The Learning Channel (TLC)- Нов канал oт Discovery Networks

Българските спътникови радиостанции и телевизии
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

The Learning Channel (TLC)- Нов канал oт Discovery Networks

Мнениеот Джорджи™ » 10 Юни 2010, 15:05

Скоро трябва да тръгне.

Discovery Networks Европа, Близък Изток и Африка анонсира днес старта на локална версия на Discovery Channel, специално създадена за българските зрители. За пръв път у нас зрителите на Discovery Channel ще могат да гледат канала с дублаж на български език. Постепенно изцяло дублираните предавания ще заменят тези със субтитри, а промяната стартира през месец юни. Първоначално фокусът ще бъде поставен върху часовете в прайм тайма. През следващите няколко месеца броят на дублираните предавания ще нараства и ключови поредици като „Оцеляване на предела” и „Ловци на митове” ще станат достъпни за още по-широка аудитория, уточниха от компанията.
В кампанията за популяризиране на новата дублирана версия на Discovery Channel в България се включи най-успелият български гимнастик Йордан Йовчев. Той участва и в няколко промо видеа, специално записани от екип на Discovery в България.
„За мен е удоволствие да работя с Discovery, за популяризацията на новата локална версия на канала у нас. Радва ме фактът, че Discovery обръща поглед към нашата страна. Това дава възможност на още повече българи да се насладят на високото качество на канала и вдъхновяващите предавания”, коментира Йордан Йовчев.
Успоредно със старта на дублирано съдържание Discovery Channel предоставя на българските компании нова възможност за реклама. За предлагането на рекламно време по канала Discovery Networks Европа, Близък Изток и Африка си партнира с НОВА телевизия. За пръв път след старта на Discovery Channel у нас през 1998 г. български компании ще могат да излъчват рекламните си послания като част от канала.
„Решението да стартираме специално излъчване на Discovery Channel в България, е още едно доказателство за това, колко важен за нас е пазарът тук. Ние присъстваме в България от 1998 г. насам и за много кратко време успяхме да увеличим портфолиото си. Убедени сме, че дублирането на едни от най-популярните предавания като „Строителни постижения”, „Оцеляване на предела” и „Смъртоносен улов” на български език ще накара броят на феновете ни в страната да нарастне”, коментира Пол Уелинг, вицепрезидент на каналите от портфолиото на Discovery Networks Европа, Близък Изток и Африка.
„Наистина се гордеем с факта, че вече можем да предложим на рекламодателите в България възможността да се възползват от рекламното време по Discovery Channel. Нашата основна аудитория са мъжете със средни към високи доходи, които заемат отговорни позиции – група, до която телевизията има много ограничен достъп”, добави Аманда Търнбъл, директор „Рекламни продажби” в Discovery Networks Европа, Близък Изток и Африка. „Нетърпеливи сме да се срещнем с различни клиенти в България, за да обсъдим нашето предложение в детайли и вярваме, че в партньорство с НОВА телевизия въвеждането на реклами по канала ще бъде прието наистина добре от индустрията.”
„Щастливи сме, че ще се партнираме с Discovery Channel – един от най-вдъхновяващите телевизионни канали. Това е отлична предпоставка да предложим на рекламодателите си един отличен пакет от възможности за реклама и спонсорство. Дългогодишният опит на нашия екип ще допринесе за по-бързото популяризиране на Discovery сред клиентите ни”, коментира Красимира Василева, директор „Продажби” на „Нова телевизия”.
По-късно тази година Discovery Networks Европа, Близък Изток и Африка вече ще излъчва осем канала у нас. След старта на новия канал TLC медийната компания ще присъства в България с: Discovery Channel, TLC, Animal Planet, Discovery World, Discovery Science, Discovery Travel & Living, Discovery HD Showcase и ID: Investigation Discovery.
Използван компютър: Ryzen 5 2500U, Radeon RX 560X, Windows 10 1909, 4K 3840х2160 LG 24UD58-B монитор
игнорирани тролове: Stani, ЖОРО, BigBrother
Аватар
misho36
500+
500+

Re: The Learning Channel (TLC)- Нов канал oт Discovery Networks

Мнениеот misho36 » 10 Юни 2010, 23:07

Искам да ви кажа,че напоследък осъзнавам,че "Дискавъри" бая се развали като научнопопулярен канал.Опитайте се да си спомните как изглеждаше този канал от 1999 до 2004 +/-.Според мен стана по-комерсиален.Нямам нищо против "Ловци на митове",но това което показват е малко непрофесионално.Разговорите и поведението на водещите са като на хора,които са отишли да правят шоу,а не с идеята за откриването на нови закономерности.
Това се отнася специално за канал "Дискавъри".За останалите варианти не говоря.
Според мен "National Geographic" e по-добрия канал. :)
deni
500+
500+

