Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
kikiface
500+
500+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот kikiface » 01 Май 2017, 20:17

БНТ Свят има лиценз за Международно/Сателитно излъчване. За питането за сърбите, и трите обекта стават, виж темите за Сърбия и Македония.
София, жк Овча Купел 2, бл. 9. Тук е високо и чист въздух.
slavi-levski
Нов
Нов

Мнениеот slavi-levski » 02 Май 2017, 12:00

Немога да разбера защо не се пусне регионалния предавател за София 10kW от връх Ботев за цялата страна и какви са тия суми невъзможни. Чудо е че има телевизия още. Това е нереално да искате 1.3млн за 1 канал. Хората за това се отдръпват. И каква беше цялата логика да се махнат националните ни телевизии (да нямат HD вариант). Трябва да се върне мултиплекса както си беше за БНТ-тата и всички канали на БНТ да имат HD и SD версия. Хайде разбирам защо се отдръпват частните телевизии, но поне БНТ трябва да е на ниво. Ако БНТ не е на ниво и няма НИТО ЕДИН HD канал за какво беше цялата тая тъй напречена "ЦИФРОВИЗАЦИЯ"? Надявам се да се наблегне върху цифровизацията, но дано надеждата не ми е напразна...
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 02 Май 2017, 13:07

То пък ще стане добре с повече канали и връщане на HD и БНР, до края на годината вероятно или след това.
А за мощности говориш - на връх Ботев няма да увеличат - ако е, ще настане изключване на предаватели в Търново, Пловдив, иначе в части от тези градове как ще хващат ефира. За София - добре да останат на 800W - най-много 7 канала плюс БНР Хоризонт и Христо Ботев, за 10 киловата няма да стане. Икономии правят от БТК - демокрацията в държавата е налице!
slavi-levski
Нов
Нов

Мнениеот slavi-levski » 02 Май 2017, 19:20

Ми то каналите на БНТ не са от най-интересните, но поне да ги има в HD. Защо иначе беше цялата тази простотия със цифровизацията? Нека някой даде отговор. Смъкнете малко цените за качването на 1 канал. Все на 500 000лв. ще има повече желаещи. За регионалните телевизии нека е нещо скромно. Все пак за нашата държава 1,3млн. лева са много пари. Принципно не съм много ореантиран, но според мен е най-удачно за по-малко пари да има повече клиенти, отколкото обратното. Не сте ли съгласни?
Аватар
bojko84
100+
100+

Мнениеот bojko84 » 03 Май 2017, 08:21

slavi-levski написа:Немога да разбера защо не се пусне регионалния предавател за София 10kW от връх Ботев за цялата страна и какви са тия суми невъзможни. Чудо е че има телевизия още. Това е нереално да искате 1.3млн за 1 канал. Хората за това се отдръпват. И каква беше цялата логика да се махнат националните ни телевизии (да нямат HD вариант). Трябва да се върне мултиплекса както си беше за БНТ-тата и всички канали на БНТ да имат HD и SD версия. Хайде разбирам защо се отдръпват частните телевизии, но поне БНТ трябва да е на ниво. Ако БНТ не е на ниво и няма НИТО ЕДИН HD канал за какво беше цялата тая тъй напречена "ЦИФРОВИЗАЦИЯ"? Надявам се да се наблегне върху цифровизацията, но дано надеждата не ми е напразна...

Няма нужда да се наливат повече обществени средства в цифровизация. Никакви HD-та на БНТ. Който иска HD да гледа кабел. За няколко процента баби, които гледат ефирна няма смисъл от това.
Аватар
cybercrackerbg
100+
100+

Мнениеот cybercrackerbg » 04 Май 2017, 08:07

Ти пък кой си, мухльо, че да преценяваш от какво има нужда и от какво не?! Я се осъзнай малко преди да пишеш тъпотии! Няма друга държава в Европа, освен България, където държавните органи да са заврени толкова много в кьошето, и вместо да контролират и работят, те създават условия да се предпочита платен достъп до съдържание. Цифровизацията трябва да бъде смислена и качествена, и изцяло в интерес на аудиторията и обществото, социална услуга на ниво, а не както е сега - в интерес на частен монопол и за да се смъкнат едни пари. А дали ще гледат пет баби или ще бъде реално работеща платформа ефирната тв, зависи от това дали ще се изпълнява Планът за цифровизация точка по точка и с добри играчи и в реална конкурентна среда, или ще се краде по прасешки. Защото технически капацитет има, обществен ресурс така или иначе върви, само че не в правилната посока.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 04 Май 2017, 10:21

cybercrackerbg написа:Ти пък кой си, мухльо, че да преценяваш от какво има нужда и от какво не?! Я се осъзнай малко преди да пишеш тъпотии!

А ти пък кой си, че да се репчиш по този просташки начин !? Я се осъзнай малко преди да пишеш ! :Drunk
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 04 Май 2017, 13:09

cybercrackerbg - Хубаво си се размечтал !

