за някакви измислени малки CRT-та гаражна сглобка.
ПП: има CRT Panasonic с DVB-T тунер. Това към този, който казваше, че кинескопите нямали цифров тунер по правило.
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 09 Май 2010, 16:38

Не ми разбрахте въпроса ,затова ще се опитам да уточна това ,което ме вълнува.
Исках да питам дали с тези обикновенни телевизори и сет-топ бокс ще мога да ползвам пълноценно предимствата и качеството което предлагат цифровите .И друго на 1 честота спокойно могат да се поберат 7-8 тв канала ,което сами разбирате за какъв огромен брой канали става въпрос при наличните свободни честоти и дали ще мога да ги гледам всичките ,когато ги въведат или ще имам проблеми и само някои ще гледам.
пацо
100+
100+

Мнениеот пацо » 09 Май 2010, 17:45

zap_lv написа:Не ми разбрахте въпроса ,затова ще се опитам да уточна това ,което ме вълнува.
Исках да питам дали с тези обикновенни телевизори и сет-топ бокс ще мога да ползвам пълноценно предимствата и качеството което предлагат цифровите .И друго на 1 честота спокойно могат да се поберат 7-8 тв канала ,което сами разбирате за какъв огромен брой канали става въпрос при наличните свободни честоти и дали ще мога да ги гледам всичките ,когато ги въведат или ще имам проблеми и само някои ще гледам.

Ако си купиш подходящи цифрови приемници поддържащи MPEG-4 ще можеш дори сега. Връзваш го по ниска честота или през скарта и си готов.Само че още не бързаи защото част от програмите може и да са кодирани.Колкото до CRT с DVB тунер има и SAMSUNG модела е WS-32419D но маи се продаваше само в Англия.
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 09 Май 2010, 17:49

Благодаря много,ще изчакам с купуването на приемници,защото е още рано и се надявам да паднат цените още ;D ;D ;D ;D и да си ползвам пълните възможности ,които дава цифровия сигнал :Drunk :Drunk :Drunk
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 09 Май 2010, 18:01

Ами със сет топ бокс ще можеш да ползваш всички услуги, които ползват и хората с вграден тунер - субтитри, телетекст, много канали, EPG (електронната програма на телевизиите). Качеството ще е по-добро от гледна точка на това че няма да има шум. Ако телевизиите предават в HD има два варианта - или сет топ бокса няма да ги хване изобщо, или ако ги хване, ще ги смали като за нормален телевизор. CRT телевизори като твоите имат стандартна ТВ резолюция. Качеството, което ще извадиш от DVB-T (независимо дали е HD или не) ще е същото като от обикновн DVD плеър, включен към телевизора. За да гледаш HD ще ти трябва HD ready или Full HD LCD телевизор. Но в България скоро HD няма да има, аз не знам и цифрова кога ще има :D

deian написа:ПП: има CRT Panasonic с DVB-T тунер. Това към този, който казваше, че кинескопите нямали цифров тунер по правило.

:Blink :Blink :Blink
Всяко правило си има изключения :) Ама ако е 99% вярно, може да се счете за правило ;D
ivsh
100+
100+

Мнениеот ivsh » 09 Май 2010, 18:59

martintzvetomirov написа:... аз не знам и цифрова кога ще има :D

То абсолютно никой не знае..., което донякъде обезмисля темата...
Някой да не си въобразява, че факта че в новините на БТВ казаха туй онуй, означава, че скоро ще тръгне цифровата... ми те разправяха в новините си още през 2008-ма как щяло до края на годината да стартира цифровото излъчване, че с него и bTV HD! Сега някой да е споменал нещо за HD?! Явно и те започват лека полека да се отчайват, че в близките 20 год. у нас ще има цирфова ефрина тв...
Тъй че, стига вече с тия приемници и телевизори. Те докато се наканят, нищо чудно да решат направо T2 да пуснат!
hristoslav2
100+
100+

Мнениеот hristoslav2 » 10 Май 2010, 08:49

ivsh написа:
martintzvetomirov написа:... аз не знам и цифрова кога ще има :D

То абсолютно никой не знае..., което донякъде обезмисля темата...
Някой да не си въобразява, че факта че в новините на БТВ казаха туй онуй, означава, че скоро ще тръгне цифровата... ми те разправяха в новините си още през 2008-ма как щяло до края на годината да стартира цифровото излъчване, че с него и bTV HD! Сега някой да е споменал нещо за HD?! Явно и те започват лека полека да се отчайват, че в близките 20 год. у нас ще има цирфова ефрина тв...
Тъй че, стига вече с тия приемници и телевизори. Те докато се наканят, нищо чудно да решат направо T2 да пуснат!

Няма да е зле да минем на DVB-T2 както е в Англия, Ирландия /Сърбия преминава направо на DVB-T2/.Беше хубаво и да наложат и DVB-C2 стандарта на кабеларките у нас ,че всяка от тях си прави каквото си иска. Проблема е ,че ще трябва да си купуваме нови телевизори със съответните тунери. :D
ivsh
100+
100+

Мнениеот ivsh » 10 Май 2010, 15:09

hristoslav2 написа:Няма да е зле да минем на DVB-T2 както е в Англия...

В Англия (до колкото съм запознат), DVB-T2 е само Freeview HD-то, демек само HD муксовете ;)
Предполагам, че и при нас така ще направят ;D (не се смейте...)
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 10 Май 2010, 15:59

Да, така е, но пък DVB-T-то в Англия е на MPEG2 :)
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 11 Май 2010, 15:05

радиатор,не е голям проблем,но явно си забелязал неправилното изписване на една от думите в заглавието на темата. Пише се "моите",а не "мойте".
Аватар
zap_lv
100+
100+

Мнениеот zap_lv » 11 Май 2010, 16:29

bubic написа:радиатор,не е голям проблем,но явно си забелязал неправилното изписване на една от думите в заглавието на темата. Пише се "моите",а не "мойте".

Не съм сигурен дали е написано правилно,но я пробвай да го кажеш на глас,как ти звучи по правилно,защото и и й се изговарят по различен начин.
:Hmmm :Hmmm :Hmmm
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 11 Май 2010, 17:11

Мой телевизор
Моите телевизори
:)
megara
100+
100+

Мнениеот megara » 11 Май 2010, 18:18

*
Последна промяна 1 на megara, променена общо 11 пъти
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 11 Май 2010, 18:33

И "мойте" и "кафеви" си е все грешно ;) Но няма да продължавам да не обърнеме темата на офтопици като множеството други на*кани теми ;)

Назад към