Права

Predavatel.com / Predavatel.eu
Аватар
borosport
1000+
1000+

Права

Мнениеот borosport » 14 Апр 2008, 20:09

Не изкривявай въпроса.Попитах те точно, защото ти го обяви за незаконно.Докажи, че е така или си един празнодумец.
Изображение
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Re: Права

Мнениеот Pandjarov » 15 Апр 2008, 00:03

Господин Анонимний,

България е правова държава. Тя си има един основен закон наречен Конституцията. Той разделя управлението на нашата правова държава България между следните основни власти:

Законодателна: тя изготвя законите, които се съобразяват с нашата Конституция. Включително и Закона за защита на авторското право във всичките му части.

Съдебна власт: тя решава кога един закон е нарушен и какви санкции трябва да понесе нарушителят.

Изпълнителна власт: тя прилага гореспоменатите решения на практика.

Тъй като живеем в правова държава всеки може да предяви своите искания по каналния си ред - жалба, съдебен процес и тн.

Такива Интернет мишки като Вас могат само да будят съжаление и смях с безсилието си и с низостта на методите които се опитват да използват за да уронят престижа на една организация - което също е подсъдимо между впрочем. Така, че ще ви помоля ако няма какво да споделите с аудиторията на форума във връзка с неговото съдържание или конкретни предложения за бъдещето му развити просто да обърнете повече внимание на набързо скалъпеното си сайтче и на проблемите с акнето, които е нормално да имате на възрастта на която вашите постове предполагат, че сте.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 15 Апр 2008, 00:13

И защото явно не сте запознат достатъчно със законите в нашата мила Родина искам да Ви напомня, че в Интернет лицензното споразумение, т.нар. Terms of Use или License Agreement е със силата на Договор. По силата на този Договор сайта predavatel.com не може да бъде подведен под отговорност за материалите, публикувани във Форума. Потребителя, който си е позволил да наруши по някакъв начин някой закон може да бъде изтрит или да му се наложи по-груба санкция като бан например. Така, че мога да Ви гарантирам, че ако получим оплакване от някоя институция предявяваща авторските си права, тези действия ще бъдат своевременно предприети.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 01 Юни 2008, 12:44

Прекалено насериозно вземате думите на човек,който дори няма смелостта да се покаже!
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 01 Юни 2008, 13:11

>>> FM STEREO <<< написа:Прекалено насериозно вземате думите на човек,който дори няма смелостта да се покаже!

И който е забравил от кога не е влизал във форума. Не виждате ли от кога е темата? :D
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 01 Юни 2008, 19:03

Виждам.И?
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 01 Юни 2008, 19:18

>>> FM STEREO <<< написа:Виждам.И?

Какъв е смисъла? От умрял писмо ли чака някой?
Какъв е въобще смисъла периодично, без всякаква връзка с злободневието да се вади някаква тема от прахта?
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 01 Юни 2008, 19:19

>>> FM STEREO <<< написа:Виждам.И?

С едно изречение може да се каже, че няма смисъл от археолози във форума ;)
Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 02 Юни 2008, 08:10

Боро,ама нали археологията е наука,и в преносния смисъл на думата,няма нищо лошо всеки да се връща към въпроси,които е пропуснал,или по някакви причини не е обсъдил,защо е нужно подигравка към такива хора,нали знаеш,че всички сме различни. Ако си твърдо убеден,че човека не е в час,пропусни го,ще ти е приятно ли,ако на теб се наложи да реагираш със закъснение и някой да те нарече археолог в подигравателния смисъл на думата. Впрочем,нали не си збравил,че има дума,наречена толерантност,да, не може всичко да се помни и знае,но това е ключова дума в съвремения начин на общуване(особено при младите хора),която упорито се бута към збрава в Б-я.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 02 Юни 2008, 09:34

@bubic,
Прекалено много разширяваш понятието "толерантност' като се опитваш да го превърнеш в синоним на безхаберието и незаинтересоваността. Ако някой вижда очевидни глупости и реагира срещу тях според теб нетолерантност ли е? Ами хайде да си затваряме очите за всичко което става наоколо - да не виждаме и реагираме когато обират някого - нетолератно някакси се получава спрямо крадеца, да не реагираме когато някакъв дрогиран тип на спирката се заяжда с безпомощен старец, че погледнал жена му - ами и той е човек и от толерантност да го оставим да безчинства. Така ли да те разбираме?
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 02 Юни 2008, 12:33

Мисля, че Бубич просто иска да бъдем по-кротки. При нас е нормално да се използва агресивност при всяка критика, но в чужбина май не е точно така.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 02 Юни 2008, 15:35

Аз бях написал един пост сутринта точно за това, но реших че Лупус ще се разсърди, че менторствам и го изтрих. :-)

Точно защото Бубич живее в доста по-развито общество и там толерантността е факт, а не мит, каквато е тук, също заставам на негова страна.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 02 Юни 2008, 18:18

radiator написа:Аз бях написал един пост сутринта точно за това, но реших че Лупус ще се разсърди, че менторствам и го изтрих. :-)

Точно защото Бубич живее в доста по-развито общество и там толерантността е факт, а не мит, каквато е тук, също заставам на негова страна.