:D :D :D :D :D

Дай ми един фактор по който да се развие цифровизацията и защо ?
с какво ще допринесе това от към рекламодатели ,?? и рейтинги .. заради някакви си <10% приемащи ефирно сигнал
Защо трябва да плащам милиони за ефирно излъчване за <10% гледащи ефирно сигнал ?
защо трябва да плащам авторски и сродни права за ефирно излъчване , като за кабел и сателит ми е 10 пъти по ниска стойноста ! пак заради <10% гледащи през ефир.
Аватар
h7d8
100+
100+

Мнениеот h7d8 » 04 Май 2017, 13:42

:bg: Кога са тези 10%?
Днес имаш сигнал,утре нямаш!
Аватар
Vass
100+
100+

Мнениеот Vass » 04 Май 2017, 15:09

ЖОРО написа:защо трябва да плащам авторски и сродни права за ефирно излъчване , като за кабел и сателит ми е 10 пъти по ниска стойноста ! пак заради <10% гледащи през ефир.

Е именно за това я няма цифровизацията в България. Никъде в ЕС няма толкова ниски цени..... средно е по 20 евро на месец. Крият се абонати, некачествена услуга......., но пък скоро ще имаме български сателит.
Ня-КОЙ много добре се постара цифровизацията да умре, след като изкара едни много милиони държавна пара, разбира се ;D
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 04 Май 2017, 16:52

Този Български сателит е толкова български ,колкото аз съм от Юар
Освен 4те DTH оператора, и още 3 транспондера няма кой да излъчва безплатни програми !

Поне Булсатя ще избият парите за 7-8г.
Аватар
yuliqn
500+
500+

Мнениеот yuliqn » 04 Май 2017, 17:03

Момент ,по рано кабелите вземаха ефирния аналогов сигнал сега да вземат цифровия ефирен сигнал на ефирните 5 канала като изключвам БНТ HD ,малко пари от операторите примерно няколко % и товае а ,и ако качат всички платени тв ефирно поне 5% от ефирните зрители може и да минат на пакети , примерно Диема спорт ,Мтел спорт и примерно тв +и HBO за 8 лв
Аватар
yuliqn
500+
500+

Мнениеот yuliqn » 04 Май 2017, 17:07

Vass написа:
ЖОРО написа:защо трябва да плащам авторски и сродни права за ефирно излъчване , като за кабел и сателит ми е 10 пъти по ниска стойноста ! пак заради <10% гледащи през ефир.

Е именно за това я няма цифровизацията в България. Никъде в ЕС няма толкова ниски цени..... средно е по 20 евро на месец. Крият се абонати, некачествена услуга......., но пък скоро ще имаме български сателит.
Ня-КОЙ много добре се постара цифровизацията да умре, след като изкара едни много милиони държавна пара, разбира се ;D
. Мисля точно затова да пиша до московски ибезтова пак го избраха за министър на (информационните технологий и съобщения )
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 04 Май 2017, 17:50

yuliqn написа:Момент ,по рано кабелите вземаха ефирния аналогов сигнал сега да вземат цифровия ефирен сигнал на ефирните 5 канала като изключвам БНТ HD ,малко пари от операторите примерно няколко % и товае а ,и ако качат всички платени тв ефирно поне 5% от ефирните зрители може и да минат на пакети , примерно Диема спорт ,Мтел спорт и примерно тв +и HBO за 8 лв

Пишеш абсолютни простотии
Операторите не взимат сигнал от НУРТС , именно заради това НУРТС подават програмите с по ниско качество (от към резолюция) Програмите се визмат само по оптика или сателит !
slavi-levski
Нов
Нов

Мнениеот slavi-levski » 04 Май 2017, 20:22

ЖОРО написа:Дай ми един фактор по който да се развие цифровизацията и защо ?
с какво ще допринесе това от към рекламодатели ,?? и рейтинги .. заради някакви си <10% приемащи ефирно сигнал
Защо трябва да плащам милиони за ефирно излъчване за <10% гледащи ефирно сигнал ?
защо трябва да плащам авторски и сродни права за ефирно излъчване , като за кабел и сателит ми е 10 пъти по ниска стойноста ! пак заради <10% гледащи през ефир.

Цифровизацията няма гледаемост именно защото хората няма какво да гледат. Онзи ден виждам един старец в офиса на виваком и казва:
- Здравейте можете ли да дойдете на село да ми монтирате телевизия, защото останаха едва 5 канала и няма какво да се гледа.
Хората прибягват към кабеларките именно затова. Замисли се малко. Колкото повече канали има, толкова повече гледаемост ще има. Замисли се ако се качат около 20 що-годе интересни канали. Примерно давам пример със сърбите. Те си развиха дори платена платформа със добро съдържание. В България ако се пуснат поне по 15-20 канала ще има по-голяма гледаемост.

