Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
tatarina
500+
500+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот tatarina » 02 Мар 2014, 18:21

Честита ви Баба Марта,
Това написано горе е самата истина. когато имаше само два български канала с лошо качество и един руски всички мълчахме и опитвахме да гледаме кой сръбска, кой гръцка телевизия. А сега на 11 канала с чудесно качество само мрънкаме. Трябва да сме взискателни, защото има много лицензирани канали, дето не се излъчват. Има свободен ресурс. А ако някой чака NG Channel, Nat Geo Wild, Eurosport или Discovery Channel безплатно просто се е объркал. В Централна и Западна Европа ги има на мултиплексите им, но са платени. Кое за вас е интересно, че не може да ви се угоди и мрънкате. Трябва да има на DVB-T свободно излъчен поне един детски български канал, 1-2 музикални (1 от които фолклорен) и може би още един или два филмови. А държавната БНТ може да качи и културен и детски, няма лошо и ВТК. А онези наречени ИНТЕРЕСНИ са с парички. ;)
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 02 Мар 2014, 18:32

Честита Баба Марта!
Нещата са доста сложни. Вярно е - навремето имаше малко канали и бяхме доволни.
Но тук може много да се спори. Това е в историята, още по-преди това не е имало изобщо телевизия и хората са слушали само радио. А първата телевизия не е била цветна.
Сега живеем в 21-вия век. А като гледаме от другите западни телевизии - в една Швеция например имат близо 100 ефирни канала от които половината, тоест около 50 са безплатни.
Е, разбира се няма как да очакваме да гледаме безплатно HBO или нещо друго подобно.
Но все пак - излъчваха ефирно bTV Comedy, абсолютно безплатно, пък като резнаха аналоговата телевизия не го пуснаха цифрово. Не ме интересуват лицензи-мицензи, но това е безобразие!
Навремето даже излъчваха ефирно и то аналогово CNN - също абсолютно безплатно!!!
Каква е логиката сега да си плащам за CNN???
И нека да доуточня: Аз не съм мрънкало което е недоволно от това което му се "пуска" безплатно.
Просто констатирам факти. А фактите са идиотски. В смисъл, че живеем в идиотска държава.
Но както и да е, ще живеем и с това което имаме. Аз си гледам много телевизии и от интернет.
Просто ме вбесяват всичките тия идиотщини, много малко са хубавите неща които се случват в тази държава!

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходния пост
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 03 Мар 2014, 13:28

Честит ви Трети март!
Не съм искал да обидя някого с "мрънкало". Съжалявам ако съм го направил. Само молбата ми е да бъдем реалисти, да мислим трезво и да не искаме прекалено много. Инак, сте прави че програми като bTV Comedy, bTV Action, Super 7, Kino Nova и други могат да се излъчват безплатно наземно. Но тук отново стигаме до алчността човешка - високите такси в милиони, недопускане или ограничаване от ефира на конкурентни канали с непозволени средства и прочее. Но след като опитват тестове на радио Сити, може скоро нови канали да има. Знае ли човек! ;) :) ;D
stoyanfourn
100+
100+

Мнениеот stoyanfourn » 03 Мар 2014, 17:08

Няма проблеми! Мисля че няма обидени. В крайна сметка, мисля че всички сме реалисти. Всички разбираме, че живеем в комунистическа държава. Извинявам се ако го избивам и тук на политика, но... все пак и да ни пуснат телевизия Останкино пак трябва да се радваме, нали така?

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходния пост
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 03 Мар 2014, 20:35

Ако бъде излъчван свободно Euronews със сигурност ще го има свободно и Останкино 1. В това съм повече от сигурен. То няма лошо. ;)
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 04 Мар 2014, 09:27

tatarina написа:тестове на радио Сити

това е интересно, ако се опитва качване и на други освен двете БНР-та. Интересно е и дали частно (търговско) радио може да издържи на таксата, както и дали пийпълметрията ще измерва тази слушаемост.
Има логика да има слушаемост, особено при предпоставката - малък брой тв и радио канали. Когато са твърде много (като ~500 канала по кабела), вероятността да търсиш и намериш желаното радио е малка, особено при възрастните слушатели в малките населени места. В големия град ми се струва, че алтернативата (отделен домашен радиоприемник или друг начин на слушане - кола, интернет, телефон) е предпочитана, тъй като е по-удобна и лесна.

