Права

Predavatel.com / Predavatel.eu
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Права

Мнениеот predavatel » 16 Ное 2006, 17:49

:D :P: :D Нещо да не се уплаши?
ico_pol
1000+
1000+

Права

Мнениеот ico_pol » 16 Ное 2006, 20:16

Да ме прощава господин госта, но като сайт за радиоразпръскването в България http://www.predavatel.com е номер едно! Преди време бях гледал конкурентния сайт... Е, ми не ми хареса! Първото нещо, което ми направи впечатление бе, че нямаше тогава карта на предавателите. Пък и навигацията му беше ужасна. Все едно аз съм седнал да го правя, пък...честно да си кажа, ако имам нужните умения мисля, че бих направил по-приятна за окото страница. Освен това тоя сайт не е само за радиата и телевизиите. Той обхваща и информация за радиоразпръскването като цяло - честотни таблици на телевизиите, на УКВ обхватите и т.н. техническа информация. Пълно, изчерпателно и същевременно изчистено от тежки тежки технически термини, които биха отказали незапознат човек.
Едва ли този сайт е само в моите очи голям. На който му трябва информация за българските ефирни, пък и не само, медии, тук би я намерил лесно, удобно, достъпно, без да се кьори в линкове, написани с кегел 10, един до друг.
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 16 Ное 2006, 20:47

Тук никой не отрича никакви качества - дизайнерски, съдържателни и т.н., тук става въпрос за права да си копираш статийки, които "са ти грабнали окото" ей така във форума си, пък било то с линк или без. Има ли смисъл да се обяснявам, като самите сайтове на печатни медии дават точно разяснение по въпроса?
Аватар
borosport
1000+
1000+

Права

Мнениеот borosport » 16 Ное 2006, 22:23

Пак до обесня за "госта", че да му стане ясно.Не знам дали си наясно със Закона за авторското право, че да обесняваш наляво и надясно кое е незаконно и кое не.Покажи ми текста от закона по който цитатите са в нарушение на разпоредбите му.
След това свободни съчинения и интерпретации пишеш ти.Не се оправдавай, че си искал всичко да било законно тъй като незаконно нещо тук няма.Ясно е, че завиждаш и се заяждаш.
Обвиняваш някой в плагиатство.Ами кажи кое от къде е изплагиатствано.Въздухарски обвинения без покритие не минават.Това, че си "гост" не значи, че можеш да се скриеш, надявам се сещаш се защо.Ако не ще ти открехна някои нещо за интернет и ip адресите с удоволствие.
За да обвиниш някой, че краде чужди статии е хубаво да го докажеш.
В сайта на Предавател когато се ползва чужд източник винаги се упоменава той така че тук няма нищо нередно.
И накрая още нещо.Сигурен съм, че то е причината за пръкването ти във форума.Това е третото място, което сайта спечели.Сигурен съм, че се пукаш от завист и затова се чудиш как да дискредитираш сайта.
Но това няма да стане.
Изображение
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 16 Ное 2006, 23:00

На, чети: http://capital.bg/st.php?page=faqcap#a11 - такъв банер нямаше, докато не беше сигнализирано на изненадания екип;

или:
"Авторски права (c) 1999 - 2004 на ''Монитор'' ООД. Всички права запазени.
Репродукцията на целите или части от текста или изображенията без изрично писмено разрешение от
''Монитор'' ООД е забранена. " - подобни надписи красят всеки един официален сайт.

Можете да попитате който и да е редакционен екип, има ли разрешение този сайт (предавател)... ако ви стиска, направете го, аз за да пиша, вече съм го направил. :wink:
Даже и едно нарушение да е имало, а това не е така, пак съм в правото си да направя коментарите, които направих и ще правя тепърва.
Zen
1000+
1000+

Права

Мнениеот Zen » 17 Ное 2006, 02:44

Батка Алекс, мисля, че в желанието си да бъдеш идиот (което го можеш много качествено) просто издребняваш. Обещавам ти ако някога работя във вестник да ти цъфна името на първо място по простотия, защото истински го заслужаваш :)
Поздрави!
П.С. В този форум пишем предимно хора, които стоим зад каузата на Мишо и просто не си желан. Това е!
П.С.2. Няма да говоря за информацията на твоя сайт и отношението ти във форума ти към Мастърбой и други потребители. За радост моя просто там никога не бих писал, ако щеш сметка по банката да ми преписваш.
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 17 Ное 2006, 07:55

Ех, Сашо, много си тъп, мойто момче. Разбирам, че статистиката не ти харесва, обаче ти замислял ли си се за причините да е такава? Ето ги - ти си ги представил отлично в тази тема. По-голяма антиреклама от злобните ти плюнки няма как да си направиш. Ето, аз например влизах и в 2-та сайта, обаче сега се отвратих окончателно и смятам да бойкотирам другия.
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 17 Ное 2006, 11:56

Тук много гости се навъдиха, пък на всичкото отгоре някои имат наглостта да се обръщат към другите по име, а да остават анонимни.. ето това за мен е истинска "идиотщина". :P: Иначе нормално - когато си необорим разговорът да премине в лични нападки. Може и да сте прави за всичко, на мен просто ми се желае да не се нарушават авторските права, като същевременно се действа "нелоялно" спрямо конкуренциятна - нека всичките успехи или неуспехи са в резултата на личен труд - това е моята идея.
Аватар
Du4e
Нов
Нов

Права

Мнениеот Du4e » 17 Ное 2006, 12:31

12. Мога ли да използвам текстове от Capital.bg на моя сайт?

