Пеевски взе и радиата на SBS

Какво прави (и не прави) администрацията?
Meloman № 1
500+
500+

Re: Пеевски взе и радиата на SBS

Мнениеот Meloman № 1 » 04 Окт 2012, 22:57

Някъде видях коментар от сорта на "Мартен не можел да издържа на темпото на Катя, затова се махнал от "Витоша". По пътя на логиката, след като Мартен Роберто е водещ в "Гласът на България" и дисководещ, навярно не му остава много голяма дупка и за шоуто от 14.00 до 17.00 на честотите на двадесетгодишния частник. Мисля, че не е редно да се сипят глупости по адрес на един или друг медиен представител, какъвто в случая е обсъжданият човек, след като официално изнесените сведения сочат друго.

Да, програмата на радио "Витоша" звучи, меко казано странно. Как е възможно да има три рекламни блока и във всичките да присъстват по 2-3, до 5 клипа, а останалото да е просто запълване? Най-елементарната стъпка е съкращаване до два блока и пълна свобода за рекламодателите (т. е. пъхат се навсякъде, освен в песните). Така поне няма да е досадно. И какви са тия новини по никое време сутрин? Аз не знам дали форматът трябва да е "Новини и обсъждания" или "Hot AC/CHR". Емисии на половин час не са нужни, а и е хубаво да са точни, за да не се чудят слушателите какво се случва с времето. Включванията трябва да са по четири за музикалните предавания, на всеки запис при поздравителните (освен когато няма кой да се обажда). Класацията трябва да е в друг часови пояс (вечерен) и да си има водещ, било то музикалния редактор или някой друг.

"The Voice" звучи ужасно, само защото музикалният редактор не си е на мястото.
Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 05 Окт 2012, 11:43

Ааа, с тия новинки на кратки интервали след време да не се появи нов радио-кашкавал Витоша с информационен профил? Лъскавия "целофан" на BSS се излющи и похаби. Очакванията за рейтинги не се оправдаха.
ИзображениеИзображение
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 05 Окт 2012, 14:16

Витоша ми е леко странно радио напоследък,плейлиста му нещо не ми допада, като сложим и скучните трима водещи сутрин, Боби и Катя, и картината е трагична, а за капак и ужасния звук.
Войса що годе ми харесва, Меджик ми е много манджа с грозде, Веселина обаче им звучи доста добре, въпреки ,че не слушам поп фолк.
Не знам как е в другите градове ,но в Пловдив ,все по-рядко засичам някоя от БСС медиите, с изключение на Веселина!
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 05 Окт 2012, 16:46

Схемата е еднаква навсякъде, няма местни водещи. В преходния формат към инфо радио Витоша е така.
counting_blue_cars
Нов
Нов

Мнениеот counting_blue_cars » 09 Окт 2012, 19:05

Това само в рекламните агенции го виждат и затова не им дават спотове за въртене в оределите и празни рекламни блокове. Изпълнителната им директорка не признавала и не вярвала на рейтингите,защото програмният мениджър бил бивш колега и роднина на някой си. Моите колеги все по-малко работят с представители на BSS, а точно преди година възлагахме на Pro 7 кампания след кампания.
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 29 Окт 2012, 01:00

Видях,че админа не е публикувал точките на излъчване на Веселина в Петрич и Сандански.
Сандански-Воден изравнител м."Карталовец"
Петрич- "Младежки дом"
zlosten
100+
100+

Мнениеот zlosten » 04 Ное 2012, 17:53

Напоследък засичам проблем с онлайн излъчването на The Voice, линкът брои време, а музика няма. Сега в момента и с Веселина, ситуацията е съща.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 06 Ное 2012, 17:31

Витоша Благоевград на нова точка ли е вече? Нека тези,които са от района да драснат два реда дали има подобрение на покритието там!
zlosten
100+
100+

Мнениеот zlosten » 07 Ное 2012, 10:32

Между другото в чужбина The Voice, Magic FM, Витоша и Веселина продължават да не могат да се слушат. Търсенето на прокси пък е луда работа.
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 07 Ное 2012, 11:10

Здравейте,
не знам чия собственост са радиостанциите The Voice, Magic FM, Витоша, но програмите са сходни и музиката е хубава. А конкретно за екипа на Magic FM (Митко Павлов, Ася Александрова и Балин Балинов) са добри професионалисти, а музиката е повече от прекрасна. :Clap
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 08 Ное 2012, 22:56

