Булсатком

Българските спътникови радиостанции и телевизии
ico_pol
1000+
1000+

Re: Булсатком

Мнениеот ico_pol » 25 Мар 2012, 23:13

radiomanbg написа:Сега с новите конкурси с които ще има още мултиплекси, освен лицензираните до момента, изборът до една година ще стане привлекателен.

Ще стане, ще стане, ама както е тръгнал тренда, да не вземе Булсатком и Висшата лига на Англия. Че тогава, как я мислите тази работа - жените ще си гледат Ферхунде, мъжете дедовия. И пак ще си има чинии, друг е въпросът, че може втори приемник да не се налага да се визма. Другото - присъствието на Планетката и Фенчето, малиииии! Къде без тях, само на Веселина и Вероника може ли човек да се напие!? Другото, което е - няма да се учудя, ако без външна антена гледането е практически невъзможно. Лично аз имам такъв проблем в Лондон, констатирах, че не е и единичен случай, само че тук хората не са научени да се оплакват, а да дават 150 паунда монтаж, плюс 20-30 за антена и забравят. Но българина, с неговата челгарско-дребнавска душичка, дали ще тръгне пак да се катери по покривите!? Или пък ще надскочим британците (дай Боже) и ще имаме по-добър сигнал от тях?
Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 25 Мар 2012, 23:42

Едва ли Premier League ще отиде при БСК.
Сега се говори, че Булсат бил изгубил делото в съда за ТВ+ и от месец април ще е принуден да предлага TV+ на всички оператори. :D

http://forum.predavatel.com/viewtopic.php?p=106221#p106221
UGLY_BOY написа:Много просто - купуването на права струва пари, а тези вложения няма как да имат възвръщаемост, ако този канал (TV+) се излъчва само от Bulsatcom (да не говорим, че голяма част от потребителите им са на тарифа за 12.80 лв./месец и дори нямат достъп до него, което отново предполага малки приходи в първия DTH оператор). За да си решат проблема, от Bulsat ще се принудят да дават правата за излъчване на канала си и на други DTH/кабелни оператори.
Аватар
playboby
100+
100+

Мнениеот playboby » 26 Мар 2012, 00:54

lunar_light написа:Едва ли Premier League ще отиде при БСК.
Сега се говори, че Булсат бил изгубил делото в съда за ТВ+ и от месец април ще е принуден да предлага TV+ на всички оператори. :D

То и сега се предлага на всички, ама не всички искат да плащат, нали се сещаш?
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 12 Апр 2012, 19:43

А сега да Ви светна относно "уникалната" нова промоция на старозагорския сателитен оператор. При плащане на две месечни вноски получаваш безплатно гледане до края на август.
Отиваш да плащаш и разбираш, че това се отнася само и единствено за план Стандартен.
Освен това в офиса на оператора разбираш че план Стандартен вече не е същия и в момента се променят и намалят каналите които ще включва занапред. Прецакване отраз!
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 30 Апр 2012, 12:17

ico_pol написа:
radiomanbg написа:Сега с новите конкурси с които ще има още мултиплекси, освен лицензираните до момента, изборът до една година ще стане привлекателен.

Ще стане, ще стане, ама както е тръгнал тренда, да не вземе Булсатком и Висшата лига на Англия. Че тогава, как я мислите тази работа - жените ще си гледат Ферхунде, мъжете дедовия. И пак ще си има чинии, друг е въпросът, че може втори приемник да не се налага да се визма. Другото - присъствието на Планетката и Фенчето, малиииии! Къде без тях, само на Веселина и Вероника може ли човек да се напие!? Другото, което е - няма да се учудя, ако без външна антена гледането е практически невъзможно. Лично аз имам такъв проблем в Лондон, констатирах, че не е и единичен случай, само че тук хората не са научени да се оплакват, а да дават 150 паунда монтаж, плюс 20-30 за антена и забравят. Но българина, с неговата челгарско-дребнавска душичка, дали ще тръгне пак да се катери по покривите!? Или пък ще надскочим британците (дай Боже) и ще имаме по-добър сигнал от тях?

В Лондон сигнала е OK и със стайна антена, но не излизат всичките муксове. BBC излиза и със парче кабел за антена, и то дори в мазе, в Wood Green :)
Говорим си за DVB-T.

По темата - вече сме (почти) месец Май и не виждам БСК да предлагат TV+ на други оператори....
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 30 Апр 2012, 13:55

Някой може ли да ми каже защо сателитните приемници на Булсатком, тези с взможност за приемане на HD канали забиват по време на работа, като екрана на телевизора показва стоп кадър от последното гледано предаване???
rainov
500+
500+

Мнениеот rainov » 30 Апр 2012, 15:11

radiomanbg написа:Някой може ли да ми каже защо сателитните приемници на Булсатком, тези с взможност за приемане на HD канали забиват по време на работа, като екрана на телевизора показва стоп кадър от последното гледано предаване???

Моя има друг дефект на моменти звука се намаля и после се оправя
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 05 Май 2012, 23:30

m3gab0y написа:
ico_pol написа:

В Лондон сигнала е OK и със стайна антена, но не излизат всичките муксове. BBC излиза и със парче кабел за антена, и то дори в мазе, в Wood Green :)
Говорим си за DVB-T.

По темата - вече сме (почти) месец Май и не виждам БСК да предлагат TV+ на други оператори....

