Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
thebest
100+
100+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот thebest » 11 Авг 2013, 13:03

megara написа:
ibonevkz написа:...И за да е ясно - ефирната телевизия си е ефирна, била тя свободна или платена, и се приема с нормални антени...

Стига бе! Недей да заблуждаваш хората :D Аз пък вчера видях в един "...маркет" едни антени, на които пишеше, че са HD :Bounce и едно момченце (не знам мърчъндайзир, супервайзер, сейлс-мениджър или прост продавач-"консултант" беше :Baby ) мноооооого убедено обясняваше на една "цаца" (клиент, де), че тЕ точно такова жУвотно му трЕбе за "новата" цифрова телевизия... :Happy
Аватар
h7d8
100+
100+

Мнениеот h7d8 » 11 Авг 2013, 18:18

:bg: ....млад меринджей,ще е бил...
Аватар
ibonevkz
Нов
Нов

Мнениеот ibonevkz » 11 Авг 2013, 22:31

След всичко прочетено до тук:
1. Цифра има, макар и аналог да има...
2. Аналог няма да има след като и последният социален не си вземе приемника...
3. Развитие в броя на цифровите канали - не е уточнено кога и кои, макар да има много лицензирани...
4. Санкции от ЕК за монопола - най-вероятни след 1-ви септември или правителството ще или трябва да замаже ситуацията, ама какво ще стане - без коментар...
5. Освобождаването на честотите - по етапно... Ама дали това е най-големият дерт и за кого - само си прехвърлят топката...
6. Ваучерите за 60 лева, пък приемници за 39 лева и държавата или търговците си оставят разликата за тях - въпросът разтресе търсещите истина граждани и потърпевши...
7. И все пак след като върви цифровата и аналоговата - остава въпроса: Какво толкова вече се тества, че програмите ту ги има ту ги няма - като коледни лампички са ... макар за малко ...
8. Истерията с топ идеята за платени канали / ама само имало замисъл / ...
9. Продавач-консултантите трудно обясняват какво продават и някои даже не тестват какво продават, защото сигнала на телевизионните канали трудно влизал в техните магазини ... а има ли лъжливи работи с цел повече продажба на техника ...

Аз се надявах, че след като сме тръгнали да правим нещо - то ще се прави по план, ама нали е българска работа и всичко опира до пари - то винаги има закъснение или ако няма закъснение няма да е българска работа (О_о)...

За да не сме мрачни, то все пак гоним 70-те програми - така желани за гледане там където не им се плащат такси за кабелна или сателитна телевизия.
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 11 Авг 2013, 22:44

Балона гръмна.... Както балона в САЩ преди кризата. 7 програми, отложен старт... ::) По-лошото е че няма и да има повече от 10 канала свободни. Не изключвам следния сценарии: Една фирма купува на булсат лиценза и 3 на хану и прави платена платформа като боом в Македония. Макар че не съм наясно дали една платена наземна платформа е по-добра / евтина от сателитна - Жоро може да каже той ги разбира ::)
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 11 Авг 2013, 23:07

Има ли реклами в платена платформа като боом в Македония?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 12 Авг 2013, 09:59

cifronim написа:Балона гръмна.... Както балона в САЩ преди кризата. 7 програми, отложен старт... ::) По-лошото е че няма и да има повече от 10 канала свободни. Не изключвам следния сценарии: Една фирма купува на булсат лиценза и 3 на хану и прави платена платформа като боом в Македония. Макар че не съм наясно дали една платена наземна платформа е по-добра / евтина от сателитна - Жоро може да каже той ги разбира ::)

Не няма как 1 фирма да ги купи и 4те тука врътката ще е следната .. Тези мултиплекси изобщо не ги търсете на DVB-T а в DVB-T2 кой милите че ще прави приемниците който ще се раздават при сключен договор .. ........именно и за това взеха лиценза Сегашните параметри на DVB-T който са 19.91Mbit/s на канал ще отговарят на 33.5- 38Mbit's зависи колко широк канал искат може да вземе и 10MHz
което прави по 16-18 SD канала на мултиплекс или по 6HD канала като мрежата за HD може да е с съвсем други параметри ако се инвестира добре в нея.. приемерно за да може да се наблъскат 10-13HD та
така грубата сметка става 48-55канала за SD и НУРТС от сега да е ясно че на мукс 2 няма да запълни капацитета му и ще наблъска поне 3 канала Така и 3те фирми НУРТС,HD MEDIA, BULSATCOM ще направят платена платформа както HD+ е платформа на Pro sieben,RTL mediagroup , SES ASTRA,
И ако това стане малките и средни кабелни мрежи в страната автоматично изчезват .. по точно това е целта и парите се прибират от мустакатия принц.. с 1 куршум ще има минимум 60-70 избити ,, Конкуренция няма да има даже и при мобилно приемане . Така реално свободните канали си се запазват 16 колкото трябва да са по закон ! bTV/NOVA ще са free като bTV има по 3 канала на 1ва и 3 канала на 2ра фаза които трябва да предложи задължително ! НОВА е по 2 и за 2те фази другите вече може да са платени .,

Други въпроси има ли ?
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 12 Авг 2013, 17:27

хех е, и да няма - ще измислим. ::)

Така например, водеща е функцията време.
Разчетите са едни за 20 години и други за 5-8. Имам предвид сближаването между технологии (напр. интернет и тв), не е за подценяване навикът, както и възможността за нови технологични пробиви, юридическо развитие и т.н. Това са твърде много рискове (пред принца). При swot анализ, обвързан с времеви модел може да се окаже, че малките и средни кабелни мрежи или няма да изчезнат, или ще изчезнат по съвсем друга причина (като съотношение плащани права - получавани от абонати приходи, или окрупняване на мрежи, което и без това се очаква отдавна и без цифрови мрежи, демографски причини и пр. и пр.).
Затова въпросът е - кога ще стане това (с промяна на параметрите на мрежата при добро инвестиране).

