Какво се приема във Варна и околностте й

Ефирът на България и съседните страни - за радиоприемането вкъщи и в колата, със сложни антени или с радиото на телефона, феноменални далечни приеми и изненадващи пробиви над Стара планина
Аватар
Дилян.Гелов
Нов
Нов

Re: Какво се приема във Варна и околностте й

Мнениеот Дилян.Гелов » 04 Авг 2017, 12:44

ето това се казва новина!Отново хванах HOT FM нa 93.3. до Кауфланд.А вчера като бях на море реших да направя един скан и хванах станция на 99.9 на която бяха пуснали базука на криско но не беше енержи.Изчаках и ми излезе рдс HOT FM.Вьзможно ли е да е същата станция като на 93.3? :Hmmm :Hmmm :Hmmm :Hmmm :Hmmm
Аватар
Дилян.Гелов
Нов
Нов

Мнениеот Дилян.Гелов » 04 Сеп 2017, 08:54

А вие успяхте ли да хванете авто радио от несебър?Аз да :) ;) :D ;D >:( :( :o 8) ??? ::) :P :-[ :-* -> :Baby :Bounce :Clap :Drunk :Icecream :Happy :Horray :Fishing :Constr :Band :Band :Band :Band :Clover :Gath :Gath :Judge
Аватар
popovp
1000+
1000+

Мнениеот popovp » 04 Сеп 2017, 19:27

Да, приемаме го. Прочети в раздела "Радио", темата "Авторадио".
Аватар
Дилян.Гелов
Нов
Нов

Мнениеот Дилян.Гелов » 30 Сеп 2017, 15:19

Кой има предположения за втората честота на хот фм до южния плаж за тази загадка?
baiko
Нов
Нов

Мнениеот baiko » 30 Окт 2017, 18:07

Кой Хот ФМ е това? И какво пускат? Евентуално нещо от Турция?
Аватар
Дилян.Гелов
Нов
Нов

Мнениеот Дилян.Гелов » 08 Ное 2017, 19:25

Kato na 93.3 kato nrj само че снякои нови български песни ::)
baiko
Нов
Нов

Мнениеот baiko » 09 Ное 2017, 00:48

Дилян.Гелов написа:Kato na 93.3 kato nrj само че снякои нови български песни ::)

Дай един запис ако имаш как и къде точно си го приел. Може и на лично.
Аватар
viliqnko.petkov
100+
100+

Мнениеот viliqnko.petkov » 09 Ное 2017, 06:48

Не знам какво има на 93.3 - дали е някой пират от кола или висок етаж, или е The Voice от Карнобат.
Аватар
Дилян.Гелов
Нов
Нов

Мнениеот Дилян.Гелов » 16 Ное 2017, 15:23

Едва ли е дъ Войс за съжаление нямам запис но беше као онова коео бяхе хванали до Кауфланада .Но на следващия ден не хващаше никъде.
entinito
Нов
Нов

Мнениеот entinito » 19 Дек 2017, 17:42

Как сте всички , искам да се включа по тази тема не знам от кога е , но винаги би била актуална според мен.
Преди жиевеех в центъра на Варна срещу мисля сега все е оюе бизнес хотел варна ако не бъркам . на 5 мин живеех от центъра.
бихте ли ми казали как така имахе един Радио касетофон вукасетъчен със Средни къси и УКВ ФМ честоти. стандартно.
обаче как така се случваше лятно време , което според мен е супер невъзможно на УКВ ФМ където се ловят уж само БГ радиата и Турските радиа летем , от време на време като отидех на 87 мхц в началото на ФМ обхвата се чуваше някакъв странен сигнал , и щом чуех този сигнал познайте почваха да се хващат на тласаци ту с много силен сигнал ту с по слаб лампата светваше че е стерео сигнала и е сиелн е как се ловяха френски и италиянски радио станции , е това моля някой по учен по темата да ми обясни как се е случвало ?
дали самият касетофон тунера да е бил по чуствителен ама едва ли.... другото което е веднъж ми се случи да хвана радио Форте град Шумен на 106.5 мхц ако не бъркам, даже се обадих и говорих с водещият който бе в момента , той самият не повярва и ми поиска номера звънна ми , и се обеди че наистина съм му приел радио сигнала на радио Форте а това радио май фалира вече и то , а пускаха много готина диско музика .
и друго понеже имаме вила на вилната зона във Варна , близо до квартал Виница ,веднъж ми се случи ама само 1 път да приема сигнал
на Радио Гларус ако също не бъркам от град Бургас.

какви са тези аномалии не знам ама ми е много интересно да науча.

другото което е казах че в центъра на Варна живеех имам един друг радио касетофон марка Нова , той има 4 вида вълни както и къси вълни,
е как на времето на тях на определени места ловях диспечерите на такситата както и самите шофьори как си говореха с диспечерите и приемаха поръчки, а и също пак на късите вълни ловях и автобусните диспчери.

извинете ме за дългото питане и многото въпроси ама много съм един вид радио фен а един ден бих искал да сън и радио любител.
Джорджи™
100+
100+

Мнениеот Джорджи™ » 09 Яну 2018, 18:18

Най-вероятно някой пуска по-висока мощност и затова и временното приемане от далечни разстояния.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 09 Яну 2018, 22:49

entinito написа:Как сте всички , искам да се включа по тази тема не знам от кога е , но винаги би била актуална според мен.
Преди жиевеех в центъра на Варна срещу мисля сега все е оюе бизнес хотел варна ако не бъркам . на 5 мин живеех от центъра.
бихте ли ми казали как така имахе един Радио касетофон вукасетъчен със Средни къси и УКВ ФМ честоти. стандартно.
обаче как така се случваше лятно време , което според мен е супер невъзможно на УКВ ФМ където се ловят уж само БГ радиата и Турските радиа летем , от време на време като отидех на 87 мхц в началото на ФМ обхвата се чуваше някакъв странен сигнал , и щом чуех този сигнал познайте почваха да се хващат на тласаци ту с много силен сигнал ту с по слаб лампата светваше че е стерео сигнала и е сиелн е как се ловяха френски и италиянски радио станции , е това моля някой по учен по темата да ми обясни как се е случвало ?
дали самият касетофон тунера да е бил по чуствителен ама едва ли....

Не е от тунера, през летните месеци, юни, август когато температурите са високи се създават условия в определени слоеве на ионосферата за отражение на УКВ вълните така нареченото тропосферно разпространение поради което се приемат далечни станции на големи разстояния, приемането е съпроводено с така нареченият фадинг, усилване и отслабване на сигнала, което може да продължи от няколко минути до часове!
По тази причина на метровите тв.канали 1-5 канал включително се приемат аналогови тв.програми придружени също с фадинг!
Джорджи™
100+
100+

Мнениеот Джорджи™ » 13 Яну 2018, 11:23

Едно време, когато още гледах сателитна телевизия, забелязах, че сигналът е най-силен когато навън времето е ледено през нощта, през деня като напече антената сигналът винаги падаше.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 13 Яну 2018, 13:03

Това е друго и няма нищо общо с тропосферното разпространение! Иначе е така, едно време през зимните месеци, когато температурите са много ниски се засилваше аналоговият сигнал от Бесна кобила и отслабваше през лятото, това важи и за цифровият сигнал.

Назад към