Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
zlosten
100+
100+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот zlosten » 29 Апр 2020, 17:27

nikitrz написа:
ЖОРО написа:
cybercrackerbg написа:Като предлагаш нова програма да се излъчва ефирно, извади 120 хиляди лева за година от джоба си и нямаш проблем :D

Но сега ще видим с новата платформа как ще се развият нещата.. а тя тръгва след 5 дни .. :Happy :Happy :Happy и ще има бай бай ефирна тиливизия

Каква нова платформа?

НЕОСАТ БЪЛГАРИЯ вероятно
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 29 Апр 2020, 19:31

Аватар
yuliqn
500+
500+

Мнениеот yuliqn » 29 Апр 2020, 22:13

бас давам че двете неща имат нещо общо :Hmmm
Аватар
cybercrackerbg
100+
100+

Мнениеот cybercrackerbg » 30 Апр 2020, 06:49

Това на фалиралите смешници от Булсатком ли е? Жалка работа. :D
Аватар
alex2510
100+
100+

Мнениеот alex2510 » 30 Апр 2020, 08:58

cybercrackerbg написа:Това на фалиралите смешници от Булсатком ли е? Жалка работа. :D

Поправка - на един от двамата фалирали смешници - Максим Заяков. Върши си работата човека... :Happy
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Samsung SM-A500FU (Galaxy A5 2015)
Аватар
nikitrz
100+
100+

Мнениеот nikitrz » 01 Май 2020, 11:29

Искате да кажете че ще спрат мултиплексите и ще преминем към сателитно излъчване?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 01 Май 2020, 11:48

nikitrz написа:Искате да кажете че ще спрат мултиплексите и ще преминем към сателитно излъчване?

Те че щ спират , ще спират , но не сега .. дела на зрителите които гледат ефирна тв е под 70 000 души .. и ще намалява
pinko
100+
100+

Мнениеот pinko » 01 Май 2020, 20:59

М, не познавам човек, който да гледа ефирна телевизия. Бях си купил декодер, но го продадох преди време. Имаше уж намерение за повече телевизии, а то в момента е напълно безсмислена история. Два ли, три канала ли са, колко останаха!?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 01 Май 2020, 21:22

Джорджи™ написа:
nikitrz написа:Искате да кажете че ще спрат мултиплексите и ще преминем към сателитно излъчване?

Няма как да преминеш, защото преди няколко години всички си купиха нови приемници за цифрова ефирна телевизия.

Знаеш ли колко струва един сателит - около 200 милиона евро.

Сателитната телевизия е скъпа, ненадеждна и неудобна.

Ефирната телевизия не стои за да гони пазарен дял, защото с 5 канала няма как да гониш пазарен дял, а защото е резерва за достъп до базисното съдържание за всички и с минимални усилия.

Една стайна антена е достатъчна и си в играта.

Джорджитуууу вземи се скрии ..

Наем за транспондер на година от АСТРА е 3.6млн евро на него можеш да събереш 25 ХД канала
Наем ако излъчваш от Българиясат за транспондер ти е 3.1млн лева пак за толкова..

:D :D :D :D :D :D

По евтино нещо от сателита няма .. за това и Румъния след 2026та ще дръпне шалтера на ефира . просто защото 86% от домакинствата на кабел и сателит и ИП в бг е същото

а ноще по евтино е да минеш на ИП.. защото гледаш целия свят на едно място ! с все спортните канали
и бъдещето е именно в ИП.. то за това Израел ще е първата държава в света която ще преустанови сателитното излъчване още догодина септември .. просто защото 88% са клиенти на ХОТ ., останалите 10% които са в ЙЕС ще бъдат пренсочени между другите оператори а по ефира са само КАН, рашет и кашет.. или 6 канала

просто след 2022ра като изтече мест керито на бтв и нова ще остане само БНТ1 и ще не ще ще трябва или да плати целия мултиплекс или да слезне и тя от него . а алтернативи има бол до тогава !

