Пеевски взе и радиата на SBS

Какво прави (и не прави) администрацията?
counting_blue_cars
Нов
Нов

Re: Пеевски взе и радиата на SBS

Мнениеот counting_blue_cars » 06 Апр 2012, 10:12

Във "Витоша" има временно раздвижване, заради новите собственици, чиято следваща цел е да подмени интернет страницата, в която класациите не са мръднали от януари, но странно или не, все още са актуални - явно предишният системен администратор е гледал 3 месеца в бъдещето.
В рекламните презентации обявената нова таргет аудитория на "Витоша" е 20-45, докато на Fm Plus e 25-45. Последната е по-правилна защото самата дума "таргет" изисква по-малък диапазон във възрастовата структура на слушателите. 20-45 може да бъде успешен "таргет" само на пазар с ограничен брой оператори.
Във Fm Plus няма раздвижване, защото явно са се примирили с "бутиковия" характер на формата си. Припокриващи се с горната граница на тяхната възрастова група са далеч по-комерсиалните и успешни в рейтингите- "Едно", " БГ Радио", "NJOY", "Мелъди", доскоро "Меджик". Дано и във "Витоша" преглътнат, че вече няма да са първи в София, а "NRJ" ще е далеч напред.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 06 Апр 2012, 10:36

Явно все още не са се свършили наивните хора вярващи на платени манипулирани рейтинги!
counting_blue_cars
Нов
Нов

Мнениеот counting_blue_cars » 10 Апр 2012, 22:01

Рейтингите, с които работят рекламните агенции обаче показват друго - спад във всички SBS радиостанции. Знам,че ще кажете че са нагласени, но с това се работи. Миналата година, когато също бяха нагласени картинката беше по-различна за споменатите четири медии. Без друго бюджетите за радио са се свили до 72 милиона и вече радиото е четвърто за реклама след телевизиите, пресата и интернет и само на 2 милиона пред outdoor рекламата. Така че BSS ненапразно търсят евтини и абсурдни начини за реклама с Градския Транспорт.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 11 Апр 2012, 01:43

@ counting_blue_cars, 72 милиона за 2011 ми се вижда доста голямо число. Не вярвам източникът да е Пиеро, те обикновено силно подценяват радиопазара. Този, който го надценява пък обикновено е АБРО, те ли дават тази оценка?
counting_blue_cars
Нов
Нов

Мнениеот counting_blue_cars » 11 Апр 2012, 11:03

По данни на Българската асоциация на комуникационните агенции (БАКА), разбирай Красимир Гергов.
counting_blue_cars
Нов
Нов

Мнениеот counting_blue_cars » 11 Апр 2012, 11:18

Работата ми е да гледам цифри. SBS работеха за пари и доколкото знам правеха изследвания. Неслучайно първи успяха да продадат бизнеса си в кризата. На всеки локален пазар една радиостанция е успешна не като копира Z-100,Capitol или както в случая с "Витоша"--- друга радиостанция от чужбина, а когато разчита на конвертируемо местно съдържание и вкус на хората. Говоря за МАСОВИЯ вкус, а не на разбирачи и меломани. По същия начин се правят кроасани със специфичен пълнеж според вкуса на един пазар или регион. Когато имаш налице компания(BSS Media), която няма комерсиални, а други цели - попълване на медийно портфолио или търговия с влияние, тогава можеш да си позволиш да дадеш творческа свобода на съдържанието, но ако не си монополист не можеш да очакваш масово обожание.
Разбира се има и сполучливо пренесени от чужбина формати, но съобразени с българския вкус. Пример - унгарското радио Juventus - номер 1 в Будапеща за евроденс от 90-е, формат използван сполучливо от радио номер 1 в София - NRJ.
Колкото до израза "манджа с грозде", май прекаляваме с негативното му значение. Нима програмата на BTV не е "манджа с грозде" или програмираните канали на кабелния оператор Blizoo не са "манджа с грозде".? Ако искаш да достигаш до повече хора и да печелиш повече, не можеш да си позволиш да бъдеш "арт". Едва когато хванеш масата, тогава със спечелените пари можеш да бъдеш "екшън", "лейди" или "комеди" - тогава си само манджа или само грозде!
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 11 Апр 2012, 12:25

Юнак написа:@ counting_blue_cars, 72 милиона за 2011 ми се вижда доста голямо число. Не вярвам източникът да е Пиеро, те обикновено силно подценяват радиопазара. Този, който го надценява пък обикновено е АБРО, те ли дават тази оценка?

Тази цифра за обема на пазара на радиореклама е само сумата която е минала като възложение към медиите през рекламните агенции, а не цялостните продажби . Причината да твърдя това че Краси Гергов няма как да отчете сумите от директните продажби на радиореклама от медиите, защото не ги знае и защото не са негов актив, за да дава оценка.
Така че да се твърди че радиорекламата отстъпва на 4 място по важност е смешно.
Радиорекламата в момента е втора по значимост след телевизионната и ако внимателно следите информациите за медиите всички имат положителен ръст, за сметка на спада на ТВ и печатна реклама.
Интернет рекламата има бъдеще и се развива, но обемите там са далеч по-малки.
counting_blue_cars
Нов
Нов

Мнениеот counting_blue_cars » 11 Апр 2012, 16:02

Съгласен съм, че изнесените данни са само за поръчки от рекламни агенции и НЕ включват продажби към директни клиенти. И тук както с рейтингите обаче трябва да приемем някакви дори условни, но все пак цифри, защото никой радио оператор не огласява истинските си годишни приходи от реклама. Колеги от бранша споделят, че спад наистина има, а рекламните агенции не бива да се омаловажават, защото са по-стабилни от гледна точка на анализ и прогноза за бъдещи приходи отколкото директните клиенти, които действат по-стихийно и непостоянно.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 11 Апр 2012, 19:11

