Свободни сателитни телевизии

Българските спътникови радиостанции и телевизии
stefanovmm
Нов
Нов

Свободни сателитни телевизии

Мнениеот stefanovmm » 04 Яну 2013, 20:17

Здравейте,
Бих искал да попитам следното, имам сателитна антена от Виваком, но вече преминах на IP-то им и антената ми остана като подарък на балкона. Телевизорът ми има вграден DVB-S тунер и на този етап приемам само свободните програми от Intelsat 12, 45°Е, а те са много малко и няма смисъл.
Може ли някой да сподели дали е възможно с тази антена при някаква корекция на ъгъла на антената да мога да приемам от други спътници други свободни телевизии на нашите географски позиции Софийски :)
Благодаря
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Re: Свободни сателитни телевизии

Мнениеот LZ2GPB » 04 Яну 2013, 20:36

Имаш големи възможно дори и с антена 60см. Можеш да врътнеш към:

42 изток (3 градуса на запад от спътника на Виваком) - Тюрксат, тук имаш около 300 безплатни турски канала - от новинарски, през регионални, ловно-рибарски, научнопопулярни, музикални, сериали и други, но предполагам, че след като не разбираш нищо няма да са ти от такъв интерес.

39 изток - Хелас Сат, тук имаш малко безплатни канали от пакета на Булсатком като СКАТ, The Voice, City, Балканика, ФЕН ТВ, Планета и Планета Фолк.

28 изток - можеш да гледаш около 150 безплатни канала - английски, индийски, африкански.
23 изток - тук имаш малко безплатни канали на SatelliteBG + холандски, готин чешки музикален, словашки и други.
19 изток - тук имаш много немски безплатни (включително HD), Евроспорт, а и програми като CNN, CNBC, и доста испански.
13 изток - около 500 безплатни канала - от готини програми като международни и музикални канали, през арабски та да стигнем до нискобюджетни италиански бози с картинка като през уеб камера. :Happy

Актуална информация можеш да намериш на http://www.lyngsat.com
stefanovmm
Нов
Нов

Мнениеот stefanovmm » 05 Яну 2013, 18:08

Много благодаря за изчерпателния отговор!
Ще си поиграя с антената за да видя какво ще хвана :)
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 05 Яну 2013, 18:38

Любопитно ми е как ще уцели градусите
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+

Мнениеот LZ2GPB » 05 Яну 2013, 19:54

Юнак написа:Любопитно ми е как ще уцели градусите

Начини много, специалисти в София - също. :D Най-лесният начин е да има един човек на терасата, друг на телевизора и гледа сигнала.
Аватар
GeMGeorgiev
Нов
Нов

Мнениеот GeMGeorgiev » 08 Яну 2013, 22:02

Ето нещо полезно за настройка на сат. антени. http://www.dishpointer.com
Изображение
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 09 Яну 2013, 09:56

Такива приложения са на върха на високите технологии и предполагам, че ще се усъвършенстват по отношение на точност. Засега (примерно) компасът на мобилния телефон, сравнен с истински компас, има немалко отклонение или репелентът срещу комари на телефона не е особено ефективен, но посоката на развитие е фантастична. Допреди няколко години това би било научна фантастика.
Аватар
ste_fun
100+
100+

Мнениеот ste_fun » 10 Яну 2013, 21:21

Човече, хората са казали: "Ако искаш да си правиш - прави си! Ако Искаш да си имаш - купи си!"... 8)
след тая мъдрост ще ти дам и малко съвети, чисто практични. Сайта по-горе е много полезен щото дава и много информация (директна снимка от Googlemap) за посоката на сигнала по отношение на околни обекти (дървета, къщи, ел. стълбове, комини на къщи и т.н. - можеш да местиш балончето), а освен това и за елевацията (ъгъла спрямо хоризонта), която не трябва да се забравя. Ако още не си пипал антената - на нея има скала с градуси и към настроеното в момента, можеш да добавяш или намаляваш спрямо изчисленото в сайта. Фината настройка след предполагаемата стойност все пак се налага. И не забравяй че нещата са малко "инертни" т.е. мръдваш и чакаш...
'ми - Успех! :Clap

Назад към