Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
newto
1000+
1000+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот newto » 28 Авг 2013, 18:47

То и в закона за цифровизацията има текст с точно определен срок, в който ТВ каналите могат да предоставят за излъчване каналите си.
Иначе и аз мисля, че Лозанов греши. И не е наясно с броя канали.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 28 Авг 2013, 18:54

На мен ми е интересно защо на единия мултиплекс ще работи за 1 канал в случая Българиа Он еър ? като може съвесем спокойно да мине на мукс А и мукс Б да спре да не харчи ток .. :D :D :D Няма толкова сбъркана схема от НУРТС и защо не се слагат нови канали защо БНТ1 го има на 2 места и защо не се пуска телетекста в национален ефир .. а стои само в софийския .. Цялата история е мътна като цяло .. защо още не е добавен WSS на каналите за да са 16/9 толкова ли им е трудно на тия тикви в НУРТС да добавят едно нормално Aspect ratio 16:9

Предлагам утре да им прегорим телефоните :-)
Последна промяна 1 на ЖОРО, променена общо 28 пъти
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 28 Авг 2013, 18:57

Цитати от плана:
В случай че в срока до 30 юни 2013 г. договори не бъдат подписани и програмите по § 37а, ал. 2 от ПЗР на ЗИД на ЗРТ не бъдат предоставени за разпространение, предприятието, осъществяващо наземното цифрово телевизионно радиоразпръскване, чрез търговски мрежи от първия етап, се задължава да запази възможност за разпространение на програмите по § 37а, ал. 2 от ПЗР на ЗИД на ЗРТ до 1 септември 2013 г. В срока по предходното изречение съответните доставчици на медийни услуги информират писмено предприятието от Първия етап за намеренията си в какъв срок ще предоставят програмите за разпространение. В случай че в определения срок не бъдат подписани договори и доставчиците на медийните услуги не предоставят програмите си, предприятието има право да сключи договори с други медийни доставчици, различни от посочените по-горе, за разпространение на програмите им. Посоченото не е пречка да се договаря разпространение на допълнителни телевизионни програми и след 1 септември 2013 г. при наличие на техническа възможност.
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 28 Авг 2013, 19:02

Здравейте,

Въпросът на кой мултиплекс ще се излъчва дадена телевизия (дали с 85% или с 95% покритие) зависи най-вече от желанието на доставчика на съдържание.

Той се определя и от преговорите между него и мултиплекс оператора (в случая – НУРТС Диджитал).

това ми отговориха на въпрос защо бг он еър седи на 23 канал :D
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 28 Авг 2013, 21:00

http://tv7.bg/news/society/9807963.html
Вече има и видео от изказването на Лозанов днес.
Ама той се чуди какво да каже. Запъва се.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 28 Авг 2013, 23:09

Телевизиите също ги рекетират с тези такси за мултиплексите, върнахме се пак в средата на деведесетте. "Жълтите джуджета дружно ни управляват", или червено-лайняно-болните джуджета, както ви харесва повече. Сега ни липсва Жоржи Ганчев Анчев, който да ни поучава от екрана на Вагинал 1 - "Не ме гледай умно, българино!".
Аватар
nikitrz
100+
100+

Мнениеот nikitrz » 28 Авг 2013, 23:27

cifronim написа:Здравейте,

Въпросът на кой мултиплекс ще се излъчва дадена телевизия (дали с 85% или с 95% покритие) зависи най-вече от желанието на доставчика на съдържание.

Той се определя и от преговорите между него и мултиплекс оператора (в случая – НУРТС Диджитал).

