Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
hrdm80
100+
100+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот hrdm80 » 03 Май 2014, 00:36

Според мене трябва да е най-голямата изненада,да им бастисат и трите канала и да ги остават да си пасат на воля.
manechi
100+
100+

Мнениеот manechi » 03 Май 2014, 13:14

А дано , ама надали !
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 03 Май 2014, 15:57

Изображение

Ще стартирам движение "Да живеят всички форумни тролове"
ПС. Noob навремето звучеше много по-добре, но времената се менят. ;D
Изображение

:Horray :Horray :Horray
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 04 Май 2014, 00:44

В западните страни мислят за "бедните" зрители.
Но не знам защо сравнявате България с Великобритания и другите държави от ЕС.
По-добре със Сомалия или Хаити, приликата ще е по-голяма.
Обидихте се от една дума, а забравяте, че аз също съм зрител на DBV-T. ;)
За съжаление политиците и медийните олигарси точно така мислят за всички потребители на ефирната цифрова телевизия.
Накрая, когато процеса по цифровизация приключи генералния извод ще е, че за шепа бедняци е било безсмислено да се дават толкова много пари.
Свикнете с мисълта, че сме "шепа бедняци".
Колкото по-рано, толкова по-добре. 8)
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 04 Май 2014, 01:50

Не не съм съгласен! Не е така! Олигарсите не мислят за нас като за "бедни" зрители.
За "бедни" зрители ни мисли "лошия материал" - всички които се смятат за много "авангардни" и "модерни" зрители. Абе изобщо, в България развиваме "криворазбраната демокрация", както и "криворазбраната цивилизация". Всичко тук ни е криворазбрано.
Всеки циганин е с антена на Булсатком. На гол *** чифте пищови дет' се вика.
Не може изобщо да се говори за богатство.
Обаче ония, ОЛИГАРСИТЕ дето викаш, ни мислят за овце. И ни доят и стрижат. Не мене, защото аз не съм им абонат... Но ония - "модерните", дето си мислят че като забучат една антена и са хванали Господ за шлифера...

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходния пост
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 04 Май 2014, 10:22

само ще ти кажа че в Кения има 20 национални телевизии които се излъчват цифрово !
+ десетки регионални ! И там са много бедни !!! :-) а ние сме направо богати щом ефира не ни е развит !
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 04 Май 2014, 17:12

stoyanfourn написа:Обаче ония, ОЛИГАРСИТЕ дето викаш, ни мислят за овце. И ни доят и стрижат.

Както и да го кажем("бедни" зрители или "овце"), все за едно и също говорим.
Очакванията и обещанията са големи, а реално нищо не се върши.
А качеството на съдържанието е под всякаква критика.
И това е така, защото някой е преценил, че не заслужаваме нищо повече.
Аз не искам да имам 100 безплатни канала, но поне 10-15 с качествено съдържание ще са напълно достатъчни да задоволят всички желания и вкусове. :)
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 05 Май 2014, 01:14

Да, така е. За съжаление. Защото явно българинът си е овца. Няма друго обяснение.
Имал съм възможност да гледам много от програмите на Булсатком. Дали ще гледам някой стар филм (в редки случаи и нов) или ще си го сваля от интернет няма голяма разлика.
Разликата е в това, че ти го "сервират" на живо. Ама заради това да плащаш на всичкото отгоре, за да ти "сервират" допълнително всякакви бози като Планети-мланети, астероиди-мастероиди, не, мерси!
Чувствам се като жертва на изнасилване, да плащам за нещо което не искам, а на всичкото отгоре да ме убеждават колко било модерно и хубаво, и че само ако съм много беден съм нямало да се абонирам... е за какво ли не се абонирах вече! Стига ми толкова!
И за разлика от ония идиоти които си мислят, че не знам "къде да мушна кабела" - много добре знам всичко повече от тях защото случайно съм завършил с диплома магистър по електроника и автоматика. А една от курсовите ми беше именно за сателитната и цифрова телевизия. И не, не съм беден!

CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 05 Май 2014, 15:52

Защо да в виновен Българина,като гражданин ?
Който направи монопола и липсата на търговия в ТВ ефира е виновен.
Това е Мустака !
А кой му даде всичко това ? Да не би да е народа или гражданите ?

Пак ви питам имате ли си на идея,колко струва лиценз за излъчване на ТВ в цифровия пакет преди старта ?
Защо ДАНС и прокуратурата не разследват СЕМ,МТИС и КРС ?
После народа бил прост щото 5 човека правят 7 000 000 на такива.
Аватар
cybercrackerbg
100+
100+

Мнениеот cybercrackerbg » 05 Май 2014, 16:31

Когато обобщава някой и говори за "българина", че бил той еди-какъв си, много се дразня. Всички ние, пряко или косвено, имаме вина за ситуацията у нас. Едни са виновни пряко (политици, публична власт, олигарси), други (гражданите) са виновни косвено, поради малодушие и/или бездействие.
Писал съм го и друг път във форума: беше голяма грешка продажбата на т.нар. Национално управление радио и телевизионни станции на частник, защото НУРТС беше и е част от националната сигурност. Сега държавата няма полезен ход, не може да регулира, монополът в комуникациите е налице.
Отделен въпрос е, че дори да има механизми, те не се прилагат, защото политиците не желаят да има повече държава и хората да живеят по-добре.
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 05 Май 2014, 20:38