Няма по голяма идиотия да качиш сигнала на стелит и после да го разхвърляш по телевизионните кули , че и като капак трябва да подържаш бейкъп дата сигнал
Последна промяна 1 на ЖОРО, променена общо 1 пъти
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 01 Май 2020, 21:29

Джорджи™ написа:

Няма как да преминеш, защото преди няколко години всички си купиха нови приемници за цифрова ефирна телевизия.

Знаеш ли колко струва един сателит - около 200 милиона евро.

Сателитната телевизия е скъпа, ненадеждна и неудобна.

Ефирната телевизия не стои за да гони пазарен дял, защото с 5 канала няма как да гониш пазарен дял, а защото е резерва за достъп до базисното съдържание за всички и с минимални усилия.

Една стайна антена е достатъчна и си в играта.

Че кой е кара да купуваш сателит!?! На телевизиите им излиза по-евтино да наемат транспондер на някой сателит, отколкото да плащат за наземно распространение. Вече многократно е ставало въпрос в темите за това. Що се отнася до надеждност - кое те кара да мислиш че сателитното разпространение не е надеждно? Можеш да загубиш сигнал при много гъста облачност за около 5 минути докато трае валежа. Не съм против наземната телевизия, но това което си написал не е коректно. Преди няколко дни монтирахме мултифийд към 45, 33 и 39 на една вила където няма наземна телевизия и проблема се реши с двадесетина бг. безплатни канали.
EDIT:
С ЖОРО явно сме писали едновременно.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 01 Май 2020, 22:34

Джорджи™ написа:
ogibo написа:Че кой е кара да купуваш сателит!?! На телевизиите им излиза по-евтино да наемат транспондер на някой сателит, отколкото да плащат за наземно распространение. Вече многократно е ставало въпрос в темите за това. Що се отнася до надеждност - кое те кара да мислиш че сателитното разпространение не е надеждно? Можеш да загубиш сигнал при много гъста облачност за около 5 минути докато трае валежа. Не съм против наземната телевизия, но това което си написал не е коректно. Преди няколко дни монтирахме мултифийд към 45, 33 и 39 на една вила където няма наземна телевизия и проблема се реши с двадесетина бг. безплатни канали.
EDIT:

Оня глупак над тебе каза, че ще спират сателитите, ти ми говориш тука тепърва да се ходи на тях.
Знаеш ли кое ме кара - че ако стане военен конфликт - "путлер" първо ще свали сателитите ви.

А да, глупост е да се фийдват ефирните програми през сателит, но кой ги кара?
Да разпространяват програмите по територията на страната с кабел или релейки.

ХАХАХАХАХАХ не ти наистина си идиот ! Путлер ако барне и един сателит и ексресите с Ямала ще изпопадат над тиквата ти ! хахахахах съвсем сериозно мисля да те локализирам по ИП и да видя кой олигофрен стои зад този профил . :Happy :Happy :Happy :Icecream :Icecream :Icecream
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 01 Май 2020, 22:57

Джорджи™ написа:
ogibo написа:Че кой е кара да купуваш сателит!?! На телевизиите им излиза по-евтино да наемат транспондер на някой сателит, отколкото да плащат за наземно распространение. Вече многократно е ставало въпрос в темите за това. Що се отнася до надеждност - кое те кара да мислиш че сателитното разпространение не е надеждно? Можеш да загубиш сигнал при много гъста облачност за около 5 минути докато трае валежа. Не съм против наземната телевизия, но това което си написал не е коректно. Преди няколко дни монтирахме мултифийд към 45, 33 и 39 на една вила където няма наземна телевизия и проблема се реши с двадесетина бг. безплатни канали.
EDIT:

Оня глупак над тебе каза, че ще спират сателитите, ти ми говориш тука тепърва да се ходи на тях.
Знаеш ли кое ме кара - че ако стане военен конфликт - "путлер" първо ще свали сателитите ви.