това ми отговориха на въпрос защо бг он еър седи на 23 канал :D

То това е ясно!Аз обаче не разбирам друго - след като BG on Air е качена на мултиплекс, който има 85% покритие, защо този канал се приема навсякъде, където се приемат останалите 2 мултиплекса, които имат 95% покритие?!
От колко време коментираме цифровизацията в този форум, и до сега никой не се е оплакал, че хваща само мукса на БНТ и този с бТВ, Нова и Тв7, а пък му липсва този с BG on Air!?!Да не кажа, че в началото като че ли сигнала на 23 канал в София беше доста по-силен от този на останалите мултиплекси!Тествал съм и в Ботевградско и там картината беше същата - с антена Мирта, в село на 11км от Ботевград преди 2 месеца ми излизаше само BG on Air, a останалите канали въобще не ми излизаха!
Явно има някаква шашма, за която не знаем, но според мен въобще не става въпрос за покритието!Няма логика да се излъчват 8 канала на 3 мултиплекса, при положение, че същите могат да се поберат само на 1 и при положение, че постоянно мрънкат, че нямало свободни честоти и прочее - ами като разхищавате ефира как ще има свободни честоти?!Хубаво, БНТ трябва да е на отделен мукс - а останалите 2 защо стоят празни?!Никой не казва!Българска работа!
megara
100+
100+

Мнениеот megara » 29 Авг 2013, 00:46

Покритието от 85% е всъщност минималното изискване по план. Могат ако щат и 98% да го направят, макар че смисълът от по-малкия минимум на покритието е в това, че могат да спестят от някои предаватели, а от там и пари. Но пък в Малко Търново не хванах BG on AIR, така че не се знае - може и на някои места да го няма.
Аватар
Atlantique
100+
100+

Мнениеот Atlantique » 29 Авг 2013, 00:49

ЖОРО написа:На мен ми е интересно защо на единия мултиплекс ще работи за 1 канал в случая Българиа Он еър ? като може съвесем спокойно да мине на мукс А и мукс Б да спре да не харчи ток .. :D :D :D Няма толкова сбъркана схема от НУРТС и защо не се слагат нови канали защо БНТ1 го има на 2 места и защо не се пуска телетекста в национален ефир .. а стои само в софийския .. Цялата история е мътна като цяло .. защо още не е добавен WSS на каналите за да са 16/9 толкова ли им е трудно на тия тикви в НУРТС да добавят едно нормално Aspect ratio 16:9

Предлагам утре да им прегорим телефоните :-)

Аз мисля, че не е трудно да се досетим за част от отговорите, като имаме предвид главния мотив на властите и техните приближени: ЗЛОУПОТРЕБА с цифровизацията и с медиите!

Първо, имитира се за пред Европа, че има издадени 7 разрешителни за мултиплекси. Всъщност всичките 3, които могат да работят са свързани с едни и същи неясни интереси около един човек с мустак (който не е Тодор Батков! ::) )

Предполагам, че един от 3-те действащи мултиплекса излъчва само Българиа Он еър не заради друго, а за да имитира дейност. Т.е. мултиплекса да твърди, че лиценза който му е издаден ефективно се използва, и така да предотврати формално основание да му бъде отнет! Т.е. могат да кажат: имаме клиент (програмата на ТИМ), следователно не е вярно че не работим и не изпълняваме уславията на лиценза който сме получили! :Chair

Нови канали не се появяват, най-вероятно защото мултиплексите поставят неравноправни уславия, с които рекетират телевизиите. Освен това самите телевизии не изглежда да искат да плащат за излъчване ефирно, а сякаш предпочитат на тях някой да им плаща, че им излъчва програмите по кабел и сателит. Рекламния пазар е много свит, и не може да издържа нормално толкова програми по икономически начин. Виж, ако търгуват с влияние, а не само реклама, тогава може би излиза сметката... :Hmmm

Останалото като че ли е следствие на обикновена некадърност и посредственост, като имаме предвид кой и как контролира ефира, както и кой и как им го даде... :agressive:

Мани-мани, нали виждате, че в почти всички системи са подобни мотивите: здравеопазване, образование, пенсионна система, телекоми ...
PhonoStar.com

Аватар
techo_87
Нов
Нов

Мнениеот techo_87 » 29 Авг 2013, 11:38

newto написа:http://tv7.bg/news/society/9807963.html

ЦифроИЗЛАГАЦИЯ
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 29 Авг 2013, 11:48

techo_87 написа:
newto написа:http://tv7.bg/news/society/9807963.html

ЦифроИЗЛАГАЦИЯ

Пълна некомпетентност на Лованов!
"Имало идея БНТ за нови канали...?! Ужас! Те нямат имена, лицензи....а трябваше да тръгнат от 1 .09.! и пак декодерите виновни...Кво общо има това с новите програми?!
Абсолютна НЕГРАМОТНОСТ, ЛОЗАНОВ!
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Авг 2013, 11:50

