Re: Университетски радиостанции

Какво прави (и не прави) администрацията?
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 31 Май 2008, 19:09

chebaev написа:В общи линии всяко уважаващо себе си радио би заделило седмично по 2-3 часа за студентско или ученическо предаване

Това пък откъде следва?!?
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 01 Юни 2008, 02:06

Adv написа:
chebaev написа:В общи линии всяко уважаващо себе си радио би заделило седмично по 2-3 часа за студентско или ученическо предаване

Това пък откъде следва?!?

Ами следва от там, че се обръща малко внимание на студентите според мен.
Ще попитам така, по колко радиа съобщават кога и къде има студентски партита? Има инициативи и кампании които се организират от студенти, а не им се дава гласност според мен достатъчно. Ето за това трябва да има и предавания за такива неща, да не говорим, че в другите държави си имат цели студентски радиа. То и тук има, но не съм убеден дали функционират правилно.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Юни 2008, 10:45

Проблемът е и в самите студенти, тъй като малцина са тези, които си уплътняват времето с начинания, свързани с университета, така както е в чужбина. Съответно, поради това и поради факта, че образованието е безплатно, те нямат интерес към уни-живота, няма и контрол на изразходването на средствата, дреме им - нали учат там нещо има евтинка акомодация, ала бала...
Я да плащат на семестър една хубава сумичка (като унитата, които в света имат радиостанции и т.н., защото в повечето щатски университети в САЩ е яко пропаднала работата точно заради това че е евтино и на никой за нищо не му дреме) да видиш какъв контрол ще упражнява настоятелството върху "академичния" съвет и мениджмънта на университета... и радио като света ще има и учебни студия и каквото се сетиш. Какво става у нас? В СУ всеки си прави каквото иска, говорят се едни пълни глупости за пред обществото и яко се харчат и без това недостатъчните пари.

Българинът не е дорасъл за това да има модерно образование. Той (в по-голямата си част) тръгва да учи, за да дойде в София/Варна/Пловдив или близкия голям град, да го удари на живот и дори гледа, ако може да не се ходи в университета.

Не може от такива безхаберници да се очаква да се интересуват от странични университетски начинания.

И тъй като всяко правило има изключения, похвала за тези младежи, които въпреки това са се захванали с подобни дейности!! Не случайно точно такива са успелите... затова и наистина квалифицираните кадри са много малко и си личат от далеч сред масата "висшисти", които не знаят половината по-сложни правила за правопис в български език.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 01 Юни 2008, 16:47

Това за студентските радиа е добра идея, но не всяко радио да има студенстка програма. Иначе пак отиваме на радиа тип манджа с... И тези радиа не са, за да съобщават точно партитата. За тях си има една интернет страничка и готово. Друга им е идеята, но по Алма Матер има предимто музика и му се губи смисъла.

@radiator - втория абзац много ми хареса :D
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Юни 2008, 17:32

Чакайте, че се сетих нещо.. четох преди седмици изявление на някаква крава, заместник ректор на СУ, интервю по повод матурите и защо в СУ за много малко учебни програми ги признават като изпит. И!!!! Въпросната извънредно тъпа, вероятно храненица на соц. режима другарка, която хабер си няма от модерно образование, отговаря нещо от сорта: "Ами вижте сега, тя матурата показва ИЗХОДЯЩОТО ниво на кандидата, а приемният изпит - ВХОДЯЩОТО!!!
:o :o :o :o :o

Питам аз, ква е, скъпа другарко дето аз те храня с моите данъци да говориш глупости, разликата между ИЗХОДЯЩОТО и ВХОДЯЩОТО ниво на кандидата, като те са в един и същ времеви отрязък и в тези дни разлика, кандидатите не ходят на училище, защото са завършили??? Може би 2-3 бутилки алкохол???

Еба си корумпетата тъпи, видно си подхранват порочната система за ходене на курсчета, пробни изпитчета и т.н., и медиите им публикуват пълните глупости и ръкопляскат.
Не се намери един журналист да я попита, как така изходно и входно ниво, като уж знанията са все от средното училище... и материалът е един и същ и аджеба, защо учениците да полагат 2 изпита, ако материалът се припокрива... и двата изпита са през 2-3 седмици.... Айде, ако е професионално училище и се изисква държавен изпит - ОК, макар че в нормалния свят оценка над определено ниво от такъв изпит също се признава.

Е тва е, другари нашето образование... а вие говорите за учебно или студентско ФМ радио... О Боже!!!