Разрешаваме на други сайтове да пре-публикуват колкото искат материали от вестника, ако ползват първите 500 знака (описанието), които можете да вземате автоматично чрез RSS, като за целия текст препращате читателите на Capital.bg.

дано да не е кражба и това, но тук пише ДРУГИ сайтове, а ако си го препиша от весника и кажа от къде съм взел инфорнацията си е просто цитат нали или пространството между ушите ти е заето от вакум и неможеш да разбереш за какво става на въпрос
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 17 Ное 2006, 12:35

Хахахаха... наистина ме развесели. :D
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Права

Мнениеот predavatel » 17 Ное 2006, 14:04

Сашо, ама ти хем обвиняваш анонимно, хем наричаш тук с "наглост" и "идиотщина" :( Откъде накъде заявяваш, че моят труд бил на нечий чужд гръб? На какво основание имаш претенции, след като те е срам да си кажеш името! :mad:
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 17 Ное 2006, 14:15

Първо, пак да подчертая, че се обърка - не съм "Сашо", а "Гост" - пише си го. Второ, нарекох наглост обръщението по име (?!) към мен от другия гост - това за мен е "наглост". А относно "Откъде накъде заявяваш, че моят труд бил на нечий чужд гръб?" - не съм заявявал точно това, но имам твърдения, да, защото преди да ги твърдя съм попитал където трябва - и ти много добре го знаеш, защото как така "изведнъж" все пак ти поискаха да им сложиш банер... :P: :lud:
А ти продължавай да си "публикуваш", аз ще продължавам да си питам. :wink: ... пък както казах по-рано - дано мястото за банер рекламка ти стигне.. и дано всички се задоволяват с това. :wink:
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Права

Мнениеот predavatel » 17 Ное 2006, 15:11

И в заключение мога да ти кажа, че ако имаш претеции е добре поне да пишеш като представител на някоя от засегнатите страни, а не като "анонимен посредник".
Последна промяна 1 на predavatel, променена общо 17 пъти
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 17 Ное 2006, 15:56

Това очевидно е един безкраен спор, защото на човек му се налага да повтаря по няколко пъти: засегнати са И авторски права, И всички, които са конкуренция на този сайт - а на практика това са всички български сайтове, които се опитват да успяват чрез авторски, собствени материали. Въпросът е двустранен и е без значение коя от двете "тези" защитава Гост, важното е, че и двете са валидни.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Права

Мнениеот ogibo » 17 Ное 2006, 19:34

Ами то едно и също се повтаря, как да има край този спор? До колкото съм запознат със законите няма забрана за цитат. и къде е проблема в края на краищата?
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 17 Ное 2006, 19:39

А знаеш ли какво представлява цитат и какво е ограничението за него, като си толкова отворен? :wink: И въобще значението на думата "цитат" знаеш ли?
Zen
1000+
1000+

Права

Мнениеот Zen » 18 Ное 2006, 03:21

Айде всички идиотски гости на вретено...
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Права

Мнениеот ogibo » 18 Ное 2006, 18:33

[quote=""Anonymous""]А знаеш ли какво представлява цитат и какво е ограничението за него, като си толкова отворен? :wink: И въобще значението на думата "цитат" знаеш ли?[/quote]Точно това се опитвам да разбера.Хайде като по-отворен да ме светнеш.

П.С. За това че те цитирах по-горе може би ще искаш да ти сложа рекламен банер.
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 18 Ное 2006, 19:08

Ма вий сте много зле?! Пак ли трябва да напомня:
Репродукцията на целите или части от текста или изображенията без изрично писмено разрешение от ''Монитор'' ООД е забранена.

Заменете си Монитор ООД с произволно име на издателска къща и ще разберете къде е проблемът!

... какво имаме да коментираме повече?! Иначе със сигурност има и ограничения за дължината на цитат (поне в научни трудове със сигурност), но в случая спорът е безпредметен, тъй като тук винаги се цитира ЦЯЛА статия. А според български тълковен речник цитатът е "извадка" от чужд текст... точното определение не мога да копирам тук по разбираеми причини.
Така че вие първо разберете какво - с абсолютно прости думи - разрешават или не самите издания, после научете що е то "цитат", и чак тогава спорете!
Zen
1000+
1000+

Права

Мнениеот Zen » 19 Ное 2006, 02:31

Не сме зле :P: По-скоро никакво впечатление не ни правиш вече, Сашко ;)

Назад към