Незаконо излъчване на радио Веселина

Какво прави (и не прави) администрацията?
Аватар
vangeorge
Нов
Нов

Незаконо излъчване на радио Веселина

Мнениеот vangeorge » 28 Яну 2009, 21:21

От началото на миналата година в Златоград се излъчва незаконно радио Веселина на 107.5 - честотата от Кърджали. Предавателя със сигурност е в града, защото радиото на тази честота може да се хване единствено когато си на наяколко километра от Кърджали. Излезнеш ли от Златоград сигнала се губи. И когато някой водещ говори, се чува странен шум. Това означава че 100 % незаконния предавател е в града!!! Направете нещо :Clap :Bounce :D
Аватар
747
500+
500+

Re: Незаконо излъчване на радио Веселина

Мнениеот 747 » 28 Яну 2009, 22:12

1. освен да текнат едни безсмислени дискусии - друго не виждам какво ТУК може да се направи;
2. предавателят на "Веселина" в Кърджали си е достатъчно силен, че да покрива до Златоград - нищо противоестествено няма в това, както и в това, че на изхода на града ти се губи - може да пада "сянка"...
3. това, че се чува шум, докато някой говори, значи само, че не е добре настроен самият предавател или, че е далечко - радиовълните пренасят по-добре музика, отколкото говор
Аватар
vangeorge
Нов
Нов

Мнениеот vangeorge » 28 Яну 2009, 22:22

ооох колко си смешеееен :D от къде на къде точно па от началото на миналата година изведнъж да почне да се приема веселина от кърджали при положение, че на предавателя там не му е правено никакво увеличение на мощността или каквото и да е било, пък в кърджали тоя въпросен гаден шум при говор не се чува... там се приема чисто... ама как да ти обясня като ти лично не можеш да се увериш в тва нещо. излъчва си некой фен или айде на не казвам кой, 100% нелегално, ама никой до сега не се сети да нашише някаква тема някъде, а аз съм си много долен човек и тия работи много ме дразнят, за тва реших да пусна тука темичка.... :Devil
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 28 Яну 2009, 23:42

Смешния тук май си ти.Какво искаш да направим в този форум? Щом си толкова загрижен пиши едно писмо до КРС да направят нещо, а не да определяш хората пишещи във форума.
Аватар
vangeorge
Нов
Нов

Мнениеот vangeorge » 29 Яну 2009, 00:20

хахаха много се забавлявам с вас наистина... искате ли да знаете наистина ВИЕ от форума какво да направите....? :-\ амииииии..... да идете до златоград и да откриете сградата от където се излъчва ЧАЛГАТА и не я ВЗРИВИТЕ :Happy ПРИмерно......... :Icecream :Happy
Аватар
РТБ
Нов
Нов

Мнениеот РТБ » 29 Яну 2009, 10:38

Нуждаеш се спешно от специализирана психиатрична помощ.
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 29 Яну 2009, 13:18

:Rolf :Rolf :Rolf
Няма лесно!
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 29 Яну 2009, 13:43

Абе, vangeorge, ти как реши, че нищо не е правено на предавателя? Една лека промяна в антенната система, едно вдигане на пилота, малко игра с девиацийка, това-онова и могат да се постигнат много неща без да пипаш копчето на мощността. Отделно, това което 747 каза е абсолютно верно. Да не говорим, че не наблюдават такива явления като леки промени на зоната на обслужване. Това може да се получи като следствие пускане на други предаватели някъде на съседни честоти и и т.н. Ефирът не е отлкова прост, колкото ти си мислиш.

А точно при говор може да започне да ти "пръщи", когато нивото на напрегнатост е слабо, но сега и да ти обясня защо става така, убеден съм че няма да ме рабзереш. Така както го описваш, говорим точно да проникване на сигнал от предавателя в Кърджали.

Ако е пиратско излъчване - има си органи, те ще го засекат рано или късно. А пък ако теб те дразни въпросното радио - никой не те кара да го слушаш.
Аватар
vangeorge
Нов
Нов

Мнениеот vangeorge » 30 Яну 2009, 19:53

РТБ написа:Нуждаеш се спешно от специализирана психиатрична помощ.

и ти ли ще ми я осигуриш
Аватар
РТБ
Нов
Нов

Мнениеот РТБ » 31 Яну 2009, 18:38

Нямам нищо против.
Аватар
vangeorge
Нов
Нов

Мнениеот vangeorge » 31 Яну 2009, 21:41

Добре тогава. Кажи ми в коя лудница ще ме лекуваш, за да дойда, ама побързай щото мога напълно да превъртя и да не мога да си хвана автобуса... :Icecream
programing122
500+
500+

Мнениеот programing122 » 28 Сеп 2010, 22:01

Сигнализирай Комисията за регулиране на съобщенията от тук, и те ще се заемат, ако все още е актуален проблема със незеконното излъчване!
Аватар
elektrik
500+
500+

Мнениеот elektrik » 18 Дек 2010, 13:16

а аз съм си много долен човек и тия работи много ме дразнят, за тва реших да пусна тука темичка....

тук няма място за долни хора или може би недорасли....
Raduci Radio - Добрите стари хитове!!!
Аватар
veniotr
100+
100+

Мнениеот veniotr » 28 Мар 2012, 21:58

radiator написа:Абе, vangeorge, ти как реши, че нищо не е правено на предавателя? Една лека промяна в антенната система, едно вдигане на пилота, малко игра с девиацийка, това-онова и могат да се постигнат много неща без да пипаш копчето на мощността. Отделно, това което 747 каза е абсолютно верно. Да не говорим, че не наблюдават такива явления като леки промени на зоната на обслужване. Това може да се получи като следствие пускане на други предаватели някъде на съседни честоти и и т.н. Ефирът не е отлкова прост, колкото ти си мислиш.

А точно при говор може да започне да ти "пръщи", когато нивото на напрегнатост е слабо, но сега и да ти обясня защо става така, убеден съм че няма да ме рабзереш. Така както го описваш, говорим точно да проникване на сигнал от предавателя в Кърджали.

Ако е пиратско излъчване - има си органи, те ще го засекат рано или късно. А пък ако теб те дразни въпросното радио - никой не те кара да го слушаш.

radiator е прав има едно пернишко радио Кракра се казва то се лови по хубаво в София и всичко се дължи на антената
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 11 Ное 2012, 13:58

Преди много години имаше подобен слчай но с ТВ излъчване в соц времената. ТВ ретранслатор поставен до паметника на връх Шипка и излъчващ само БТ имаше страничен ефект да усилва сигнала на тогавашната румънска соц телевизия и казанлъчани приемаха с почуда качествен сигнал от Румъния.

Назад към