Радио Ултра във София със перфектен сигнал

Ефирът на България и съседните страни - за радиоприемането вкъщи и в колата, със сложни антени или с радиото на телефона, феноменални далечни приеми и изненадващи пробиви над Стара планина
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Re: Радио Ултра във София със перфектен сигнал

Мнениеот shoshko » 12 Яну 2009, 00:51

UGLY_BOY написа:
shoshko написа:Днес разбрах, че Кракра се чува и в Младост, тъй като лично аз я засякох.. с телефон .. на някои места се чуваше много добре дори! Но на повечето пръщи яко.. все пак си е постижение

Би следвало и RDS да ти излиза.

Да, излезна :) Добре, че бях с една друга Нокия, която има РДС.. за разлика от моята. Но да ти кажа сигнала на места ме учуди, че е толкова добър.. все 1 радиото излъчва от София. Докато от другите пернишки станции няма и следа.
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Яну 2009, 09:51

Това явно опира до спецификацията на антената - свети в София, а в Перник не се чува. Има ли Нокии с готини приемници?
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 12 Яну 2009, 12:00

UGLY_BOY написа:Това явно опира до спецификацията на антената - свети в София, а в Перник не се чува. Има ли Нокии с готини приемници?

Ами какво да ти кажа, повечето не са особено готини, ама на музикалните телефони са добри...Иначе според начина, по който държиш слушалките може да се приема по-добре, от колкото когато са отпуснати. Аз например ги прехвърлям веднъж през апарата и най-вече така се лови най-добре Кракра-та ..а на места не е нужно дори това.
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 12 Яну 2009, 17:46

shoshko написа:
UGLY_BOY написа:Това явно опира до спецификацията на антената - свети в София, а в Перник не се чува. Има ли Нокии с готини приемници?

Ами какво да ти кажа, повечето не са особено готини, ама на музикалните телефони са добри...Иначе според начина, по който държиш слушалките може да се приема по-добре, от колкото когато са отпуснати. Аз например ги прехвърлям веднъж през апарата и най-вече така се лови най-добре Кракра-та ..а на места не е нужно дори това.

Нормално е,след като слушалките ти представляват антена,да се изменя сигналът като им смениш позицията.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Яну 2009, 19:13

@shoshko,
Да, и аз съм останал с впечатление, че приемниците на телефоните Nokia не са OK. Ако сега пък ми кажеш, че не чистят и паразитите покрай старата кула, се отказвам тотално да си купувам Nokia с радиоприемник.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 12 Яну 2009, 20:00

Около старата кула се чува единствено и само NJOY. Другите радиа (фохар, кемпински) маже доста .. Дори Фреш и ФМ+ и Стар ФМ имат затруднения ..
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 12 Яну 2009, 20:56

shoshko написа:Около старата кула се чува единствено и само NJOY. Другите радиа (фохар, кемпински) маже доста .. Дори Фреш и ФМ+ и Стар ФМ имат затруднения ..

Е,тогава какво очакваш от този приемник?
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Яну 2009, 21:03

shoshko написа:Около старата кула се чува единствено и само NJOY. Другите радиа (фохар, кемпински) маже доста .. Дори Фреш и ФМ+ и Стар ФМ имат затруднения ..

Мда, Nokia са яки телефони, но радиоприемниците им са тъпи, а Sony Ericsson са тъпи телефони, но радиоприемниците им са яки. Баси, какво да правя?
пацо
100+
100+

Мнениеот пацо » 12 Яну 2009, 22:03

Еми не разбрахме телефон или тунер ще си купуваш? ::)
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Яну 2009, 22:30

пацо написа:Еми не разбрахме телефон или тунер ще си купуваш? ::)

Когато произведат як телефон с як тунер, ще си го купя. :Rolf
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 13 Яну 2009, 00:09

Приятелю, според мен какъвто и да е телефон да си купиш, пак под кулата (или много близо до нея) всичко ще ти е нагоре с краката. Т.е. на 88.4 например ще чуваш " RADIO ENERGY " заедно с някое друго :D Поне при мен винаги е било така :) Иначе по Цариградско няма никакви проблеми дори с Нокия тунер.
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 13 Яну 2009, 00:32

shoshko написа:Приятелю, според мен какъвто и да е телефон да си купиш, пак под кулата (или много близо до нея) всичко ще ти е нагоре с краката. Т.е. на 88.4 например ще чуваш " RADIO ENERGY " заедно с някое друго :D Поне при мен винаги е било така :) Иначе по Цариградско няма никакви проблеми дори с Нокия тунер.

Има тунери,които потискат паразитните сигнали.И всъщност ти пак чуваш дадената честота,но по-тихо.И ако тунерът ти е що-годе добър,на 88.4 ще чуваш Алфа,но моно,а с шибан ще слушаш ENERGY.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 13 Яну 2009, 00:49

>>> FM STEREO <<< написа:
shoshko написа:Приятелю, според мен какъвто и да е телефон да си купиш, пак под кулата (или много близо до нея) всичко ще ти е нагоре с краката. Т.е. на 88.4 например ще чуваш " RADIO ENERGY " заедно с някое друго :D Поне при мен винаги е било така :) Иначе по Цариградско няма никакви проблеми дори с Нокия тунер.

Има тунери,които потискат паразитните сигнали.И всъщност ти пак чуваш дадената честота,но по-тихо.И ако тунерът ти е що-годе добър,на 88.4 ще чуваш Алфа,но моно,а с шибан ще слушаш ENERGY.

Еми ако става въпрос за телефони (Нокия 6120, СЕ к700 и един уолкмен) значи найстина нямам късмет с тунерите.
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Яну 2009, 01:08

Да, с телефона на FM STEREO радиата си се чуват.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 13 Яну 2009, 01:09

Стига ми това, че днес слушах Радио Кракра докато си пътувах из Младост :D
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 13 Яну 2009, 01:37

shoshko написа:
>>> FM STEREO <<< написа:

Еми ако става въпрос за телефони (Нокия 6120, СЕ к700 и един уолкмен) значи найстина нямам късмет с тунерите.

Леле,аз колко тунера съм сменил,докато стигна до сегашния си ;) Така че,дерзай,има време да го намериш.
Аватар
slimi
100+
100+

Мнениеот slimi » 13 Яну 2009, 14:10

Интересно ми е как го чуваш "единствено и само njoy", след като не излъчва от там от доста време :Hmmm

Код за потвърждение: Избери целия код

] Computer, what is the nature of the universe?
] The universe is a spheroid region 705 meters in diameter.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Яну 2009, 16:02

NJoy никога не е излъчвало от там. Преди беше на Фохар, сега е на Кемпински.
Аватар
shoshko
1000+
1000+

Мнениеот shoshko » 13 Яну 2009, 19:55

slimi написа:

Интересно ми е как го чуваш "единствено и само njoy", след като не излъчва от там от доста време :Hmmm

Приятелю, говоря за радиа, който НЕ излъчват от кулата .. нали обсъждаме кои се чуват и кои не .
Изображение
Аватар
slimi
100+
100+

Мнениеот slimi » 13 Яну 2009, 20:31

Sorry, явно не сме се доразбрали ;) . Иначе не знам защо бях останал с впечатлението, че точно от кулата излъчваше преди това njoy....

Код за потвърждение: Избери целия код

] Computer, what is the nature of the universe?
] The universe is a spheroid region 705 meters in diameter.

Назад към