Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот ЖОРО » 16 Окт 2014, 10:04

tatarina написа:И какво означава "разчистват"? bTV group искат да качат всичките си 7-8 канала и то свободни. Едва ли! Може и да го бъде, но на свой мултиплекс или със кодиран сигнал. :)

Ниеее просто искат каналите да им бъдат по 4.5Mbit's /192Кбпс
А БНР от 192 на Хоризонт,Ботев София,Бургас,Видин да минат на 256
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 16 Окт 2014, 14:10

Имам логопериодична антена и една сутрин видях на нея да виси...

можеше да се каже и по рибарски - "една сутрин на нея се хвана..." :D
Обявявам конкурс за най-добър виц или история, свързана с цифровизацията. >:D

но не стари като тези по-долу:
- "Ама как бе, младеж, как да го свържа? - Кабелът към напречната греда на тавана, а другия край към шията. Това е!"
- "Цифровизация: Ако досега гледахте аналогова телевизия, то от 1-ви септември ще гледате само цифри."
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 16 Окт 2014, 18:54

ЖОРО написа:Ниеее просто искат каналите да им бъдат по 4.5Mbit's /192Кбпс
А БНР от 192 на Хоризонт,Ботев София,Бургас,Видин да минат на 256

Жоро, знаеш ли някакви други подробности за честотите на НУРТС и предстоящи промени? Разбрах, че дори каналите на ТВ7 са изместени на11 509. Кога се очаква да бъдат спрени от 11 632? Очаква ли се подобрение на качеството и на останалите ъплинк канали, които не са на БТВ, както и нови, преместващи ъплинка си вече на Intelsat 12?
gat3way
100+
100+

Мнениеот gat3way » 16 Окт 2014, 20:26

Винаги ме е напушвало на смях като видя на фасадата на някой блок монтирани на съседни тераси чинии все на БСК и сочат в различни посоки и крепежи с измислена денивелация. То не стига, че антените им са мънички, ами и техниците ги монтират за отбиване на номер. Та проблемът с rain fade-а може да се намали значително с правилен монтаж, но разбира се и с по-голяма антена. Проблемът със снега по рефлектора се решава с нагреватели или със спрей с цвят, който поглъща малко повече слънчевите лъчи. Проблемът с качеството на поддръжката обаче е нерешим. От друга страна с ефирната тв не се получава съвсем никаква поддръжка, а и ефирният прием е значително по-податлив на иначе незначителни интерференции отколкото кабелния или сателитния.

Не знам дали може, при мен имаше и едно дърво, чиито клони предполагам до известна степен пречеха, но е факт че като завалеше по-силен дъжд почваха разни проблеми. Не големи и не на всеки дъжд, но имаше накъсване, изчезване на звук и подобни глупости. Аз никога не съм ползвал тази инсталация зимата, махнахме се оттам късната есен, но брат ми разправя как като навали сняг върху чинията, проблемите стават големи. Звънял на съпорта, казали му в общи линии да си чисти чинията, Значи имаше варианти да я монтират там където не пречат дървета и няма как да вали сняг, поне далеч по-малко, но тогава трябваше да се опъне повече кабел, естествено когато я монтираха не са ми поставяли това като вариант, а и аз не съм си представял че може да станат така нещата. Но пък се отнесоха сериозно към монтажа, не мога да го отрека.

А иначе той още го ползва, доколкото разбирам заради формула 1 (не знам как стои въпроса с това и защо кабеларките не му вършат работа, аз формула 1 не гледам).

Като става въпрос за артефакти върху антена, същата чиния беше поела пияно драйфано. Не е приятно.
Аватар
krassyo
100+
100+

Мнениеот krassyo » 17 Окт 2014, 05:33

Възможно е и клони на дървото срещу антената да пречат. Погледни горе-долу ориентировъчно на около 38° ъгъл на елевация напред от рефлектора на антената дали има клони евентуално. Като цяло лесно може да се разбере дали проблемът е от клони като сравниш децибелите през зимата и лятото когато има листа (освен ако дървото не е някакво иглолистно :) По отношение на преградите ефирната телевизия е няколко обиколки пред спътниковата.
Кто с Пуйлом дружит - тот майдан заслужит
gat3way
100+
100+

Мнениеот gat3way » 17 Окт 2014, 09:14

Широколистно беше, но с доста гъста корона и не знам зимата като натрупа сняг дали не е по-зле (честно и не съм се заглеждал де). Някой път като отида и ще погледна. И без да меря съм почти сигурен обаче че има поне малко клони дето пречат. По-лошото според мен е че това дърво като расте ще става по-лошо, макар че хубавото е че е възрастно дърво и колко толкова пък да има да расте не знам.

