Тема за въпроси задавани от лаици !

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
elektrik
500+
500+

Re: Тема за въпроси задавани от лаици !

Мнениеот elektrik » 08 Юни 2010, 11:21

Не съм на 100 процента сигурен доколкото си спомням антена 1 деиствително е комбинирана но маи работеше само до 40-ти канал.Може и за това да не хваща по слабите сигнали от 40-ти нагоре.

Пацо е прав за антената, ако е до 40 канал най много да хване бтв комеди на 41, но невярвам излъчват с 1КВт и са на по-високи честоти, които имат по-голямо затихване, махни сплитера. За това се казва сплитер, дели сигнала на 2 на 3 на 4, зависи какъв е и освен че го дели внася сериозно затихване, особено при слаб сигнал на висока честота!
Raduci Radio - Добрите стари хитове!!!
Аватар
stankos
100+
100+

Мнениеот stankos » 08 Юни 2010, 11:42

Дай някаква идея как да го направя ! Защото спалнята и всекидневната са на различни етажи и не върви като запренасям телевизора преди лягане да опъвам и кабелите с него ? :-\
Гледам,нищо ...пак гледам,пак нищо....викам си "Тука има нещо "!
Аватар
elektrik
500+
500+

Мнениеот elektrik » 08 Юни 2010, 11:50

Аааа, имаш нужда да захраниш 2 телевизора с антената, в такъв случай решението е усилвател (антенен или за кабелна също става) възможно най-близо до антената, който да компенсира затихването на спилтера и кабелите до телевизора.
Raduci Radio - Добрите стари хитове!!!
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 08 Юни 2010, 15:29

Мдам, при тоя случай, една широкочестотна антена, усилвател при нея (който МОЖЕ да се регулира колко да усилва, това е МНОГО ВАЖНО!) и от там по хубав коаксиален кабел и добър сплитер мисля, че ще имаш достатъчно силен сигнал. А и има голяма вероятност с хубавата антена да излезнат bTV Comedy, TV7 и BBT с поносим сигнал. При тази постановка, не мисля, че ще имаш проблеми с приема на цифровата TV.

Ако усилвателя ти за кабелна телевизия може да се настройва колко силно да усилва, не пречи да пробваш (може да се ползват и за всякакви други сигнали от TV/FM радио ефира), но е важно тези усилватели да се ползват при относително силен сигнал, защото иначе нещата може да се влошат. Т.е. те не могат да направят чернобелия скачащ образ цветен и да го застопорят, но могат да изчистят (до някъде) "снежинките" на каналите с малко по-слаб сигнал. И също така да създадат сериозен проблем, ако наблизо (по честота) има силен сигнал и/или телевизора има нискокачествен приемник.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
stankos
100+
100+

Мнениеот stankos » 08 Юни 2010, 15:35

Имай в предвид ,че напътстваш тъп счетоводител , дето знае само " Кредит Каса - Дебит Маса " и това с щирокочестотната антена с регулиращ се усилвател му звучи като "мисия до Марс" !
Нагледните примери ми действат не толкова стресиращо ! :-[
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 08 Юни 2010, 16:51

Има такива "индивиди" в Метро, по-скъпите антени с вградени усилватели от 30+ лв са обикновенно такива, каквито ти трябват. А това дали усилвателя може да се настройва се разбира много лесно - обикновенно при тези усилватели си има "врътка" под някаква форма, дали копче, дали ключ, дали бутон като на старите радиоприемници, който се "върти" и тн. Ако имаш нещо подобно на усилвателя за кабелната, значи и той може да се регулира (усилва или намалява).

Обикновенно по-скъпите антени с усилвател и мотор изглеждат горе долу така:

Изображение

ogibo написа:По пазарите се продаваха едни турски антени с една „чиния” на нея. Те си вървят комплект с усилвателя. Мисля че тя ще е най-подходяща.

Аз не мисля, че турските антени със чиния ще "усилят" достатъчно слабия сигнал, за да изкара цифровото излъчване без сериозни проблеми.
Последна промяна 3 на m3gab0y, променена общо 8 пъти
FM-RX:
WiFi RX/TX:
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 08 Юни 2010, 16:52

По пазарите се продаваха едни турски антени с една „чиния” на нея. Те си вървят комплект с усилвателя. Мисля че тя ще е най-подходяща.
EDIT: Ето и снимка
Изображение
пацо
100+
100+

Мнениеот пацо » 08 Юни 2010, 18:15

Бих казал че турската е по-подходяща .Като електрически параметри и двете са еднакво зле около 9-10 децибела на UHF(без усилвателя) но турската е доста по -здрава.
Аватар
h7d8
100+
100+

Мнениеот h7d8 » 08 Юни 2010, 22:09

И аз съм за турската плюс това има два изхода за два телевизора.
Днес имаш сигнал,утре нямаш!
Аватар
geno vatanas
100+
100+

Мнениеот geno vatanas » 08 Юни 2010, 22:16

stankos написа:Имай в предвид ,че напътстваш тъп счетоводител , дето знае само " Кредит Каса - Дебит Маса " и това с щирокочестотната антена с регулиращ се усилвател му звучи като "мисия до Марс" !

