Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
megara
100+
100+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот megara » 19 Сеп 2013, 12:12

Изображение
Изображение
Изображение
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 19 Сеп 2013, 12:15

Представете си щом ринг не го пускат нормално какъв е шанса да видиме екшъна на мукса :D >:D
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 19 Сеп 2013, 12:59

denyo написа:То е ясно, че не е мислено като са го правили, щото мисленето е трудно. Ама аз като реша да не мисля и си получавам заслуженото, както и вие предполагам. Значи, да разбирам, че има различни номинални стойности на ваучерите за различните райони. Ами да ми даде някой документа на министерството в който го пише това "номинална стойност на ваучера за район Х = ХХ лева". И да ми обясни какъв е смисъла тогава да се печатат номинали по ваучерите, които предварително е ясно, че няма да са верни? А това да се позволи да не се гледат някои безплатни канали, дава прекалено голяма свобода на търговеца мисля. До голяма степен с многото ИЛИ-та в условията, на съвестта на търговеца се разчита, какви устройства да подбере. Какво ще кажете за липсата на модулатор или калпавия такъв почти навсякъде в страната? Това е условие твърдо (без ИЛИ-а и пожелания) залегнало в условията на поръчката. Все пак, бъдещето трябваше да е ясно, така разбрах аз благодарение на похарчените няколко милиона.

Така кажи до кои канали няма достъп ?
RF модулатор на приемника не е задължителен има такива устройства именно и за това са измислени .
Ако продължаваш да пишеш глупусти ще ти поискам БАН казах че цената на ваучера няма как да бъде фиксирана защото ако липсва декодера за 39лв лв какво става ?
denyo
Нов
Нов

Мнениеот denyo » 19 Сеп 2013, 14:39

ЖОРО написа:
denyo написа:То е ясно, че не е мислено като са го правили, щото мисленето е трудно. Ама аз като реша да не мисля и си получавам заслуженото, както и вие предполагам. Значи, да разбирам, че има различни номинални стойности на ваучерите за различните райони. Ами да ми даде някой документа на министерството в който го пише това "номинална стойност на ваучера за район Х = ХХ лева". И да ми обясни какъв е смисъла тогава да се печатат номинали по ваучерите, които предварително е ясно, че няма да са верни? А това да се позволи да не се гледат някои безплатни канали, дава прекалено голяма свобода на търговеца мисля. До голяма степен с многото ИЛИ-та в условията, на съвестта на търговеца се разчита, какви устройства да подбере. Какво ще кажете за липсата на модулатор или калпавия такъв почти навсякъде в страната? Това е условие твърдо (без ИЛИ-а и пожелания) залегнало в условията на поръчката. Все пак, бъдещето трябваше да е ясно, така разбрах аз благодарение на похарчените няколко милиона.

RF модулатор на приемника не е задължителен има такива устройства именно и за това са измислени .
Ако продължаваш да пишеш глупусти ще ти поискам БАН казах че цената на ваучера няма как да бъде фиксирана защото ако липсва декодера за 39лв лв какво става ?

Жоро, възможно е да съм в грешка. Но тук така ли се процедира - който греши и БАН. Аз просто прочетох обществената поръчка и видях, че на практика тия неща описани в нея не се случват.
ПЪРВА ВЪЛНА
ВТОРА ВЪЛНА
Какви са тези текстове? Защо са писани? Това са си някакви документи които така и не са влезли в сила ли? Обясни ми, моля, ще съм ти задължен.
Аватар
nnnnn75
100+
100+

Мнениеот nnnnn75 » 19 Сеп 2013, 15:00

нещо правят по мултиплексите маи изчезват и се появяват каналите, по едно време излязоха няколко бнт та :) да не са решили да пускат днес нещо
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 19 Сеп 2013, 15:11

ЖОРО написа:

Аз мисля, че тук е форум в който се подпомагаме взаимно, а не да се покажем кой е по-по-най-умен от другите и да си ги мерим (мозъците), прав ли съм, или греша?
Сега, понеже и двамата не можах да ви разбера, между другото за какво точно е спора?
Какъв е тоя пусти RF модулатор? Понеже се напънах да прочета няколко пъти написаното, имам някакви догадки че може би се отнася за радиочестотен изход от цифровия тунер, който може да се използва при по-стари телевизори? Иначе не виждам много смисъл в написаното.

