Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот ogibo » 09 Яну 2016, 10:52

В Свиленград от доста време я няма тестовата таблица. Как е при вас?
Аватар
Atlantique
100+
100+

Мнениеот Atlantique » 09 Яну 2016, 15:59

Мисля, че в цялата страна се излъчва сигнал и от 3-те мултиплекса, т..е. и в Свиленград би трябвало да има тестова таблица. ogibo, опитай ново сканиране, може 3-ия мултиплекс временно да е спрял работа.

delicast, вероятната причина властите да излъчват на 3-ия мултиплекс тестова таблица, е да демонстрират че той "работи" ! Т.е., да не възникне основание, при спрял 3-ия мултиплекс, някой да има основание да поиска да получи лиценз. Както и да се поддържа безобразното твърдение на властите у нас, че свободни честоти НЯМА! За целта дори са издадени цели 7 лиценза за мултиплекси, последният на Булсатком, с което да се демонстрира че "честотния ресурс е изчерпан", както и че "има конкуренция". Нищо, че работят само 2 от тях.

Всичко е опит за оправдание, за провала на ефирната цифровизация у нас в полза на частни икономически интереси, както и за осъществяването на политически контрол върху излъчването, чрез уж неизвестните офшорки, собственици на 2-та работещи мултиплекса .

Всъщност от повече от година, след като Цветан Василев изпадна в немилост, вероятно са само няколко хората, които знаят кой всъщност е собственик на мултиплексите в България...
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 10 Яну 2016, 16:29

Няма излъчване. Току що сканирах.
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 12 Яну 2016, 04:26

Atlantique написа: Всъщност от повече от година, след като Цветан Василев изпадна в немилост, вероятно са само няколко хората, които знаят кой всъщност е собственик на мултиплексите в България...

Пеевски е собственик на мултиплексите в България.
Сега търсят начин да узаконят придобивката.
Скоро по телевизиите ще започнат да излъчват само положителни новини за млеконадоя и преизпълнението на петилетката.
Плурализмът е отживелица.
На кой му трябва свобода на словото, като си имаме всичко и живеем в Рая?
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 16 Яну 2016, 16:44

Здравейте, А да сте чули за усилване на сигнала на 64-ти от Копитото. Има ли информация
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 16 Яну 2016, 17:10

Atlantique написа:Мисля, че в цялата страна се излъчва сигнал и от 3-те мултиплекса, т..е. и в Свиленград би трябвало да има тестова таблица. ogibo, опитай ново сканиране, може 3-ия мултиплекс временно да е спрял работа.

Не е вярно,в Боровец и Самоков също не се излъчва мукса с тестовата таблица!!!
Аватар
lpoik
100+
100+

Мнениеот lpoik » 17 Яну 2016, 16:03

Stani На Ихтиман се сканира на 32 и 23 к.
gandalf45
Нов
Нов

Мнениеот gandalf45 » 17 Яну 2016, 17:25

В Русе Кулата спрямо излъчване на Бтв и Нова
Аватар
yuliqn
500+
500+

Мнениеот yuliqn » 17 Яну 2016, 20:27

Работят си вече :-)
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 17 Яну 2016, 21:24

В нашия регион серия токови удари спират непрекъснато мултиплексите по кулите.
Аватар
Arda TV
100+
100+

Мнениеот Arda TV » 21 Яну 2016, 11:28

Направо да дръпнат шалтера на всички ефирни цифрови канали и да се приключи с всичко това.
Последна промяна 1 на Arda TV, променена общо 22 пъти
Rodopi info Научи интересното от Родопитеhttps://www.facebook.com/rodopiinfo%20/?ref=bookmarks
Аватар
Vass
100+
100+

Мнениеот Vass » 21 Яну 2016, 11:57

Шалтера на държавата е дръпнат отдавна, вие за една цифрова телевизия.......... >:( >:( >:(
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 21 Яну 2016, 13:03

Я насочете антените на запад има нонстоп сигнал :) :) :) :)
35 39 channel s 78 q 3 Besna from Sofija Sinaps 2900 Канална яги за 35 к. с усилвател тера 011 на височина 30 м. над терена.
Аватар
Vass
100+
100+

Мнениеот Vass » 21 Яну 2016, 13:23

Нали сутринта каза, че нощес Кобилата е умряла от студ..... :D :D :D
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 21 Яну 2016, 15:02

Много сте намразили западната тв = а едно време драпахте по покривите с антени насочени към Кобилата та да гледате амерички филмови и ночни програм :D :D :D :D :D :D Кобилата е жива само дето и е спрян тока и работи на агрегат с намалена мощност.и то е за няколко часа :) :) :) :) :) :) :)
35 39 channel s 78 q 3 Besna from Sofija Sinaps 2900 Канална яги за 35 к. с усилвател тера 011 на височина 30 м. над терена.
Аватар
Arda TV
100+
100+

Мнениеот Arda TV » 22 Яну 2016, 23:13

Бая зор ще видим ние от Кърджали и областта, докато хванем някой канал насочвайки антените си на запад. :D :D :D ::) ::)
Тук ни един гръцки или турски :D :D канал не можем да хванем, та камули не нещо от запада
Rodopi info Научи интересното от Родопитеhttps://www.facebook.com/rodopiinfo%20/?ref=bookmarks
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 24 Яну 2016, 11:57

Много възвишения имате около Кърджали и нулева видимост към Гърция. :D
gat3way
100+
100+

Мнениеот gat3way » 18 Фев 2016, 01:06

Не мога да повярвам, но за пръв път в живота си се радвам на цифровизацията, понеже сега ще си намеря занимания за свободното време, то направо бизнес-идеи могат да ти дойдат хаха.

