Ченгетата в медиите (ПРИНАДЛЕЖНОСТ НА ГРАЖДАНИ КЪМ ДС)

Какво прави (и не прави) администрацията?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Re: Ченгетата в медиите (ПРИНАДЛЕЖНОСТ НА ГРАЖДАНИ КЪМ ДС)

Мнениеот radiator » 30 Авг 2009, 15:40

Ами не, не съм даскал... нещо не схващам с негатив ли използваш тази дума? Факт е, че използването на глаголи с "вувам" показва остарял език. Искам да ти обърна внимание, че тази форма отпадна окончателно от български език. Няма връзка с дасталството това. Връзката е съвсем по друга линия - не може да коментираме медии, а да пишем неправилно... въпреки, че хората в самите медии са неграмотни... може би си прав.

Относно доностниците - кой е казал да ги оставим. Въпросът е, че специално за Томата то си е било ясно винаги, а и като доносник той е бил доста неефективен. В момента има толкова опасни хора на много много по-важни позиции в държавата, но никой не пита за тях. Най-голямата част от българските избиратели дори гласуваха за тях.
Затова сложих копанчето за операцията по неутрализиране на Скитник, да видя дали си чел за опасните доносници и агенти, и за това реално какви ужасии са правени.
ДС е огромен проблем, но не опира до Томата. Знаеш ли, че в момента например изпълнителни директори на няколко големи телевизии да си ДС-та? Ама никъде не го прочетохме...
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 30 Авг 2009, 19:54

.
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 26 пъти
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 02 Сеп 2009, 10:21

Не гледам да грешки, всеки допуска грешки. Има пропуски, обаче, които могат да покажат липса на едни или други познания, а както отбелязах, това е медиен форум и не върви някак си да дискутираме медии, а да сме ... сещаш се... да не бъда обвинен в нетактичност.
Относно "капанчетата" - както Бубич не един път е казвал, това е много много дълбока тема и не е редно да се дискутира от обща култура. Пример: да не знаеш кой е Скитник и да дискутираш ДС е все едно да не знаеш разликата между Съвета на Европа и Европейския парламент, но иначе да ви мноого голям експерт по европейските работи. Това имах предвид.
Нямам нищо против никого, за да имам да "казвам" нещо. Няма висша инстанция във форум. Ако изобщо може да се говори за "висша инстанция", това е редно да бъде някой по-информиран и по-навътре. Моите огромни уважения са към Адв, Юнак, Бубич, Лупус и други колеги, които винаги са много подготвени по темите. Това прави дискусиите много много интересни и полезни. Понякога вмятам, защото изпадаме в изключителни празнодумковщини, базирани на обща култура, което си е чиста проба губене на време и въвеждане в заблуждение на останалите.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 02 Сеп 2009, 12:57

.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 02 Сеп 2009, 15:44

Аз нищо не определям, ученико непокорни. Това, че не знаеш правилната форма и на мен ми е направило впечатление, а използваш архаична, не означава че определям кой какво знае. В случая, аз като участник в тази дискусия се чувствам некомфортно да дискутирам с опонент, който пише неправилно. И е мое право да изложа това си мнение. Давам пример с хора, с които не се поучаваме, а водим дискусия. Но за да водиш дискусия, нали знаеш - трябват поне двама.
Защо те докачих за "вувам"? Ами много просто: не смятам, че ти си човекът, който да кажи кое придавани как дъ води Тумата... някак си не ти ли се вижда смешну да пишиш как някой прави придавъни, а ти да "агентствуваш". Баба ми казваше - "присмял се хърбел на щърбел". Когато опонираш, ако нямаш принос, поне покажи познание, аналогично или по-високо ниво, за да тежи критиката ти.
Да, мижитурка е, нискокласен доносник е, но разбира от музика и прави добри предавания... или по-точно - правеше. Лично се познавам с него и ми е крайно неприятно, като негов познат, разни хора да се изказват неподготвени. А и едно време беше друго. Бяха други стандартите в радиото, езикът беше архаичен, звучеше по друг начин. Сега Томата не е актуален, но преди години имаше находки. Ясно е, че не е попаднал случайно, ясно е кое и как... но въпреки всичко, за времето си в радиото е постигнал нещо. И когато го критикуваш, поне го прави на правилен български език.
А за капанчетата - отново казвам - твое право е да се включваш с каквото и да било мнение, по която и да било тема. Живеем в свободна страна. Не трябва, обаче, да се сърдиш, когато някой те контрира на базата на твоята незапознатост с даден казус.

Казано на прост език - прочети първо всички постинги на Бубич за ДС в този форум, ако не ти се чете извън него. Разучи някои неща и тогава дай да спорим и да дискутираме.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 02 Сеп 2009, 17:31

.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 07 Сеп 2009, 10:36

И отново те приканвам да си провериш източниците, съвсем любезно. Не ти знам речникът от коя година е (не отпечатването, а изданието). В момента в БАН се подготвя нов речник.
Ти за моята обща култура не се притеснявай. Опресни си българския. За още една (доста тъпа сама по себе си) промяна мога да те светна (изписването на числата), но ще изпаднем в още по-голям спор.
Предлагам ти да спрем с тези глупости и всеки да си премахне офтопика. А междувременно, когато намериш филолог, който чете всички новости в езика (включително от последните 8 години) - дай да си говорим с лични.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 07 Май 2010, 12:57

.
Последна промяна 2 на GIF, променена общо 26 пъти
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Към колегите - радиоспециалисти

Мнениеот Lupus » 07 Май 2010, 14:34

Честит празник колеги! Здраве, късмет и напред към цифровизацията! :)
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Re: Към колегите - радиоспециалисти

Мнениеот Playbob » 07 Май 2010, 15:34

Lupus написа:Честит празник колеги! Здраве, късмет и напред към цифровизацията! :)

Честит празник и от мен. Успехи и здраве на всички.

Възползвам се от случая, да честитя половин вековния юбилей на ПГАВТ "А. С. Попов" - София. Честит празник на всички преподаватели и бивши съученици :)

:) :Drunk :)
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:

Назад към