Какво се приема в Троян

Ефирът на България и съседните страни - за радиоприемането вкъщи и в колата, със сложни антени или с радиото на телефона, феноменални далечни приеми и изненадващи пробиви над Стара планина
Аватар
sutcliffe
Нов
Нов

Re: Какво се приема в Троян

Мнениеот sutcliffe » 13 Мар 2008, 19:11

А в Троян за по лесно спряха Лиани и сега вече 2-3 месеца има само бнр.
Вместо да се увеличават, радиата намаляват :o Даже Вива-Хит нява вече.
Стана съвсем чисто на скалата, ако не броим румънските, естествено :Constr
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 25 Мар 2008, 20:12

sutcliffe написа:А в Троян за по лесно спряха Лиани и сега вече 2-3 месеца има само бнр.
Вместо да се увеличават, радиата намаляват :o Даже Вива-Хит нява вече.
Стана съвсем чисто на скалата, ако не броим румънските, естествено :Constr

Ти да не си от Троян.
Наистина Вива Хит отново ги няма :o
Аватар
sutcliffe
Нов
Нов

Мнениеот sutcliffe » 02 Апр 2008, 19:33

От Троян съм. :) Как ги ловите всчки тези-аз считам едно радио да се приема на дадено място само когато мога да го слушам без проблем навсякъде вкъщи или в града с най-обикновен приемник. Ясно е в Троян какво може да се слуша така. Добре че си слущам на работа online, иначе е смешна работа. Дарик и njoy само на приказка. :Blink
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 02 Апр 2008, 19:53

Няколко пъти съм споменавал:
В Троян с отличен сигнал се приемат програмите на БНТ и 7 румънски радиа, от които 5 държавни и две частни: Инфо Про и Еуропа ФМ.
С поносим сигнал (но много рядко добър) се чуват ДАРИК от Габрово и Севлиево и Фреш от Плевен.
Всичко останало е просто за инфо.
Може да се чуе веднъж на една година и то през лятото :)

P.S. Виждали ли сме се някъде? :P
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 02 Апр 2008, 20:04

А малко по-нагоре, на Беклемето си е DX-ing рай. :Happy
Кеф ти радио, кеф ти ТВ. :da:
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 02 Апр 2008, 20:42

sutcliffe написа:От Троян съм. :) Как ги ловите всчки тези-аз считам едно радио да се приема на дадено място само когато мога да го слушам без проблем навсякъде вкъщи или в града с най-обикновен приемник. Ясно е в Троян какво може да се слуша така. Добре че си слущам на работа online, иначе е смешна работа. Дарик и njoy само на приказка. :Blink

Е и аз повечето радиа ги слушам онлайн , пък за Н Джой и Дарик , нямам думи! >:( :-[
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 03 Апр 2008, 11:56

georgi bancov написа:Няколко пъти съм споменавал:
В Троян с отличен сигнал се приемат програмите на БНТ и 7 румънски радиа, от които 5 държавни и две частни: Инфо Про и Еуропа ФМ.
С поносим сигнал (но много рядко добър) се чуват ДАРИК от Габрово и Севлиево и Фреш от Плевен.
Всичко останало е просто за инфо.
Може да се чуе веднъж на една година и то през лятото :)

P.S. Виждали ли сме се някъде? :P

Геш, я по Буковец, я по Лъгът може и да се чуват с добро или даже отлично качество някои от станциите, посочени в инфото за Троян. Лично аз съм виждал над горната бензиностанция на Петрол как с едно портативно дигитално радио се приемат по 5-6 станции от Плевен и Велико Търново, но... това не става с всеки приемник и не навсякъде, както каза другия градски. Ето това е приемане. Уви, не сме Чирпан или Асеновград (или някой друг град разположен на равнинно мясно). Сигурно ще си почакаме. Дарик стартира в Свищов близо 3 години след като беше обявено, че ще пускат предавател тук. Колкото и да ми е неприятно - истината си е Интернет. И без друго доставчиците почнаха да предлагат сравнително евтина и бърза врзъка, пък и ADSL-a на БТК е друг. Само, че... лично аз, ако използвам Интернет за слушане на радио въобще няма да се занимавам да си "ям" връзката с БГ глупендерски радиа. :)
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 03 Апр 2008, 12:09

Ти на ОПТИ Спринт ли си, защото нета ми е много бавен в последно време :(
Аватар
sutcliffe
Нов
Нов

Мнениеот sutcliffe » 03 Апр 2008, 19:16

На работа с ADSLр вкъщи-Опти. Няма проблем с връзката никъде, по зле е при БТК.
Слушам Melody, BBC Radio 2 и BBC 1xtra. Само Мелъди сече малко.
Ефирно радио в Троян освен БНР за мен няма. Инсталирам в колата "машинка" с usb вход, забивам един flash
и забравям, че търся радио. След 3 години дано тръгне някое :)
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 06 Апр 2008, 18:42

georgi bancov написа:Ти на ОПТИ Спринт ли си, защото нета ми е много бавен в последно време :(

За добро или за лошо - все още на никой! Ама... честно казано на Оптиспринт едва ли ще се закача, освен при крайна нужда. Преди време оставиха един приятел на Василевското без нет почти месец и имаха наглостта да му искат цяла такса. За капак после му изтрещя кажи-речи половината РС (LAN, дъно и захранване) от тъпата им мрежа (не, че и при Сити не става последното). Честно казано, сериозно се замислям дали да не се намърдам към ADSL-a. И без това от вътрешен трафик кой знае колко няма да тегля. :)
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 06 Апр 2008, 20:43