А да, глупост е да се фийдват ефирните програми през сателит, но кой ги кара?
Да разпространяват програмите по територията на страната с кабел или релейки.

Не те карам да ходиш където и да е. В България ефирната телевизия е обречена. И на мен ми е неприятно, но това е положението.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 01 Май 2020, 23:15

Джорджи™ написа:
ogibo написа:Не те карам да ходиш където и да е. В България ефирната телевизия е обречена. И на мен ми е неприятно, но това е положението.

Ще дойде ново правителство и нещата ще се оправят. :)

Ефирната телевизия трябва да се развива.
Аз и друг път съм го казвал - трябва да се качат пакети на муксовете от по 50-70 програми и всеки оператор да ги доставя до абонатите само със стайна антена.

Никакви кабели по улиците, пробиване на стени през цели апартаменти и грозни тенекии, които да загрозяват фасадите на сградите не ни трябват.

Ефирната телевизия е най-модерният и чист способ за достъп до телевизионно съдържание.

Дообре верваме ти ...
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 02 Май 2020, 00:09

Джорджи™ написа:В Германия са около 100 ефирни като всяка къща и по кабел, вграден в стената от едно време има още много.
https://vcan.cc/v/germany-dvb-t2-channel-list/

Сърбия имат, Чехия имат, Словения имат и кой ли друг не.
Русия имат 20.

Само турците нямат. Май.

А ние турки ли сме и защо гоним Туркия? :-\

Португалия също ще спре DVB-T то , познай защо .. има едно нещо и се казва 'пазар'

Германците гледат тв главно чрез сателит 86.4% 11% по кабел или IP и 1.8% по ефир .. ся извади от 90млн души тия цифри ! или ефирна тв се гледа от 1.52милиона души ! Като ефира преди 3 месеца е бил с 368 000 души повече , сега си напани чарковете и помисли защо хората напускат ефирното излъчване... Мазалото с ефира в Италия тепърва предстоини това ще накара много хора да минат на TIVU SAT и защо всички регионални канали ше теъгнат на сат.. Не случайно чакат новите спътници на Ютелсат ....и докато други ще качват канали Дисни от днес си спряха линейнте канали ... защото Дисни+ привлече повече от 12.5% от домакинствата в Италия ....
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 02 Май 2020, 00:53

Джорджи™ написа:В Германия са около 100 ефирни като всяка къща и по кабел, вграден в стената от едно време има още много.
https://vcan.cc/v/germany-dvb-t2-channel-list/

Сърбия имат, Чехия имат, Словения имат и кой ли друг не.
Русия имат 20.

Само турците нямат. Май.

А ние турки ли сме и защо гоним Туркия? :-\

Извинявай, но Турция е много по-добре нас, въпреки че има само аналогова тв. Българският цифров сигнал е много по-зле от турския аналогов. В Турция се излъчват много повече канали аналогово, а и мощностите им са добри. Около Добрич цялото лято се гледат турски аналогови канали и то с добро качество (ако се има предвид разстоянието от Истанбул до Добрич). Над Варна турски аналогови съм вадил кристално чисти. Около село Красен, Добричко едва съм вадил български DVB-T сигнал (румънски се вади много по-лесно от години). Почти всяка къща в региона си има антена нависоко над къщата (като от преди 10години). Ето как си излиза турски аналогов сигнал от Истанбул цяло лято в района на община Добричка (селска):
https://m.youtube.com/watch?v=s8m57YCJNxU

Това е сигналът в малко по-лош случай. DMAX 35к и STAR TV 41к съм ги вадил кристално чисти на същата локация....
-> ГЛАСУВАЙТЕ БЪДЕЩЕТО НА ФОРУМА -> - forum.predavatel.com:
viewtopic.php?f=3&t=25929
https://forum.predavatel.com/viewtopic.php?f=3&t=25920
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 02 Май 2020, 08:02

Джорджи™ написа:
Германците гледат тв главно чрез сателит 86.4%

Това не е вярно. Германските къщи НЯМАТ антени по фасадите. Само немските турци, българи и малцинствата като цяло си слагат антени.

