Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
GIF
1000+
1000+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот GIF » 09 Фев 2015, 11:49

.
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 24 пъти
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 09 Фев 2015, 12:42

Лозанов е председател на СЕМ от 2010 г., но не е депутат, който да решава какъв да е законът. Cazy си е крейзи - да го питам щеше ли на мястото на Бозанов (случайно сбърках, но ми хареса и го оставям) да върви срещу закона при положение, че е лицето на закона.
В погрешна посока са стрелите. Ако има трески за дялане, то те изобщо не са в това, че е подписал лицензите.
Ако не ги бе подписал, тогава вече щеше да бъде съден, изритан, натирен, смачкан като хлебарка и пр. глаголи. ;)

Да помислим и алтернативно - крейзи кой именно от състава на СЕМ иска да бъде председател на мястото на Лозанов? Мария Стоянова ли, която оня ден коментираше по телевизията международна политика с такава невротичност, която си е за лечение (за съжаление, тъй като иначе е красива жена). Или кюстендилският БСП-експерт? Кой, кой?
Аватар
Atlantique
100+
100+

Мнениеот Atlantique » 10 Фев 2015, 11:53

Напълно вярно!

СЕМ издава лицензи за ефирно излъчване, на тези програми, които са заявили НАМЕРЕНИЕ, че БИХА ИСКАЛИ ДА ИЗЛЪЧВАТ. А дали наистина ще искат да излъчват, зависи от много други фактори, извън СЕМ.

Напр.:
Парламента прие разпоредби за цифровизацията, които не допуснаха сериозни участници като ORF да кандидатстват за оператор на някой от мултиплексите. Всички нормативни актове бяха приети по начин, който да създаде максимална несигурност за инвеститорите, възможности за произвол на администрацията, и в крайна сметка тя да реши кои ще спечелят "конкурса".

МС, МТС и КРС също активно се включиха в това, мултиплексите да се дадат на световнонеизвестни фирми, зад които прозираше еманацията на нашия "естаблишмънт" - Цветан Василев. :Spider Дали и той не е отчасти подставено лице на други собственици и интереси - вероятно ще остане завинаги неизяснено. :-\
Институциите успяха: създадоха нов монопол в радпространението на ефирни радио и телевизионни програми, което е над 85% от целия медиен пазар у нас, измерен по приходи от реклама. "Успяха" да отбият номера и за пред Европа: в България цифровизацията била въведена. Така се отчете. ::) :pardon

Големите оператори на платено съдържание също активно подкрепяха провала на цифровизацията. И сега доволно потриват ръце, че няма да имат сериозен конкурент по друга технология, и от други собственици. Булсатком, Близу, Мобилтел, Виваком и др. сигурно вече "са почерпили" където и когото трябва.

Както се вижда, почти всички политически и икономически интереси бяха срещу цифровизацията. Затова и логично тя се провали в своя замисъл на медиен плурализъм, свободно и достъпно съдържание, конкуренция на рекламния пазар и т.н. Цифровизацията остана да функционира само "технически", и не са я спрели и в това отношение главно по 2 причини:

-- Все пак на властите им е нужно средство за заблуда и манипулации и върху тези ок. 15% от домакинствата, които ползват ефирен достъп до телевизия. А сред тях има по-висок относителен дял възрастни хора, които и по-често гласуват. Т.е. има и ясна политическа мотивация, защото 15-те % са електорално и политически по-значими за властите, отколкото изглежда на пръв поглед.
-- Все пак не е добре непрекъснато да се разправяш и да шикалкавиш за пред Европа, защо няма цифровизация в България. Затова - остави я там да си тече демагогията и простотията от екрана, а ти си гледай далаверите без "излишни" главоболия.
:down
Аватар
Vass
100+
100+

Мнениеот Vass » 10 Фев 2015, 12:35

Транспондера с мултистрийма 11591 V tp E10K вече е изпразнен от съдържание :D :
http://www.lyngsat.com/Intelsat-12.html
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 10 Фев 2015, 12:52

До тук се стигна заради голямото мълчание.
Да не само СЕМ са виновни но:
КРС : тя издава разрешение за пренос на....
Вече мутиплексите имат такова.Защо те да са виновни ???
Казваш МТС Ами да вземе тази телевизия лиценз е минала от там. А тя взима данни от КРС.И пак говорим за честоти а не за програми.
Как парламента точно направи монопол ? Не ми е ясно ?

Толкова много написа а малко неща са верни.
За да дадеш 52 лиценза е ясно,че са искали да излъчват.
Прав си за натиска от други оператори.
Но от 52 канала на 8 това е тежка организирана корупция.

МУХ иска 3 000 000 лв. на година.
По-старо му плащаха 9,10 милиона.

И как от 52 лиценза ама всички са отказаха бе ?
Само СЕМ немога да го разбера в тази система на абсурда !

Пример: На кабеларка една телевизия за песента "Видимо недоволни" е глобена с 12 000лв.
Същото с национално покритие на МУХ глобата ще е над 1,2 милиона.