Дълго време съм се чудил дали няма начин да хванеш MPEG стрийма от DVB-T излъчванията и в реално време да го засилиш към някакъв софтуер ползващ OpenCV за "интелигентен" видеоанализ. Даже си играх преди време, но не ми се получи. Обаче тази вечер не знам защо ми щукна да пробвам пак - и успях, че се оказа и лесно и евтино (USB стикчетата са почти без пари) :)

Изображение

Това отваря мноооого забавни възможности понеже OpenCV е ужасно мощна библиотека и също защото MPEG стрийма е доста по-надежден и с доста по-добро качество от всичко намачкано, което се стриймва онлайн. Та можем да си правим експерименти, от сорта на това да броим в колко процента от кадрите виждаме Бойко Борисов в новинарския таймслот, къде в кадъра имаме лого на кока-кола или дори дали дават портокали по новините или да разчитаме регистрационните номера на колите в репортажите, хаха.

Давайте идеи, ако мога да ги осъществя и имам време (защото това ми е проблемно), може да ви давам резултати хаха. Скрийншота е от една глупава расистка програмка която си писах навремето, която "открива" човешки лица и се опитва да познае цвета на лицевата кожа, може дори да го попреработя малко да разпознава етнически българи от роми и да правим състезание дали bTV или Алфа имат по-голяма обсесия към ромите, абе направо ще го докажем с научни методи хаха.

Жалко само че като гледам как са тръгнали нещата, я има канали на муксовете скоро, я не :(
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 18 Фев 2016, 14:21

Изобщо не те разбирам ! Какво си писъл ? ОБС има същите фикции.Какво общо има това ?
Софтуер е капут без хардуер ! Или какво ми обясняваш ?
Мога да хвана САТ със СТИК за ДВБ-Т ли ?
Като гледам снимката това е ПИНГ на нещо.... Но е факт,че не е на ДВБ-Т !
WebcamMax и др.Също разпознават лица.Има го и в почти всички ДВР-и за видео наблюдение. .Има и софтуер с хардуер за разпознаване на номера на автомобили. Иди в Пловдив в Аркадий и ще те светнат.

П.С. много се съмнявам да си написал този софтуер.И тук се правиш на важен.
Нали знаеш,че плагиатството е престъпление !?
gat3way
100+
100+

Мнениеот gat3way » 19 Фев 2016, 13:44

Не мога да ти проследя мисълта, понеже от изречение до изречение логическата връзка тотално ми се губи, но по същество:

ОБС има същите фикции.Какво общо има това ?

Какво/кой е ОБС?

Софтуер е капут без хардуер ! Или какво ми обясняваш ?

Не знам какво отношение има това.

Мога да хвана САТ със СТИК за ДВБ-Т ли ?

Какво е САТ?

Като гледам снимката това е ПИНГ на нещо....

"Снимката" е изхода от tzap
Резултатът от "ПИНГ на нещо" по принцип е RTT. Къде видя нещо подобно?

Но е факт,че не е на ДВБ-Т !

:)

WebcamMax и др.Също разпознават лица.Има го и в почти всички ДВР-и за видео наблюдение. .Има и софтуер с хардуер за разпознаване на номера на автомобили. Иди в Пловдив в Аркадий и ще те светнат

Което какво точно отношение има? И защо трябва да ходя в Пловдив в Аркадий и какво точно трябва да ме светнат там?

П.С. много се съмнявам да си написал този софтуер.И тук се правиш на важен.

Ще ти се разсърдя много да знаеш, искаш да кажеш че не мога да надращя стотина реда скрипт ползващ питонските binding-и на opencv? Или пък не, няма да ти се разсърдя :)

Нали знаеш,че плагиатството е престъпление !?

:)

"Плагиатство" като правен термин по отношение на софтуера не съществува. Това не е литературна творба или научен труд. От гледна точка на закона, софтуерът е продукт. Продуктът си има лиценз. Софтуерни лицензи има много - от такива забраняващи разпространението на сорс кода, през такива позволяващи го при определени условия (запазване на правата, публикуване на всякакъв derivative work), до т.нар "public domain" където можеш да правиш каквото си искаш с него, както си решиш.

В случаят АЗ съм горд собственик на правата върху горепосочените стотина реда код и ако реша, няма да го разпространявам свободно, ако реша че има смисъл - ще го GPL-на - разбираш ли аз нямам проблем с твоите съмнения - ако вярваш че са основателни, винаги можеш да сезираш съответните органи, които се занимават с това.

Назад към