Права

Predavatel.com / Predavatel.eu
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 12 Ное 2006, 14:59

Бих искал да попитам, спазени ли са авторските права при всички статтии, които така свободно се цитират тук? Или може би трябва да се питат авторите/издателите им?
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Права

Мнениеот predavatel » 14 Ное 2006, 04:56

Да, Сашо, ако искаш питай: http://www.capital.bg/st.php?page=contactscap
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 14 Ное 2006, 16:22

Хахаха.. не мисли, че не е било питано вече :wink: . Честно казано, надявах се малко по-тежичко да ви се размине, имаше хора, готови да раздухат скандала както подобава. :P:

Има обаче и други слаби точки този сайт, мисля има за какво още да се хване човек.. според мен всякакво некоректно отношение и поведение трябва да си получи ответното действие, по какъвто и да е начин. :wink:

След като някои хора, от които се плагиатства не могат да се защитят в рамките на закона, все ще се намерят и други (чиито права са нарушени), които да го направят. :da:

P.S. Какво ли ще кажат всички останали вестници, списания и сайтове, чиято информация така фриволно се цитира тук!? Дано ти стигне мястото за банер-рекламка. :P:
Аватар
Тони
100+
100+

Права

Мнениеот Тони » 14 Ное 2006, 18:52

Поредното мнение заради, което гостите да могат само да четат :lud: Нищо общо със статията... Целта е само да се злорадства :mad: :x
Изображение
Пърдя.ком

Права

Мнениеот Пърдя.ком » 14 Ное 2006, 19:01

В интернет нсичко е достъпно, нека гостът не си мисли, че евентуално някой си е открил топлата вода.

Също така смея да кажа, че има достатъчно хора с контакти, които могат да съдействат на Предавател.ком, в случай, че екскременти като Госта се опитват да му създават проблеми от завист-

А нека да питам хората от "другия сайт", извинете, чух че вие сте изобретили следните неща и цял свят ги е взел от вас:

1. Чукането
2. Яденето
3. Говоренето
4. Писането
5. Глупостта

Верно ли съм чух? :lud:
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Права

Мнениеот predavatel » 16 Ное 2006, 04:01

[quote=""Anonymous""]Хахаха.. не мисли, че не е било питано вече :wink: . Честно казано, надявах се малко по-тежичко да ви се размине, имаше хора, готови да раздухат скандала както подобава. :P:

Има обаче и други слаби точки този сайт, мисля има за какво още да се хване човек.. според мен всякакво некоректно отношение и поведение трябва да си получи ответното действие, по какъвто и да е начин. :wink:

След като някои хора, от които се плагиатства не могат да се защитят в рамките на закона, все ще се намерят и други (чиито права са нарушени), които да го направят. :da:

P.S. Какво ли ще кажат всички останали вестници, списания и сайтове, чиято информация така фриволно се цитира тук!? Дано ти стигне мястото за банер-рекламка. :P:[/quote]

Този тип изявления, днес в Дневник ще бъдат наречени "ПАРАД НА АНОНИМНАТА СУЕТА". Става въпрос за писане в интернет-форумите, хем анонимно, хем е много ясно кой си - автор на другия, конкурентен сайт. Но това е само за твое размишление.

От горните думи разбирам, че си пострадал от некоректно отношение, станал си свидетел на "плагиатстване" от моя страна и за това си изтотвил план как да ми отмъстиш. При това, буквално "по какъвто и да е начин"!

В тази връзка имам само един въпрос: какво, по дяволите, съм ти взел? Ето, имаш думата, кажи просто и ясно: какво към плагиаствал, откраднал или взел от твоя сайт? Изображение, текст или друг обект на твое авторство?

Защото ако нямаш конкретен отговор, за мен, а мисля и за останалите читатели на този форум въпроса ще приключи с извода, че просто не ти харесва статистиката и се чудиш за какво да се заядеш.
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 16 Ное 2006, 09:05

Не ми харесва човек да успява по лесния начин. Защо не си напишеш авторски текст, като си толкова отворен?!
И ако обичаш не ме определяй, защото може да ми позволиш и за не се съглася. Както се вижда, това е "Гост" и нищо повече.

А на теб как би ти харесало да направиш някой темплейт примерно, и някой да го пльосне в някъв сайт, за шир-потреба?

