Красимир Гергов си призна...

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Radio_Strumica
Нов
Нов

Красимир Гергов си призна...

Мнениеот Radio_Strumica » 01 Юни 2010, 16:47

...че е нарушавал закона през последните 10 години, защото като собственик на рекламни агенции на него легално му е било забранено да има собственост и в медии.

http://dnevnik.bg/bulgaria/2010/06/01/9 ... stta_si_v/

Вече официално можем да кажем (това което отдавна знаем), че bTV всъщност е било франчайзинг, при който само се е използвало името на голяма медийна корпорация като NewsCorp., но всъщност управлението на телевизията и решенията за нейната политика и нейния курс са се взимали от Гергов, тъй като той реално е бил съсобственик на медиата.

В това няма нищо чудно всъщност, тъй като bTV никога не е фигурирала като собственост на NewsCorp на техния сайт или в официални документи.

Другарки и другари, шоуто наречено "ПРЕХОДЪТ" продължава. Приятно гледане! :Happy
Аватар
luboj
100+
100+

Re: Красимир Гергов си призна...

Мнениеот luboj » 01 Юни 2010, 21:05

"... и затова през годините е трябвало да бъда консултант или друг партньор на тези компании, в които съм участвал. Бях недоволен"

Консултант или друг партньор... не виждам нищо неясно, винаги го е казвал това до колкото знам. Годишно Нюзкорп публикува annual reports и там изрично се пише че бТВ е бил 100% тяхна собственост, което значи че този е имал други игри със тях за да обиколи закона, или че Нюзкорп са излъгали което е подсъдимо. Не че е невъзможно де...

От друга страна, всичките телевизии на Мърдок в Щатите имат консултанти като Гергов, както и почти всяка ефирна телевизия. И не един а често пъти са няколко и струват по $10-50,000 на месец.

Всичките ми познати в медиите ги мразят понеже тези хора или фирми правят проучванията с зрителите и често техните мнения са решаващи. Правят изобщо цялостната стратегия за новинарските емисии, допитванията към зрителски групи за водещите, облекло, дикция, прически, и т.н. изобщо много работи свързани с презентациятата и състава на новините (които са главното което ефирните правят тук) и това което зрителите и демографската група очакват.

Ако не бъркам Мърдок или някой от Нюзкорп/бТВ бе казал че Гергов е избран защото знаел локалния пазар. 100% както и тук се прави, за мен поне нищо изненадващо
Radio_Strumica
Нов
Нов

Мнениеот Radio_Strumica » 01 Юни 2010, 22:30

Не ме интересува какво прави Мърдок в САЩ, тук говорим за България и за българския закон, който имаше за цел да спре монополизирането на пазара от един човек, който държи едновремено и рекламите, и телевизиите, което убива конкуренцията, защото той сам върти всичките пари.

В САЩ станциите са affiliates към даден network и излъчват syndicated програма, и в това няма нищо нередно защото в САЩ думата "МОНОПОЛ" е непозната. Там има регулация (каквато в България няма), там има анти-монополни закони (каквито в България очевидно не действат), там има няколко силни национални играча и много малки регионални (каквито в България няма), всеки от които е на равнопоставени начала спрямо своите конкуренти на пазара.

Така че нека да не сравняваме България със САЩ, защото е просто смешно.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 13 Юни 2010, 15:14

Циркаджията Гергов от сервитьор в стола на министерски съвет до шеф нарекламни агенции и голф бизнесмен - нещо не мога да му вярвам на признанията, звучат ми наивно като обяснение на гузната му лицемерна съвест.
Аватар
luboj
100+
100+

Мнениеот luboj » 20 Юни 2010, 10:36

Radio_Strumica написа:Не ме интересува какво прави Мърдок в САЩ, тук говорим за България и за българския закон, който имаше за цел да спре монополизирането на пазара от един човек, който държи едновремено и рекламите, и телевизиите, което убива конкуренцията, защото той сам върти всичките пари.

В САЩ станциите са affiliates към даден network и излъчват syndicated програма, и в това няма нищо нередно защото в САЩ думата "МОНОПОЛ" е непозната. Там има регулация (каквато в България няма), там има анти-монополни закони (каквито в България очевидно не действат), там има няколко силни национални играча и много малки регионални (каквито в България няма), всеки от които е на равнопоставени начала спрямо своите конкуренти на пазара.

Така че нека да не сравняваме България със САЩ, защото е просто смешно.

При медиите в САЩ монопол има, но е от друго естество, тук нещата са различни а регулатора отдавна е купен и платен.
А ти бъркаш привидното от вън с това което всъщност е под фасадата, от опит мога да ти кажа че нещата далеч не изглеждат така както ти си мислиш.

Мърдок е играч, и фен на монополизма, справка вестниците в Великобритания и не само. Винаги получава това което иска, или близък вариант на същото, кадето и да е. Гъст е с влиятелни политици във всяка държава кадето има медии. Просто така се е паднало да си пренесе мениджмънт структурата в България и Краси Гергов го е омаял, заобиколил е закона и са му разрешили като си затварят очите, нищо ново под небесата просто играта се изиграва в малко по-друг сценарий

А ако мислиш че тези affiliates са толкова не зависими, ще ти продам един мост който имам в екстра ;)
Имам допир до хора които са босове на такива телевизии и далеч не са толкова не зависими колкото изглежда на пръв поглед :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 20 Юни 2010, 15:28

radiomanbg написа:Циркаджията Гергов от сервитьор в стола на министерски съвет до шеф нарекламни агенции и голф бизнесмен - нещо не мога да му вярвам на признанията, звучат ми наивно като обяснение на гузната му лицемерна съвест.

Абе циркаджия, циркаджия, но е най-пълната, оборотна и важна пощенска кутия в държавата... Като му стигнем на нивото, тогава би било коректно да го наричаме циркаджия. Не казвам, че го харесвам.. но някак си, квалификацията...
За мен циркаждиите са тия, които са го направили това, което е. Но те са още по-напред с материала... хората продължават да си ги избират обаче и пускане на кокала няма.

Назад към