А искам да използвам повода да задам и друг въпрос, макар че едва ли някой ще има категоричен отговор: Една от най-коментираните телевизии която се очаква да се появи цифрово след 1 октомври е bTV Action. Това е разбираемо, ясно е че имат лиценз. Аз се чудя, елементарната логика подсказва, че след като сега bTV Comedy се излъчва аналогово, когато спре няма ли и нея да излъчват цифрово вече? Не че ще бъде голяма придобивка, но все пак. Иначе би било загуба.
ivan_0101
100+
100+

Мнениеот ivan_0101 » 19 Сеп 2013, 15:24

Някой има ли идея какво се случва по мултиплексите. В Стара Загора и на трите качество и сила 100, а на News 7 и TV 7 ми дава услугата недостъпна, а на другите черен екран. :Blink
Аватар
nnnnn75
100+
100+

Мнениеот nnnnn75 » 19 Сеп 2013, 15:31

правят нещо тук от 1 2 часа програмите изчезват и пак идват
ivan_0101
100+
100+

Мнениеот ivan_0101 » 19 Сеп 2013, 15:41

Да не би да са решили да добавят нещо ново?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 19 Сеп 2013, 17:25

не
Аватар
techo_87
Нов
Нов

Мнениеот techo_87 » 19 Сеп 2013, 18:03

nnnnn75 написа:правят нещо тук от 1 2 часа програмите изчезват и пак идват

И в Карнобат е така.
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 19 Сеп 2013, 18:05

ЖОРО написа:не

Е, като "не", какво тогава правят?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 19 Сеп 2013, 18:25

newto написа:
ЖОРО написа:не

Е, като "не", какво тогава правят?

Те не правят нищо в момента..
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 19 Сеп 2013, 18:27

ЖОРО написа:Те не правят нищо в момента..

А, кога би трябвало да си вършат работата, за която са там? Или по-точно да пуснат менте АНАЛИТЕ на БТВ?
Аватар
cybercrackerbg
100+
100+

Мнениеот cybercrackerbg » 19 Сеп 2013, 19:48

Аз мисля, че тук е форум в който се подпомагаме взаимно, а не да се покажем кой е по-по-най-умен от другите и да си ги мерим (мозъците), прав ли съм, или греша?
Какъв е тоя пусти RF модулатор? Понеже се напънах да прочета няколко пъти написаното, имам някакви догадки че може би се отнася за радиочестотен изход от цифровия тунер, който може да се използва при по-стари телевизори?
Една от най-коментираните телевизии която се очаква да се появи цифрово след 1 октомври е bTV Action.

Да, този форум е за взаимопомощ и свободно изразяване на мнения. Така че, уважаеми Жоро, моля да не се държиш като милиционер или надут пуяк и не плаши хората с банове.
Да, модулаторът е точно за тази цел, за стари кинескопни сандъци.
bTV Action няма да се излъчва свободно ефирно, доколкото знам, поне до Нова година не очаквайте раздвижване по муксовете. Т.е. нови ефирни канали засега няма да има.
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 19 Сеп 2013, 20:40

Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 19 Сеп 2013, 21:27

Божков пак ги реди каналите :D Задлжителни ала бала..... Всеки си тълкува по негов начин закона :D
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 19 Сеп 2013, 21:52

cybercrackerbg написа: Да, този форум е за взаимопомощ и свободно изразяване на мнения. Така че, уважаеми Жоро, моля да не се държиш като милиционер или надут пуяк и не плаши хората с банове.

:Happy :Drunk
maxx
100+
100+

Мнениеот maxx » 19 Сеп 2013, 22:18

cybercrackerbg написа:bTV Action няма да се излъчва свободно ефирно, доколкото знам, поне до Нова година не очаквайте раздвижване по муксовете. Т.е. нови ефирни канали засега няма да има.

Откъде е инфото? То така могат да протакат до 2020 с качването на новите канали....
denyo
Нов
Нов

Мнениеот denyo » 19 Сеп 2013, 22:51

Ако случайно някой не ме е изпреварил с мистерията около бавното изключване на Strong SRT8113 (нищо чудно и при други приемници да е така). Явно при изключване си прави OTA (ефирния) update и за това се бави - изключете го от Меню -> Инсталация -> Други. В България и да го пуснат някога тоя сървис, е супер тъпо всеки път да ти се гаси бавно приемника, само защото проверява за ъпдейт.

Назад към