Не забравяй, че трансмитера на Александра палас е до теб. Имам познат, който по подобен начин приема в Люшъм, но там пък има изглед към Кристъл палас. В стаите, които са в противоположна посока обаче има същия проблем, като мен. Друг е въпросът обаче че нашите предаватели са разположени на доста по-големи височини, но пък... като знам как се правят повечето неща в България, кой знае какъв ще е резултата. Ех, мутрягите как прецакаха австрииците...
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 10 Май 2012, 10:26

Предполагам, че приемаш само тези 4 радиа (12688 H DVB-S 30000) :
radio Veselina
radio Magic FM
The Voice
radio Veselina

и съответно нямаш достъп до тези (12606 H DVB-S2 30000)
BG Radio
Darik Radio
Radio 1 Rock
Tangra MegaRock
NRJ

Отговора е в приемника ти.
Приемника ти е DVB-S, а не DVB-S2 т.е. нe e HD.

Твоя приемник е такъв, нали?
Изображение

А трябва да е такъв:
Изображение
SKY_FM
Нов
Нов

Мнениеот SKY_FM » 11 Май 2012, 12:51

Добре, с HD приемника стават 9 и това ли е? Няма Хоризонт, Хр.Ботев, Фокус, няма ги радиата на Еммис, на БТВ радио груп. Както и много други, защо ги няма, това ме интересува? Наистина кабелните оператори предлагат по над 30 български радиа.
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 11 Май 2012, 13:30

SKY_FM написа:Добре, с HD приемника стават 9 и това ли е? Няма Хоризонт, Хр.Ботев, Фокус, няма ги радиата на Еммис, на БТВ радио груп. Както и много други, защо ги няма, това ме интересува? Наистина кабелните оператори предлагат по над 30 български радиа.

Виж Булсат разпространяват, тези които им плащат за разпространението:

Darik Radio
Radio 1 Rock
Tangra MegaRock
NRJ
radio OMV
radio Vitosha E
radio Vitosha W
radio Veselina E
radio Veselina W
radio Magic FM
The Voice
radio Veselina N
radio Veselina S

Виваком действат по същият начин:
BG RADIO
RADIO CITY
ENERGY
VERONIKA
RADIO 1 ROCK
RADIO NOVA
RADIO TEST
BNR HORIZONT
BNR HR. BOTEV
Darik radio
BNR SOFIA

А сателит.бг дори не излъчват нито едно българско радио!:

Радиата сами си избират, кой доставчик да ги разпространява. Вероятно на база исканата цена, защото покритието им е еднакво за територията на България.
Забележи, че почти няма повторения в излъчваните радио канали от Булсат и Виваком
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 11 Май 2012, 18:06

Булсатком обнови софтуера на приемниците на абонатите. Да видим дарли сега няма да се бъгват пак?!
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 16 Май 2012, 23:51

А някой да има на идея защо проклетата Делта S300 (онази малката, с картата отстрани и без СКАРТ) вади 1440х576 през компонентния? Дадох 9 паунда за читави кабели и сега картината ми е още по-голямо мазало от композитния. Само цветовете са по-добри.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 18 Май 2012, 16:15

леле тези от Булсатком толкова зле са я закъсали та чак се молят като просяци да се върнеш техен абонат. Но хак да им като решиха да лъжат народа и после да го прецакват.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 01 Юни 2012, 00:32

ico_pol написа:А някой да има на идея защо проклетата Делта S300 (онази малката, с картата отстрани и без СКАРТ) вади 1440х576 през компонентния? Дадох 9 паунда за читави кабели и сега картината ми е още по-голямо мазало от композитния. Само цветовете са по-добри.

Проблема ти е в ТВ-то, не скалира картината като хората. Ти още ли си в UK ? Ако си си в БГ, сменяй приемника, защото този е много мизерен!
FM-RX:
WiFi RX/TX:
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 02 Юни 2012, 23:17

m3gab0y написа:
ico_pol написа:А някой да има на идея защо проклетата Делта S300 (онази малката, с картата отстрани и без СКАРТ) вади 1440х576 през компонентния? Дадох 9 паунда за читави кабели и сега картината ми е още по-голямо мазало от композитния. Само цветовете са по-добри.

Проблема ти е в ТВ-то, не скалира картината като хората. Ти още ли си в UK ? Ако си си в БГ, сменяй приемника, защото този е много мизерен!

О, благодаря за комплимента, но телевизора ми е сравнително скромен, за да има и опция за скалиране на картината. Каквото му подадат, това възпроизвежда. Изключая пропорциите и цветопредаването, друго не подлежи на манипулиране. Иначе ще го сменя този приемник, но като си дойда в България. Макар, че нещо няма да ми достигат HDMI входовете, като ми пристигне и HD приемника за цифрова наземна.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 07 Юни 2012, 19:34

Булсатком се срина.
Абонатите получават картина само на някои програми.
Предстои развитие на случая.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 07 Юни 2012, 20:32

При мен всичко е 6.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 08 Юни 2012, 00:11

radiomanbg написа:Булсатком се срина.

Някой не си е платил сметката? Иначе, преди ми се беше случило да ми опадат почти всички транспондери, но се оправи в рамките на час.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 08 Юни 2012, 01:33

radiomanbg написа:Булсатком се срина.

Гугутка ти е благословила конвертора ;) Транспондерите не са мръднали от месеци!!! Има отделни канали, които идват по IP и не стигат като хората до ъплинка но това е друга тема.... ;)
Колкото и да си заслужават храната, се справят горе долу кадърно хората там, поне с ъплинка, стига да им подадеш сигнала като хората от теб.
FM-RX:
WiFi RX/TX:

Назад към