Абе пич по начина по който задаваш въпросите си хич не си тъп. Интересно как успя да сканираш ТВ диапазона с такава точност. И кво значи С БНТ 7 ТВ канал и т.н. Тук има доста балъци, ама хайде почини си малко! :Devil
freaky.greek
100+
100+

Мнениеот freaky.greek » 09 Юни 2010, 00:36

О, geno vatanas, издига ли се собственото самочувствие в очите ти, когато принизяваш останалите?
Eminem - Not Afraid
Now This Will Be A Beautiful Death - Jumping Out The Window, Letting Everything Go
Аватар
stankos
100+
100+

Мнениеот stankos » 09 Юни 2010, 09:45

geno vatanas написа:
stankos написа:Имай в предвид ,че напътстваш тъп счетоводител , дето знае само " Кредит Каса - Дебит Маса " и това с щирокочестотната антена с регулиращ се усилвател му звучи като "мисия до Марс" !

Абе пич по начина по който задаваш въпросите си хич не си тъп. Интересно как успя да сканираш ТВ диапазона с такава точност. И кво значи С БНТ 7 ТВ канал и т.н. Тук има доста балъци, ама хайде почини си малко! :Devil

Чакай сега малко ! Поне месец и нещо съм чел из форума за да се ориентирам поне малко ! За мен е крайно неуважително към останалите участници , когато някой започне да задава безкрайно тъпите си въпроси без преди това да си е направил труда да се осведоми по основни познания ! Нивото ми е много далеч от това на основните участници във форума и тази дискусия конкретно ! По отношение на тъй нареченото " сканиране " бодвам антената в телевизора и го пускам на автоматично търсене , когато излезе сигнал си записвам на едно листче коя програма на кой канал е излезла / поне аз така ги разбирам нещата !?!/ Може би е било грешка ,че съм взел Беко-то с мен , защото то така ги дава каналите ! Тази седмица ще взема другото , което показва и честотата на приемане / по-скъпо е и още не съм го прежалил да го разхождам с колата напред-назад , докато Беко-то прилича на войнишка манерка !/. Та така , ако някъде греша моля поправете ме !
Благодаря на всички ви за мненията ! Ще си взема една турска антена , но няма да е скоро ,че трябва да водя семейството на море и нямам "дян" за излишни разходи в момента !
Още веднъж ви благодаря !
П.П. Надявам се бях изчерпателен !
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 09 Юни 2010, 11:10

Няма нужда да разкарваш скъпата техника. Информацията от Бекото е достатъчна.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 10 Юни 2010, 15:01

ogibo написа:Няма нужда да разкарваш скъпата техника. Информацията от Бекото е достатъчна.

Да, и тази информация, която ни даде ни помогна да се ориентираме какво и от къде се приема при теб и дали имаш шанс да гледаш цифрова телевизия. Опитай със една турска антена наистина и ако резултатите не са доста по-добри - пиши тук, за да помагаме :)
FM-RX:
WiFi RX/TX:
Аватар
stankos
100+
100+

Мнениеот stankos » 14 Юни 2010, 16:29

Мдаааа.,като гледам останалите теми , информацията която ще пусна едва ли е неочаквана !
Но да карам по ред !
В четвъртък взех от приятелчето тунера модел DTR-08 на Elit и с огромно нетърпение прибирайки се вкъщи го разопаковох за да го истествам първо тук , да видя какво излиза въобще . Първо бях доста притеснен защото от години съм на кабелна телевизия и нямам ефирна антена , ама никаква , добре че в комплекта има сложена някаква,поне за пробата !
Първо сканиране нищо , следва самодейни импровизации на тема антена / външна!/ , излезе Пробг на 23 канал , ни звук ,ну вопъл ,ни стон ,,,,ни образ ! Продължих с импровизациите по антената и ,хоп излезе бТВ на 40 канал , само звук без образ . На 64-ти НИЩО !!!
В петък след работа заминах на вилата и събота и неделя си играх , смени на антени ,щуротии и тем подобни , Нищо !
За сега се отказвам от експериментите по "улавянето" на цифров сигнал в провинцията ,поне до официалното пускане на същата , щото взех вече да се ядосвам !
Много благодаря на всички отзовали се на повика ми за помощ , по натам пак ще ви досаждам !
Искренно ВАШ ,активен читател !
Станко.
:Hmmm :Drunk :'(
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 14 Юни 2010, 17:43

Хванал си само звук защото компресията е MPEG 4, а приемникът не го подържа.
пацо
100+
100+

Мнениеот пацо » 14 Юни 2010, 18:24

Колега в четвъртък 64-ти канал маи не работеше.В момента на него върви само канал 1 с нелошо качество.Нормално е да си хванал само звук на 23-ти и 40-ти канал защото тунера ти е с MPEG-2.

Назад към