Анкова не е поставяла дати нито за БНТ3 нито за БНТ4 нито за БНТ ПЛЮС
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 29 Авг 2013, 12:30

ЖОРО написа:Анкова не е поставяла дати нито за БНТ3 нито за БНТ4 нито за БНТ ПЛЮС

От БНТ поне БНТ1 HD да стартират, че да се отсрамят малко. Крайно време е.
И какво излиза. Според Лозанов на 1.11. стартира 1 нов цифров канал. Това е нелепо. Явно е имало натиск, за да има пак забавяне. То е очевадно. Освен това в никоя друга държава не са се раздавали безплатни декодери. Само тук има такова нещо.
И не би ли трявбало министъра да каже кога спират аналога?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Авг 2013, 12:38

newto написа:
ЖОРО написа:Анкова не е поставяла дати нито за БНТ3 нито за БНТ4 нито за БНТ ПЛЮС

От БНТ поне БНТ1 HD да стартират, че да се отсрамят малко. Крайно време е.
И какво излиза. Според Лозанов на 1.11. стартира 1 нов цифров канал. Това е нелепо. Явно е имало натиск, за да има пак забавяне. То е очевадно. Освен това в никоя друга държава не са се раздавали безплатни декодери. Само тук има такова нещо.
И не би ли трявбало министъра да каже кога спират аналога?

Я пак помисли ??
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 29 Авг 2013, 13:11

Г-н Лозанов е един добър човек, гледа да си вземе заплатата и едни парички. Вижте как побеля. То това не е от чиста съвест. От страх и некомпетентост е. Срам за България! Но нали и те са българи като нас. Надявам се да се вразумят, инак ние ще плащаме глоби на Брюксел. :Hmmm
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 29 Авг 2013, 13:27

Само не разбирам какво се палите. Всичките имате сателит или кабелна, предполагам? А никой не е умрял да гледа цифрово България он еър. Мен пък ми е забавно да гледам Гого Лозанов как се излага. Той е едно рядко срещано явление в медийната среда на България. Такъв интелигентен и широкоскроен човек трудно се намира. В един хумористичен "дневник", в който описва нещата от своя гледна точка, той написал: "Снощи участвах в "Панорама". Добре се получи. На места се изразявах толкова сложно, че сам не се разбирах какви ги приказвам..." :Drunk
Аватар
partyfm
100+
100+

Мнениеот partyfm » 29 Авг 2013, 14:14

Утре е деня на истината,ако ви се появят нови тест таблици да не се чудите какво става.Очаквам да са поне 7 броя. :D
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 29 Авг 2013, 14:53

А дано! Дай Боже да е така! Надявам се да тръгнат още 7 нови, както обещаваха. ;)
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Авг 2013, 14:56

Ще ми се да ви видя утре вечерта като видите че няма да има нито 1 нов
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 29 Авг 2013, 15:43

LZ2GPB написа:Само не разбирам какво се палите. Всичките имате сателит или кабелна, предполагам? А никой не е умрял да гледа цифрово България он еър. Мен пък ми е забавно да гледам Гого Лозанов как се излага. Той е едно рядко срещано явление в медийната среда на България. Такъв интелигентен и широкоскроен човек трудно се намира. В един хумористичен "дневник", в който описва нещата от своя гледна точка, той написал: "Снощи участвах в "Панорама". Добре се получи. На места се изразявах толкова сложно, че сам не се разбирах какви ги приказвам..." :Drunk

Еми не представи си, не всички имаме сателит и кабеларка.
Аз например нямам нито сателит, нито кабеларка, та затова се паля, и няма да спра да се паля докато в България няма нормална ефирна цифрова телевизия!
Дори в една държава като Украйна , която дори не членува в Европейския Съюз има вече 28 цифрови ефирни програми и то в новия стандарт - DVB-T2!!!
Е как няма да се паля кажи ми??? Да плащам грешни пари (дето и без това не ми стигат) за да ти гледам Азис, Радо Шишарката, Глория или Виктория ли???
Хубаво, има тук-там по някой филмов канал по който дават филми повечето от които съм ги гледал вече, ама тях мога да си ги намеря и в интернет! Как няма да се паля! Ще се паля, ама ха :Beee

Назад към