Те си живеят в ерата преди 89-та... Висшето образование се нуждае от две нулеви години, "академичните"!! среди да минат те на изпит, доколко са адекватни да подготвят децата, да се въведе нова система за прием и следващо оценяване работата на студентите...
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 03 Юни 2008, 15:27

Е, ние с тебе и колегите може да не правим разлика между входящо и изходящо ниво, ама наште сънародници в по-голямата си част дали правят!? И ако не правят от срама си мълчат и кимват умно (тъпо), че са разбрали целия тоя смисъл.
А за изпитчето на академичните пичове, и то няма да стане. Не за друго, ми щото кой ще ги оценява!? Те помежду си. Така, че нищо няма да излезе, както и не излезе от разните му там реформи в университетите, дето трябваше да се проведат. Трябва, ама тая реформа означава разните му там хрантутници, дето им се учат предметите за да губят на хората времето 2 години (и са ми съсипят дипломата :) ) да се самоуволнят едн вид. Познай кога това ще стане!
Пък за университетското радио... айде, да се събудим. ;) То, в България функциониращо като хората комерсиално радио едва ли може да се намери, какво остава за обществено и то със ясно изразена насоченост към групата на студентите. Кофти, но е факт!
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 03 Юни 2008, 22:25

Хората трябва да гледат позитивно на нещата, защото ако всеки си казва "То комерсиално радио няма като хората" никога нищо няма да се направи и ще тъпчем на едно и също място.
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 03 Юни 2008, 22:32

Напротив, аз смятам, че повечето комерсиални радиа са "като хората", просто българинът не ги харесва или поне така говори, защото за него комерсиално е мръсна дума. Всички работим и искаме повече пари, но смятаме, че другите трябва да правят нещата без печалба. На думи сме за капитализъм, но всъщност ни се иска комунизъм. Страдаме от яка балканизация, антицивилизация и варваризация и затова Азис пълни стадиони; Металика идват на системи и пълнят стадиони; Кайли и 50 Cent не могат да напълнят заедно един стадион.
Просто главите ни са объркани и скоро няма да се отърсим от хаоса в тях и затова именно тъпчем на едно място.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 03 Юни 2008, 23:54

О, да! :-)

Колко си прав...
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 04 Юни 2008, 19:32

Adv написа:Напротив, аз смятам, че повечето комерсиални радиа са "като хората", просто българинът не ги харесва или поне така говори, защото за него комерсиално е мръсна дума. Всички работим и искаме повече пари, но смятаме, че другите трябва да правят нещата без печалба. На думи сме за капитализъм, но всъщност ни се иска комунизъм. Страдаме от яка балканизация, антицивилизация и варваризация и затова Азис пълни стадиони; Металика идват на системи и пълнят стадиони; Кайли и 50 Cent не могат да напълнят заедно един стадион.
Просто главите ни са объркани и скоро няма да се отърсим от хаоса в тях и затова именно тъпчем на едно място.

Що бе, човек! Виж как чинно се кефим на западнния модел. Също толкова чинно, както някога на съветския. На запад педерастията... кеф ти! Голяма работа някой да е педал, че и става известен! Риалитата са масови от всякъде. Ся, че не са дошли мегазвезди, или ако се изгабоса някоя да дойде и не събере и половината от това, дето се очаква като зрители... ми толкова пари имаме - толкова сме дали. Извинявай, ама колко могат да си позволят да се набузят с 50-60 лева за билет!? Ами... не са толкова много! :-\ Какво да се прави - за по-малко качествени звезди не им се прави концерт и е нормално. Сигурно в Западна Европа цените са 2-3 пъти по-високи и то в евро. Е, да, ама ние сме най-бедната държава е ЕС. Очаква се тук нещата да са по-друго яче. И са! Така е! Ама това, че го караме по съветски модел, не ми се струва много вярно. Еле, едно време по радиата е имало разни научно-образователни предавания, сега... лапетата незнаят, че гисметата им работят с електричество. Знаят само, че им е паднала батерията, пък какво ли остава за това как функционира това, по което приказват. :D Ама такива ми ти работи!
Колкото до "без парите" не е въпрос едно нещо да е безплатно, а хората да плащат за него индиректно. Чрез реклами. Или пък да се сложи една прилична такса от сорта на 10-20 стотинки за слушане/гледане на нещо. Или за теглене на MP3-ка. Ама... как така - 10-20 стотинки! Че това струва 2-3 лева! Я да му праснем 5. И после какво - събират пари от 1000 колкото от 1 000 000, само дето останалите 999 000 пиратстват и правят шашми. ;) Кой крив-кой прав!?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 04 Юни 2008, 23:03

Ицо, изглеждаш умен пич, майка му стара.
Що пишеш понякога такива работи??? Точно постингът ти потвърждава това, което АДВ каза...