А защо реши, че музиката на "The Voice" е хубава? Катерина Чонова изръси преди време в ефир, че песента на One Direction "Live While We're Young" била любима на слушателите и затова се излъчвала почти всеки час. Е, хубаво ли е някой да вземе тигана и да те бие по главата до посиняване? Ефектът е същият. :D
Между другото, музикалният редактор на "The Voice" си харесва плейлиста (поне това сподели в ефир). Прекрасно е, че има самочувствие.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 09 Ное 2012, 06:35

На мен пък нито едно от радиата на БСС не ми допада...
Дъ Войс го развалиха тотално, Витоша също, а за Меджик ФМ не ми се пише и ред!
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 10 Ное 2012, 08:08

Проблемът идва от това, че за да плащат по-малко на Пайнера, развалиха формата и верните им почитатели истинското поп-фолк радио се отдръпнаха и останаха основно наивните и бедните.
deytm
Нов
Нов

Мнениеот deytm » 11 Ное 2012, 11:45

BigBrother написа:На мен пък нито едно от радиата на БСС не ми допада...
Дъ Войс го развалиха тотално, Витоша също, а за Меджик ФМ не ми се пише и ред!

Витоша тръгна добре в началото, след като го купиха, но от няколко седмици насам се набляга върху напълно непозната музика и по този начин се обричат на провал. Водещите не са за коментар. Единственият ефект, който Боби постига, докато го слушам, е този да сменя радио станцията. Но дори и той не може да се мери с лиготията, която може да се слуша вечер от супер "приятните" Стоян и Петър. Мартен го няма, а честно казано - той беше единственият кадърен водещ там.

Веселина тръгна добре, не беше нон стоп чалга. Разбира се това беше само в началото. Аз, освен чалга, друго, в плейлистата, не виждам. Казвам това, защото чета предни коментари и съм изненадан от изказванията на други колеги тук по въпроса с музиката по Веселина. Поправете ме, ако греша.

За Меджик не искам да пиша, просто ми е болна тема като знам какво беше и какво е сега.

Meloman № 1 написа:А защо реши, че музиката на "The Voice" е хубава? Катерина Чонова изръси преди време в ефир, че песента на One Direction "Live While We're Young" била любима на слушателите и затова се излъчвала почти всеки час. Е, хубаво ли е някой да вземе тигана и да те бие по главата до посиняване? Ефектът е същият. :D
Между другото, музикалният редактор на "The Voice" си харесва плейлиста (поне това сподели в ефир). Прекрасно е, че има самочувствие.

Дъ Войс си беше страхотно радио, винаги съм го предпочитал. Изказването ти за Катерина Чонова ме изненада, признавам. Тя правеше плейлистата на денсфлоор рейдио и по онова време радиото си беше много добро, самочувствието й наистина имаше на какво да се крепи. Сега Дъ Войс наистина падна и то доста драстично надолу, но ако до скоро го слушах като просто неодобрявах някои песни в плейлистата, то сега почти не го пускам. Причината е засилената ротация на някаква си бандичка от UK (One Direction) по която 12-13 годишни лигли въздишат, а ротацията, която им правят е само и единствено с цел "Привличане на рейтинг".. Жалко, но факт. Работата в телевизията също не е по-цветуща, дори напротив, ако радиото ви се чува зле - значи не сте гледали телевизията скоро.

От всичко казано само едно заключение мога да си направя :
prassyo написа:Емил Кирилов им разказа играта!
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 11 Ное 2012, 13:16

Истинат е че форматът на Веселина от времето на Каналева вече го няма и непрекъснатите намеси и промени във формата почнаха да омръзват на верните им слушатели, които с години ставаха и си лягаха с Веселина. Подобна е съдбата и на останалите от тази групировка радиа. Като добавим и намесата на новите собственици и няма какво да се чудим защо се забатачиха там нещата?!
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 11 Ное 2012, 20:30

Във Витоша проблемните неща са няколко..
1 Мудният Боби, ужас е да го слушаш в продължение на няколко часа.
2 Катя, лигава и злобна.
3.Музикалният подбор... За един час може да чуеш нещо от румънските,да мине нещо българско,да мине рок парче, нещо бавно и накрая да завърши със стар хит,т.е. плейлиста е разпилян. А и отскоро въртят песни,които уж са много хитови ,но не съм ги чувал никъде.