Не съм в час. Каква е тази БАКА, наследник на АРА ли? (виждам чрез гугъл, че тези дни са се сдобили и с лого и че тези дни, на 3 април, са имали презентация в Модерен театър).
Ако е така, то докладът е на Пиеро 97.
Изображение
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 12 Апр 2012, 12:18

Старите дрипи с ново име - от Асоциация на рекламните агенции стана Българска асоциация на комуникационните агенции. Гергов все се прави на интересен за да си докара ново лустро за грандоманщина като "лидер" на пазара, само че затъващ!
Ако имаше по-кадърни специалисти работещи прецизно с планирането на кампании нямаше да имат този спад. Споделям мнение на мой познат работещ в агенция от герговите. От думите му разбирам че там когато се планират кампании се подходжа винаги лобистки и емоционално отколкото рационално и предвидливо.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 14 Апр 2012, 14:20

Амиии добрите специалисти нали знаеш, че не се допускат до тези среди. Пускат се само тези с връзки ;)

Това важи с пълна сила при Гергов и компания.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
Аспарух
100+
100+

Мнениеот Аспарух » 15 Апр 2012, 20:04

radiomanbg написа:Старите дрипи с ново име - от Асоциация на рекламните агенции стана Българска асоциация на комуникационните агенции. Гергов все се прави на интересен за да си докара ново лустро за грандоманщина като "лидер" на пазара, само че затъващ!
Ако имаше по-кадърни специалисти работещи прецизно с планирането на кампании нямаше да имат този спад. Споделям мнение на мой познат работещ в агенция от герговите. От думите му разбирам че там когато се планират кампании се подходжа винаги лобистки и емоционално отколкото рационално и предвидливо.

Твоят познат, като не е съгласен с политиката на агенцията - да вземе да си тръгне. Аман от подлизурковци - само мрънкат, че нещо във фирмата не им изнася, обаче си седят и чакат заплатките. И мен ме дразни на Гергов монопола, ама не си храня семейството с нещастните му пари. Етично е да пазиш интересите и доброто име на работодателя. Обратното е не просто неетично, а нелогично.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 16 Апр 2012, 00:48

На мен са ми казвали същото, което споделя radioman, и то в официални преговори самите шефове на Пиеро, ЗАК, Аргент. Начинът "да ми напланираш радио" е публична "тайна" (а специалистите, впрочем, са си кадърни - това към radioman).
Впрочем служителите са по-лоялни от самите си шефове. Най-много на маса с приятели (или анонимно във форум) да споделят нещо, което ги притеснява - понеже "напланирай ми радио" си е обидно за тях самите, като специалисти. Тук етиката не е точната дума, когато ти смазват професионалното самочувствие. Да, текучеството в агенциите е доста голямо - тоест наистина "взимат да си тръгват".

(начинът на планиране за радио от страна на агенциите е една от основните причини да се търсят директни договори с клиентите. Приказките и теорията са едно, а на практика директният договор въпреки по-големите отстъпки обикновено ти докарва по-голям нетен обем и по-висок ефект за клиента)
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 16 Апр 2012, 09:23

Пиеро и ЗАК вече са жалка работа след като не една голяма фирма се отказаха от услугите им.
Аватар
Indifference
Нов
Нов

Мнениеот Indifference » 18 Апр 2012, 22:31

По ФМ Плюс няма и още много неща, което стесни слушаемостта му до непродаваемост. :Icecream Няма и да ги има по различни причини, ясни на всички запознати с кръжока по интереси на Еммис. :D Иначе циркът там продължава с поредния неудобен, изпъден от редиците. Прощавайте ме за офтопика. :)
counting_blue_cars
Нов
Нов

Мнениеот counting_blue_cars » 19 Апр 2012, 10:14

Това ми беше мисълта, че ако искаш да продаваш, трябва да си комерсиален.
Независимо колко интелигентен се чувстваш като те назначат за програмен директор и решиш да блеснеш с изискан музикален вкус, накрая започваш да пускаш песните, за които ти се обаждат, а не които слушаш сам в банята.
Аватар
gadchet0-
100+
100+

Мнениеот gadchet0- » 19 Апр 2012, 13:45

Вие Emmis ги оставете,там нещата ще стават и по-зле-докато онази госпожа е там..всичко е толкова мухлясало там :D
На мен ми е интересно от BSS Media няма ли най-накрая да си обновят сайтовете на радиата,нови водещи и предавания имат от един месец все пак.. :Blink
ivoant
100+
100+

Мнениеот ivoant » 19 Апр 2012, 14:13

.
Последна промяна 1 на ivoant, променена общо 24 пъти
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 19 Апр 2012, 14:49

Първо да съберат интерактивен екип който да ги подържа и тогава ще ги сменят. Ако имаше досега да са сменили дизайна.
counting_blue_cars
Нов
Нов

Мнениеот counting_blue_cars » 19 Апр 2012, 15:39

Абсолютно си прав, защото откакто са взели радиостанциите посещаемостта на страниците е катастрофална, а активността във фейсбук профилите на радиостанциите им е спаднала над три-четвърти. Пример - за миналата година по 1500 нови потребители на месец са харесвали профилите на "Витоша " и "Меджик", а сега за цели ТРИ месеца цифрата е 1500 нови !

Назад към