ТВ рейтинги

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Re: ТВ рейтинги

Мнениеот Lupus » 05 Яну 2011, 10:21

maks написа:Чудесно, значи „Garb“ прилагат система за разпознаване на зрителя и когато цялото семейство гледа заедно всички си натискат копчето. Да приемем, че така отпада въпроса за основните характеристики на аудиторията -- пол, възраст и пр. Сега остава да посочите как се преодоляват другите недостатъци -- viewtopic.php?p=111674#p111674

Кои точно? Помолих Ви в предния пост да формулирате ясно критериите, по които да правим сравнение. До тук не съм получил нито един конкретен отговор.
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
TVmaniack
Нов
Нов

Мнениеот TVmaniack » 05 Яну 2011, 10:43

Мерси!
Нека прочее отбележа, че надценяваш ролята на техниката (ниво 2008-2009 г.) Все пак, става дума за доста елементарни неща - предполагам, Lupus би потвърдил. Говорим за разработки с десетилетия давност, така да се каже.

Напротив - нищо не надценявам по отношение на техниката - единственото за което съм сигурен в случая е че технически едната система е много по подготвена още от влизането и на пазара (по-горе беше споменал че разликите в рейтингите между 2-те системи в началото били по-големи, но после се изравнили, по обяснението ти че това е така заради по-малкия размер на броя домакинства на новата разбрах че не си съвсем наясно; всъщност новата пипълметрия измерва цифрова телевизия - оттам дойде разликата). И мисля че ти подценяваш техниката, коeто в случая на невероятната динамика на пазара се оказва решаващия фактор за правилно измерване - ако дадената фирма не може да излезне с технически решения за това как да измерва например Video on demand или IPTV как ще отразява реално нещата на пазара? В този смисъл нещата въобще не са елементарни, а напротив - сложни са и струват много като решения и постоянни разработки.

TV Plan / TNS си опекоха нещата с договори, ниски цени, бонуси, съпорт, обучение и пр. бяха първи, имаха силно лоби... какво повече им трябва за успех? GfK, вместо да стоят на чиста загуба (по мои сметки, поне по ... млн на година в последните 3 години), трябваше директно да купят конкурента си и по този начин да влязат на пазара, а не да се гърчат и да правят смешки, напр. рекламните агенции да купуват и двата софтуера
ОК, Мира (тогава) Янова ги докара, нали? Нейната технология, викаш?

Прав си ТВ план бяха първи и работеха добре, но динамиката на пазара ги свари неподготвени технически. Колкото до Янова, не мисля че тя ги е докарала, до колкото помня тя беше назначена като директор там, а с техниката няма нищо общо.

Вкараха всички в разход с глупостта си.

Не знам кой колко са вкарали, но факта че са влезнали на пазара ясно показва че е имало причина (т.е. недоволни по ред причини) това да се случи и някой е седял зад тях.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 05 Яну 2011, 18:17

TVmaniack написа:цифрова телевизия... VoD

специално подчертах ниво на техниката 2008-2009, а не след това, нали? Отлично очаквахме какво ще кажеш... (но оно си рупа...)

невероятна динамика на пазара
Ако говорим за телевизионния пазар, то какво й е невероятното на динамиката - в спада на общата гледаемост ли, в спада на приходите ли? :-)))

разбрах че не си съвсем наясно
Мда, някои май се появяват тук, за да разберат кой псевдоним е наясно и кой - не? Хахаххх... :Clap
TVmaniack
Нов
Нов

Мнениеот TVmaniack » 06 Яну 2011, 12:21

Юнак

специално подчертах ниво на техниката 2008-2009, а не след това, нали? Отлично очаквахме какво ще кажеш... (но оно си рупа...)

Аха - значи викаш нивото на техниката 2008-2009 било едно, сега е друго - аз пък не знаех :o мислех че си наясно че цифрова телевизия се мери още преди тв план да започнат да работят с устройства - каква е тази 2008-2009 - че то много преди това имаше изцяло цифровизрани държави? или и това очаквахте да напиша?