Не, няма опасност да се разсърдя, ако се изказва мнение, а не се чете "конско". Толерантен съм към всяко чуждо мнение, стига да е обосновано, а да не изхожда от максимата "Това е така, защото аз така казвам".
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 02 Юни 2008, 19:06

:Friends
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 03 Юни 2008, 08:16

Драги Вълчо,ето няколко мисли в отговор на твоята реплика към мен. принципно си прав,аз съм на същото мнение,НО...... Природата на толерантността произлиза от мисловния процес на човека, точно на това ниво се формира ,после се проявява в изразяването(речта) и чак тогава в този аспект,за който даваш опрделено адекватен пример. Ако ние,още в мислите си не сме толерантни един към друг,какво остава в крайната фаза-реакциите ни. Моята теза я изразявам само за средния етап,т.е.,изразяването ни един към друг,защото не се познаваме,не се чуваме,не се срвщаме и пр., остава само казаното-написаното от нас. Много е важна при човека и типа на нервната му система(емоциалността),знаете четири типа са. Всички сме различни,както аз,така и ти. Ето,позволявам си да дам пример с теб,чисто обективно,без никаква ирония. Ти можеш ли да кажеш за себе си,че си бавен в мислите и реакциите си и слабо(вяло) изразяваш своите чувства,можеш ли да твърдиш,че си меланхолик? Според мен ти си много силна натура,бързо реагираш,палиш се от дребни неща,влагаш много емоции,натоварваш както себе си,така и някои около себе си. Повтарям,примера го давам с теб,защото смятам,че си сериозен човек и би ме разбрал,можеш и мен да ме анализираш,аз ползвам много удачно,когато отстрани ми се прави анализ, както да речем и ти правеше това по-рано,нали си спомняш какви квалификации ми даваше ,но за мен това беше от полза,защото се замислих,дали не греша някъде. Не виждам нищо лошо да се критикуваме и толерираме,това ще е от взаимна полза. Лошото е че много време сме били подлагане на моделиранеот "идеологията" на бандитите,те бяха създали огромен апарат и се опитваха да ни дехуманизират,за да ни водят по-лесно. Има много случаи,когато някой казва,не аз не съм комунист,нямам нищо общо стези гадове,а се държи по техните стереотипи,без да се усеща. Ето в друг раздел казвам какво съм чел за македонския език и колегата от Мак-я нито изразява съгласие,нито протест към написаното(не не измисленото) от мен. Аз ако съм измислил нещо,нямаше да съм тук с вас.... И нашия приятел веднага казва,изтрийте постинга,това е политика и история.Да,история е,но може ли без история. Ето,ще ползвам пак един пример,занеш спорехме с теб по доста въпроси,но решаваш лично да провериш толерантността в нашия живот и отиваш в МВР,подаваш молба,че искаш да се запознаеш с архивите на Шесто Управление на ДС към МВР. Казваш в приената,че искаш да работиш по дейсността на 4-ти отдел-1-во и 4-то оделение в състава на 6-то. Тези отдели са се занимавали с Румънски национализъм и СФРЮ. Аз по-рано ти дадох грешна информация,съжелявам.... Ако служебните лица те допуснат до тези архиви,поне част от тях,ти ще признаеш,че в страната има толерантност,откритост,отговорност и пр. Ако обаче ти кажат,че не могат да ти предоставят исканите материали, смятам,че не би останал доволен. Както много пъти съм давал примерс Н.Вапцаров,ето поискваш поне материалите за него-това е трагичен случай с един поет от нашата история,учили сме стихотворенията му наизуст и няма нищо неетично да се запознаеш със следствените и съдебни материали.Делото е било преди 66години!!! Ако сл. лице пак ти откаже,ти ще имаш ли сила да кажеш,че в България толерантността на Държавно ниво е добре развита? Онзи ден дадох пример с Лили Иванова,бих те помолил ако си гледал тези интервюта да кажеш две-три думи.За мен са умопомрачаващи.
Казваш,че би се отнесъл толерантно към всяко мнение,прав си,така трябва,но стига то да е обосновано(както казваш). Е,тука влизаме в задължителната индивидуалност,която всеки от нас я притежава. Аз смятам,че се обосновавам,ти също ,ама третия казва,абе колеги това ,вашето не е никаква обосновка! И какво правим ние? Мълчим... По-добре е да ни се каже с кое е съгласен и с кое не, и започва диспут. Не бива да се използват и думи от рода на "конско",това не е сериозно,може да обиди някого. Знаеш много добре,че съм подкрепял твоите коментари,които съвпадат с моите разбирания и съм изразявал несъгласие с такива,които не ги приемам,но никога не съм наричал твои мисли,конско,магарешко овчо и пр. и никога няма да го направя.
Използвам твоето и моето име само като пример,чисто принципно,нищо повече,смятам че не се засягаш, защото се познаваме сравнително добре,а един ден като седнем на по бира,ще има да се смеем един на друг и ще видим,че никой от нас не е толкоз страшен и проклет,колкото понякога изглежда и ще видим,че толерантността сме си я имали,но понякога прикривали...
Към Радиатора и РРП,отново с респект!!! Действително тука анализираната дума е много добре реализируема,дори не е за вярване,да, има изключения,но може ли без тях.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 03 Юни 2008, 08:32