Иначе по-голяма чиния ако се сложи, примерно метрова офсетка, може и да се подобрят нещата, може и да не се подобрят заради тъпото дърво, не знам, аз само за науката вероятно бих експериментирал, но е сложно. Тя стойката трябва да се смени щото няма да понесе нещо по-тежко и ще падне ново разпробиване и ще е сложна операция като цяло. Ако живеех там, жена ми нямаше да го позволи защото тя гледа телевизия, аз такива упадъчни форми на забавление не ползвам :) Съответно брат ми вероятно ще е още по-малко склонен да експериментирам там.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 17 Окт 2014, 09:17

:Drunk
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 19 пъти
Аватар
krassyo
100+
100+

Мнениеот krassyo » 17 Окт 2014, 10:15

gat3way написа:Тя стойката трябва да се смени щото няма да понесе нещо по-тежко и ще падне

Когато минаваш през Русе ще ти покажа на какво му се вика смешна стойка :)
Иначе си представям на какво монитират булсатките и най-вероятно няма да задържи тежка антена. Ще си иска нови тръби и електрожен.

GIF написа:При по-плътен дъжд сигналът на БСК изчезва напълно. Понякога при дъждовен облак и без дъжд някои транспордери изчезват.

Ако беше с 190 сантиметровата паница на хелса нямаше да изчезва ;) Едно време с такива големи антени се гледаше почти всичко, а сега се гледа направо всичко (без английския лъч на 28.2° разбира се) :)
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 17 Окт 2014, 16:07

Последна промяна 1 на GIF, променена общо 19 пъти
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 17 Окт 2014, 17:03

Извинявам се, че се намесвам в чата ви за сателитни антени.

Бих искал да ви подсетя, че тук на форума отдавна има отделен негов раздел, посветен именно на сателитна ТВ.

Същевременно ви увдомявам, че тази тема е посветена на цифровизацията у нас, и разговорите за сателитни приеми и антени се явяват :Offtopic
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 21 Окт 2014, 10:26

е сега ще мълчим, като ни секна приказката ;D
Аватар
stankos
100+
100+

Мнениеот stankos » 21 Окт 2014, 11:26

Май не те сдържа много ! :D
Гледам,нищо ...пак гледам,пак нищо....викам си "Тука има нещо "!
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 23 Окт 2014, 17:30

Роси,

Приказката си винаги можете да продължите на skype, viber, line, wechat...
Нека форумът да бъде източник на информация, а не на приказки/чатене. :)
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 23 Окт 2014, 19:01

имам концептуално различен начин за извличане на информация, чатът ми носи в пъти повече.
освен това, никой тук не ми знае скайпа, viber няма разработен за моята OS... защо даваш тази препоръка, да ти се чуди човек.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 24 Окт 2014, 09:11

Роси написа:е сега ще мълчим, като ни секна приказката ;D

Приказката не може да секне, дори когато не е на "точното" място ! :D
Роси написа:имам концептуално различен начин за извличане на информация, чатът ми носи в пъти повече.
освен това, никой тук не ми знае скайпа, viber няма разработен за моята OS... защо даваш тази препоръка, да ти се чуди човек.

Чудиш се, защото мислиш !
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 24 Окт 2014, 12:05

Да, месеци наред нищо не се случва. :-\
И под случва имам предвид да се пускат нови канали, а не да се закриват такива.
Но като имаме предвид, че няма информация около ситуацията в КТБ, която е много по-голям проблем за държавата цифровизацията е последното, за което някой се сеща.
А застоят в медийния сектор(и като цяло в държавата) е резултат от некадърното и корумпирано управление на политиците, които едновременно с това са и мафиоти. ???
Вместо да се оплакваме, че нямаме повече канали трябва да се радваме, че изобщо имаме цифрова телевизия.
Защото можем и да нямаме. ;)
Или да имаме, но само руски канали. :D
В България всичко е възможно. 8)
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 24 Окт 2014, 12:09

Може и западни канали отвъд Драгоман :) :) :) :) :) :) :)
35 39 channel s 78 q 3 Besna from Sofija Sinaps 2900 Канална яги за 35 к. с усилвател тера 011 на височина 30 м. над терена.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 24 Окт 2014, 12:54

biggeorge написа:В България всичко е възможно. 8)

В България всичко е възможно и затова предпочитам да има повече български канали покрай "цифровизацията около нас".!

Гръцките "побратими" на Цветан Василев по-малко ли крадат или имат повече за крадене за да имат повече ТВ канали ?
Аватар
krassyo
100+
100+

Мнениеот krassyo » 24 Окт 2014, 14:40

Кога ще има нови канали и раздвижване - въпрос на стойност BGN 4.5 млрд :)
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 24 Окт 2014, 15:20

biggeorge написа:Да, месеци наред нищо не се случва. :-\
И под случва имам предвид да се пускат нови канали, а не да се закриват такива.
Но като имаме предвид, че няма информация около ситуацията в КТБ, която е много по-голям проблем за държавата цифровизацията е последното, за което някой се сеща.
А застоят в медийния сектор(и като цяло в държавата) е резултат от некадърното и корумпирано управление на политиците, които едновременно с това са и мафиоти. ???
Вместо да се оплакваме, че нямаме повече канали трябва да се радваме, че изобщо имаме цифрова телевизия.
Защото можем и да нямаме. ;)
Или да имаме, но само руски канали. :D
В България всичко е възможно. 8)

Ма кой е казал, че си нямаме руски канали? Че телевизия Алфа каква е?
Само тя е нова, всички останали са стари, някои от които вече ги махнаха.
Нищо чудно скоро да ни пуснат и "Первый канал" както е тръгнало - за това ще намерят пари.

Назад към