В Меджик ФМ проблемните неща са:
1. Човекът с 20 лафа Митко Павлов.
2.Мудната Ася Александрова и бръмчащият Балин Балинов, грешка беше ,че не са в ефир Даниел и Елена, прекрасни гласове.
3.Музикалният подбор- въртят се нови,стари парчета,бавни,бързи,рок парчета,и доста непознати такива. Преди радиото беше сто пъти по-добре форматирано.

Войса... Преди беше много добра радиостанция и се слушаше в Пловдив категорично повече и от Сити и Фреш, в момента е някакъв миш-маш от какви ли не нови бълвочи..

Веса е най-добре за сега от БСС медиите, формат подобен на този ,които преди години беше в Пловдив.
counting_blue_cars
Нов
Нов

Мнениеот counting_blue_cars » 13 Ное 2012, 08:51

Дъ Войс си беше страхотно радио, винаги съм го предпочитал. Изказването ти за Катерина Чонова ме изненада, признавам. Тя правеше плейлистата на денсфлоор рейдио и по онова време радиото си беше много добро, самочувствието й наистина имаше на какво да се крепи. Сега Дъ Войс наистина падна и то доста драстично надолу, но ако до скоро го слушах като просто неодобрявах някои песни в плейлистата, то сега почти не го пускам. Причината е засилената ротация на някаква си бандичка от UK (One Direction) по която 12-13 годишни лигли въздишат, а ротацията, която им правят е само и единствено с цел "Привличане на рейтинг".. Жалко, но факт. Работата в телевизията също не е по-цветуща, дори напротив, ако радиото ви се чува зле - значи не сте гледали телевизията скоро.

За да сме коректни докрай, сигурен съм, че плейлистата в двете най-силни години на "Дъ Войс" радио- първата с хип хоп и ар-енд-би и първата с денсфлор се правеше от музикалния тогава на "Витоша" Любо, който пусна въобще радиостанцията в България. С него сме работили по международните проекти на SBS и по проекти във "Витоша", когато беше първа в София.
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 13 Ное 2012, 12:11

Катерина Чонова бе зад "Dancefloor Radio". Само че за кой Любо става дума? Как се казва?
counting_blue_cars
Нов
Нов

Мнениеот counting_blue_cars » 13 Ное 2012, 16:27

Не е тя - имаме история в агенцията - името e Любомир Димитров - бил е програмен и музикален на "Витоша" 2007-2011 и програмен и музикален на "Дъ Войс" 2007-а и през 2009-а, когато въпросната му колежка е била в майчинство. Напуснал е с идването на новите BSS.
SKY_FM
Нов
Нов

Мнениеот SKY_FM » 13 Ное 2012, 22:38

[quote="BigBrother"]

В Меджик ФМ проблемните неща са:
1. Човекът с 20 лафа Митко Павлов.
2.Мудната Ася Александрова и бръмчащият Балин Балинов, грешка беше ,че не са в ефир Даниел и Елена, прекрасни гласове.
3.Музикалният подбор- въртят се нови,стари парчета,бавни,бързи,рок парчета,и доста непознати такива. Преди радиото беше сто пъти по-добре форматирано.

На мен пък ми харесват "Човекът с 20 лафа, и мудната Ася".Що за определение е второто нямам идея. Те за разлика от много други дето могат да обявяват само следващата песен, знаят как и какво да кажат в ефир, за да е интересно. Някъде може ли да се чуе запис на предаване с прехвалените Даниел и Елена да разберем какво са разправяли те в ефира? Музиката в Меджика в момента също повече ми харесва по-разнообразна е и по-жива, преди ставаше само за приспиване. Харесва ми също, че трите предавания с водещи си имат и различен /собствен/ музикален облик, не като в други станции дето денонощно си въртят петдесетте песни. И още нещо, във VH1 също се въртят стари и нови парчета, бавни, бързи ; рок, поп, ар енд би, соул, рап, фънк и какви ли още не, и въпреки това не пречи същата да е световно известна, много добра и харесвана телевизия!

Назад към