Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот Джорджи™ » 23 Яну 2020, 20:05

Stani написа:Ще трябва да се абонират за Виваком, Булсатком и други оператори.

Скъпо е и в някои случаи крайно неудобно - не всички хора имат възможност или желание да монтират сателитни паници.

Даже наскоро хора ми се оплакваха, че са им увеличили таксата за кабелна телевизия на 16 лв.!

Да направят ефирната телевизия както всички нормални европейски страни, и да кодират част от каналите, за които да се иска допълнително заплащане.

Стига с тея кабелни, сателитни и GSM истории. На хората им омръзна вече!
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 23 Яну 2020, 20:13

Да взели сме под внимание да спрем ефира като цяло !
pinko
100+
100+

Мнениеот pinko » 23 Яну 2020, 20:17

Здравейте. Имам един въпрос, който може да прозвучи леко смешно.
Ще сменям оператор, от Виваком към А1. Няколко дни няма да имам достъп до платена телевизия. Как мога да гледам тази, която я наричате ефирна безплатна? Телевизорът ми има вградени тунери, на какви честоти са трите канала - БТВ, Нова и БНТ? Имам под ръка една стайна антена, с която преди 10 години доста добре изкярвах вкъщи БТВ от връх Ботев, предполагам, че ще свърши работа.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 23 Яну 2020, 20:19

pinko написа:Здравейте. Имам един въпрос, който може да прозвучи леко смешно.
Ще сменям оператор, от Виваком към А1. Няколко дни няма да имам достъп до платена телевизия. Как мога да гледам тази, която я наричате ефирна безплатна? Телевизорът ми има вградени тунери, на какви честоти са трите канала - БТВ, Нова и БНТ? Имам под ръка една стайна антена, с която преди 10 години доста добре изкярвах вкъщи БТВ от връх Ботев, предполагам, че ще свърши работа.

Здравей,
От връх Ботев, цифровите ефирни програми излъчват на 57ми канал, т.е на 762 MHz.
В менюто на телевизора трябва да има раздел DVB-T, намери го и му дай да търси програмите.

От Калофер, програмите са и на 35ти канал, т.е 586 MHz.
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 23 Яну 2020, 20:29

Джорджи™ написа:

Скъпо е и в някои случаи крайно неудобно - не всички хора имат възможност или желание да монтират сателитни паници.

Даже наскоро хора ми се оплакваха, че са им увеличили таксата за кабелна телевизия на 16 лв.!

Да направят ефирната телевизия както всички нормални европейски страни, и да кодират част от каналите, за които да се иска допълнително заплащане.

Така е, но до там са ни докарали.
Аватар
yuliqn
500+
500+

Мнениеот yuliqn » 24 Яну 2020, 09:06

Джорджи™ написа:

само да добавя че,мнго хора искат с чиний да гледат-може дасе сложи обща на входа и само дасе вържат хората (всички хора разполагат поне с един тв с вграден сателитен тунер/има тв за 250 лв 32` )иначе как да гледат 30 тв ако сложим и 6 ефирни сега ;) \те кабелните и iptv са им преброени дните - :Happy
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 24 Яну 2020, 10:35

yuliqn написа:
Джорджи™ написа:

само да добавя че,мнго хора искат с чиний да гледат-може дасе сложи обща на входа и само дасе вържат хората (всички хора разполагат поне с един тв с вграден сателитен тунер/има тв за 250 лв 32` )иначе как да гледат 30 тв ако сложим и 6 ефирни сега ;) \те кабелните и iptv са им преброени дните - :Happy

Много скоро и чиниите ще станат отживелица..
Аватар
yuliqn
500+
500+

Мнениеот yuliqn » 24 Яну 2020, 14:10

Интересно е дасе отбележи и факта че,има и плоски сат антени :D
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 24 Яну 2020, 18:42

Оф айде стига сте писали глупости... в момента в големите градове вече, най-модерна е IP телевизията. Съвсем естествено, защото тя предлага много нови функции, например да връщаш програмата назад и да си гледаш определено предаване когато ти е удобно. Сателитната телевизия е перфектна за селата и малките градове и за местата където все още няма изградено оптично покритие. И не е вярно че сателитната телевизия била скъпа. Операторите вече предлагат по 120 и повече канала на по 12-13 лева. Такива цени никъде другаде няма в Европа. Навсякъде по селата хората си имат я Булсатком, я Виваком, я някоя местна кабеларка и са си съвсем ОК. Цифрова ефирна ТВ я гледат 5% я не.
Аватар
veniotr
100+
100+

Мнениеот veniotr » 24 Яну 2020, 18:48

Всичко е преходно,но сателитната телевизия няма да умре скоро.5G мобилната мрежа няма как да става за гледане на телевизия,мобилния оператор дава определени мегабайти и като свършат нищо,през интернет можеш да гледаш всичко почти за без пари.Моето мнение че мултиплекса трябва да се качи на сателит и да излъчва от поне два спътника.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 24 Яну 2020, 18:53

Аз па ше кажа, че баба Пена от малкото селце хал хабер си няма от IPTV и за нея важно да си гледа сериала! Мен лично ефирните напълно ме задоволяват въпреки, че съм на цифров оператор гледам само bTV, да си чуя новините, да изгледам Сарп и чат пат некой български ретро филм по БНТ, поввче не ми е нужно!
Аватар
veniotr
100+
100+

Мнениеот veniotr » 24 Яну 2020, 19:05

Stani написа:Аз па ше кажа, че баба Пена от малкото селце хал хабер си няма от IPTV и за нея важно да си гледа сериала! Мен лично ефирните напълно ме задоволяват въпреки, че съм на цифров оператор гледам само bTV, да си чуя новините, да изгледам Сарп и чат пат некой български ретро филм по БНТ, поввче не ми е нужно!

