Препоръчайте!

Българските спътникови радиостанции и телевизии
Spartan
Нов
Нов

Препоръчайте!

Мнениеот Spartan » 18 Апр 2012, 17:42

Уважаеми знаещи от форума!Към вас се обръща малко запознат с материята на цифровата телевизия,за което моля да бъда извинен.Наясно съм че за приемане на ефирна цифрова телевизия от съществуващите в момента наземни предаватели е нужен вграден или допълнително поставен на антенния фидер преди антенния вход DVB-T тунер.Аз съм на 63 години и съм свикнал с кинескопния си телевизор Loewe.Той е със кинескоп на Тошиба от последното поколение преди модерните в момента телевизори.Не е предназначен за приемане на HDTV и няма вградени цифрови тунери.Това за ваше очудване хич не му пречи когато някой види картината му да ахне-не само поради доброто му качество но и поради това че бидейки бивш радиолюбител съм му направил най-добрата за мен антенно-фидерна система.Това не е хвалба,късно ми е вече да се хваля!Силно съм разочарован от пробни включвания към разни кабеларки,една от които без малко да ми го повреди-по коаксиала дойде,представяте ли си 220 волта!!!Затова искам при бъдещата цифровизация да си остана ефиран потребител,още повече че от антената ми пряко се вижда Копитото.Моля препоръчайте ми ефирни цифрови тунери по марки и производители,които биха могли да се купят у нас.Ако има такива със възможност да приемат и цифрово радио би било най-добре.Благодаря!
damageplan
Нов
Нов

Re: Препоръчайте!

Мнениеот damageplan » 18 Апр 2012, 18:45

Spartan
горещпо ти препоръчвам услугите на Мегалан ще останеш предоволен от качеството и екстрите които предлагат...
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 18 Апр 2012, 19:30

Аз бих препоръчал да изчакаш година и половина, за да си сигурен в това, какъв точно тунер ще свърши работа. Пък дотогава поразгледай темите, свързани с проблема на цифровизацията.
Засега условният срок за нейния старт е септември 2013, дотогава не вярвам да ти потрябва, освен ако нямаш търпение и искаш да пробваш тестовите излъчвания на няколко канала. Ако случаят е такъв, то предполагам някой тук ще намери подходящ линк за тунери.
Аватар
stankos
500+
500+

Мнениеот stankos » 19 Апр 2012, 14:33

Може да прегледаш тази тема .

viewtopic.php?f=7&t=8705
Гледам,нищо ...пак гледам,пак нищо....викам си "Тука има нещо "!

Назад към