Да си видял някъде КРС и МТИС да глобява за песен или изказване в ефир ?
И ся стигам до заключението,че някой сериозно е накарал тези 52 телевизии да се оттеглят иначе...
Аватар
popovp
1000+
1000+

Мнениеот popovp » 13 Фев 2015, 09:39

Аватар
cybercrackerbg
100+
100+

Мнениеот cybercrackerbg » 13 Фев 2015, 13:00

Колеги, проектът "Дарик радио и телевизия" - т.нар. ДРТ, ще тръгне скоро. Един от водещите на медията - Михаил Дюзев, пусна в Туитър снимка от студиото, което се обзавежда в момента в сградата на "Дарик радио" - София.
https://twitter.com/MihailDyuzev/status ... _medium=fb
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 13 Фев 2015, 13:18

Това че има лиценз за ефирно , не означава че ще тръгне по ефир ! :-) :D :D :D :D :D

За мен цифровата е бита карта !
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 13 Фев 2015, 14:09

Жоро, може да тръгне в ефир, то "студиото" е колкото една кабина на балон. Както фантазиите на някой "медийни" гитанти да полети в ...ефир. :D
kiko plus
500+
500+

Мнениеот kiko plus » 13 Фев 2015, 18:23

Дарик и да направи телевизия,нито според мен ще оставят следа,нито ще са ефирни просто закъсняха според мен,а по-едно време се говореше.че и А група ще ли да излъчват по телевизията освен по радиото,много приказки без нищо насреща.
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 13 Фев 2015, 20:42

Пффф. Жоро ви го каза !
Ето ви доказателство: http://play.gong.bg/
Какво повече искате ?

Скоро излизат и новите канали.
Както е пуснал Жоро на страницата си.
DVB World (BG) в Facebook.
kiko plus
500+
500+

Мнениеот kiko plus » 13 Фев 2015, 23:08

Тука нищо не пише за стартирването на телевизия дарик,но този линк дето го отворех ме потресе,и тея ли в Гонг искат по 2.40 (на мач) за да гледаш А група и английското,хайде почнете да таксувате хората тогава и за това,че давят мачовете по дарик и бнр,пу алчници такива.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 14 Фев 2015, 10:58

Студиото на ДРТ може да е предназначено не толкова за ефир, колкото за кабел и сателит (да не забравяме, че имат два различни лиценза). Така че и Жоро може да е прав, и cybercrackerbg - няма противоречие между тях.
Колкото до gong.bg, не знам какво прави изобщо в темата. Това е собственост на Нетинфо и няма абсолютно никаква връзка с ДРТ.
delicast
Нов
Нов

Мнениеот delicast » 15 Фев 2015, 14:06

7-ците нали щяха да фалирват, какво стана че са още в ефир
Аватар
Atlantique
100+
100+

Мнениеот Atlantique » 15 Фев 2015, 23:35

Роси написа:Колкото до gong.bg, не знам какво прави изобщо в темата. Това е собственост на Нетинфо и няма абсолютно никаква връзка с ДРТ.

Нетинфо отдавна бяха купени от медийната група на Радосвет Радев (Дарик). А от над година време, Радосвет Радев и МТГ (Нова ТВ и свързаните медии) сключиха споразумение за обща медийна политика.

Лесно може да се проследи от техните сайтове: кой към кого препраща и публикува линкове. Така че, дори формално правно да са различни и независими, от медийно-технологична и рекламна гледна точка Нова ТВ и групата Дарик са като една обща медийна група.

http://www.netinfocompany.bg/portfolio
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 16 Фев 2015, 00:36

Дарик уеб купи Нетинфо (през април 2013 г.), но после (четири месеца по-късно) NBG купи цялото Дарик уеб (т.е. и Нетинфо в това число. Разбира се, и gong.bg в това число).
Независимо от съвместната политика и други връзки (напр. изп.дир. на Нетинфо остана, ако не се лъжа, синът на Радев), собственик на Нетинфо е MTG чрез NBG, то си го и пише на сайта на Нетинфо ("An MTG Company").
Тук забележката ми е от друго естество, тъй като формалната хронология е ясна. Тук не обсъждаме интернет, това имах предвид. Какво общо има интернет платформа на MTG с телевизионен проект на съвсем различен собственик? Нищо общо пряко, само косвени работи. Сътрудничество и пр.

Въпрос за gong.bg в обсъждане на ДРТ ми се вижда неестествен. Дребна забележка с много думи...
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 17 Фев 2015, 14:52

Въпрос към CrazyT и Жоро:
Как наличието на http://play.gong.bg/ доказва, че ДРТ няма да тръгне ефирно? Не се заяждам! Просто искам и аз да овладея тази ваша свръхинтуиция, напредничава логика или каквото там практикувате двамата. Знаете ли колко е хубаво да можеш да отговаряш на подобни въпроси само при вида на един уеб сайт? Ако не друго, ТВ сайтовете за новини постоянно ще ме цитират (мен и Предавател, разбира се!), защото ще им съобщавам новините предварително от този форум. :D
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 19 Фев 2015, 10:52

tv_mania4e Ходи и си играй някъде .. Ако има раздвижване в ефира първи ще го съобщя ! :D :D :D
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 19 Фев 2015, 16:22

tv_maniac

И искаш от мен да кажа,когато някой е прав,че не е ?
ЖОРО е прав тука. А аз лично доста често спора с него.
Незнам къде те цитират ама аз на тяхно място бил спрял.

Ако ти можеш да кажеш на черното бяла (явно го правиш за пари) аз немога.
И в днешна дата се доказва всичко за което ЖОРО говори !
Ти май влизаш в форума да търсиш новини ? И да си свериш информацията ?

Няма да е лошо да имаш собствено мнение.Каквото аз имам.А ти само задаваш глупави въпроси.
Ако си репортер или нещо повече не би правил интриги.А просто ще прочетеш малко повече.
И аз не се заяждам. Просто коментирам.

П.С. ДРТ се излъчва само в сутрешен блок на facebook адреса им.С web-cam. "да не става реклама"
Аватар
yuliqn
500+
500+

Мнениеот yuliqn » 19 Фев 2015, 19:49

Алфа тв на волен сидеров за секунди искочи от мултиплекса дето са бтв,нова тв 7,нюз 7/в момента нее налична но явно я гласят за 3 март... :Bounce :Hmmm

Назад към