Изненадите в Пазарджик!

Какво прави (и не прави) администрацията?
anna maria
Нов
Нов

Re: Изненадите в Пазарджик!

Мнениеот anna maria » 27 Ное 2009, 21:40

Откъде тръгнахте къде стигнахте.Злобата изпълва ли ви с радост?Каква е вашта полза, че Пазарджик остава без местни радиа? И какво против имената им имате? Сигурно до обяд мразите целия свят, следобед всички радиа
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 27 Ное 2009, 22:30

Какво значи местни радиа, още един пък искам да попитам?
Фокус е изцяло местна станция - в него работят пазарджишки журналисти (ако в Пазарджик изобщо има такива), студиото се намира в Пазарджик и темите в ефира им са само от региона. Какъв е точно проблемът?
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 28 Ное 2009, 00:51

темите в ефира им са само от региона

Това не е ли ограничено от 10 до 17 ч. ("Денят на Фокус", регионален информационен блок) и то без събота и неделя? (поне така излиза, гледайки програмата им на http://www.focus-radio.net/?action=program&id=10)
Няма ли и емисии новини от София на всеки половин час, включително по време на регионалния блок?

Не съм слушал това радио, съдя само по публикуваното в сайта им и затова питам. Знам повече за Дарик - то и там са изцяло местни станции, в тях работят местни журналисти и темите в ефира им... ;D
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 28 Ное 2009, 16:49

Фокус си се усеща като абсолютна локалка навсякъде... ако щеш дори по ужасните новинарки, които сричат с местен акцент или с "акцант", четейки "новинате"...
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 28 Ное 2009, 18:52

ъъъъ май вече няма регионални новини по Фокус ,днес в 8 и 30 сутрнита нямаше емисия , вървеше си програмата от София !
Аватар
Reni_Koleva
Нов
Нов

Мнениеот Reni_Koleva » 28 Ное 2009, 19:18

И какво толкова се случва в малките градчета на България, че плачете за 16 местни станции, в които локалната "журналистическа гилдия" да се изявява?! Като сте толкова ЗА местните и ПРОТИВ националните, да ви попитам: Защо пиете Кока Кола, а не си купувате от МЕСТНИЯ гараж подобна на цвят напитка, ей така за да подкрепите човечеца, който е решил да прави бизнес..., все пак е "произведено у наше село", местно е?!
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 28 Ное 2009, 19:34

Reni_Koleva написа:И какво толкова се случва в малките градчета на България, че плачете за 16 местни станции, в които локалната "журналистическа гилдия" да се изявява?! Като сте толкова ЗА местните и ПРОТИВ националните, да ви попитам: Защо пиете Кока Кола, а не си купувате от МЕСТНИЯ гараж подобна на цвят напитка, ей така за да подкрепите човечеца, който е решил да прави бизнес..., все пак е "произведено у наше село", местно е?!

К'во плюем по шопските радиа ли!? Ми на практика има 2-3 радиоформата и всичко циркулира около тях. Барабар с простотията на теми, тройки, мройки и прочие. До там докарват хората, че по-скоро ю в Трутракан ще знаят на кой милиметър по Цариградско има дупки, отколкото нещо полезно за себе си да научат. Това нормално ли е!? Отговорът е- не! Защото ми се натрапва информация, която въобще не ме вълнува. Писна ми да ме занимават със софийските проблеми, да ми насаждат софийски лайфстайл и прочие. Може да е селянийка в провинцията, но и тя си има облик. И това, че основната част от българите са в столицата не дава право на тъпите радиоточки да ми мелят шопските си работи. Не мога да разбера, като куцо и сакато е в столицата, като няма файда да се правят регионални студиа, защото видиш ли, в един кой си град нямало достатъчно хора, за какъв трибуквеник пък перват предавател!? Няма логика!

P.S. Б*си тъпите медии имаме! Вече и спортни новини не гледам по телевизията, че по разните му там пишман национални само Левски, ЦСКА, Славия и прочие ми ломотят (при все, че съм умерен привърженик на един от тези трите). Напаво им завиждам на пловдивлии, че си имат радио Пловдив (телевизията им не я знам). На България им трябват регионални медии, дори и да не са конкретно за всеки град, поне на ниво област да са. Заради това тъпо пренебрегване на провинцията на всякакво ниво, сега хубавата столица е пълна с какви ли не.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 28 Ное 2009, 20:04

Ицо, едно въпросче? Къде ги чу "шопските" медии? Ако визираш софийските, нека ти обърна внимание, че София не се намира в шоплука.

И пак ще те питам, защото и преди съм го правил. Ти готов ли си да извадиш от джоба си 10 000 издръжка на месец, за да имате "локално" радио"?! Никой нормален човек няма да го направи, затова и локалните медии са толкова идиотски. Затова и няма да ги има скоро.
Аватар
Reni_Koleva
Нов
Нов

Мнениеот Reni_Koleva » 28 Ное 2009, 20:21

ico_pol написа: Не мога да разбера, като куцо и сакато е в столицата, като няма файда да се правят регионални студиа, защото видиш ли, в един кой си град нямало достатъчно хора, за какъв трибуквеник пък перват предавател!? Няма логика!