Интересно дали и други радиа работят по въпроса, да се качат на телевизионните мултиплекси.
delicast
Нов
Нов

Мнениеот delicast » 04 Мар 2014, 13:35

наистина защо не пуснат нещо сателитно не българско като http://www.blitz.bg/news/article/113143
има страни в европа които го разпространяват ефирно, безплатно
^BUG^
100+
100+

Мнениеот ^BUG^ » 04 Мар 2014, 23:36

Кратко резюме от програмата днес:Шоуто влезе 5 минути в Новините- много непрофесионално. А момченцето водещ на емисията, стои нелепо,мига като новородено уплашено плъхче срещу камерата, липсва му само биберона. Фамилията-по безинтересна от турската сапунка преди нея, както и да се казва тя.
Рейтингите, сигурно "хвърчат" естествено :)
Една боза от шест стотинки !
Аватар
ibonevkz
Нов
Нов

Мнениеот ibonevkz » 05 Мар 2014, 00:17

delicast написа:наистина защо не пуснат нещо сателитно не българско като http://www.blitz.bg/news/article/113143
има страни в европа които го разпространяват ефирно, безплатно

"Ал Джазира Балкан"

Нещо ги спряха по кабелната, сега имаме други на тяхно място ... а и новината тук е от 2011 :Hmmm

И тук, вече вместо новини за цифровизацията, бързи и коментарни, вече има всякакви други коментари - само и само да се чешат езиците, пръстите и мозъчните клетки ...

Някъде из коментарите прочетох за EuroNews, ама нали се сещате, че да бъдат излъчвани ефирно трябва да си плащат, а те едвали ще имат този интерес за БГ Ефир, когато вървят по кабел и сателит свободно :)

Надявам се, че когато се предлагат канали, които да гледаме, те да са заинтересувани пряко към БГ потребител и да имат парите да си плащат разпространението...
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 05 Мар 2014, 02:57

@ibonevkz прав си, че (отдавна) само си чешем езиците в тази 3.5-годишна вече тема. Занапред и да има новини, ще са веднъж годишно покрай някой конкурс или нещо такова. Отдавна са обсъждани и чужди канали на муксовете. "Надявам се"... отдавна тук е нещо като книга за похвали, оплаквания и предложения.
Все по-необяснимо ми е софтуерното заковаване на темата, тя спокойно може да бъде една от всички други интересни теми.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 05 Мар 2014, 09:42

По време на дъждовете тези дни забелязвам странно рязко спиране, за 1-2 минути, на сигнала на всички мултиплекси едновременно.
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 05 Мар 2014, 13:29

Здравейте,
моето лично предположение за спирането на сигнала е именно лошото време и то опасността от мълнии. Вероятно става автоматично, не знам. Когато вали в района където живея и има опасност от мълнии / гръмотевици винаги всичко се изключва. Изключват се всички външни приемници - компютър, спътникови приемници, всичко. Поради това, че преди не го правехме три пъти се наложи да сменя адаптерите на единия спътн.приемник и веднъж мрежова карта на РС. При това не е падала мълнията директно в двора ми. Та така предполагам. Въпреки че като голяма организация НУРТС имат всички защитни средства са защитени, но може и превенцията да го изисква. :)
Аватар
Филипов
Нов
Нов

Мнениеот Филипов » 06 Мар 2014, 00:40

Грешно ти е предположението. Банално поглъщане на сателитния сигнал от дъжда. Нали релейния пренос не бил добре, та всичко през сателита.
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 07 Мар 2014, 23:10

Роси написа:Все по-необяснимо ми е софтуерното заковаване на темата, тя спокойно може да бъде една от всички други интересни теми.

Просто е нужно да имаме закована/залепена тема като всеки уважаващ себе си форум. Иначе коя щяха да сложат тук? "Гонят Слави от БТВ" ли? :)
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 18 Мар 2014, 22:36

Да се върнем на темата за цифровизацията:
През 2012 г. беше приет Плана за въвеждане на наземно цифрово телевизионно радиоразпръскване (DVB-T) в Република България.
Според него цифровизацията се извършва на два етапа - три мултиплекса на първия етап и три мултиплекса на втория етап.
За да се реализират вторите три мрежи трябва военните да освободят честоти - нещо, което те не правят.
Най-добре прочетете целия план и открийте какво от написаното не е спазено до днес.
Най-малкото не е спазен равния достъп до цифрова телевизия и принципа на конкуренция между операторите на мултиплексите. ;)
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 18 Мар 2014, 23:01

Не мисля,че проблемът е в честотите на военните,в дециметровият тв.обхват има достатъчно свободни честоти на които може да се излъчва,причината явно е "друга".
Аватар
stankos
100+
100+

Мнениеот stankos » 19 Мар 2014, 08:48

biggeorge написа:Да се върнем на темата за цифровизацията:
Най-малкото не е спазен равния достъп до цифрова телевизия и принципа на конкуренция между операторите на мултиплексите. ;)

Браво на Големия Жоро ,че откри топлата вода !
Гледам,нищо ...пак гледам,пак нищо....викам си "Тука има нещо "!
Аватар
Vass
100+
100+

Мнениеот Vass » 20 Мар 2014, 09:56

Здравейте !
Някой пробвал ли е скоро да сканира муксовете на 45* Интелсат?
На Detailed transponder stream properties (11591.00 V)- надписите ACM/VCM са изчезнали !
http://en.kingofsat.net/tp.php?tp=6593
Поздрави !
P.S. Питам за да свършат мъките със скапания сигнал на много места :D
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 20 Мар 2014, 11:12

Здравейте,
става дума за Intelsat 12 нали така. Моят апарат не разпознава сигналът за мултиплексите. Гледам свободно само 11632 V, 11509 V и 11523 V. :)

Назад към