каква е задачата на СЕМ

Какво прави (и не прави) администрацията?
batmiro24
Нов
Нов

каква е задачата на СЕМ

Мнениеот batmiro24 » 23 Мар 2007, 01:47

ако някой може да каже защо във Враца вече има 2 поп фолк радиа + едно общинско и +дарик радио.СЕМ не е ли точно за да контролира и подбира.Айде сега някой от СЕМ да ми каже кое радио да слушат нормалните хора на възраст от 15-35 години,след умирането на най-доброто радио Експрес и ПУСКАНЕТО на веселинка
Аватар
B-92
100+
100+

Re: каква е задачата на СЕМ

Мнениеот B-92 » 23 Мар 2007, 10:36

сбъркал си раздела. Този постинг не е за тук точно
Модератори няма ли този форум?
Последна промяна 1 на B-92, променена общо 23 пъти
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 23 Мар 2007, 16:00

супер има още хора който негодуват като мен
Бат миро, знаеш ли че съм пращал досега безброй мейли до СЕМ, КРС и различни радиа и съм се оплаквал и съм критикувал и съм обяснявал на дълго и щироко ама няма отговор (единствените дет ми отговориха бяха от радио Сити и ми казаха че е трудна работа и не става)
н.з. дали меила на сем е някакав сгрешен аз предлагам заедно да предприемем нещо
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 23 Мар 2007, 23:39

Момчета, кое в нашата държава е наред, че това? Ами погледнете Македония! Админа се е погрижил за това - градчета с има-няма 50 хил. жители са с по 10 предавателя. А в България градове с 80 - 90 хил. -  с 1 предавател! Говоря за Ямбол - като изключим трите национални - остава само една програма и познайте коя? Най любимата на вас. Вие я имате от 10 дена, а аз я слушам по неволя от повече от 10 години. Друго просто няма! Едва ли това ще ви успокои, но има и по-зле от вас.

Просто тези от които зависи в София въобще не ги е еня за онези дето ще слушат в Габрово, Хасково, Ямбол, Враца.............Писах, оплаквах се вече не зная колко пъти и на колко хора. Хората от СЕМ и КРС ги разбирам - дали ще дадат нови 2-3 или 5 честоти на Враца - все тая. На сухи, на топло, заплатата върви. (кервана си върви - кучетата си лаят). Не разбирам собствениците на радио станции. От 4 месеца единствения предавател в Ямбол излъчва некачествен сигнал и старите и новитер собственици знаят и не правят нищо. От Карандила Дарик бълва доста силен хармоник от повече от година. Е и - ами пак нищо. А най-новото - от последните конкурси за които толкова много чакахме и се надявахме, ами някой свършиха преди Нова година. Разултатите - ясни. И от почти 15 честоти за три града - вече четвърти месец - пак нищо!

Абсурди колко щете....... А ние си знаем - съдбата на давещите се .....
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 24 Мар 2007, 12:37

За тези от Враца ще кажа - какво се ядосвате, че Експрес е станало Веселина. Това е решение на собствениците, а не на СЕМ.
Относно това, че новите радиостанции не са тръгнали, откъде знаеш, че някой (например баба ви Веска) не е обжалвал тръгването им, за да няма конкуренция. Всеки има право да обжалва решенията на СЕМ и КРС в някакъв срок.
По отношение на това, че няма нови радиа в много градове: КРС не ще да дава нови честоти за никой град (с изкл. на тези като Ямбол, Монтана, Габрово, където не бяха провеждани конкурси) под претекст, че няма свободен честотен ресурс. Интересно, как в София има такъв за 30 радиостанции, а в Ямбол няма за 10, да речем?
Друга аргументация, с която СЕМ и КРС се оправдават е, че не искат да издават нови лицензи на медии, които така или иначе през 2012 година ще са принудени да се прелицензират, за да вземат цифров лиценз, тъй като България подписа такъв срок за цифровизация, че нямаме друг избор, освен да се цифровизираме до първата дата на съответната година.
И, най-важното, дори и пак да няма (според КРС) достатъчен честотен ресурс през 2012, то това няма да е такъв проблем, тъй като доста радиа ще излъчват на една и съща честота (цифровото разпръскване го позволява). Говори се, че в София тогава ще има 110 телевизионни канала ефирно.
И накрая, само да добавя, всички тези неща ги пише из форума, ако сте регистрирани наскоро, се поразровете и ще видите, а не отваряйте нова тема. Аз се съгласих да ви "изплющя" информацията на куп, защото се интересувам от този сайт още от 2002-2003 година и с годините поразбрах някои нещица.
Това е от мен. И не се сърдете на радиостанциите. Всяка една от тях би искала да се докопа до лиценз, въпросът е дали ще й го дадат. И тъй като не й го дават, тя си купува N на брой радиостанцийки, излъчващи на N на брой честоти в страната и започва да предоставя програма с друго име (както стана със SBS).
Сега доволни сте от разясненията?
Аватар
mita6ki
1000+
1000+

Мнениеот mita6ki » 24 Мар 2007, 18:23

е да де ама Ямбол рано или късно ще получи новите радия с тия конкурси ама немоаг да разбера защо да речем има конкурсни  честоти за малки градове като бяла слатина и оряхово да речем а за тръгването на Веселинавъв Враца вина има и СЕМ защото те са издали лиценз за промяната иначе главно си е на СБС де
но да речем поне честотата на хот фм да беше станало нещо с нея защо в Пазарджик тръгна Фокус а тук нищо   
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 26 Мар 2007, 18:01

Интерес, но къде го видяхте това, за задължителното цифровизиране на радиоефира!? :Blink Сумати и постове съм изчел тука, но никъде не ставаше въпрос за задължително спиране на аналоговото радиоизлъчване след 2012. Това важи за ТВ предаванията, до колкото разбрах. Пък и защо да спират изведнъж радиата, като DAB работи на честотите на сегашния втори метров обхват на ТВ, който е над 173 MHz, ако не се лъжа. Пък и в сайта са заложени за доста населени места конкурсни честоти. Според мен въпроса е по-скоро бюрократически и органите се ослушват кой колко ще даде. Това за големите градове, където няма конкурси, а за малките, като моя Троян, по-скоро никое радио не слага в сметките си община с около 40 000 души население. Нали, като си вземе лиценз на Ловеч рекламодателите ще си плащат, защото се приема в областния град, по тая логика и в останалите. :) Уви, така е може би в Пловдивско и Ямболско, но не и в планинските райони. Но както и да е, това са мои догатки вече. А, рекламиращите...рекламират, патки пасат. :)

Назад към