Румънска телевизия в Пловдив на честотата на бТВ Ботев връх

Ефирът на България и съседните страни - за радиоприемането вкъщи и в колата, със сложни антени или с радиото на телефона, феноменални далечни приеми и изненадващи пробиви над Стара планина
Lucky Luciano
Нов
Нов

Мнениеот Lucky Luciano » 20 Ное 2005, 21:19

Здравейте колеги! Преди около седмица се натъкнах на нещо много интересно. По време на профилактиката на бТВ от връх Ботев на 24-ти канал излезна румънската TVR2. Отначало помислих, че е разсейка от кабелната, но нито една от двете кабелни не излъчва никаква румънска телевизия, така че не е разсейка, а явно въпросната румънска телевизия излъчва на 24 канал, но бТВ я заглушава. Нека колегите от Русе кажат на кой канал хващат TVR2 :mrgreen:
НАЙ-ДОБРОТО РАДИО Е РАДИО РИТМО!
SBS BROADCASTING ПОД НОЖА!
БЕЗ РИТМО НЯМА 106.5FM!
Lucky Luciano
Нов
Нов

Мнениеот Lucky Luciano » 20 Ное 2005, 22:19

Ами с не много добро качество с кабелната, които също хващат бТВ ефирно от Ботев. Звукът е на BG система, а картината е на снежинки - ту е цветна, ту черно-бяла. Пробвах и с външната антена на покрива, за да се убедя, че не е разсейка от кабелната. И там излезна, но с по-лошо качество. Антената ми е най-обикновена :mrgreen:
НАЙ-ДОБРОТО РАДИО Е РАДИО РИТМО!
SBS BROADCASTING ПОД НОЖА!
БЕЗ РИТМО НЯМА 106.5FM!
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 20 Ное 2005, 22:46

и аз забелязах, че бТВ липсва от ефира, но само се зарадвах, че сега хващам само 2 (две) телевизии :twisted: :twisted: - Канал 1 и Нова телевизия ... все едно е 1975 година, а не 2005 ... не си направих труда да сканирам, мързеше ме ...
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 21 Ное 2005, 14:05

Щом ТВР2 се хваща от Пловдив, значи от северна България се лови със стайна антена сигурно... :?:
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
DX-er
500+
500+

Мнениеот DX-er » 21 Ное 2005, 17:40

[quote=""Георги""]Щом ТВР2 се хваща от Пловдив, значи от северна България се лови със стайна антена сигурно... :?:[/quote]
Не винаги е така. :idea:
:arrow: Всъщност, често забелязвам един интересен феномен свързан с румънските радиа (с телевизиите е подобна ситуацията). В южна българия, по-северните склонове на Родопите се ловят перфектно с РДС всички радиа от южнокарпатските предаватели (Бучеджь, Ръмнику Вълча, Фокшан итн...), та дори и от отдвъдкарпатските предаватели (Решица), както и да е, това го има по-подробно описано в темата "Какво се приема в Асеновград". Та всички тези радиа, които се хващат със супер качество с най-обикновен китайски аналогов транзистор по тези места, съм правил опити да ги хвана в северна България (Троян, Ябланица...), но там не се хващат. Хващат се само по северните склонове на Стара Планина (темата за Брестница). Дори на самата граница се чуват с много лошо качество (по-голямата част от румънските в Русе са от Букурещ и Гюргево, тоест не от южнокарпатските предаватели. Следователно, при тези големи разстояния (разстоянията от южнокарпатските предаватели си остават голем дори и в севарна България, при всички случаи повече от 150 км.), най-важна роля играе пряката видимост към предавателя, а не преближаването с 50 или 100км. към точката на предаване, която е на разстояние не по-малко от 300-350 км... :idea:
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 21 Ное 2005, 19:34

Много е прав РТС
Не е задължително да си в Русе.
Иначе като съм си в Русе, си гледам втория румънски.
За честота немога да кажа, но със сигурност не е на честота на бТВ от вр.Ботев. (около честотата на Нова ТВ в Русе се хваща)
Аватар
747
500+
500+

на младини и аз хващах румънската в Пловдив

Мнениеот 747 » 21 Ное 2005, 20:42

Абе, помня, на младини доста закъснявах за първи час в училище следобед, `щото по румънската тогава вървеше онова готино полско анимационно за едно куче с кафяво ухо, не му помня името. Тогава имахме "Юность" и хващаме румънската доста зле, дори звук практически нямаше, но то - така или иначе - това анимационно е без говор, само със звукови ефекти, така че не беше дерт. А и румънски не знам - и да имаше - все тая... Да добавя, че я хващахме със стайната антена на телевизорчето, иначе в Пловдив живеем в Тракия - хептен няма пряка видимост към който и да било румънски предавател (даже и към Сахата не ни е добра, добре, че са Копривките)! Трябва да е било след 10-и ноември, `щото по чаошескуво време румънците имаха само по час и половина, а като го убиха - изпраскаха веднага май денонощна програма... имам и някакъв друг смътен спомен, че май се хващаше само като няма Първа програма, така че може да е било и върху (или поне достатъчно близо, та да има смущения и да не се хваща) нея.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 22 Ное 2005, 17:58

[quote=""RTS""]

П.П. Онова филмче за кучето си беше класика !!! Как се казваше, забравих му името... :oops:[/quote]Приключенията на кучето Ръф. Май скоро го даваха по Евроком.
Signal+

Мнениеот Signal+ » 07 Мар 2006, 13:08

И аз съм слушал,че в средата на 80-те ,или може и в началото да е било,доста пловдивчани се хвалеха,че гледали румънска телевизия.Дори си беше всеизвестна истина,че на хълм Бунарджика,живеещите редовно я гледаха безпроблемно.Виждал съм една къща,в двора имаше един висок кол(към 5-6 метра) и на него беше инсталирана тв антена,каквито тгава се срещаха по магазините за битова техника и електроника-сигурно ще да е било за тзаи цел?!/Всъщност повечето къщи на Бунарджика тогава бяха си изтряскали по няколко метра дълги колове за антенодържачи-трябва да прверя сега как е положението,но с тази масова сателизация.много не ми се вярва!/ :roll:
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 07 Мар 2006, 13:18

Интересно, но в Свищов се приема със стайна антена само ТВР1. По дециметровия обхват няма помен от румънски телевизии. Може със външна антена да се приемат, но със тайната резултата е нулев. Иначе, ТВР1 се приема отлично. Само трябва да се коригира ориентацията на антената.

Назад към