Давам пример за един пакет:
1,BNT1 HD/SD
2.bTV
3.BNT2 HD/SD
4.Nova TV
5.BNT HD
6.Bulgaria on Air
7.BiT HD/SD
8.Kanal 3
9.BTK
10.TV Evropa
11.FEN Folk
12.FEN TV
13.Folklor TV
14.DSTV
15.Baby TV
16.Nickelodeon
17.Evrokom/EKids
18.The Voice
19.Регионална по избор...
20,Регионална по избор...

Като искам да подчертая, че FEN TV, FEN Folk TV, Folklor TV и DSTV ще имат голяма полза от това, защото ще имат по-голяма аудитория. ;)
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 04 Май 2017, 20:42

питам кой ще плати сметката и как ?
С какво ще ме накараш да се бръкна с 5млн лева за да излъчвам ефирно ,, като мога да дам само 100 000 на година ! Аудиторията която ми трябва ме гледа по кабел и сателит .. По ефира какво ще търся , ???след като и най първобитния пенсионер е абонат на Булсат или Виваком .
kosta
100+
100+

Мнениеот kosta » 04 Май 2017, 20:52

Нова и бтв могат да пуснат десетина кодирани спортни и филмови канали като по този начин се еманципират от кабелните и сателитни оператори.Т.е. Нова и бтв могат да се превърнат в наземни оператори.Разбира се трябва да създадат отделни фирми за да не бие на очи монопола.
slavi-levski
Нов
Нов

Мнениеот slavi-levski » 04 Май 2017, 21:15

ЖОРО написа:питам кой ще плати сметката и как ?
С какво ще ме накараш да се бръкна с 5млн лева за да излъчвам ефирно ,, като мога да дам само 100 000 на година ! Аудиторията която ми трябва ме гледа по кабел и сателит .. По ефира какво ще търся , ???след като и най първобитния пенсионер е абонат на Булсат или Виваком .

Еми с тия милиони дето искате незнам как някой ще се върже. Както казах по-рано: по-малко пари, повече желаещи. Има ли желание има и начин. Може и да се направи един пакет за 4лв със най-основните канали на bTV и Nova + тези дето изброих. Има много варианти, но щом няма желание, какво да се направи. Жал ми е, че така ще си пропадне цифровизацията. :(
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 04 Май 2017, 22:21

Ако цифровизацията беше въведена преди 15-18г. можеше и да има успех . сега е вече късно !
А и бъдещето е в платената телевизия не в безплатния обяд !
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 04 Май 2017, 22:41

slavi-levski написа:
ЖОРО написа:Дай ми един фактор по който да се развие цифровизацията и защо ?

Цифровизацията няма гледаемост именно защото хората няма какво да гледат. Онзи ден виждам един старец в офиса на виваком и казва:
- Здравейте можете ли да дойдете на село да ми монтирате телевизия, защото останаха едва 5 канала и няма какво да се гледа.
Хората прибягват към кабеларките именно затова. Замисли се малко. Колкото повече канали има, толкова повече гледаемост ще има. Замисли се ако се качат около 20 що-годе интересни канали. Примерно давам пример със сърбите. Те си развиха дори платена платформа със добро съдържание. В България ако се пуснат поне по 15-20 канала ще има по-голяма гледаемост.

Давам пример за един пакет:
1,BNT1 HD/SD
2.bTV
3.BNT2 HD/SD
4.Nova TV
5.BNT HD
6.Bulgaria on Air
7.BiT HD/SD
8.Kanal 3
9.BTK
10.TV Evropa
11.FEN Folk
12.FEN TV
13.Folklor TV
14.DSTV
15.Baby TV
16.Nickelodeon
17.Evrokom/EKids
18.The Voice
19.Регионална по избор...
20,Регионална по избор...

Като искам да подчертая, че FEN TV, FEN Folk TV, Folklor TV и DSTV ще имат голяма полза от това, защото ще имат по-голяма аудитория. ;)

Супер, ще се гледа, а Диема, bTV Cinema, bTV Comedy предлагам също да качат, няма да са платени. Скоро моето предложение е:
1. BNT 1 SD/HD
2. bTV
3. NOVA TV
4. BG ON AIR
5. BNT 2
6. BNT HD - HD
7. Diema
8. bTV Action
9. bTV Comedy
10. bTV Cinema
11. Kino nova
12. Diema Femily
13. TV Evropa
14. Bit
15. Kanal 3
16. Fen Folk
17. Fen TV
18. Folklor TV
19. DSTV
20. The Voice
21. Discovery chanel
22. National geograpic
23. Cartoon Network
24. Регионален канал /според обхвата/
25. BNR Horizont
26. BNR Hristo Botev
27. Darik

Това ще се случи най рано догодина според мене. Ако се оправи положението..

Назад към