Wireless (Wi-Fi) антена ???

Ефирът на България и съседните страни - за радиоприемането вкъщи и в колата, със сложни антени или с радиото на телефона, феноменални далечни приеми и изненадващи пробиви над Стара планина
alonso998
500+
500+

Wireless (Wi-Fi) антена ???

Мнениеот alonso998 » 29 Ное 2009, 01:56

Абонат съм на Интербилд,живея в гр.Варна,скоро си купих лап-топ и си взех Wireless рутер от доставчика.Всичко беше добре,докато не го монтирах и не установих,че в 3-те ми северни стаи се приема 54 Mbit/s ,но в хола /юг/ няма обхват.И въпроса ми е дали има някъква Wi-Fi антена или усилвател да усили сигнала за да мога и в хола да си ползвам нета.БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!
Аватар
liubo
500+
500+

Re: Wireless (Wi-Fi) антена ???

Мнениеот liubo » 29 Ное 2009, 09:01

Няма ли да ти е по изгодно да преместиш рутера на място където да покрива добре жилището, коридор например?! Ако изобщо нямаш обхват едва ли ще си решиш въпроса с антена, тези на рутерите не са лоши, за усилвател се откажи трябва да се усилват и двете устройства по простата причина че връзката е двупосочна, или лаптопа също трябва да излъчи с достатъчно ниво за да стигне до рутера.
Последна промяна 1 на liubo, променена общо 29 пъти
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 29 Ное 2009, 10:16

До рутера ми стига кабел,мислил съм да го сложа в коридора,но не съм го правил,е такива усилватели не се ли продават ???,ако сложа приемаща антена за интернет на лап-топа няма ли да стане ???
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 29 Ное 2009, 15:30

Усилватели се продават за Wreless PCI карти.За рутери по-малко,но има.До колкото знам рутерите от Интербилд са на NETGEAR.Те нямат усилватели.
RadioFun
Нов
Нов

Мнениеот RadioFun » 29 Ное 2009, 15:36

Вземи си рутер и адаптер draft n, за по-голям обхват и по-висока скорост.
Например Белкин, при тях се нарича n+, но струват скъпо - рутера над 200 лв., адаптера почти 100. Може и само n.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 29 Ное 2009, 17:13

alonso998 написа:До рутера ми стига кабел,мислил съм да го сложа в коридора,но не съм го правил,е такива усилватели не се ли продават ???,ако сложа приемаща антена за интернет на лап-топа няма ли да стане ???

Абсолютно никакъв сигнал ли не стига от твоя рутер до тази стая?
Премести си рутера в коридира, по-близо до стаята, в която нямаш обхват. Както казаха по-горе няма смисъл от допълнителна антена!
Също така обнови драйверите за wireless на лаптопа (за вс. случай).
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 29 Ное 2009, 17:55

Смени канала, на който рутера работи. Това много често е причина за нестабилен и слаб сигнал. Особено в София, където е пълно с други рутери. Ако с лаптопа хващаш и други мрежи освен твоята, това сигурно е причината :)
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 29 Ное 2009, 20:00

alonso998 написа:До рутера ми стига кабел,мислил съм да го сложа в коридора,но не съм го правил,е такива усилватели не се ли продават ???,ако сложа приемаща антена за интернет на лап-топа няма ли да стане ???

А не смяташ ли че едно преместване на рутера ще ти излезни в пъти по-евтино? Ако не си убеден – заповядай.
http://www.pixmania.com/es/es/3523684/a ... r-802.html
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 29 Ное 2009, 23:24

ogibo написа:

А не смяташ ли че едно преместване на рутера ще ти излезни в пъти по-евтино? Ако не си убеден – заповядай.

Eхаааа 500мВт - ако си сложиш такова нещо гледай да седиш далеч от него, че ще си свариш мозъка!
Сложи едно кабелче и бодни някакъв допълнителен евтин рутер за другата стая и си готов. Това не е хубаво да ти работи до главата дълго време...
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 01 Дек 2009, 14:45

playbob написа:
ogibo написа:

Eхаааа 500мВт - ако си сложиш такова нещо гледай да седиш далеч от него, че ще си свариш мозъка!
Сложи едно кабелче и бодни някакъв допълнителен евтин рутер за другата стая и си готов. Това не е хубаво да ти работи до главата дълго време...

Не му трябват тия 500mW. Сигурен съм, че с 30mW ще си покрие апартамента, ако рутера му е в коридора на по-високо. А наистина това с канала е добра идея. Ако лаптопа ти позволява да ползваш всичките 14 канала, направо минавай на високите канали (след 11-ти), там рядко има ентусиасти. Ако не, избери си друг канал, различен от масовите 1, 6 и 11-ти.
FM-RX:
WiFi RX/TX:
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 19 Дек 2009, 12:36

RadioFun написа:Вземи си рутер и адаптер draft n, за по-голям обхват и по-висока скорост.
Например Белкин, при тях се нарича n+, но струват скъпо - рутера над 200 лв., адаптера почти 100. Може и само n.

Ехей, какви са тези цени, бе човек!? Че, то един Линсис ще ти излезе по-евтино! Тук, с един Едимакс (кой го знае какъв модел) и USB адаптерче, продавани в комплект за 100 лева, като от 8-мия етаж на панелен блок се приема доволно в гаража под него. При това рутера не е до прозорец а вътре в апартамента.
Иначе по темата- вижа наистина драйверите. Според мен обаче нещата опират до калпав рутер. Някак не ми се вижда да не "изгрее" поне като сигнала, дори и да не прави връзка. Аз така ловя G рутер, който е на поне едно 100 метра от мен. Разбира се, не се закачам, но ми идикира наличие на мрежа.
Относно мощностите- това да не е радио!? Хубаво ще ги вдигне на рутера, а лаптопа, ако не може да метне до него какво правим!? Тия игрички ги оставете, първо да си види човека нещата на ниво софтуер (драйвери, настройка на рутера, евентуално фирмуер), след това и самия рутер.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 20 Дек 2009, 13:02

ico_pol написа:
RadioFun написа:Вземи си рутер и адаптер draft n, за по-голям обхват и по-висока скорост.

Ехей, какви са тези цени, бе човек!? Че, то един Линсис ще ти излезе по-евтино! Тук, с един Едимакс (кой го знае какъв модел) и USB адаптерче, продавани в комплект за 100 лева, като от 8-мия етаж на панелен блок се приема доволно в гаража под него. При това рутера не е до прозорец а вътре в апартамента.
Иначе по темата- вижа наистина драйверите. Според мен обаче нещата опират до калпав рутер. Някак не ми се вижда да не "изгрее" поне като сигнала, дори и да не прави връзка. Аз така ловя G рутер, който е на поне едно 100 метра от мен. Разбира се, не се закачам, но ми идикира наличие на мрежа.
Относно мощностите- това да не е радио!? Хубаво ще ги вдигне на рутера, а лаптопа, ако не може да метне до него какво правим!? Тия игрички ги оставете, първо да си види човека нещата на ниво софтуер (драйвери, настройка на рутера, евентуално фирмуер), след това и самия рутер.

No way... точния тия Edimax (цените им започват от 30лв на едро) ще покриеш стаята и при късмет всички съседни помещения със слаб сигнал. Точно на най-пробития модел тествах как работи и ако няма много препядствия, праща на 25-30 метра без проблеми.
Или по-скоро рутера е бил на такова място на което може да се "промуши" сигнала и да стигне до гаража, и то това при условие, че няма активност на канала.
FM-RX:
WiFi RX/TX:

Назад към