Какво се приема в Ихтиман

Ефирът на България и съседните страни - за радиоприемането вкъщи и в колата, със сложни антени или с радиото на телефона, феноменални далечни приеми и изненадващи пробиви над Стара планина
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Re: Какво се приема в Ихтиман

Мнениеот BigBrother » 13 Май 2020, 14:27

Да, интересува ме дали стига в самия град сигнал, защото до тунела по магистралата е ок.
Shaker
100+
100+

Мнениеот Shaker » 13 Май 2020, 15:00

Като отида там след няколко седмици, ще проверя дали има сигнал на 95.0. Само да не пречи FM+ на 94.9, но щом приемам три радиостанции на отстояние 0.1 MHz, то едва ли ще има проблем :)
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 13 Май 2020, 19:07

Джорджи™ написа:
Shaker написа:Какво е станало? Да не би да местят и те точката на излъчване на "Траянови врата" или пак честотата?
А колкото до Fresh на 90.5 - почти навсякъде се хваща в Ихтиман с RDS, поне на моята кола. Също така хващам Ауера на 90.4 и Енерджи от Пловдив на 90.6, като те изобщо не пречат на приемането на Fresh. Поне не на моят автомобил. Иначе тези 50W на Energy в Ихтиман са нищожни и няма как да се пречи на Fresh от Самоков/Боровец.

Стани си редактира коментара и стана несвързан.
Отначало предположих, че е приел Енерджи Пловдив някъде в самия Боровец, което е напълно възможно защото по баирите се хващат близките радиостанции добре.
Енерджи Ихтиман даже на мотописта Ридо се хваща много, много слабо, така че никакъв шанс да влияе на радиостанция на 0.3 МХц от него.

Не съм редактирал нищо бре :D , имах предвид, че в Ихтиман може да има проблем с приемането на фреша но разбирам, че няма проблем.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 13 Май 2020, 20:15

Stani написа:Не съм редактирал нищо бре :D , имах предвид, че в Ихтиман може да има проблем с приемането на фреша но разбирам, че няма проблем.

А ЗАЩО Енерджи Ихтиман не се хваща в Боровец, а Фреш от Боровец трябва да се хваща в Ихтиман ? :'(
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 13 Май 2020, 20:31

Джорджи™ написа:
Stani написа:Не съм редактирал нищо бре :D , имах предвид, че в Ихтиман може да има проблем с приемането на фреша но разбирам, че няма проблем.

А ЗАЩО Енерджи Ихтиман не се хваща в Боровец, а Фреш от Боровец трябва да се хваща в Ихтиман ? :'(

За да може като ходя в Ихтиман на гости при роднините да си слушам фреша :D
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 13 Май 2020, 20:52

Stani написа:За да може като ходя в Ихтиман на гости при роднините да си слушам фреша :D

Слушай го онлайн на телефона :D
#StopFMBulgaria
Страни в Европа с DAB+ покритие: SR, NM, GR, RO, HU, CZ, SVK, UKR, CRO, SLO, PL, AUS, DEU, SUI, NOR, SWE, DK, FR, BE, NL, LUX, UK, IRL, IT, ESP, MLT, TU...
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 13 Май 2020, 20:57

Джорджи™ написа:
Stani написа:За да може като ходя в Ихтиман на гости при роднините да си слушам фреша :D

Я сакам (искам) ефирно :D
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 13 Май 2020, 23:48

Stani написа:
Джорджи™ написа:

Я сакам (искам) ефирно :D

Добре, сега последно кое ?

Stani написа:По заведенията и кафетата се слуша предимно от интернет, вече никой не слуша fm-a, където няма нищо, а и там къде го има е некачествено. В три заведения в моя град звучат три различни радиа от интернет, лаптопче на барчето свързан със уредба.

viewtopic.php?f=2&t=20938&start=1620

Stani написа:
Джорджи™ написа:
Стани, не ми отговори от вчера! Как хващаш Радио 1 и България Он Еър? Как е качеството?