Едно ще ти кажа във връзка с последния ти абзац! Българинът и 20 стинки да е - НЕ ПЛАЩА!!! Той е такъв. Работя по проекти в тая област - няма оправия. И за 1 цент да му го дадеш - той ще търси безплатното!
И за концертите ще ти кажа нещо, в нормалния свят ходенето на концерт, на кафе и т.н. е СОЦИАЛНО занимание! То не се прави всеки ден и хората ПЛАЩАТ за това. На българинът не му е проблемът, че е скъпо, а че не разбира за какво е цялото начинание!
Дават се 3 бона за някакъв глупав абитуриентски бал! Нещо, което не можех да обясня преди време на едни немци, те не разбираха защо е тоя кич... Та, може 3 бона за 1 вечер, в която се напиваш като свиня, а не може 60 лв за билет за концерт??? Ааайде бе??? Може студентите да ми висят по кръчмите ВСЯКА вечер.. средно го сметни по 5 лв на вечер за мизерно заведение. тва са ти 35 лв на седмица? И няма 60 лв за билет??? Айде моля ти се бе!!!
Стига с тия глупости български за "немотията", ебах ти немотията - мухаме луканки, караме голфовете, дето са стари като света и лапат като волги, имаме нокиите за 800 кинта, ама няма пари за концерт... ае стига бе.
Захар
Нов
Нов

Мнениеот Захар » 06 Юни 2008, 07:48

Радиаторе, и ти ми се виждаш умен пич, най-малкото си доста осведомен! Съвсем приятелски и добронамерено се обръщам към теб, да прецизираш квалификациите на тема българи! Обобщенията ти, дори когато са верни, са валидни за цял свят в определен етап от развитието му... Темата е специализирана, но ако те вълнува ти препоръчвам трите тома на Иван Хаджийски за народопсихологията!
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 06 Юни 2008, 11:14

Здравей,

И други хора сме чували за Иван Хаджийски и за бита и душевността на народа, дет се вика :-)
Има и доста трудове изписани за източните народи като цяло, както и за балкантсите такива. Няма да ти цитирам автори, предполагам си чел, щом пишеш на такава тема.
Относно развитието - мда, много много верно. Странно ми е, че развитието ни... някак си..

Твърдо заставам зад абсолютно всичко, което съм написал. Напълно съм съгласен, че каквито хора има тук, такива има абсолютно навсякъде по света, въпросът е в народопсихология, дребни съотношения, наличие или липса на граждансто общество, семейство, възпитание, религия, ако щеш и т.н. Доста отклики намирам, да ти кажа...
Всеки народ си има кусурите. Ако отворим една тема, може всеки да напише своите впечатления за какви ли не - българи, британци, французи, китайци...
Не намирам за адекватно, обаче, нашето българско извинение да бъде в стил "бе то и в Съюза е така". Мен ме интересува нашата паничка и защо тя е смърдяща и неприятна, и какво можем да направим за да не бъде така. По никакъв начин не ме успокоява фактът, че някога, някъде някой е минал по този път, естествено че е минал. ПРоблемът е, че "втората по интелигентност нация" (хахаха), най-"гостоприемният народ" и пр. е тръгнал за места, от къдено други с байрак се връщат.
Другите панички си имат техни обитатели, нека те си ги гледат. За мен това е правилното.

Респект!
Захар
Нов
Нов

Мнениеот Захар » 06 Юни 2008, 20:26

Радиаторе, не се заяждам, защото е вредно за всички ни.
Няма лошо, че си чувал, ама е добре и да го прочетеш Иван Хаджийски, уверявам те - после ще го препрочиташ. Поне за БЪЛГАРИЯ е номер 1. Според мен по-позитивно излъчване е от повече полза. А и обобщения на нация по принцип си е голяма лъжица, поне за мен.
Лично аз внимавам зад какво заставам твърдо, а уверявам те, не ми липсва самочувствие. Манипулацийте са големи и е необходимо много четене и мъдри наставници и съветници, за да си що годе ориентиран! И пак в един момент разбираш, че има още мнооого!
Наистина си добър и за това си правя труда - това може би е най-дългия текст, който съм писал!
Трудно се респектирам, но определено научавам новини от теб :)

Назад към