Вторият въпрос е за капацитета на пазара...
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 12 Авг 2013, 22:15

Никой няма да им търпи далаверите.
То да стана банелен България се разследва!
За ЕК СЕМ,КРС и други подобни,които досега са лапали.Не се зачитат.
В Друга тема по-този разговор ЖОРО го доказва.

Новината е такава:
Имам лиценз,но нямам пари ! Съжалявам !!!

Жоро прав си,че няма закон да ги задължи.
Но от правна гледна точка има договор.
Както ти аз и колегите имат.Договори с мобилните.

П.С. Ако искаш да направиш нещо,няма да намираш оправдания!
Това е цитат от: -Любовта ще намери начин,безразличието оправдание !
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 12 Авг 2013, 22:24

newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 13 Авг 2013, 12:04

Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 13 Авг 2013, 17:06

http://www.mtitc.government.bg/page.php ... 92&id=6607
Български пощи влизат в битката омг :D ;D
Аватар
32red
100+
100+

Мнениеот 32red » 13 Авг 2013, 17:23

Ма верно ли имало HD антени? :)))))))))))))))))))
megara
100+
100+

Мнениеот megara » 13 Авг 2013, 17:36

Да, а американските антени стават само за NTSC! ;)
kikiface
500+
500+

Мнениеот kikiface » 13 Авг 2013, 19:06

Аз пък се чудя защо като гледам нещо от Северна и Южна Америка(визирам САЩ, Мексико, Бразилия) картината си жив аналог.
София, жк Овча Купел 2, бл. 9. Тук е високо и чист въздух.
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 14 Авг 2013, 00:34

denyo
Нов
Нов

Мнениеот denyo » 14 Авг 2013, 08:31

megara написа:gustonews, Пловдив: „Безумна система за ваучерите за цифровизация“

http://www.gustonews.bg/?page=article&instanceID=29458

В цялата страна е така. Умни хора ни управляват, ей, де такива късметлии като нас.

hrdm80 написа:Отново четем глупости,сумата на ваучера си е 60 лева и клиента може да си вземе всичко което е до тази сума примерно масовия модел на стронг 8106 с модулатор или 8113 който са на цена 55 лева.А ако някой си вземе модел който е 35 или 45 лева си е негов проблем той е на загуба защото никой няма да му върне разликата до 60.А това че били казали в магазина че това давали ще има да го духат щом има определена цена на ваучера им е бедна фантазията какво ще стане ако се опитат да правят каквото те решат.Примерно брат ми и още двама приятели имат право на ваучер и така или иначе съм с тях при покупката.

Кажи какво стана с твоите познати с ваучери? Аз до колкото разбрах, без да пускаш жалби до разните институции, няма как да получиш читав приемник. В конкурсната документация на обществената поръчка ясно е записано:

"Продавач-консултантът няма право да предопределя избора на декодиращо устройство от клиента, чрез насочващи разяснения."
"В случай, че продажната цена на дребно на избраното от клиента с ваучер декодиращо устройство е равна или по-висока от номиналната стойност на ваучера, продавач-консултантът отбелязва това върху ваучера и приема/изисква доплащане на стойността на декодиращото устройство от клиента с ваучер."

Странно как в прескъпата рекламна кампания няма и помен от тези официални текстове. Даже и по телевизията разни органи се изказваха по този казус, премълчавайки цитираните по-горе регламенти.
hrdm80
100+
100+

Мнениеот hrdm80 » 14 Авг 2013, 10:32

Ами вчера питам в една от големите вериги в нашия град за тези прословути ваучери и ми казаха че не би трябвало да има проблем защото това е официален платежен документ с номинална стойност която е описана на него.И ако е трябвало да се дават само евтини боклуци то тогава защо държавата не е направила ваучер без да е написана сума на него, и тогава да се дават на клиентите определената от тях марка.Но и ми казаха че е възможен варианта да се доплати с пари ако клиента си хареса по добър модел и нещо в аванс,че ако приемника е примерно 55 лева клиента трябва да си хареса продукт с оставащата стойност до 60.Примерно кабел или батерии защото системата отчита ваучер за 60 и трябва касовия бон да е с такъв номинал.Но все пак при нас е септември за нашия град и брат ми като си вземе ваучера ще видим реално какво ще правим.И ако все пак и при нас направят проблем да дават каквото те решат аз съм решил да му дам пари да си доплати за истински приемник,а ако и това не стане късам демонстративно ваучера и аз ще му купя приемник какъвто трябва.И едно е съвсем ясно че при мен циганските номера няма как да минат и щом си пише черно на бяло 60 ЛЕВА на тази цена пазаруваме иначе жална им майка да не са писали сума там.И колкото повече се дигнем и си търсим правата ще си седнат на Еб.... задници и ще се съобразяват с нас.
megara
100+
100+

Мнениеот megara » 14 Авг 2013, 16:45

www.cifrovizacia.bg вече работи.

Назад към