Мнениеот deni » 10 Юни 2010, 23:27

Discovery за България започнаха да повтарят предаванята, което не ми допада и сега като стигна до Discovery веднага сменям програмата. По принцип е световноизвестна телевизия, но да ми повтарят едно и също нещо като издухана кабеларка-не мерси!
Изображение
Аватар
luboj
100+
100+

Мнениеот luboj » 11 Юни 2010, 01:02

misho36 написа:Искам да ви кажа,че напоследък осъзнавам,че "Дискавъри" бая се развали като научнопопулярен канал.Опитайте се да си спомните как изглеждаше този канал от 1999 до 2004 +/-.Според мен стана по-комерсиален.Нямам нищо против "Ловци на митове",но това което показват е малко непрофесионално.Разговорите и поведението на водещите са като на хора,които са отишли да правят шоу,а не с идеята за откриването на нови закономерности.
Това се отнася специално за канал "Дискавъри".За останалите варианти не говоря.
Според мен "National Geographic" e по-добрия канал. :)

е те щом цъкат рекламки са комерсиални. Проблема е че някаде около 2004-2005 дойде нова шефка която се реши че не било задължително програмата да е с толкова стриктна тематика както до сега и тръгнаха риалити шоута и други пълнежи с идеята да привлекат по широка аудитория

Те не прозивеждат нищо иначе, поне до колкото знам, само продават рекламно време. Продукцията е външна от независими студиа който снимат, рязането и графиките на доста шоута ги прави един мой познат и от него знам че даже идеите за сериалите често не са на Дискавъри.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 11 Юни 2010, 05:01

Дам, същото положение както и с MTV и Cartoon Network. В САЩ Music Television вече не съществува. :o Така и с Discovery Channel- тотално го развалиха. Само че поне там (в САЩ) си имат Science Channel, History Channel (истински канали със стойностно съдържание), докато за Европа (и частност Източната и част) има само трошички... Жалко. Ако не стане чудо и не се върне мисленето от 90те, аз не виждам каквото и да е добро за идните поколения.... :'(
Използван компютър: Ryzen 5 2500U, Radeon RX 560X, Windows 10 1909, 4K 3840х2160 LG 24UD58-B монитор
Аватар
luboj
100+
100+

Мнениеот luboj » 11 Юни 2010, 10:01

Джорджи™ написа:Дам, същото положение както и с MTV и Cartoon Network. В САЩ Music Television вече не съществува. :o Така и с Discovery Channel- тотално го развалиха. Само че поне там (в САЩ) си имат Science Channel, History Channel (истински канали със стойностно съдържание), докато за Европа (и частност Източната и част) има само трошички... Жалко. Ако не стане чудо и не се върне мисленето от 90те, аз не виждам каквото и да е добро за идните поколения.... :'(

В интерес на истината това разводняване има ефект в рейтинга и помага за да има повече гледащи, но естествено дразни тези които са гледали канала най-редовно.

Проблема е че по някога се правят идиотщини като кеч по SciFi Channel, ако не бъркам тази измислица бе дело сегашната шефка на Дискавърите или те изкопираха SciF понеже видяха чеi им скочи рейтинга. Всъщност те май на пръв поглед раздробиха каналите за специфична аудитория - TLC е главно за жени с предаването за стил, пиалититата със семействата и т.н. А Дискавъри е за мъжете с мачо шоута

Но 90те едва ли ще се върнат уви, макар че не се знае. МТВ спряха музиката, хората недоволстват но колко ще си пуснат линеен канал за музика в днешно време? Има прекалено много канали и не достатъчно хора за да ги гледат. Paramount/Viacom и MGM пуснаха 2 платени канала EPIX HD/EPIX 2 HD а има още 4 всеки от които има по х разновидности! Има DVR и все повече не само ги ползват за да прескачат рекламните блокове но и гледат много на запис. Отделно вече телевизорите имат вграден достъп до интернет с Netflix които за $8,95 на месец ти дават достъп до пресни епизоди без реклами и над 90,000 филма.
Аватар
Джорджи™
1000+
1000+

Мнениеот Джорджи™ » 11 Юни 2010, 11:00

Всеки си пуска линеен канал за музика в днешно време. Какъв въобще е смисълът да мешаш двете работи? Като искаш да предаваш разни глупости, създаваш си допълнителни канали и това е. Но да премахнеш Музиката от канал, който се е родил за излъчва това, станал е нарицателно за музикална телевизия, то това вече е изродщина. И аз смятам (колкото и налудничаво да е за някои хора), че е с доста по-други цели направено и един вид да контролира психиката (ако щете) и ценностната система на хората. И идва от високо.
За съжаление дори не знам щатски истински музикален канал, въобще има ли такива?
>:D >:D >:D

Назад към