Ако говорим за телевизионния пазар, то какво й е невероятното на динамиката - в спада на общата гледаемост ли, в спада на приходите ли? :-)))

Имах предвид динамика от техническа гледна точка

Мда, някои май се появяват тук, за да разберат кой псевдоним е наясно и кой - не? Хахаххх...

убеден съм че с технологията не си наясно, за другите неща не споря. вече и не знам за какво спорим и има ли смисъл...
maks
Нов
Нов

Мнениеот maks » 27 Яну 2011, 10:27

Ха-ха, изпълнителният директор на „ГАРБ“ Джордж Лукс вчера каза пред БНТ, че обновяването на субектите в извадката се осъществява на година с определен процент -- http://bnt.bg/bg/productions/119/editio ... rgi_kuzmov (21:50). Това значи, че едно и също домакинство се смята за репрезентативно в продължение на няколко години, всеки божи ден. Разбирате ли, явно, освен народните представители, вече си имаме и представители, които решават вместо нас какво гледаме по телевизията. Обръщам внимание на сравнението с народните представители, защото е изключително удачно и лесно можете да си направите сметка как при избори на една дата, след шест месеца, или дори след три и по-малко (, а понякога и непосредствено след това), изборите биха произвели същия резултат

Освен това, на въпрос дали е способен да гарантира, че водещ на телевизионно продаване може да обвърже заплащането си с данните от въпросната „ТиВиметрия“, Джордж Лукс отговори с „Не“ (24:10). Така че, след като водещите не могат, остава и рекламодателите да преценяват те доколко могат. Иначе, според Лукс, данните били „надеждни“ :lol2
TVmaniack
Нов
Нов

Мнениеот TVmaniack » 28 Яну 2011, 13:35

maks
Ха-ха, изпълнителният директор на „ГАРБ“ Джордж Лукс вчера каза пред БНТ, че обновяването на субектите в извадката се осъществява на година с определен процент -- http://bnt.bg/bg/productions/119/editio ... rgi_kuzmov (21:50). Това значи, че едно и също домакинство се смята за репрезентативно в продължение на няколко години, всеки божи ден. Разбирате ли, явно, освен народните представители, вече си имаме и представители, които решават вместо нас какво гледаме по телевизията.

А според теб как трябва да бъде - да се обновяват на 6 месеца всички ли? :Hmmm
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 28 Яну 2011, 13:47

TVmaniack написа:maks
Ха-ха, изпълнителният директор на „ГАРБ“ Джордж Лукс вчера каза пред БНТ, че обновяването на субектите в извадката се осъществява на година с определен процент -- http://bnt.bg/bg/productions/119/editio ... rgi_kuzmov (21:50). Това значи, че едно и също домакинство се смята за репрезентативно в продължение на няколко години, всеки божи ден. Разбирате ли, явно, освен народните представители, вече си имаме и представители, които решават вместо нас какво гледаме по телевизията.

А според теб как трябва да бъде - да се обновяват на 6 месеца всички ли? :Hmmm

Как на 6 месеца? Това е много дълъг срок! Месечно и по жребий, разиграван с ЕГН на всички българи по избирателните списъци. И един моторизиран батальон техници хвърчат из БГ и разнасят и монтират устройствата! :D
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 28 Яну 2011, 17:07

maks, 10% на година е нормално (за "нормален" пазар), макар че при нашата динамика 2008-2010, със закриващи се и новооткриващи се канали, има резон да се вдигне, примерно на 20%. При по-висока обновяемост рискуваш историческа несъпоставимост и др.
maks
Нов
Нов

Мнениеот maks » 28 Яну 2011, 22:37

TVmaniack написа:А според теб как трябва да бъде - да се обновяват на 6 месеца всички ли? :Hmmm