Ми според мен е по добре мултиплекса да е дублиран на сателит,има села дето са в планината и няма ефирен сигнал.А да сложиш предавател за 20 човека не си струва.
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 24 Яну 2020, 19:11

За какъв мултиплекс говорите, те ще махат каналите на БНТ, няма да се учудя скоро и БТВ и Нова да изчезнат от мултиплексите... само излишни разходи за една шепа хора. Който иска да гледа ТВ да се абонира за Булсатком или Виваком и това е, за 9-10 лева са стартовите пакети, нищо пари. А пък който толкова няма пари или не му се дават, слага една антена, вика някой да му я монтира, взима си един сателитен приемник за 15-20 лева и си гледа, то и сега има поне към 30-40 свободни БГ канала на сателитите и стотици чужди такива.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 24 Яну 2020, 19:18

veniotr написа:
Stani написа:Аз па ше кажа, че баба Пена от малкото селце хал хабер си няма от IPTV и за нея важно да си гледа сериала! Мен лично ефирните напълно ме задоволяват въпреки, че съм на цифров оператор гледам само bTV, да си чуя новините, да изгледам Сарп и чат пат некой български ретро филм по БНТ, поввче не ми е нужно!

Ми според мен е по добре мултиплекса да е дублиран на сателит,има села дето са в планината и няма ефирен сигнал.А да сложиш предавател за 20 човека не си струва.

secet написа:За какъв мултиплекс говорите, те ще махат каналите на БНТ, няма да се учудя скоро и БТВ и Нова да изчезнат от мултиплексите... само излишни разходи за една шепа хора. Който иска да гледа ТВ да се абонира за Булсатком или Виваком и това е, за 9-10 лева са стартовите пакети, нищо пари. А пък който толкова няма пари или не му се дават, слага една антена, вика някой да му я монтира, взима си един сателитен приемник за 15-20 лева и си гледа, то и сега има поне към 30-40 свободни БГ канала на сателитите и стотици чужди такива.

9-10 лв са много пари - има хора, на които им трябва временно за събота и неделя, например, или през лятото. Нали се сещаш, че няма как да плащат целогодишно за услуга, която използват няколко дни или седмици?

Мислете, хора!

Цифровата ефирна е общо изискване на Европейския съюз. Ако не ви изнася, давайте БулЕкзит и това е!
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 24 Яну 2020, 20:03

Според мен ефир трябва да има на който да е обществената и двете частни Босфор и Нова. То по тая логика, дайте да спрем и радиото и да се слуша само по интернет и сателит. Основните гледаеми канали трябва да са безплатни ефирно пък който иска повече да си сключва договори с тв.доставчици и нет!
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 24 Яну 2020, 20:09

Stani написа:Според мен ефир трябва да има на който да е обществената и двете частни Босфор и Нова. То по тая логика, дайте да спрем и радиото и да се слуша само по интернет и сателит. Основните гледаеми канали трябва да са безплатни ефирно пък който иска повече да си сключва договори с тв.доставчици и нет!

Еми то сега е точно така. БНТ си е на ефирната, както и БТВ, Нова и БОЕ. По принцип до колкото знам всяка телевизия може да бъде качена на мултиплекса, ако си плати за това, но таксите са много високи. Ако НУРТС или там който отговаря за ефирната ТВ намалят таксите, може да има повече желаещи телевизии да бъдат качени.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 24 Яну 2020, 20:14

Мултиплекса трябва да е обществен и да се събира данък телевизия както беше едно време.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 24 Яну 2020, 20:43

Stani написа:Мултиплекса трябва да е обществен и да се събира данък телевизия както беше едно време.

Данък телевизия се събира и сега непряко от всички. Не се разгласява, но си го има.

Таксите са високи, защото политиката е такава - не се дава свобода да се развие технологията. А се държат хората роби към различни доставчици по кабел. Което дефакто тотално ни ограничава територията, на която можем да използваме услугите. Дефакто до площта на една къща или апартамент.

Ако се развие ефирната телевизия, където и да отидеш, ще си свободен да имаш пълноценна услуга, без кабели и без допълнителен инструментариум.
#StopFMBulgaria
Изображение
Martinski
100+
100+

Мнениеот Martinski » 29 Яну 2020, 11:18

yuliqn написа:може дасе сложи обща на входа и само дасе вържат хората (всички хора разполагат поне с един тв с вграден сателитен тунер/има тв за 250 лв 32` )иначе как да гледат 30 тв ако сложим и 6 ефирни сега ;) \те кабелните и iptv са им преброени дните - :Happy

Би ли обяснил тая "обща на входа" на къде ще я насочиш и кои канали ще гледаш без пари? Също така би ли обяснил кой ще я монтира, а после и поддържа, и как ще стигне сигнала до всеки апартамент?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Яну 2020, 12:18

Martinski написа:
yuliqn написа:може дасе сложи обща на входа и само дасе вържат хората (всички хора разполагат поне с един тв с вграден сателитен тунер/има тв за 250 лв 32` )иначе как да гледат 30 тв ако сложим и 6 ефирни сега ;) \те кабелните и iptv са им преброени дните - :Happy

Би ли обяснил тая "обща на входа" на къде ще я насочиш и кои канали ще гледаш без пари? Също така би ли обяснил кой ще я монтира, а после и поддържа, и как ще стигне сигнала до всеки апартамент?

Остави го да си бращолеви простотиите . :Happy :Happy :Icecream :Icecream :Icecream

Назад към