Радио 1 е добре, но е малко по слабо от Фреша, БОЕ в някои райони е що годе добре, но на други места се смущава от Виден, звукът му е по тих в сравнение с другите, но това е "запазена марка" на станцията. Яд ме е, че не пускат Енерджи на което съм му фен тъй като върти музика от 90-те, когато бях млад и по дискотеки и купони се слушаше тази музика, музиката на моето време, но всеки има вкус, времената се менят и музиката също, понякога си го пускам у дома онлайн иначе слушам фреша, което не е чак толкова лошо, като водещи Рая, Тео и Дия се справят добре, единственият кусур е, че се повтарят едни и същи парчета, но това го има в всички радиостанции. .

viewtopic.php?f=2&t=20938&start=1360

Stani написа:Защо да не може да се слуша в колата по интернет, всяко модерно радио има Блутуд, свързваш телефона и слушаш, килкото до покритието София-Боровец на А1 и VIVACOM има покритие.

Stani написа:
Джорджи™ написа:Защо лъжеш? Интернет няма и никога не е имало по пътя в движение!

Нищо не лъжа, бях на А1 и при пътуване от София до Самоков не съм имал проблем с интернета, един приятел често пътува с автобус по този маршут и си ползува лаптопа в автобуса, има едно бузче оборудвано с масичка, той е на А1 и си сърфира в нета докато пътува. В Боровец проблем не съм имал с интернета, сега съм на VIVACOM и също не съм имал проблем нито в курорта, нито пък по маршута Самоков-София!

viewtopic.php?f=2&t=20938&start=1320

Stani написа:Докато не се спре аналоговото радио повечето хора ще продължат да си слушат УКВ-то, поради скъпите приемници, ефирно радио се слуша предимно в колите, по домовете масово приемниците са заминали в кошчето и ако някой слуша то е онлайн и такива като нас любители, които начесваме крастата въртейки fm приемници и антени.

viewtopic.php?f=2&t=25719

Stani написа:То никой не слуша радио в колата вече, слуша се предимно в големите градове където има добро покритие и разнообразие от станции иначе се кара на флашки и cd карти.

viewtopic.php?f=2&t=20938&start=1660
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 14 Май 2020, 09:56

Там където може ефирно, слушам ефирно. Младите слушат предимно от интернет и ефирно в колите, в заведенията има интернет и там слушат през него, което им осигурява голямо разнообразие от програми.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 14 Май 2020, 11:03

Stani написа:Там където може ефирно, слушам ефирно. Младите слушат предимно от интернет и ефирно в колите, в заведенията има интернет и там слушат през него, което им осигурява голямо разнообразие от програми.

И един мармот.... слуша се това, което познават. А се познава това, което го има ефирно наблизо. Например Радио Енерджи, защото всички го знаят.

Няма в Боровец никой да ти пусне Катра ФМ от Пловдив или някое чуждо радио, защото има хиляди.

Единственият правдоподобен вариант за слушане на радио е ЕФИРНО.
И по-добре за всички да пуснат повече радиа ефирно, за да не викаш, че нямало какво да се слуша. Което е вярно и е основен проблем, наред с лошото качество на аналога.
#StopFMBulgaria
Изображение
Аватар
минстрел
100+
100+

Мнениеот минстрел » 14 Май 2020, 20:24

Верно има доста цигани, но и първата голф алея у нас е в Ихтиман. Има и условия за уиндсърф и риболов - Веринско, язовир Искър. Трябва просто да го оцениш.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 14 Май 2020, 20:46

минстрел написа:Верно има доста цигани, но и първата голф алея у нас е в Ихтиман. Има и условия за уиндсърф и риболов - Веринско, язовир Искър. Трябва просто да го оцениш.

Хах, да си го ценят тези, които живеят там. Изглежда много беден град. Циганите ако можеха и да му повдигнат нивото по някакъв начин.
Повечето къщи даже не са измазани, чиста тухла ???
#StopFMBulgaria
Изображение

Назад към