Спират аналоговото телевизионно И радиоразпръскване

Какво прави (и не прави) администрацията?
ico_pol
1000+
1000+

Re: Спират аналоговото телевизионно и радиоразпръскване

Мнениеот ico_pol » 27 Дек 2011, 23:51

ЖОРО написа:загуба на стерео. Но при хубав ФМ сигнал, DAB е просто повърня. За каква техника говорим тогава. Дори частните БГ радиа свирят по-добре от мултиплекса на ВВС. Смятай...

Естествено че ще е повърня като е за 15 паунда ти какво искаш ???
BBC не се процесва изобщо ходи в Германия и виж там как свири DAB и после говори къде какво стерео се губи !!!

АМАН ОТ ВСЕЗНАЙКОВЦИ !!![/quote]
Пич, радиото ми не е Tesco Value или Asda Smart Price линия. Pure One Mini е и макар да е най-евтиния вариант, свири по същия начин, като средния клас Pure приемници. Разликата е, че няма един кош простотии, като timeshifting, просвирване от SD карта, възпроизвеждане на интернет стрийм и т.н. В качеството на възпроизвеждане обаче е идентичен с по-големите модели. Всезнайковецът си, защото аз живея в тази държава, а ти си дошъл на екскурзия някой път, пуснал си си радиото 2-3 пъти и голям го раздаваш. А като те слушам какви ги говориш, честно - мисля си, че дори не си бил до сега във Великобритания.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Re: Спират аналоговото телевизионно и радиоразпръскване

Мнениеот ЖОРО » 28 Дек 2011, 00:23

АМАН ОТ ВСЕЗНАЙКОВЦИ !!![/quote]
Пич, радиото ми не е Tesco Value или Asda Smart Price линия. Pure One Mini е и макар да е най-евтиния вариант, свири по същия начин, като средния клас Pure приемници. Разликата е, че няма един кош простотии, като timeshifting, просвирване от SD карта, възпроизвеждане на интернет стрийм и т.н. В качеството на възпроизвеждане обаче е идентичен с по-големите модели. Всезнайковецът си, защото аз живея в тази държава, а ти си дошъл на екскурзия някой път, пуснал си си радиото 2-3 пъти и голям го раздаваш. А като те слушам какви ги говориш, честно - мисля си, че дори не си бил до сега във Великобритания.[/quote]

Ицо като пробваш DENON или Pioner тогава пиши !!! ,Иначе в Лондон всичко си е ОК ..
:-)
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Re: Спират аналоговото телевизионно И радиоразпръскване

Мнениеот ogibo » 28 Дек 2011, 10:09

Я като стана въпрос за Лондон да ви питам: Какво DVB-T точно използват в този град?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 28 Дек 2011, 10:26

ogibo написа:Я като стана въпрос за Лондон да ви питам: Какво DVB-T точно използват в този град?

DVB-T MPEG-2 2K BBC от Ноемрви 2012та минава на стандарт 8к
DVB-T MPEG 2 8K другите . от платформата на BT
DVB-T2 H.264 ЗА BBC ONE HD ,BBC HD, CHANNEL 4 HD, CHANNEL 5HD
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 28 Дек 2011, 13:00

Значи DVB-T2 ползват само за HD телевизиите. Правилно ли съм разбрал?
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 28 Дек 2011, 13:19

ogibo написа:Значи DVB-T2 ползват само за HD телевизиите. Правилно ли съм разбрал?