Вълчо,прочетох още два пъти предпоследния ти постинг,ами прав си бе човек,точно тези неща аз засягам много пъти,ето сам говориш за крадци ,насилници и др. Ама преди да стигнем до единомислие,нека всеки си отговори на колегата от Русе "А имаме ли Държава ?". Досега никой не се е заел сериозно да отговори на този сериозен въпрос,когато получим отговор,тогава ще видим,кой крив,кой прав,засега сме в неведение,поне аз не мога да дам позитивен отговор. Ние с теб сме от по-старата генерация,ето нали виждаш,какви будни "мозъци" имаме на нашия форум в положителния смисъл на думата,дано те направят нещо,ние лека-полека угасваме,поне аз,това си е нормално,еволюция,а тя е безкомпромисна към всичко и всеки от нас!
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 03 Юни 2008, 09:55

Бубич, някъде из архива бяхме писали по тази тема, но беше преди години.
Аз съм привърженик на една мисъл, не помня на кой беше... Беше нещо от сорта "държавата в най-пряк смисъм е нищо повече от граници, паспорт и полиция, това са нещата, които трябва да очакваш от държавата. Останалото зависи от теб, останалото са хората, обществото".

За себе си аз изхождам от тази мисъл, винаги. Тъй като обаче през годините българинът е доказал, че трудно се справя да живее в общество, джунглата, кочинката го кара да се чувства по-добре, някак си за понятието "държава" остава само първата съставна част от първата част на тази мисъл...
Добре че бяха ЕС и Шенген, та започнаха паспортите ни да "важат повече", работеща полиция е ясно че нямаме, заплетени сме в скандали... е, някакви граници поне има.
На въпроса "Какво е България", аз бих отговорил - "граници". Нищо повече от граници. За нищо не обвинявам държавата, в тази връзка... всичките ни проблеми идват само и единствено от нас. Приказките за "лошите управляващи" са просто извинения, защото и те призхождат от нас...
:Happy
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 03 Юни 2008, 19:52

Радиатор,въпреки всичко, аз се придържам, към смисъла на въпроса,поставен от Миро. Въпросът е колкото конкретен,толкова и широкомащабен,като една от посоките му е това,за което ти говориш. Държава съществува не само като имагинерна единица,а като нещо обективно,силно,непоклатимо(би трябвало да е така). Държавните институци,органи,агенции,организации и пр. са ОТГОВОРНИ за състоянието и просперитета на нацията,нали точно затова с връзка и без връзка им се слага прилагателното "Национално". Засега не е измислен съвременен начин на живот без държавна власт. Дори държавата има нужда да стимулира и симулира обществен ред,права,интереси,протести и пр. Във взаимотношенията си с нас(обществото) тя може да коригира някои свои постъпки,а на нас да ни обяснява неща,които не бихме могли да знаем,защото нито сме държавници,нито политици,нито разполагащи с най-точната информация... Точно поради тази причина хора като теб дават навремени коментари и информация,която е зад "билборда",при това на тъмно,при това и пазена. Аз от друга страна пък се застъпвам да се разгласява тази информация,която вие подавате за да може да се знае истината. Когато истината се крие от хората,които са поставили на власт разполагащите с истината,тогава вече се говори за бандитизъм,корупция,игри и пр. тази моя теза се потвърждава пряко и непряко от много ваши постинги,книга би могла да се напише,сигурен съм. Лошото е тогава, че когато някой каже нещо,веднага се намират хора да скочат ,обиждат и т.н.,точно за това пише и РРП по-горе. толерантност,изчакване,анализи и т.н., пък докъде ще го докараме един Господ знае,засега сме в покой...
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 03 Юни 2008, 20:11

Айде да не намесваме тук толерантността става ли? Да спор няма американците може да са какви ли не, но там толерантността е на най-висока ниво. Но в случая с изкопаването на някаква тема от нафталина за да се намерим ей така на приказка няма да съм толерантен пък вие ако щете и абориген ме наречете.
Изображение
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 03 Юни 2008, 20:54

Тц,тц,тц,ей,човек да не събуди стара тема,и вие я оплескахте...

Назад към