Има логика, но закърнелите провинциални мозъци не могат да я разберат :Happy
Аватар
the_heaven
500+
500+

Мнениеот the_heaven » 28 Ное 2009, 20:37

Reni_Koleva написа:И какво толкова се случва в малките градчета на България, че плачете за 16 местни станции, в които локалната "журналистическа гилдия" да се изявява?! Като сте толкова ЗА местните и ПРОТИВ националните, да ви попитам: Защо пиете Кока Кола, а не си купувате от МЕСТНИЯ гараж подобна на цвят напитка, ей така за да подкрепите човечеца, който е решил да прави бизнес..., все пак е "произведено у наше село", местно е?!

Да бе, и аз се чудя защо софийските радиа толкова усилено напират да разширят "пенетрацията" си в тези "малки градчета". Що ли? Не могат ли да си излъчват само в София? :Happy
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Мнениеот HotMusicFan » 28 Ное 2009, 21:42

Reni_Koleva написа:
ico_pol написа: Не мога да разбера, като куцо и сакато е в столицата, като няма файда да се правят регионални студиа, защото видиш ли, в един кой си град нямало достатъчно хора, за какъв трибуквеник пък перват предавател!? Няма логика!

Има логика, но закърнелите провинциални мозъци не могат да я разберат :Happy

Има.И тя се казва реклама.Благодарение на която се крепят...въпроса е че приходите от нея отиват (освен за печалба) за (в доста случаи некачествена) продукция,която не удовлетворява очакванията на аудиторията в провинцията.Колкото до мозъците-всеки да се грижи първо за своя собствен.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 28 Ное 2009, 23:31

Работи модел за концентрация на пазара, създават се бариери (чрез условия по конкурсите напр.) зя местните станции или пред навлизането на нови участници. Темата всъщност е за това, за или против концентрацията.
Аз определено съм за, но с уговорката да не се стига до свръхконцентрация.

За парите... не съм сигурен напр. Сити или Радио 1 или който и да е от спечелилите конкурса, колко пари е изкарал от пазарджишки фирми през изминал период. Все ми се струва, че организаторите са съпоставяли нещата нечестно, с цел да спечели не-пазарджиклия. Конкурсът на КРС за телевизиите бе предрешен чрез такива именно условия.

Необходимостта от поне един местен играч има и технически характер - излъчване на реклами в местен ефир и на подходяща "местна" цена. Угрижен съм за локални бизнеси, на които ще се предлага да се чуват и в други градове.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 29 Ное 2009, 18:11

.
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 3 пъти
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 07 Дек 2009, 08:10

Сега разгледах сайта малко по подробно . Хубаво де на 104.8 ще е Про , а на 104.9 предстои да тръгне Дарик от Братия ??? Някой пак не си е направи сметките както трябва !
Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 07 Дек 2009, 08:17

Те СЕМ и КПС свършили ли са някога като хората конкурс със свободни честоти
104.8 Пазарджик със 104.9 Братия :-[ това е най-малоумното нещо случвало се в България :o
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 07 Дек 2009, 09:06

а, досега имаше няколко такива само за този регион, като честотата, дето дадоха-не дадоха на "Радио Пловдив" от Братия, която беше същата, като на "Катра" от Сахат тепе, и честотата на "Хоризонт" от Сахата (88.1) и "Дарик" за Асеновград (88.0), че даже и честотата на "Ботев" от Копривките и "БГ Радио" за Ямбол... всъщност, при добро настройване проблем не би трябвало да се случи, понеже лицензиите на частните не-национални радиостанции (ако е такъв случаят, де) са само за конкретните населени места... само дето ще има една зона, в която яко ще се "бият" двата предавателя... :D
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 16 Май 2010, 19:45

Едни приятели от Пазарджик ми казаха,че регионалните радиа още вървят,явно няма да ги спират !

87.7 Алматея RDS:ALMATEA
89.5 Деж ФМ RDS:DEZH FM
95.9 Focus RDS:FOCUS
99.7 Радио Пазарджик RDS:RADIO PZ

И Пловдивските радиа се чували перфектно от Белащица,от Джендем и Сахат са в по голямата част на града стабилни.

Според мен всички Пазарджишки радиа трябва да са на РПЦ "ВЕЦ Алеко" с 500 W и ще покриват много голяма територия !! :Clap :Clap
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 17 Май 2010, 12:31

.
Последна промяна 1 на GIF, променена общо 26 пъти
Аватар
Future_Generation
500+
500+

Мнениеот Future_Generation » 18 Май 2010, 13:37

ГИФ може да са простотиии ама е факт,че в което и да такси да се качиш се слуша Алматеа,а в всяка кръчма Деж :D :D :D :D :D :D
Оставете УЛТРА,спасете БЪЛГАРСКОТО!!! :)
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 19 Май 2010, 10:08

Само дето Алматеята няма РДС... :D :D
А Деж и Радио Пазарджик са със звук по-ужасен и от този на Сити ,особено РП.
П.П. Все по-често се чува Веселина от коли ,таксита и кафета ..

Назад към