Принципно да !!! но DVB-T2 е по устойчив на смущения както е и по добър за мобилно приемане с високи стойности .. в Някой страни се ползва и за SD пренос на програми ,, в България 7мия мултиплекс е възможно да работи в DVB-T2 за да бъде конкурентен на другите 2 .. така ако приемем че Towerkom имат общо 39Mbit/s за 2 та То съвсем спокойно тези параметри може да ги има и 7мия играч .. всичко зависи до нагласите на пазара.. а пазар за 7мия мултиплекс за съжеление на някой хора има !!! :D :D :D :D
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 28 Дек 2011, 14:01

ооооооо DVB-T2 в България :Drunk :Drunk това ако се направи за 7-мия мултиплекс ще удари тъпомера :Clap Какво ще му е конкурентното? Това, че хората масово ще са закупили обикн приемници и ще го гледат през крив макарон. сигурно пак ще събираме пари от данъци за "соц слаби" да им купиме по една Т2-ка, че те сигурно ще кажат, че са дискриминирани понеже нямат достъп до 7-мия :D
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 28 Дек 2011, 14:59

cifronim написа:ооооооо DVB-T2 в България :Drunk :Drunk това ако се направи за 7-мия мултиплекс ще удари тъпомера :Clap Какво ще му е конкурентното? Това, че хората масово ще са закупили обикн приемници и ще го гледат през крив макарон. сигурно пак ще събираме пари от данъци за "соц слаби" да им купиме по една Т2-ка, че те сигурно ще кажат, че са дискриминирани понеже нямат достъп до 7-мия :D

Тъпомера ударихме, че започнахме цифровизацията на ДВБ-Т! Отдавна хората от ITU препоръчаха, че е по-удачно страни, като нашата, в които има само аналогова мрежа, да започнат преход директно на Т2. Така че тъпомера отдавна го разбихме направо. Комшиите ни пък се усетиха и точно това правят.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 28 Дек 2011, 15:04

Playbob написа:
cifronim написа:ооооооо DVB-T2 в България :Drunk :Drunk това ако се направи за 7-мия мултиплекс ще удари тъпомера :Clap Какво ще му е конкурентното? Това, че хората масово ще са закупили обикн приемници и ще го гледат през крив макарон. сигурно пак ще събираме пари от данъци за "соц слаби" да им купиме по една Т2-ка, че те сигурно ще кажат, че са дискриминирани понеже нямат достъп до 7-мия :D

Тъпомера ударихме, че започнахме цифровизацията на ДВБ-Т! Отдавна хората от ITU препоръчаха, че е по-удачно страни, като нашата, в които има само аналогова мрежа, да започнат преход директно на Т2. Така че тъпомера отдавна го разбихме направо. Комшиите ни пък се усетиха и точно това правят.

истината е че и аз бях против DVB-T MPEG-4 защото качеството на тази система е добро за райони с малък релеф.. сега проблемите с синхронизациите стоят както и много други още.. ако бяхме минали на DVB-T2 тогава и в тунелите щеше отново да има сигнал !!! Но каквото и да говорим , говорим за края на 2013та когато стартира този мултиплекс. до тогава е възможно изобщо и мрежата на Hannu PRO да стартира на DVB-T2 а не забравяйте че при тях е само 1 копче и си на T2
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 28 Дек 2011, 15:07

ЖОРО написа:истината е че и аз бях против DVB-T MPEG-4 защото качеството на тази система е добро за райони с малък релеф.. сега проблемите с синхронизациите стоят както и много други още.. ако бяхме минали на DVB-T2 тогава и в тунелите щеше отново да има сигнал !!! Но каквото и да говорим , говорим за края на 2013та когато стартира този мултиплекс. до тогава е възможно изобщо и мрежата на Hannu PRO да стартира на DVB-T2 а не забравяйте че при тях е само 1 копче и си на T2

Поживьом увидим...
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
cifronim
500+
500+

Мнениеот cifronim » 28 Дек 2011, 16:17

Те и от Тауърком искат Т2. Аз съм говорил с един от директорите и много го хвалеше, както и комшиите, че са го избрали. Еми КРС няма кво повече да говориме.... там са спец до спец :D
Камен
Нов
Нов

Мнениеот Камен » 28 Дек 2011, 18:11

Малко не разбрах в крайна сметка на какъв стандарт ще е радиото. От прочетеното заключих, че няма да е DAB или DAB+... Какво да си сложа тогава в Hi-Fi системата, когато FM тунерът ми онемее? :D
Изображение
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 28 Дек 2011, 18:48