Честно казано, сериозно се замислям дали да не се намърдам към ADSL-a

След една буря миналото лято само БТК са имали нет.
Какво ти говори това? :)
Изображение
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 12 Апр 2008, 21:32

Много е силен сигналът на Крайова 104,90 МХц ;)
Изображение
gong
Нов
Нов

Мнениеот gong » 18 Апр 2008, 12:12

Дочакахме най-накрая Софийска радиостанция в Троянския ефир!Радио N-joi вече излъчва и в Троян на 103.8 МХц!Приятно слушане Троянци!
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 18 Апр 2008, 14:39

Ахам! Приема се, а иначе дали сигнала е като на Лиани, кой знае. За всеки случай при стерео няма наболелия проблем на ловчалии единия канал да е по-силен от другия. Само дето не усетих разлика между моно и стерео, ама за 1-2 минути слушане може би просто самата песен не е била с кой знае какви ефекти.
Айде, честито на тия, дето консервативния (според някои) звук на Хоризонт им е бил дотегнал. Сега ако взема и Дарик най-накрая да се появи, картинката поне малко от малко ще се пооправи. Сега, да вървя да си избърша радиоприемниците от прах, че в последната година направо паяжина хванаха. :)
gong
Нов
Нов

Мнениеот gong » 18 Апр 2008, 15:10

Според мен е същия предавател от който се излъчваше и Лиани,защото няма разлика като сменям моно и стерео.Като пусна Габровската честота 107.4 си има и моно и стерео както трябва да си е.От друга страна обаче звука от 103.8 е с по-хубав бас отколкото от Габрово.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 18 Апр 2008, 15:27

ico_pol написа:консервативния (според някои) звук на Хоризонт

Охоо, звукът на Хоризонт от около половин година, дори почти една, изобщо не е консервативен - як процесинг, явно още в София, защото на всички предаватели се чува. Почти като на Мuzikal в Румъния... факт, който показва много голям напредък за БНР.

;D
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 18 Апр 2008, 15:59

Имах предвид не техническото звучене, а програмата. :) Иначе, лично на мен излъчването на Хоризонт най-ми допада. Като че ли при него най-малко се изрязват честоти, за разлика от частните радиа, които звучат някак глухи, повечето в следствие издуване на ниски и пълно орязване на останалия честотен диапазон. Което до известна степен е логично, на фона на туп-туп музиката, която пускат. То за какво са им среди, като певците едва излизат от една октава, ако въобще излизат. :)
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 18 Апр 2008, 16:54

Трябва да ти кажа, че в момента процесингът на Хоризонт е по-хард от на някои частни радиостанции. Преди беше "без процеси, колеги, да се чуват всички честоти, да е линейно, за ценители" хахаха, а сега - много модерен звук. Има разбира се какво да се пипне, но като за БНР, това е полет в Космоса просто, адски голям напредък!

Не знам Ботев дали са пипали също и дали са купували крайни устройства, но преди седмица слушах един симфоничен концерт при тях и звукът беше изключително добър също. Преди се опитвах да слушам симфонична музика по Христо Ботев, но некадърните лели, които анонсираха пиесите и глухия, изобщо непроцеснат звук, така както е от СД-то ме депресираше просто... сега ми се видя по-различно!
Аватар
sutcliffe
Нов
Нов

Мнениеот sutcliffe » 18 Апр 2008, 18:30

Определено сигналът е доста слаб. В съседното село хващам Д арик Ловеч с по-добро качество. Но все пак има радио :) Хайде сега и Дарик Троян ->
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 21 Апр 2008, 15:57

radiator написа:Трябва да ти кажа, че в момента процесингът на Хоризонт е по-хард от на някои частни радиостанции. Преди беше "без процеси, колеги, да се чуват всички честоти, да е линейно, за ценители" хахаха, а сега - много модерен звук. Има разбира се какво да се пипне, но като за БНР, това е полет в Космоса просто, адски голям напредък!

Не знам Ботев дали са пипали също и дали са купували крайни устройства, но преди седмица слушах един симфоничен концерт при тях и звукът беше изключително добър също. Преди се опитвах да слушам симфонична музика по Христо Ботев, но некадърните лели, които анонсираха пиесите и глухия, изобщо непроцеснат звук, така както е от СД-то ме депресираше просто... сега ми се видя по-различно!

Ами... честно казано незнам какво имаш предвид под непроцеснат звук. Подстилване на ниски, например ли? Защото, честно казано, за един истински ценител на класическата музика си е един малък ад да му кастрират средните. Просто един симфоничен оркестър не може да се сравнява с някакво хип-хоп изпълнение, или поп или въобще нещо от съвременната денс музика от гледна точка на честотна лента. Прави ми впечатление, че частните радиостанции залагат на избиване на ниски и високи, в което има резон като се има предвид какво се пуска по тях, но... извинявай, красотата на звученето на едно изпълнение на симфоничен оркестър е в именно в неговата широка честотна лента. Или поне това е една от компонентите му. Загледай се из разните ревюта на Hi-End тонколони - няма как да не ти направи впечатление, че при тестовете най-често се изказва мнение за възпроизвеждането на някое класическо произведение, изпълнено от симфоничен оркестър. След това има и впечатления от възпроизвеждане на рок записи и т.н. Но никъде не се казва колко впечатляващо просвирва изпълнения на някой рапър или Риана, например. Просто защото там освен едни ниски, друго няма. В този ред на мисли, не смятам, че да се пуска в ефир звук, като този от CD е нещо лошо, дори напротив. По този начин се запазва максимално оригиналния звук, като в същото време слушателите сами могат да коригирват честотните ленти. Е, стига да имат нещо повече от потенциометърчета за bass и treble.

Назад към