А що се отнася до краденото... не искам да съм страна, но си има дати и факти. Нека хората разгледат коя новина с каква дата се появява, и си направят изводите на кой му е "лесно" и на кой - "трудно". Айде, разбирам някой да вземе нещо тихомълком, да си го сложи в сайта, ама чак и като новина да го обявява...
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 16 Ное 2006, 11:09

сега и аз не съм много на ясно с тоя неща за авторските права ама мисля че предавател не е нарушил никакви авторски права.. нали все пак пише кои е автора на статията.. а пък това до някоя степен им прави и реклама..
лично мое мнение
Аватар
telemaniac
Нов
Нов

Права

Мнениеот telemaniac » 16 Ное 2006, 11:26

[quote=""Anonymous""]
P.S. Какво ли ще кажат всички останали вестници, списания и сайтове, чиято информация така фриволно се цитира тук!? Дано ти стигне мястото за банер-рекламка. :P:[/quote]

А какво да кажат он-лайн изданията, когато разни вестници/списания ги копират съвсем свободно?! В случая не смятам, че предавател.ком си е позволил да копира Капитал или което и да е друго издание, без да има разрешение за това.
Изображение
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 16 Ное 2006, 11:44

Повярвай ми, позволил си е. :wink: И след като съответната засегната страна беше информирана, "съвсем случайно" се появи рекламка тук: http://predavatel.com/news_2006_11_15.htm . Въпросът ми е следният: защо трябва да се копира от целия български печат, абсолютно свободно и безнаказано, а само "Капитал" / "Дневник" да получават реклама на сайта? Това е въпрос, който си заслужава да бъде изпратен до всички засегнати редакции. :) :da:
Аватар
borosport
1000+
1000+

Права

Мнениеот borosport » 16 Ное 2006, 11:59

НАправен е цитат и е даден източника нали.Къде видяхте проблема тогава?
Плюс това не е целия вестник, а дадена статия.На всичкото отгоре това няма да повлияе по никакъв начин на въпросния вестник, че даже и безплатна реклама му прави, че се цитира негова статия.
Сега ако на някой "гост" не му изнася нещо това си е негов проблем.
А кой е въпросният конкурент даже не съм чувал за него :D
Тогава какъв е той и за какво се бори?
А и още една тема за размисл за "госта".Защо си мислиш, че заради статията е сложена реклама бе "госте".Доколкото знам на сайта мога и аз да си лепна реклама стига да си платя.И ако даден вестник се цитира тук защо от самия вестник да не са решили да си популяризират изданието още при положение, че се цитира сигурно може някой да се заинтригува.
Изображение
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 16 Ное 2006, 12:33

Това са си твоите разсъждения, а аз знам ФАКТИТЕ и ФАКТОЛОГИЯТА на събитията. А вместо да правиш съчинения с елементи на разсъждение можеш да погледнеш какво пише там долу под всички материали на който и да е вестник, в който и да е официален сайт. Тогава може би и ще разбереш какво и защо не е редно. Успех!
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Права

Мнениеот predavatel » 16 Ное 2006, 15:29

[quote=""Anonymous""]Не ми харесва човек да успява по лесния начин. Защо не си напишеш авторски текст, като си толкова отворен?!
И ако обичаш не ме определяй, защото може да ми позволиш и за не се съглася. Както се вижда, това е "Гост" и нищо повече.

А на теб как би ти харесало да направиш някой темплейт примерно, и някой да го пльосне в някъв сайт, за шир-потреба?

А що се отнася до краденото... не искам да съм страна, но си има дати и факти. Нека хората разгледат коя новина с каква дата се появява, и си направят изводите на кой му е "лесно" и на кой - "трудно". Айде, разбирам някой да вземе нещо тихомълком, да си го сложи в сайта, ама чак и като новина да го обявява...[/quote]

Горе съвсем ясно попитах, госте, да кажеш какви конкретни претенции към мен и към сайта Предавател.ком имаш? Ясен отогор не виждам. Потребителите трябвало да погледнат някакви новини някъде и да си направят изводите. Ами добре да гледат, да четат. А иначе, като администратор на този форум, виждам кой пише и знам, че си същия Александър, който прави сайта Слушам.ком и как да те наричам си е лично моя работа.

Незнам какви текстове или темплейти съм ти взимал и какво толкова лесно съм направил, а пък толкова си се трудил с пот на челото ... Това са си някакви твои проблеми и очевидно се заяждаш, но даже не знаеш за какво да се хванеш. Пиша си авторски текст и съм отворен! Проекта по който работя, хората твърдят, че е интересен и успешен. Още веднъж те призовавам - ако имаш каквито и да е конкретни данни какво съм публикувал, копирал, плагиатствал или откраднал от твоя труд - напиши !?!