Нали досега обяснявам, че заради проблема с обновяването при този метод се наблюдава систематично изкривяване на представителността. Това е дори ако се пренебрегне субективния компонент от страна на онзи, който взима решението дали дадено домакинство да бъде включено, макар че и това също съвсем не е за пренебрегване, след като домакинствата първо били проучвани. И на три месеца да ги обновяват изцяло, пак няма да е както е при другите методи, където с всяко излизане на терен се работи с нови и нови участници, и подборът се прави по такъв начин, че не може предварително да се знае какви са им предпочитанията
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 28 Яну 2011, 23:52

maks написа:
TVmaniack написа:А според теб как трябва да бъде - да се обновяват на 6 месеца всички ли? :Hmmm

Нали досега обяснявам, че заради проблема с обновяването при този метод се наблюдава систематично изкривяване на представителността. Това е дори ако се пренебрегне субективния компонент от страна на онзи, който взима решението дали дадено домакинство да бъде включено, макар че и това също съвсем не е за пренебрегване, след като домакинствата първо били проучвани. И на три месеца да ги обновяват изцяло, пак няма да е както е при другите методи, където с всяко излизане на терен се работи с нови и нови участници, и подборът се прави по такъв начин, че не може предварително да се знае какви са им предпочитанията

1.Кои са другите методи?
2.Как там се избират хората от панела? По какви критерии?
3.Как се взема от тях информацията?
4.През какви интервали се сменят? Колко процента е подмяната и на какъв период?
Дай пример за работеща в света система за пийпълметрия както ти си я представяш.
И ако обичаш отговорите да са конкретни, защото с мечти и общи приказки работа не се върши!
maks
Нов
Нов

Мнениеот maks » 29 Яну 2011, 08:27

„Lupus“ по последните ви въпроси можете да се обърнете към някоя от многото изследователски агенции на пазара. Не че аз не съм способен да отговоря, както впрочем и до момента написах толкова, че е достатъчно да се върнете и да го прочетете отново за да разберете това, което ви интересува. Но нали признахте, че се занимавате с инсталация на техническите устройства по дискутираната „ТиВиметрия“ и очевидно сте заинтересован от поддържането на монопола в България с липсата на алтернативи, а не обратното. Ясно е че задавате тези въпроси не защото не знаете или искате да знаете това което питате. Така че, аз не намирам причини да си губя времето повече с вас „Lupus“. Дори сега да се регистрирате под друг акаунт във форума за да продължите да се заяждате с желанието ми в България да бъде гарантирано коректно и следователно конкурентно измерване на телевизионните рейтинги, уверявам ви, пак ще разпозная че сте същия
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 29 Яну 2011, 09:40

maks написа:„Lupus“ по последните ви въпроси можете да се обърнете към някоя от многото изследователски агенции на пазара. Не че аз не съм способен да отговоря, както впрочем и до момента написах толкова, че е достатъчно да се върнете и да го прочетете отново за да разберете това, което ви интересува. Но нали признахте, че се занимавате с инсталация на техническите устройства по дискутираната „ТиВиметрия“ и очевидно сте заинтересован от поддържането на монопола в България с липсата на алтернативи, а не обратното. Ясно е че задавате тези въпроси не защото не знаете или искате да знаете това което питате. Така че, аз не намирам причини да си губя времето повече с вас „Lupus“. Дори сега да се регистрирате под друг акаунт във форума за да продължите да се заяждате с желанието ми в България да бъде гарантирано коректно и следователно конкурентно измерване на телевизионните рейтинги, уверявам ви, пак ще разпозная че сте същия

Драги ми maks,
Не виждам защо трябва да си сменям акаунта, за да ви задам въпросите си? Всеки, който поне малко разбира от тази работа би ви ги задал. Вие в главата си имате някаква мътилка и нито една конкретна идея.
И за да приключа този безсмислен диалог - една мисъл на Хайтов от "Мъжки времена": "Едно е да искаш, друго е да можеш, а трето и четвърто - да го направиш".

Назад към