Значи, понеже не искам да разводняваме темата, нека да обобщя накратко какво мисля.
Ако говорим за персонална вина, всеки един от нас носи косвена вина. Не пряка.
Виновни сме за това че просто не мислим трезво като свободни граждани на свободна страна.
Знам, че пак го избивам на политика което не е много редно тук в този форум, но как иначе? Политиката ни е хванала за гушите навсякъде.
А оригиналната вина, първопричината за всичките ни нещастия, се корени в близо половин век комунистическа диктатура. Всеки разчита на "Партията" с главно "П" да ни "оправи".
И никой не смята, че сам може нещо да направи. И затова в резултат се стигна до "чалга" културата.
След краха на комунизма се създаде един вакуум. А бившите комунисти, които така и никой не можа да накаже сега станаха най-големите капиталисти (същото се отнася и за Мустакатия), които пак ни управляват.
Пак се извинявам, защото темата е по-скоро техническа отколкото политическа, но не сме свободна страна и нямаме свободни медии. Това са фактите.
А кой има вина, кой няма вина - нека сами да помислим и да решим, всеки за себе си.

Аватар
cybercrackerbg
100+
100+

Мнениеот cybercrackerbg » 07 Май 2014, 19:58

Малко е извън темата, но моля някой, който знае и има наблюдения, да каже:
От няколко дни забелязвам, че сигналът на 64-и канал, където са VTV, The Voice, Атака и TV Evropa ми накъсва и е нестабилен. Има моменти, когато дори е на 0%, иначе обичайно като сила е около 70-74% и качество около 65%. На моменти пикселизира.
Софиянци, които гледат DVB-T да кажат при тях как е, аз съм в севеозападната част на столицата.
az
1000+
1000+

Мнениеот az » 07 Май 2014, 20:12

Аз съм в Драгалевци и не забелязвам промяна.

CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 08 Май 2014, 01:03

stoyanfourn Ти сериозно ли си мислиш,че ние от този форум дадохме 30 000 000 за да рекламираме цифровизацията и в частност Мустака ?
Настина ли вярваш,че твоя глас ще свали г-н Лозанов,който се е барикадирал в СЕМ ?
Каква политика ? Фалит на цифровата ? Май ще успеят.
Подочух от тук там,че за лиценз преди старта на цифровата политиката на избран кръг от хора бил окло 50 000 лв.
Може да идеш през СЕМ или КРС и да викаш ОСТАВКА файда няма да има.
Мисля,мисля и виждам само монопол.А прокуратурата не вижда хотелите им на морето.
Дори Филм+ е в нарушение на лиценза за излъчване на "Формула 1" ама и там няма глоби от СЕМ.
Е те верно от скоро е излъчват.Ся за 3-4 години няма да го праим на проблем.
Ама ГДБОП идват у вас за 1-н филм.Ама за такава измама не ходят в Филм+хд 720п.
И ако те излъчват ф1 ХД аз ще стана трактор ! И ще ви оръ нивите безпари !
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 09 Май 2014, 19:55

http://www.capital.bg/biznes/media_i_reklama/2014/05/09/2295947_zashto_bnt_plashta_dvoino_za_digitalniia_efir/
Защо БНТ плаща двойно за дигиталния ефир?

Между другото нали например БТВ плаща по-малко за цифров, отколкото за аналогов ефир? Какво тогава се оплаква, че не може да си позволи излъчване на Ринг.БГ+1 и БТВ Лейди+1 ефирно. Та нали цената за излъчване, която БТВ и Нова ТВ плащат за разпространение на мултиплекса е една и съща, без значение от броя качени техни канали. Просто БТВ не, че няма пари за излъчване на 2-та канала, а просто се лакоми за още парички, дошли от парите на абонатите на кабеларките.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 09 Май 2014, 20:15

Е не е това друго е ! :D :D :D
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 12 Май 2014, 16:18

А то всички е много хубаво, но форумът забуксува в калта. Нови канали няма, старите си стоят и въпреки исканията на БТВ нищо не се променя. :) Бистрим едно и също. Честотите стоят празни, нови не тръгват, а корупцията явно върви доста добре. Къде е промяната.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 12 Май 2014, 16:24

Промяната е в джобчето на някои господа ;)
Аватар
Филипов
Нов
Нов

Мнениеот Филипов » 12 Май 2014, 18:26

За сведение, в Украйна, където е "доста напечено" положението в ефира има 35 цифрови програми.
Аватар
cybercrackerbg
100+
100+

Мнениеот cybercrackerbg » 12 Май 2014, 18:49

Украйна не е добър пример за съпоставка, защото е огромна държава - население 7 пъти повече от България и огромна територия.

Назад към