ShukiBG написа:Извинявай, но Турция е много по-добре нас

Ами цяла Европа спря аналога и го забрани. Повечето европейски държави свалиха аналога преди 15 години.
Турците имат много добра пътна инфраструктура, но като манталитет са си чисто племе от ориентала с вожд начело.

Кое не е вярно бе https://www.parabola.cz/clanky/6849/tv- ... s-satelit/ ти си по прост и от най простия човек ..!
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 02 Май 2020, 08:07

Джорджи™ написа:
pinko написа:М, не познавам човек, който да гледа ефирна телевизия. Бях си купил декодер, но го продадох преди време. Имаше уж намерение за повече телевизии, а то в момента е напълно безсмислена история. Два ли, три канала ли са, колко останаха!?

Аз гледам ефирна телевизия. Как искаш хората да гледат нещо, което не се предлага и никога не е правен опит да се предложи смислена услуга?

Сметни си сам колко струва през сателит и колко струва ефирно! Ако наемът на един транспондер е 7 милиона на година.
Ефирното ти е безплатно в сравнение с това.

А защо не използват българския БългарияСат-1, ами Интелсат и това на 33 градуса? :o

леле ше падна от смях. пий си хапчетата и чети защото се излагаш ! 7милиона ти е 36 MHz транспондер. наземно 8MHz са ти 20млн. на година ... сега разбра ли ?

И понеже ти не можеш да смяташ сметни колко канала можеш да набиеш в 65 мегабита и колко можеш да набиеш в 20
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 02 Май 2020, 09:57

ЖОРО написа:
Джорджи™ написа:
pinko написа:М, не познавам човек, който да гледа ефирна телевизия. Бях си купил декодер, но го продадох преди време. Имаше уж намерение за повече телевизии, а то в момента е напълно безсмислена история. Два ли, три канала ли са, колко останаха!?

Аз гледам ефирна телевизия. Как искаш хората да гледат нещо, което не се предлага и никога не е правен опит да се предложи смислена услуга?

Сметни си сам колко струва през сателит и колко струва ефирно! Ако наемът на един транспондер е 7 милиона на година.
Ефирното ти е безплатно в сравнение с това.

А защо не използват българския БългарияСат-1, ами Интелсат и това на 33 градуса? :o

леле ше падна от смях. пий си хапчетата и чети защото се излагаш ! 7милиона ти е 36 MHz транспондер. наземно 8MHz са ти 20млн. на година ... сега разбра ли ?

И понеже ти не можеш да смяташ сметни колко канала можеш да набиеш в 65 мегабита и колко можеш да набиеш в 20

Е като е 7милиона, ти да не плащаш толкова за гледане? Всеки телевизор има сателитен тунер, трябва само чиния и гледаш всичко свободно, а кодираните се заплащат, предполагам не е по скъпо от абонамент на към български доставчик.
tornado7
Нов
Нов

Мнениеот tornado7 » 14 Май 2020, 01:38

Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 14 Май 2020, 13:29

Преди врече Жоро беше споменал за италианската платформа tivusat, и аз взех че се разрових малко по въпроса. Предлагат приемник или модул за безплатен сателитен достъп на каналите излъчвани и наземно. Устройствата се заплащат от клиентът. Нужно е да предоставиш италиански осигурителен номер. Свързах се с мой познат работещ в Италия да се уредя с модул и карта. Греда. Беше ми обяснено че там се плаща на човек данък телевизия. Имало случай на скоро с новорегистриран на адрес, но не заплащали данъкът. На вторият месец кацнали от техните "служби" и си платили като поп 130 евро глоба. За това едва ли някой ще се навие да ми прати такава карта. В тази връзка, докато българинът не свикни с мисълта че безплатен обяд няма, няма да има и наземна телевизия.

Назад към