Европейският стандарт е DAB. Страните които са го въвели вече преминават към DAB+ така че е логично ние да въведем точно този стандарт.
Камен
Нов
Нов

Мнениеот Камен » 28 Дек 2011, 19:59

Така мисля и аз, но не ми стана много ясно от цялия дискус.
Изображение
Аватар
SWR
Нов
Нов

Мнениеот SWR » 28 Дек 2011, 20:27

B? fra?ilor, vorbim despre Bulgaria. Cea mai jalnic? ?ara ?n Europa. La ?nvierea a doua o s? vede?i DAB or DVB-T sau DVB-T2. Uita?i v? la drumurilor voastre stricate. Uita?i v? bine ce corup?ie dezvoltat? ave?i ?n domeniul telecomunica?iilor. Nu ave?i nici un post de radio de ascultat. Da, o s? fie bine dac? opri?i emi?atoare analogice ?n ?ntreg? ?ar?... ?i ce s? asculta?i atunci... o s? asculta?i rom?nii, s?rbii, turci ?i greci... ?i asta pan? la anul 2030...

Baft?!

??? :o ??? :o :Blink
O sancta simplicitas!
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 28 Дек 2011, 21:31

SWR написа:B? fra?ilor, vorbim despre Bulgaria. Cea mai jalnic? ?ara ?n Europa. La ?nvierea a doua o s? vede?i DAB or DVB-T sau DVB-T2. Uita?i v? la drumurilor voastre stricate. Uita?i v? bine ce corup?ie dezvoltat? ave?i ?n domeniul telecomunica?iilor. Nu ave?i nici un post de radio de ascultat. Da, o s? fie bine dac? opri?i emi?atoare analogice ?n ?ntreg? ?ar?... ?i ce s? asculta?i atunci... o s? asculta?i rom?nii, s?rbii, turci ?i greci... ?i asta pan? la anul 2030...

Baft?!

??? :o ??? :o :Blink

Така е, колега, прав си. Всичко ще бъде наред някога, може би преди 2030. :) Моля те да пишеш на кирилица и на български, когато искаш да се изявиш в темата. :)
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 28 Дек 2011, 23:27

Може и на английски. Та какво казва колегата?
Аватар
SWR
Нов
Нов

Мнениеот SWR » 29 Дек 2011, 00:01

Meloman № 1 написа:Така е, колега, прав си. Всичко ще бъде наред някога, може би преди 2030. :) Моля те да пишеш на кирилица и на български, когато искаш да се изявиш в темата. :)

I do not think you'll like my Bulgarian or English. I understand them, but i can't speak very well. Maby you have a right. It's better to keep quiet.... :Hmmm Do you think it would be best that? ???.......If it be your will
that I speak no more... :(
O sancta simplicitas!
Камен
Нов
Нов

Мнениеот Камен » 29 Дек 2011, 00:11

I think it's perfectly fine to write in English no matter how good it is - we can and do understand your English. :)
Изображение
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 29 Дек 2011, 00:28

С "google translate" е смешничко, но се хваща общият смисъл от румънски: "разбити пътища + корупция в телекомуникациите + липса на слушаеми радиостанции = ще видите друг път DAB или DVB-T или DVB-T2. Изключете аналоговите предаватели и какво ще чуете? Румънци, сърби, турци и гърци и така до 2030 г. Успех!"

Аз съм съгласен с това сгъстено наблюдение, пък и сме ги коментирали тези неща (а и като че сме единодушни, че е рано за изключване на анаголовите). Отделен въпрос е, че с разбитите пътища се борим май повече отколкото са ни силите, корупцията е много трудна работа... а дали има поне няколко слушаеми радостанции, тук направо ще се "хванем за гушите" :) Но общото впечатление за упадък е ясно.

Назад към