[quote=""Anonymous""]Повярвай ми, позволил си е. Намигване И след като съответната засегната страна беше информирана, "съвсем случайно" се появи рекламка тук: http://predavatel.com/news_2006_11_15.htm . Въпросът ми е следният: защо трябва да се копира от целия български печат, абсолютно свободно и безнаказано, а само "Капитал" / "Дневник" да получават реклама на сайта? Това е въпрос, който си заслужава да бъде изпратен до всички засегнати редакции. Усмивка Да![/quote]

Определени материали от някои издания се цитират тук, за да бъдат информирани читателите на форума за новините и коментарите за случващото се в областта на радио- и телевизионното разпръскване. Ако не ти харесва, не чети. Това къде какви банери се публикуват в рамките на сайта е вътрешна работа на сайта. Нито си ми началник, нито си адвокат, нито прокурор, нито си ми одитор, за да ти обяснявам.
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 16 Ное 2006, 15:39

Мишо,

Не се връзвай на такова ниЗко същество! Да, ниЗко!
Такива хора винаги ще има! Те са като ракетата, на която Космосът и е крив!
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 16 Ное 2006, 16:22

Прав си, не е моя работа, затова направо ще питам всичките вестници/списания. Може да изпитат несправедливост спрямо себе си, знаеш ли. :wink:

Поне хубавото е, че този форум пази архив на всичките ти... "авторски публикации"... :da: :lud:

И да, ти можеш да си халюцинираш колкото си искаш, но за всички останали това е просто един "Гост", какъвто съм.
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Права

Мнениеот predavatel » 16 Ное 2006, 16:47

Пиши където искаш, аз съм говорил с когото трябва каквото трябва. Нямам претенции за авторство на статиите, които съм цитирал. Там си пише: издание/автор.

Не халюцинирам, вече казах кой си. Това, което за мен е абсолютно непонятно е откъде си насъбрал такава злост :shock:
Последна промяна 1 на predavatel, променена общо 16 пъти
ico_pol
1000+
1000+

Права

Мнениеот ico_pol » 16 Ное 2006, 16:48

Смешен! На ден тук влизат сигурно повече от 500 души! Какво си мислиш, дали поне 2-3 представители на медиите, от които са цитирани материали не са видяли, че има техни материали тук. Освен това...не съм много наясно със Закона за авторското право, но си спомням как един предподавател ни каза: Можете да преписавате колкото си искате и от където си искате, но е задължително да има бележка под черта за конкретния цитат, в която да пише от къде е взет цитата, автора му, издателство, дата на издаване и евентуално страницата. Е, като гледам статиите, които има във форума, всичко това е изпълнено. Какво гласи закона по този въпрос незнам. Но http://www.predavatel.com за годините си на съществуване се е превърнал в едно от основните средства за информация за медиите в България. Този сайт не е просто някое любителско сайтче, което го знаят 10-20 души и което си пуска каквото поиска и когато поиска просто защото няма да го забележат. Едва ли Мишо Щербак ще поства нещо, заради което ще го грозят дела за авторски права...просто защото на човека му е ясно, че постването на такова нещо ще се разбере бързо. Сайта има...голяма посещаемост, а това налага той да се превърне в едно професионално изработено и изчистено от нередности място. Все пак...не мисля, че господин Щербак има финансовия гръб на доставчиците, които поддържат free сървари с стотици терабайти нелегална музика, филми, софтуерни продукти и т.н. От тук изхождам, че едва ли би си позволил да слага нещо, заради което ще го съдят до дупка.
Вместо конкурентни сайтове да плюят, да седат и да помислят какво имат конкурентите им в повече и да работят, за да ги достигнат. За това не става нищо в тази държава - защото не се мисли конструктивно, а деструктивно!
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 16 Ное 2006, 17:00

Мога само да ти кажа: поне с които говорих, повярвай ми, не знаеха. :wink: Това, че е голям сайт в твоте представи не значи, че цялото население се е изсипало тук.
... А относно делата.. издателите си решават... някои се задоволяват с едно нищожно банерче, надявам се поне ще се намерят такива хора, които истински ценят труда си. :wink: В края на краищата не може някои да се трудят и да публикуват само авторски текстове, а други да трупат дивиденти на чужд гръб.. не е честно и спрямо самите автори, и спрямо конкуренцита - всеки може по лесния начин.
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Права

Мнениеот predavatel » 16 Ное 2006, 17:22

Незнам с кого си говорил, във вестникарските редакции обикновено работят доста хора, нямам ни най-малка представа кой какво знае. Явно много искаш някой да ме възмезди? Виж, предлагам ти следното: в неделя ще идвам в София и ако имаш време и не си ходиш на село, айде да се видим, да се разберем, пък ако искаш можеш да се пробваш да ме набиеш, Fight Club, разбираш ли.

А, и благодаря на приятелите, споделили мнения в подкрепа на сайта :da:
Anonymous

Права

Мнениеот Anonymous » 16 Ное 2006, 17:42

Мислех, че досега е станало ясно: аз искам всичко да стане по законов ред... не искам сам да решавам кой крив кой прав, просто задавам въпроси. :wink:
Освен това не съм уточнявал от кой град съм, за да ми предлагаш срещи.

Назад към